Trwa optymalizacja zasobów serwera

Przepraszam za niezapowiedzianą niedostępność SureBety.pl od 17.01, godz. 17:35 do 18.01, godz. 10:00. Zmagamy się z atakami DDoS (doprowadzanie do sytuacji, w której serwer przestaje odpowiadać komukolwiek), których skala rok do roku rośnie o 300%. Zablokowałem błędnie zbyt duży zakres adresów i sprawdziłem tylko stronę główną (działała). Okazało się, że wielu podstron nie dało się odczytać i awarię zauważyłem dopiero rano.

W związku z atakami nie udało mi się zrealizować jeszcze żadnego z 3 zaplanowanych zadań na styczeń (strona główna, filmik prezentacyjny i formularz kontaktowy). Mam też opóźnienie w odpisywaniu na emaile.

Ochrona zasobów serwera jest jednak kluczowa, bo decyduje o tym czy strona w ogóle będzie dostępna. Sytuację utrudnia choroba informatyka i muszę sobie radzić na swój sposób, czyli uczyć się na błędach… Mamy już wstępne rozwiązanie, ale jak widać nie wiemy czego nie wiemy, więc mogą się pojawić jeszcze jakieś przeszkody na drodze do celu.

W lutym i marcu 2022 będziemy przeprowadzali “stress testy” (testy obciążeniowe). Strona może być krótko niedostępna. Ataki są przeprowadzane najczęściej między godziną 15:00 a 16:00.

Komentarze

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.