Surebet – pytania

Surebety są na tyle zaawansowaną techniką, że bez doświadczenia można napotkać wiele nieprzyjemnych sytuacji, którym można zapobiec. Przedstawiam zestaw najczęstszych pytań dotyczących surebetów.

Palec wskazujący oparty na dużym czerwonym znaku zapytania w otoczeniu siedmiu mniejszych znaków zapytania

Nie musisz znać odpowiedzi na wszystkie pytania, ale na te najważniejsze warto przygotować się wcześniej. fot. Shutterstock

1. Czy warto obstawiać surebety?

1.1. Czy surebety będą zawsze?

Surebety powstawały w przeszłości i nadal będą powstawać.

Być może będzie tendencja w kierunku skrócenia czasu ich trwania, ale gracze często mogą aktywnie wpłynąć na powstanie surebetu, wystawiając swoją ofertę zakładów na giełdzie zakładów.
Na obecnym etapie rozwoju technologii, wygląda na to że sytuacja arbitrażowe (w zakładach nazywane surebety) będą nadal w przyszłości występować.
Wynika to z niedoskonałości przepływu informacji oraz pewnych ograniczeń technologicznych rynków (m.in. zakładów bukmacherskich) oraz pewnych powtarzalnych nieefektywności rynków finansowych.

Bukmacherzy zatrudniają analityków, którzy w różny sposób szacują prawdopodobieństwa tego samego zdarzenia. Część z analityków wystawia kursy świadomie tak, aby powstał surebet, celem zebrania odpowiedniej ilości stawek od graczy. Inni analitycy wolą ustawić kursy początkowe blisko granicy surebetu, ale zmiana kursów może sprawić, że powstanie surebet.

Poza tym kursy przedmeczowe ulegają mniej lub bardziej dynamicznym zmianom. Nie wszyscy bukmacherzy nadążają z aktualizacją kursów. Po wystawieniu kursów działa prawo popytu i podaży. Może uśredniać kursy. Może też powoduje gwałtowne spadki.

Przepływ informacji powoduje, że bukmacherzy na rynku dostosowują kursy do popytu i w końcowym efekcie surebety znikają po pewnym czasie.

1.2. Ile można zarobić na surebetach?

Średnie zyski dla “przeciętnego gracza”, po około 2 latach nauki, szacowałbym w przedziale 2000 do 5000 zł na miesiąc.
Oczywiście będą tacy, którzy zarobią mniej, albo nawet poniosą straty.
Będą też tacy, którzy będą po tych dwóch latach zarabiać ponad 10 000 zł na miesiąc z tendencją rosnącą.

To zależy głównie od kapitału jaki posiadasz, twoich umiejętności w zakresie zakładów (taktyka+psychika) i wiedzy know-how (strategia), którą już masz na temat zakładów/surebetów.

 1. Jeden gracz, bez wiedzy o surebetach, natnie się z dużym kapitałem na limit stawek i nie będzie wiedział co dalej robić.
 2. Drugi gracz będzie mało zarabiał, bo nie będzie miał wystarczająco środków.
 3. Trzeci gracz będzie silnie zmotywowany i będzie sukcesywnie pomnażał kapitał stawkując nisko (bezpiecznie), by nie napotkać limitu stawek.

Wszystko zależy od tego jak ktoś szybko się uczy, jak jest zmotywowany i jak sprawnie potrafi wykorzystać swoją wiedzę.

Górny limit zarobków jest ograniczony do 10.000.000 funtów powiedzmy (nie da się zostać miliarderem w zakładach). Od pewnego momentu konieczne jest tworzenie “siatki graczy”, aby móc zeskalować zyski (z powodu limitów stawek).

1.3. Czy na surebetach można stracić?

Tak.

W przyrodzie nie istnieje coś takiego jak “brak ryzyka”.
Ryzyko istnieje zawsze i wszędzie. Można je tylko minimalizować.

 

Surebety (ang. sure = pewny) są tylko z nazwy “pewne”.
W praktyce trzeba rozważyć różne ryzyka, które mogą wystąpić. Nawet lokata w banku może nie być bezpieczna…

Jeśli zastosujesz się do wszystkich wskazówek opisanych na SureBety.pl, to czeka Cię dużo łatwiejsza droga. Myślę, że i tak nie unikniesz błędów, które czasem mogą sporo kosztować, ale w długim okresie czasu powinieneś spokojnie wyjść na plus z dobrze przemyślaną strategią.

