Betcris to nowy legalny bukmacher na rynku polskim, choć jego korzenie sięgają 1985 roku. Znajdziesz tu świetną ofertę na sporty amerykańskie (futbol amerykański, koszykówka, baseball) i bardzo dobre kursy na piłkę czy tenis ziemny.

Biały mężczyzna z brodą w granatowym stroju futbolu amerykańskiego wystawia język w geście zagrzewania do boju i wskazuje na odbiorcę z podpisem betcris oraz To będzie twoje miejsce do gry

betcris wrócił do Polski 23 sierpnia 2021 roku na licencji Ministra Finansów dla firmy Mr Bet Zakłady Bukmacherskie

Zobacz stronę bukmachera betcris

1. Wiarygodność betcris

1.1. Start na polskim rynku

Bukmacher betcris został uruchomiony w Polsce 23 sierpnia 2021, a jego hasłem promocyjnym jest “Twoje miejsce do gry!“:

1.2. Licencja betcris

Biała litera b z białą piłeczką w lewym dolnym rogu na niebiesko-granatowym tle

Logo bukmachera betcris

Betcris jest legalnie działającym w Polsce bukmacherem.
Licencję na zakłady wydał Minister Finansów dużo przed startem, bo 19 grudnia 2019.

Dlaczego uruchomienie betcris trwało tak długo?

Łukasz z betcris: Było to związane z pandemią w 2020 roku, która przesunęła plany biznesowe. Dodatkowy i kluczowy aspekt to konieczność wyboru platformy i jej dostosowania do polskiego rynku, co wymaga czasu.

1.3. O firmie betcris

Główna siedziba bukmachera betcris znajduje się pod adresem:

Mr BET Zakłady Bukmacherskie spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
ul. Podolska 21,
81-321 Gdynia

wpisana do rejestru przedsiębiorców krajowego rejestru sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000748281, NIP: 5482704652 oraz REGON: 381380504, kapitał zakładowy w kwocie 2.000.000,00 zł

1.4. Punkty stacjonarne betcris

Pierwszy punkt stacjonarny betcris został uruchomiony na Dominikanie w 1985 roku.
Zakłady online są oferowane przez betcris od 2006 roku.

W 2021 roku betcris posiada ponad 100 punktów stacjonarnych w całej Ameryce Łacińskiej.

W Polsce jeszcze nie otworzyli punktów stacjonarnych i nie publikowali planów co do tego.

Łukasz z betcris: We wrześniu 2021 nie planujemy otwierania punktów stacjonarnych. Posiadamy licencję jedynie na działania online.

1.5. betcris o sobie

Betcris w Polsce, czyli amerykański rozmach i polski profesjonalizm

Do polskiego zespołu zebrano międzynarodowych i doświadczonych ekspertów z branży zakładów bukmacherskich, tworzonego przede wszystkim przez ludzi z pasją do sportu.

Wykorzystujemy najlepsze praktyki nabyte na przestrzeni lat. Dążymy do tego by Betcris, zgodnie z naszym hasłem, był Twoim miejscem do gry.

Znamy potrzeby klienta: stawiamy na nowoczesne rozwiązania technologiczne, najwyższą jakość obsługi klienta oraz szeroką ofertę. Chcemy oczywiście nawiązywać do naszego amerykańskiego rodowodu, co będzie miało odzwierciedlenie w palecie oferowanych rozgrywek.

W Betcris gracze znajdą wszystko, co jest potrzebne do obstawiania wydarzeń z całego świata. Od rozbudowanej oferty na najpopularniejsze rozgrywki sportowe w Polsce (czyli m.in. Ekstraklasę, Premier League, Ligę Mistrzów) poprzez pełne portfolio sportów amerykańskich od lat będących nieodłącznym elementem nadającym rozpoznawalność marce po specjalną zakładkę esportową dla wszystkich fanów gier elektronicznych.

1.6. Sponsoring

Swoją wiarygodność betcris zbudował na współpracach najwyższego szczebla. Do ich partnerów można zaliczyć piłkarskie reprezentacje narodowe Meksyku czy Ekwadoru. Współpracował także z ligą ekwadorską oraz brazylijską.

betcris jest także Oficjalnym Partnerem rozgrywek NFL (w tym finału na zakończenie sezonu futbolu amerykańskiego Super Bowl), ligi MLB (baseball) czy piłkarskiego turnieju Copa America (odpowiednik europejskiej Ligi Mistrzów)!

