Kiedy warto sprzedać euro? Powyżej 4,70

Moim zdaniem kurs EUR/PLN powyżej 4,70 jest bardzo dobrą okazją do sprzedaży nadmiaru EUR i USD. Powyżej 4,80 to okazja znakomita.
Szczyt kursu EUR/PLN przewiduję na 4,88 w dniu 4 albo 5 marca 2022. Powinno się to zbiec ze szczytem USD.

Czynniki przemawiające za nadchodzącym szczytem:

  • kumulacja wskaźników fibo 161
  • górne ograniczenie kanału wzrostowego
  • hamujący popyt na zakup EUR
  • brak czynników mogących dalej osłabić walutę (czynniki wojny są już uwzględnione w cenie, a rajd kursu w górę zaczął się na poziomach 4,50-4,60)
  • zbliżająca się interwencja banku NBP, która moim zdaniem wynika z analizy technicznej (sprytne zagranie polityczne, w którym NBP przypisze sobie obniżenie kursu EUR, które i tak by nastąpiło, nawet bez udziału NBP) – jest tylko potwierdzeniem tych wskaźników, które analitycy forex’owi na świecie obserwują
  • zbliżamy się do maksymalnych wartości z 2004 (luty) i 2009 roku (luty); razem ze zbliżającym się szczytem tworzą formację trójkąta zwyżkującego, która wybije dołem (i będzie to gwałtowne wybicie w dół)
  • długofalowe umocnienie złotego potwierdza bardzo wiele wysokiej jakości źródeł, które obserwuję od lat (zainteresowanych zapraszam do obserwacji profilu SureBety.pl na twitterze)

Zanegowaniem scenariusza spadku EUR musiałaby być jakaś nieprzewidywalna sytuacja, typu eskalacja wojny do statusu Wojny Światowej (co jest bardzo mało prawdopodobne, z uwagi na to, że od Rosji odwróciły się sąsiednie kraje, a sama Rosja nie pokona otaczających przeciwników ze względów militarnych i gospodarczych). Eskalacja mogłaby doprowadzić nawet do rozbioru Rosji. Już niektórzy mówią o możliwym puczu, który jest wystarczająco groźny… Innym scenariuszem osłabienia się złotego musiałyby być problemy wewnątrz państwa polskiego dotyczące rządu, stabilności gospodarczej itp. Mało realne.

Nie ma zatem racjonalnych argumentów do dalszego osłabiania się złotego.

Osobiście zrealizowałem już większość sprzedaży EUR w okolicach 4,80. Została mi ostatnia paczka EUR, którą chcę zrealizować w okolicach szczytu 4,88.

Wykres miesięczny EURPLN z dnia 2022-03-03
Wykres EUR/PLN od 2002 do 2022 ze świecami miesięcznymi. Nadchodzący szczyt w okolicach 4,88. W 2022 roku wrócimy do narysowanego kanału wzrostowego.

Które EUR sprzedajemy?

Wszystkie nadwyżki, które nie są potrzebne (w bukmacherce)! Warto jedynie zostawiać EUR, które może się przydać na wakacje, ale tylko po to, by nie tracisz czasu na wymianę. PLN powinien się w 2022 roku umacniać, więc niedługo będziesz mógł odkupić taniej EUR w razie potrzeby.

To oczywiście moja prywatna opinia, a nie porada inwestycyjna. Każdy odpowiada za swoje decyzje. Dzielę się z Wami moją wiedzą i informacjami, jakie posiadam. Przyszłość zweryfikuje czy miałem rację.

Komentarze

MASZ WŁĄCZONY ADBLOCK :(

Wyłącz proszę AdBlock
dla SureBety.pl
i odśwież stronę.
AdBlock blokuje nie tylko reklamy,
ale także LINKI,
co utrudni Ci nawigację.

Instrukcja jak wyłączyć blokadę reklam.

Nasz Model biznesowy pozwala Ci
korzystać z SureBety.pl za DARMO.
Ale bez reklam
będziemy musieli wprowadzić opłaty od Czytelników.
Nie chcemy tego robić.
Rejestrując się z naszych linków
pomagasz w rozwoju SureBety.pl.
Nie tracisz,
a my możemy zyskać.

Zobacz instrukcję
DZIĘKUJĘ!
Krzysztof ;)

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.