Ja popełniłem nie więcej niż 5 kosztownych błędów w ciągu wielu lat obstawiania. Uczyłem się jednak sam, bez żadnych wskazówek. Gdy już wiesz na co powinieneś zwracać uwagę, powinno Ci być dużo łatwiej, choć pewnie i tak jakiś kosztowny błąd Ci się przydarzy.

Utrata części jest możliwa w wyniku nagłej zmiany kursu, co jest wkalkulowane w “ryzyko surewinhuntera”. Im więcej surebetów zagrasz, tym rzadziej będziesz trafiał na takie przypadki. Nauczysz się je omijać. Liczy się szybkie i sprawne działanie, ale zawsze przemyślane.

Wyznaję dwie podstawowe zasady dotyczące obstawiania surebetów:

 • graj za tyle ile nie żal ci stracić (mam wyznaczoną maksymalną stawkę na surebet)
 • nie bądź zachłanny

Staram się również nie grać na siłę (nie gonić zysków ani strat, by nie wpaść w tzw. tilt) i dzięki temu jestem zadowolony z wyników. Mam nadzieję, że nikt NIE będzie powtarzał moich błędów.

Trzeba uważać przede wszystkim na to, aby nie grać misprintów:

Słownik bukmacherski

1.4. Po co grać surebety skoro dają tak mały zysk?

Surebety nie są grane TYLKO dla zysku.

Mają szersze zastosowanie, które jest omówione w strategii surebetów.

Można je także wykorzystać w strategii obracania bonusów, dzięki czemu pomagają szybciej budować kapitał początkowy.

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

2. Dlaczego NIE warto grać surebetów?

2.1. Czy surebety są legalne?

Obstawianie surebetów pomiędzy dwoma różnymi bukmacherami jest zazwyczaj legalne, ale są wyjątki.

Obstawianie surebetów to bardzo potężna strategia, w której gracz ponosi minimalne ryzyko, i dlatego niektórzy (słabi) bukmacherzy zabraniają w treści Regulaminu obstawiania arbitraży, sytuacji arbitrażowych, czyli surebetów. Sprawia to, że u tych bukmacherów surebety są nielegalne (z perspektywy danego bukmachera, a nie ogólnie przyjętych zasad).

O ile można zrozumieć tak radykalną postawę w przypadku, gdy bukmacher wręcza graczowi bonus (powitalny) i chce, aby gracz realnie ryzykował swoje i otrzymane środki, o tyle kwestią sporną jest to, czy bukmacher może zabronić w Regulaminie stosowania wybranych strategii, które przynoszą graczowi przewagę. Niektórzy bukmacherzy posuwają się tak daleko, że w treści Regulaminu zabraniają wielu strategii, które dają przewagę graczom, a są uczciwe (np. oparte na statystyce). Nie jestem prawnikiem, ale moim zdaniem tego typu zapisy są abuzywne:

UWAGA:
SureBety.pl uważają, że zabronienie graczowi obstawiania surebetów (w Regulaminie bukmachera) jest zapisem abuzywnym. Jeżeli przyjąć, że gracza i bukmacher są równi względem prawa, to dlaczego bukmacher/kasyno może stosować strategie dające bukmacherowi/kasynu przewagę, a graczowi jest zabierana w Regulaminie ta przewaga pod groźbą konfiskaty wygranych?? Wg SureBety.pl jest to jawna i perfidna niesprawiedliwość.

W praktyce należy zaznaczyć, że co innego jest mieć rację, a co innego umieć ją wyegzekwować.

Gracze zazwyczaj nie są równi wobec prawa i mają gorszą pozycję niż bukmacherzy/kasyna, więc gracz powinien unikać bukmacherów, którzy mają abuzywne zapisy w Regulaminie i dbać o to, by takie informacje były jawne dla innych graczy. W przypadku konfiskaty wygranej wysunąłbym powyższą argumentację, kierując sprawę do Organu Nadzorczego. Wynik nie zawsze będzie korzystny dla gracza, nawet jeśli ma on rację i dlatego badanie wiarygodności bukmacherów przed wpłaceniem pieniędzy jest tak ważne.

2.2. Wady strategii surebetów

Analizując opłacalność obstawiania surebetów, należy także zwrócić uwagę na wady strategii surebetów.
Z uwagi na bardzo wysoką skuteczność tej strategii, i otrzymywanie zysku bez ryzyka, bukmacherzy starają się bronić przed stosowaniem tej strategii przez graczy.

UWAGA:
Ponad 98% bukmacherów stosuje limitowanie stawek graczy, jeśli odkryją, że gracz stosuje strategię surebetów.

To może spowodować, że twoja maksymalna stawka na zakład zostanie szybko zmniejszona do 1-10€.
W takim wypadku dalsze ustawienie zakładów dla zysku jest problematyczne. Dokładnie o to chodzi bukmacherom — aby zniechęcić do stosowania tej strategii.