 

Od 30 maja 2022 betcris jest Oficjalnym Bukmacherem Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Logo bukmachera pojawi się na meczach IV-ligowych rozgrywek 2022/23 oraz w towarzyszących działaniach marketingowych.

 

28 lutego 2022 roku betcris otrzymał status Sponsora Głównego klubu piłki ręcznej Łomża VIVE Kielce. Jest to obecny mistrz Polski z sezonu Superligi 2020/21, a w sezonie 2021/22 reprezentuje Polskę w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów. Umowa została zawarta do 30 czerwca 2023.

Zobacz stronę bukmachera betcris

1 marca 2022 ogłoszono również sponsoring polskiej drużyny siatkarskiej Asseco Resovia Rzeszów. Logo bukmachera pojawi się w hali rozgrywek, a w sezonie 2022/23 także na koszulkach meczowych siatkarzy.

1.7. Ambasadorzy

Jak już jesteśmy przy piłce nożnej, to trzeba powiedzieć, że globalnym ambasadorem betcris od 2019 roku jest znany i lubiany Ronaldinho Gaucho!

Nowym, esportowym ambasadorem Betcris na Polskę został w październiku 2021 “Popo”, czyli Piotr Węgrzyn. Jest to bardzo popularny streamer (350.000 obserwujących na Twitchu i 84.000 subskrybentów na YouTube), kreatywny twórca i mistrz interakcji.

Być może kojarzysz go z amatorskiego starcia wygranej walki z Mixerem w 2. rundzie 11. FAME MMA:

Dokonując wyboru ambasadora naszej esportowej oferty szukaliśmy kogoś zaangażowanego i autentycznego. Kogoś, kto oprócz posiadania imponujących zasięgów w mediach społecznościowych będzie naturalnym łącznikiem między marką Betcris a nowymi i aktualnymi graczami zainteresowanymi obstawianiem esportu. Wierzymy, że ta współpraca przyniesie obu stronom wiele korzyści i jeszcze więcej frajdy, bo jesteśmy otwarci na kreatywne rozwiązania i propozycje dotyczące naszej oferty przekazywane za pośrednictwem Piotrka przez jego społeczność – skomentowała Urszula Wasilewska, marketing manager Betcris Polska.

W ramach ambasadorskiej współpracy z Popem zaplanowane są akcje specjalne w dedykowanych esportowych profilach na Facebooku i Twitterze Betcris Esports.

2. Oferta betcris

2.1. Oferta ogólna

betcris deklaruje:

 • ponad 45.000 wydarzeń na żywo miesięcznie
 • zakłady na ponad 50 dyscyplin sportowych
 • obsługa klienta 7 dni w tygodniu

Minimalna stawka wynosi 1 PLN (minimalny kurs kuponu 1.14).

Bukmacher udostępnia opcję cash-out.

2.2. Akceptowane płatności

Wpłaty i wypłaty są możliwe za pomocą przelewów bankowych, czyli także za pomocą Przelewy24 czy blik.

20 dolarów na klawiaturze spięte czerwonym symbolem małpki emailowej

Płatności elektroniczne są czymś powszechnym w XXI wieku

Możesz doładować konto za pomocą usługi Skycash oraz przelewu z wybranego banku:

 1. Alior Bank
 2. Bank Nowy BFG S.A.
 3. Banki Spółdzielcze
 4. BNP Paribas
 5. BOŚ Bank
 6. Citi Handlowy
 7. Credit Agricole
 8. Envelo Bank
 9. Getin Bank
 10. Idea paylink
 11. ING
 12. Inteligo
 13. mbank
 14. Millennium Bank
 15. Nest Bank
 16. Noble Bank
 17. Pekao
 18. PKO
 19. Plus Bank
 20. Pocztowy24
 21. Santander
 22. SkyCash
 23. Toyota Bank
 24. Volkswagen Bank

Jeśli nie masz konta w żadnym z powyższych banków, to możesz skorzystać z BLIK! Do wpłaty wystarczy Ci sześciocyfrowy kod wygenerowany przez Twoją mobilną aplikację bankową.

Minimalna kwota depozytu wynosi 10 PLN.

Minimalna kwota wypłaty wynosi 20 PLN.

Łukasz z betcris: W najbliższym czasie wprowadzimy kolejne metody płatności.

2.3. Betcris Predictor

Każdy uczestnik z min. 1 punktem (z miejsc 11 – w dół) otrzyma Freebet 5 PLN. Pierwsza „10” zgarnia standardową nagrodę.

Jak działa Predictor?

