SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  ARTYKUŁ

  Surebet - praktyka

  ocena SureBety.pl
  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 3
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.

  Ręczne szukanie surebetów to żmudna praca, która często się opłaca. W praktyce często korzysta się z gotowych porównywarek do szukania surebetów, ale wtedy łatwiej nadziać się na limit stawek, grając to co wielu innych surebetowców.

  1. Rynek surebetów
  2. Program do surebetów
  3. Jak rozpoznać surebet?
  4. Czy są jakieś negatywne skutki grania surebetów?
  5. Gdzie szukać surebetów?
  6. Surebety w zakładach na żywo?
  7. Bukmacherzy do surebetów
  8. Podsumowanie

  1. Rynek surebetów

  Czasy świetności obstawiania surebetów już niestety minęły w dużej mierze. Rynek z każdym rokiem ewoluuje w kierunku niższych limitów stawek, nawet u bukmacherów azjatyckich. Jest to ewidentne uderzanie w graczy zawodowych. Coraz więcej bukmacherów chce się kierować głównie ku graczom rekreacyjnym, których łatwo ograć. Oczywiście z powodu pieniędzy.

  Obstawiając surebety musisz być świadomym, że jest to strategia, która w najszybszy sposób pali konta.
  Jeżeli zatem nie masz stałego dostępu do nowych kont, to zdecydowanie odradzam ci kontynuowanie tej strategii, zwłaszcza na rynku przedmeczowym.
  Uzasadnienia chyba nie muszę pisać :)

  Najlepsi bukmacherzy są mocno rozbudowani technologicznie i są przygotowani na graczy zawodowych.
  Nie oferują zatem wielu surebetów, a jeśli oferują, to tylko przez krótki czas i w kierunku, w którym chcą mieć pograne surebety (biorą "riski" na jedną ze stron spotkania, a gracze kontrują u innych bukmacherów).

  U którego bukmachera warto założyć konto, dowiesz się z list znajdowanych surebetów. Bukmacher, który najczęściej występuje w surebetach, może być najlepszy pod kątem tej strategii. Warto go wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności. Jednakże często zdarza się tak, że ci najpopularniejsi bukmacherzy pojawiają się tak często w surebetach, bo mają bardzo niskie limity stawek i zawodowi surebetowcy nie zawracają sobie nimi głowy. Przez co takie surebety długo "wiszą na rynku" zanim znikną.

  Przed założeniem konta warto zbadać danego bukmachera. Mogę ci wysłać informacje na temat dowolnego bukmachera, którego opis potrzebujesz.

  2. Program do surebetów

  Do obliczania surebetów polecam korzystać z gotowych kalkulatorów surebetów. Osobiście przygotowałem jeden z nich o nazwie Podporka.

  3. Jak rozpoznać surebet?

  Tabelka z parami kursów dziesiętnychPary kursów
  odwrotnych
  SureBety.pl

  Wielu surebetowców zastanawia się jak na pierwszy rzut oka rozpoznać surebet. Wprawni gracze surebetów po pewnym czasie zaczną zauważać pewne zależności. Dla dwóch opcji wyników łatwo zauważyć bez liczenia czy dana para tworzy surebet czy nie. Rozpoznawanie surebetów z trzema opcjami wyników wymaga już "opatrzenia się" z kursami.

  Po prawej stronie wypisałem najbardziej przydatne pary, które w przybliżeniu tworzą 0%-owy zysk. Jeśli któraś z liczb w parze jest większa, to mamy surebet. Jak duży, to już "opatrzenie się" pomoże.

  Na przykład, jeśli znajdziesz gdzieś kurs @1.40 to wiesz, że aby powstał surebet musisz znaleźć u innego bukmachera kurs przynajmniej @3.50. Kurs @3.50 jest tzw. kursem odwrotnym (przeciwnym) do kursu @1.40.

  Prawie wszystkie potrzebne wzory do obliczania surebetów znajdziesz w arkuszu Podpórka.

  4. Czy są jakieś negatywne skutki grania surebetów?

  U wielu bukmacherów granie tylko surebetów kończy się nałożeniem limitu stawek na gracza.

  Słabej jakości bukmacherzy limitują szybko i do bardzo małej stawki. U większych bukmacherów trwa to dłużej - wiele zależy od tego czy uzyskało się profit u danego bukmachera czy też na koncie jest strata.

  Granie surebetów długofalowo jest możliwe jedynie między bukmacherami z wysokimi limitami. Pozostali nałożą bardzo niski limit. O takim zlimitowanym koncie mówi się, że jest ono "spalone".

  5. Gdzie szukać surebetów?

  W szukaniu surebetów przedmeczowych pomagają zwykle porównywarki kursów. Te można znaleźć w google pod frazami typu sports betting arbitrage, sure bets comparison itp.

  Jeśli będziesz stawiał do 50 EUR/zakład (do 200 PLN/zakład), możesz w zasadzie nie obawiać się nałożenia limitów przez bukmachera i grać nawet zakłady przedmeczowe. Przy większych kwotach zaleca się obstawianie surebetów wyłącznie w zakładach na żywo (ciężej bukmacherom rozpoznać takie zakłady jako surebety).

  Można też skorzystać z programów typu RebetBetting, które specjalizują się w szukaniu surebetów, a które często oferują okres próbny.

  6. Surebety w zakładach na żywo?

  Z uwagi na groźbę szybkiego otrzymania niskiego limitu zaleca się wyszukiwanie surebetów samemu w zakładach na żywo.

