Czekamy na “Ostatnio komentowane”

Komentarze zrobiły nam psikusa. Baza sięgała 2008 roku i przetrwała 3-4 wielkie modyfikacje silnika SureBety.pl. Próbowaliśmy uratować stare komentarze napisaniem skryptu, ale nie udało się – trzeba by przekopiować ręcznie setki komentarzy. Podjąłem decyzję, aby zostawić tylko najnowsze komentarze 2017 i późniejsze. Uważam, że to więcej niż wystarczająco, bo starych komentarzy i tak niewiele osób czyta. Na starej stronie dodawaliście średnio 1 komentarz dziennie. Na nowej stronie będę mógł wreszcie przygotować narzędzia do integracji Czytelników (Q2-Q3 2021).

Boksu “Ostatnio komentowane” nie ma już miesiąc. Strasznie Was za to przepraszam. Otrzymałem informację, że pojawi się w tygodniu 25-29.01. Jak będzie? Nie wiem. Miałem dostać dziś raport, ale nie przyszedł jeszcze. Spodziewam się w tym tygodniu dobrych wieści. Będę Was informował jak tylko nadejdą.

Na starej stronie wynik mobilny i na komputery wahał się w granicach 40-90 i więcej się nie dało zrobić. Po migracji mieliśmy w teście Google wynik mobilny 17 na 100. Tragedia. To był jeden z priorytetów w styczniu, którym zajęła się nowa ekipa. W tydzień poprawili wynik mobilny do 82, a na komputery do 93. Celujemy w 100 i 100, ale wynik ten może być niemożliwy, z uwagi na elementy, których nie da się wyłączyć się ani zoptymalizować na stronie. Pole do poprawy jeszcze jest.

Zakończenie prac na serwerze otworzyło nam drogę do poprawy wyszukiwarki. Stali Czytelnicy wiedzą, że stara wyszukiwarka nie była zachwycająca. Obecna działa gorzej, ale jak skończymy, wierzę, że będzie super (będzie miała lepszy algorytm niż stara). To będzie jedno z większych zadań na najbliższe dni. Mamy w nim jeszcze kilka niewiadomych.

Zaktualizowałem promocję na rabat 25% pod artykułem Wywiad z Obserwatorem, gdyby ktoś był zainteresowany płatnymi typami.

Komentarze

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.