Aby przystąpić do typowania musisz dokonać co najmniej jednego depozytu (min. 10 PLN) w ciągu tygodnia poprzedzającego każdą rundę (między poniedziałkiem, a sobotą). Następnie musisz wprowadzić swoje typy dotyczące wybranych przez nas meczów z najbliższej kolejki topowych lig piłkarskich w Europie.

W każdej kolejce otrzymujesz punkty za wytypowanie dokładnego wyniku meczu, zwycięzcy meczu (1×2), drużyny, która pierwsza strzeli bramkę, liczby goli i różnicy bramkowej. Dodatkowo w każdej kolejce możesz wybrać mecz, za który otrzymasz podwójną liczbę punktów!

Gracze z największą liczbą punktów w każdym tygodniu otrzymają nagrody (freebety) z puli o wartości 3000 PLN.

Zasady gry

Dokonaj depozytu (min. 10 PLN) od poniedziałku od 8:00, do soboty do startu rundy, aby móc dodać swoje typy.

Wytypuj rozstrzygnięcia każdego z 8 przez nas wybranych spotkań. Pamiętaj, żeby wybrać mecz z podwójną zdobyczą punktową.

Zbieraj punkty i sprawdź swoją pozycję po zakończeniu rundy.

Podział nagród puli tygodniowej:

 1. 1000 PLN (wypłacane jako 2 Freebety o wartości 500 PLN każdy).
 2. 700 PLN (wypłacane jako Freebet o wartości 500 i 200 PLN).
 3. 500 PLN.
 4. 250 PLN.
 5. 150 PLN.
 6. 125 PLN.
 7. 100 PLN.
 8. 75 PLN.
 9. 50 PLN.
 10. 50 PLN.

2.4. Sporty wirtualne

Sporty wirtualne (symulacje komputerowe) obejmują takie dyscypliny jak:

 • piłka nożna (rzuty karne / liga / mecze międzynarodowe)
 • drag racing (samochodowe wyścigi równoległe)
 • kolarstwo torowe
 • wyścigi chartów
 • wyścigi konne
Dwa podrasowane samochody w ciemnej miejskiej scenerii przed startem wyścigu

Drag Racing w betcris,
Źródło: strona bukmachera

2.5. Aplikacja mobilna

Aplikacja Betcris dostępna jest na wszystkie telefony z systemem Android (min. wersja 8.0) oraz iOS (min. wersja 12.1).

3. Bonusy i promocje

3.1. Cashback do 200 PLN na start

WARUNKI SZCZEGÓŁOWE PROMOCJI „Cashback powitalny do 200 PLN”:

1. Promocja obowiązuje od dnia 22.07.2022 r. (godz. 12:00) do odwołania.
2. Warunkiem wzięcia udziału w Promocji, która przeznaczona jest wyłącznie dla Klientów BETCRIS i dotyczy pierwszego postawionego zakładu w serwisie, jest dokonanie:
a) prawidłowej rejestracji pełnej w czasie trwania Promocji i otwarcia Konta STAŁEGO na stronie www.betcris.pl (maksymalnie do 14 dni od dnia wykonania pierwszego depozytu) oraz wyrażenie zgody na otrzymywanie informacji handlowych poprzez kanały komunikacji organizatora Promocji;
b) po otwarciu konta, wpłacenie depozytu i zawarcie pierwszego zakładu SOLO lub AKO z minimalną stawką 2 PLN (z oferty przedmeczowej lub na żywo) z salda głównego (depozytowego) z minimalnym kursem całkowitym 1.80 zawierających dowolne zdarzenia (zdarzenia na gry karciane są wykluczone z promocji).
3. Uczestnicy, którzy spełnią wszystkie warunki Promocji określone w punkcie 2, otrzymają nagrodę w postaci jednorazowego darmowego zakładu (zwanego dalej „Freebetem”) o wartości 100% stawki netto, WYŁĄCZNIE w przypadku jeśli ich pierwszy kupon zakwalifikowany do promocji będzie przegrany. Maksymalna kwota freebetu może wynieść 200 PLN, a minimalna kwota freebetu to 1.76 PLN.
Przykład: Gracz zagra swój pierwszy kupon ze stawką 50 PLN i kupon zostanie rozliczony jako przegrany, otrzyma freebet 44 PLN. 
4. Freebety będą przyznawane przez BETCRIS po zawarciu i rozliczeniu zakładu spełniającego ww. warunki. Jeśli pierwszy postawiony zakład gracza zostanie rozliczony jako zwrot lub wygrana, to gracz traci możliwość uzyskania darmowego zakładu w ramach Promocji.
5. Freebet należy wykorzystać na zawarcie zakładu AKO (z oferty przedmeczowej lub live z wyłączeniem Sportów Wirtualnych oraz Gier Karcianych)  zawierającego co najmniej trzy zdarzenia z dowolnej oferty zakładów przy czym minimalny kurs każdego ze zdarzeń wynosi 1.30. Freebet musi zostać wykorzystany najpóźniej w terminie 7 dni od jego przyznania. Po upływie tego terminu Freebet zostanie anulowany.
6. Maksymalna kwota wygranej postawionej za freebet wynosi 2000 PLN.
7. Aby skorzystać z Promocji Gracz musi wyrazić zgodę na otrzymywanie drogą mailową i telefoniczną (poprzez SMS) informacji handlowych, w szczególności w celu przedstawienia informacji o nowych promocjach, ofertach oraz konkursach przygotowanych przez Organizatora.
8. Zakłady systemowe, zakłady „łańcuch” oraz zakłady rozliczone za pomocą funkcji Cash Out nie biorą udziału w Promocji.
9. Betcris zastrzega sobie prawo do anulowania bonusu i wykluczenia gracza z Promocji, w przypadku wykrycia działań niezgodnych z Warunkami Szczegółowymi Promocji lub Ogólnymi Warunkami Promocji. Jednocześnie Betcris zastrzega sobie prawo do zmienienia niniejszych Warunków Promocji w przypadku zaistnienia takiej konieczności.
10. Organizator zastrzega sobie prawo zakończenia Konkursu w dowolnym terminie.
11. Na dany adres IP, urządzenie, gospodarstwo domowe, adres zamieszkania, numer telefonu, kartę płatniczą i/lub portfel elektroniczny oraz miejsce komputerów publicznych przysługuje tylko jeden bonus.
12. Uczestnik może skorzystać z Promocji w ciągu 14 dni od daty rejestracji. Po tym czasie Uczestnik traci możliwość uzyskania bonusu w ramach Promocji.
13. Uczestnik przystępując do Promocji potwierdza, że zapoznał się i zgadza się z postanowieniami Regulaminu.

Zobacz stronę bukmachera betcris

3.2. Kursowy Boost – wygrywaj więcej

Codziennie inna oferta podwyższonych kursów na wybrane wydarzenia – szukaj oznaczeń “Boost” w ofercie zakładów sportowych i esportowych.

Brak wymagań co do minimalnej liczby zdarzeń na kuponie.

 

3.3. Betcris+ (promocja dla AKO)

Jeśli lubisz obstawiać “taśmy”, to Betcris znajdziesz podbicie kursu już od 5 zdarzeń na kuponie.

Liczba selekcji % do wygranej
5 +5%
6 +10%
7 +15%
8 +20%
9 +25%
10 +30%
11 +35%
12 +40%
13 +45%
14 +50%
15 +55%
16 +60%
17 +65%
18 +70%
19 +75%
20 +80%
21 +85%
22 +90%
23 +95%
24+ +100%

 

3.5. Tuesday cashback

Tydzień na minus? Wyniki nie poszły po twojej myśli? Straciłeś 500 PLN? Z prędkością piłeczki baseballowej wraca do Ciebie 25 PLN w postaci freebetu zgodnie z tabelą:

Bilans straty Kwota freebetu
200 – 499,99 PLN +10 PLN
500 – 999,99 PLN +25 PLN
1000-1999,99 PLN +50 PLN
ponad 2000 PLN +100 PLN

Bilans jest liczony od wtorku (godz. 00:00) do poniedziałku (godz. 23:59).

Nie zdziw się, jeśli w któryś poniedziałek zobaczysz na koncie freebet do wykorzystania.

 

3.6. 25 PLN dla fanów esportu

Zagraj co najmniej 5 kuponów o kursie minimalnym 1.85 za łączną sumę minimum 100 PLN w trakcie trwania całego tygodnia. Obrót uaktywni bonus o wartości 25 PLN, który w każdy czwartek będzie czekał na Ciebie na koncie gracza.

Szczegóły na stronie betcris w dziale Promocje.

 

3.7. Wirtualny zwrot 50 PLN

Betcris ceni lojalnych graczy i dlatego postanowił nagradzać graczy za samo typowanie!

Zasady promocji „Wirtualny zwrot 50 PLN” są proste – grasz z nami cały tydzień, a jeśli spełnisz warunki bonusu, w poniedziałek będzie czekała na Ciebie niespodzianka – dodatkowe 50 PLN we freebecie. Wystarczy, że Twój obrót na sportach wirtualnych wyniesie co najmniej 250 PLN, a minimalny kurs pojedynczego zdarzenia na kuponie osiągnie kurs 1.85.