  Zakłady na żywo często przynoszą możliwość uzyskania dużych profitów:

  • surebety na żywo mają zwykle większe wartości niż surebety przedmeczowe
  • surebety stawiane na żywo są szybciej rozliczane niż surebety przedmeczowe
  • konto, na którym obstawiane są surebety na żywo później ulegnie zlimitowaniu niż konto z surebetami przedmeczowymi

  Bukmacherowi trudniej jest wykryć czy gracz stosuje wyłącznie surebety, gdy kursy szybko się zmieniają. Na podstawie historycznej zmiany kursów też jest mu bardzo ciężko to stwierdzić. Zakłady na żywo cechują się jednak wyższym stopniem ryzyka niż gra przed meczem, z uwagi na szybciej zmieniające się kursy.

  Oto przeszkody jakie możesz napotkać przy graniu surebetów na żywo:

  • któryś z bukmacherów zmieni kurs (najczęstszy problem)
  • bukmacher zablokuje kurs i nie zdążysz skontrować (gol, kartka, rzut karny, rzut wolny z bliskiej odległości, bójka kibiców itp) - staraj się oglądać spotkanie na żywo bez opóźnień i obstawiać w "spokojnych" momentach
  • napotkasz limit stawki - korzystaj z bukmacherów o wysokich limitach, a zapasowego miej otwartego w innej zakładce przeglądarki
  • bukmacher nie będzie chciał Ci wypłacić pieniędzy - korzystaj tylko z renomowanych bukmacherów
  • stracisz połączenie z Internetem - zadbaj o stabilny Internet; jeśli obstawiasz duże kwoty, przygotuj zapasowy Internet na wypadek awarii
  • wystąpi przerwa w dostawie prądu - zainwestuj w UPS, który podtrzyma ci zasilanie (jak najdłużej) i pozwoli chociaż skontrować zakład
  • wysypie ci się komputer - zadbaj o wysokiej jakości sprzęt i oprogramowanie
  • inne

  7. Bukmacherzy do surebetów

  Idealnie by było, gdyby głównym kontem do grania surebetów było konto na giełdzie zakładów. Tam nie musisz się obawiać limitów stawek. Jest to jednak rozwiązanie tylko dla graczy, którzy dobrze się już zapoznali z giełdą i czują się na niej swobodnie. Nie jest to platforma dla początkujących graczy i sprawia nawet średniozaawansowanym kłopoty w zrozumieniu zasady działania. Włożony wysiłek w zrozumienie tej platformy zwróci się jednak wielokrotnie!

  Niestety w Polsce nie ma legalnej giełdy zakładów. Nie jest możliwe otworzenie takiej giełdy z uwagi na obowiązujący w Polsce podatek obrotowy, który sprawia, że cała idea giełdy staje się kompletnie nieopłacalna.

  W takiej sytuacji pozostaje korzystanie z nielegalnych bukmacherów z wysokimi limitami. Dobrą opcją są też nielegalni, ale bardzo popularni bukmacherzy, którzy mają ofertę zakładów na żywo na wysokim poziomie. U dużych bukmacherów łatwiej pozostać niezauważonym i dłużej można obstawiać będąc niezlimitowanym.

  W strategii grania surebetów można też rozważać legalnych polskich bukmacherów, ale z uwagi na bardzo wysoki podatek obrotowy, bardzo ciężko jest znaleźć surebet pomiędzy legalnym bukmacherem a nielegalnym albo pomiędzy dwoma legalnymi bukmacherami. A jeśli już się to uda, to zysk z tego pozostaje niewielki.

  8. Podsumowanie

  Jeżeli dopiero zaczynasz z surebetami, to zapewniam, że przeczytanie tego tekstu tylko jeden raz nie wystarczy. Sugeruję wrócić do tego tekstu za jakiś czas i przypominać go sobie, aby się nie przeciążać na jeden raz.

  Dowód? Spróbuj powtórzyć krok po kroku co należy zrobić, gdy znajdziesz surebet?

  Obstawianie surebetów jest bardzo opłacalnym systemem. Niestety w długiej perspektywie prowadzi do "palenia kont" (aby móc obstawiać dalej trzeba założyć konto na inną osobę, co jest sprzeczne z Regulaminem każdego bukmachera) i niemal zmusza gracza do korzystania głównie z nielegalnych bukmacherów. Kluczową kwestią w strategii obstawiania surebetów jest odwleczenie momentu nałożenia limitu stawek jak najdalej w czasie.

  Literatura

  Zobacz też:
  Surebety - taktyka
  Surebety - pytania

  Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020

  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 3
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.


   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
  Komentarze (3)  • anonim IP: 139.28.**.**
   08-09-2020 07:57 (wt)

   Co z podatkiem w swoich wyliczeniach nie uwzględniasz -12 %, w opcji 3 rządowej nie dostępne zdarzenia u buków, w 2 rzędowej nie opłacalna gra np grasz 1 i 2 siada x to żeby to odrobić na podobnym poziomie wygranej co w pierwszym typowaniu musisz zagrac stawka x5, a jak na tym samym poziomie to musiałbyś trafić ponad 90% wszystkich swoich zdarzeń. Gdzie tu jest sens ? 

   Odpowiedzi: 1
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (132)
   14-12-2014 18:26 (nd)
   w 3 akapicie sa 3 takie same bledy , ktore polegaja na zlym wypisaniu 2 kursow , to jest powinno byc :

   1,02 - 51 ; 1,04 - 26 : 1,05 - 21 , to znaczy te kursy są na zero , co zreszta widac , bo
   0,02 * 51 = 1,02 ; 0,04 * 26 = 1,04 ; 0,05 * 21 = 1,05

   a w artykule kazda z wiekszych liczb jest pomniejszona o 1 . 213 217 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top