Szczegóły na stronie betcris w dziale Promocje.

 

3.8. Bonus urodzinowy dla aktywnych

Masz dziś urodziny? W takim razie chcemy Ci życzyć wszystkiego najlepszego! A przy okazji wręczyć dodatkowy bonus na urodziny. Mamy nadzieję, że sprawi Ci to radość.

Oferta promocyjna przeznaczona jest dla aktywnych graczy, którzy posiadają stałe konto w Betcris i regularnie korzystają z usług oferowanych na naszej stronie. W tym szczególnym dniu mamy dla Ciebie prezent od bukmachera – bonus urodzinowy w wysokości 20 PLN!

 

4. Zalety i wady betcris

Do najważniejszych zalet betcris zaliczyłbym

 • wiarygodny i renomowany bukmacher, na pewno wypłacalny
 • prawdopodobnie najbardziej atrakcyjna oferta sportów amerykańskich (uznałbym ich za “benchmark”)
 • atrakcyjna oferta powitalna
 • odpowiednia ilość promocji
 • bardzo dobre kursy (np. Ekstraklasa 1X2 potrafi mieć tylko 3,5% marży, a tenis US Open 5%!)
 • dobrze opracowany FAQ (najczęściej zadawane pytania)
 • czat na żywo
 • pole wyszukiwania zakładu
 • opcja cash-out

Do wad betcris należy:

 • podatek obrotowy 12% od każdego zakładu (jest to bukmacher legalny)
 • uboga oferta płatności
 • możliwość wykazania legalnego dochodu, ale odbiór zaświadczenia tylko w dniu następnym po wygranej/wypłacie w siedzibie bukmachera (Gdynia)

5. Moja opinia o betcris

Znam betcris z czasów wolności bukmacherskiej w Polsce (przed 2017 rokiem). Ich oferta nie była dostosowana do Polaków. Skupiali się głównie na sportach amerykańskich – dlatego też nie byli w Polsce zbyt popularni. Po wejściu na polski rynek powinni nieco zmodyfikować wizerunek marki, by dostosować się do lokalnych potrzeb.

Jeśli dostosują ofertę do Polaków, to mają szansę się utrzymać. Z mojego rozpoznania wnioskuję, że będą rywalizować na głównych rynkach piłki nożnej (Ekstraklasa, Liga Mistrzów, Liga Europy i głównej ligi europejskie) i zdecydowanie powinni zdominować rynek sportów amerykańskich (futbol amerykański, koszykówka, baseball).

Tego bym od nich oczekiwał i byłoby to dla mnie “naturalne rozszerzenie marki” betcris na rynek polski. Jak będzie w rzeczywistości?

Moim zdaniem powalczą także na rynku esportów – warto ich obserwować na tym rynku.

Na wymienionych wyżej rynkach szukałbym u nich najwyższych kursów. Jeśli je obstawiasz, to betcris może być dla Ciebie atrakcyjną opcją do rozważenia. Możesz się także spodziewać, że będą mieli najbardziej prawidłowe kursy dla rynku amerykańskiego – mogą Ci posłużyć jako dobry benchmark. Jeśli zobaczysz, że inni bukmacherzy odbiegają od betcris ofertą amerykańską, to pewnie racja jest po stronie betcris (trzeba to zbadać statystycznie dla pewności).

Zobacz stronę bukmachera betcris

6. Rejestracja w betcris

Aby założyć konto na betcris:

 1. Kliknij link: strona bukmachera betcris
 2. Zapoznaj się z aktualnymi Promocjami (górne menu).
 3. W prawym górnym rogu kliknij “Zarejestruj się”.
 4. Wypełnij formularz prawdziwymi danymi.
 5. Odbierz email i kliknij link aktywacyjny.
 6. Wpłać depozyt (zależny od promocji jaką wybrałeś) i możesz rozpocząć grę.

7. FAQ – najczęściej zadawane pytania dotyczące betcris

7.1. Dlaczego gracze powinni zarejestrować konto w betcris?

Łukasz z betcris: Sukcesywnie będziemy wprowadzać nowe obszary do naszej oferty, zarówno pod kątem promocji, jak i funkcjonalności na platformie. Mamy swój długofalowy pomysł na działania na polskim rynku, który jest nieco inny niż u konkurencji.

Zobacz stronę bukmachera betcris