Wybierając strategię surebetów do swojego wachlarza strategii, warto znać jej wady, bo inaczej możesz szybko “spalić konta” i w efekcie tego żadnej innej strategii już nie zastosujesz…

2.3. Dla kogo strategia surebetów?

Największą bolączką strategii surebetów jest nakładanie limitów stawek po odkryciu stosowanej strategii.
W praktyce da się odwlekać moment nałożenia limitu, ale nie da się go uniknąć, gdyż kwestią czasu jest sytuacja, w której bukmacher zauważy nas pomiędzy innymi graczami, którzy są oznaczeni w systemie jako gracze surebetów. A to będzie skutkowało dołączeniem nas do tej grupy zlimitowanych graczy.

WNIOSEK:
Strategia surebetów będzie korzystna dla osób, które:

 • preferują obstawianie zakładów z minimalnym poziomem ryzyka
 • nie obawiają się zlimitowania własnych kont (bo wtedy zrezygnują z dalszej gry, przejdą do innego bukmachera albo założą konto na inną osobę)
 • są uporządkowane i systematyczne + potrafią uczyć się na błędach i wyciągać wnioski (zapisując je w Podręczniku typowania)
 • nie obawiają się wnikliwego analizowania Regulaminów bukmacherów 

Być może są jeszcze inne powody, ale myślę, że spełniając powyższe warunki, strategia surebetów pasuje do Ciebie w 80%.

2.4. Bardzo solidny plan działania

Jeżeli więc rozważasz obstawianie surebetów, to powinieneś bardzo solidnie przygotować się do pierwszego depozytu i mieć:

 • bardzo dobrze opracowany plan działania
 • znać najważniejsze pułapki jakie mogą cię spotkać, jeśli obstawiasz surebety (lektura artykułów dot. strategii surebetów z SureBety.pl powinna być wystarczająca)

Dla strategii surebetów najważniejsze artykułem będzie ten:

Limity stawek u bukmacherów internetowych

3. Obstawianie surebetów w praktyce

3.1. Jaki kapitał jest potrzebny do surebetów?

Według mnie minimalny kapitał powinien wynosić ok. 500-1000 PLN. Można oczywiście zacząć od niższego kapitału – trzeba wtedy stawiać odpowiednio niższe stawki. Na początku przygody z bukmacherką, surebety często wykorzystuje się do budowania kapitału w połączeniu z bonusami powitalnymi.

Skupienie się tylko na surebetach może spowodować spalenie konta. Wykorzystywanie alternatywnego systemu gry przyspiesza naukę oraz skraca czas potrzebny na obrócenie bonusu. Wymieszanie strategii pozwala zebrać cenne doświadczenie, pomaga oswoić się z rynkiem zakładów i utrudnia rozpoznanie strategii jaką gracz stosuje (co jest ważne pod kątem limitów). Oczywiście jeśli stawki z obu strategii stawkowania będą zbliżone wielkością.

Jedni tracą to co zarobili na surebetach, a inni odkrywają w sobie typera. Sprawę trzeba przemyśleć indywidualnie, tak aby móc osiągnąć wyznaczony sobie CEL.

3.2. Jak się liczy surebety?

Dla zdarzeń dwudrogowych można wyprowadzić następujący wzór:

Surebet [%] = k1*k2 / (k1+k2) – 1

gdzie
k1 to kurs u pierwszego bukmachera
k2 to kurs u drugiego bukmachera

np. dla k1=1,50 i k2=3,20

Surebet [%] = 1,50*3,20 / (1,50+3,20) – 1 = 2,13%

Dla zdarzeń trzydrogowych i większych można wyprowadzić analogiczny wzór w zależności od k1, k2 i k3 (trzeba rozwiązać układ równań z 4 niewiadomymi), ale nie ma takiej potrzeby, bo są gotowe kalkulatory.

3.3. Jak szukać surebetów?

Surebetów można szukać ręcznie albo za pomocą programów.

Istnieją następujące metody szukania surebetów:

 • wykorzystanie kalkulatora surebetów do porównania kursów (głównie rynki dwudrogowe i trzydrogowe)
 • korzystanie z porównywarek kursów (dwudrogowe i trzydrogowe)
 • szacowanie “na oko” (wymaga dużego doświadczenia i dotyczy rynków dwudrogowych)

W przypadku szukania ręcznego ważną kwestią jest zdobyte doświadczenie. Najłatwiej nauczyć się rozpoznawać surebety “na oko” na kursach dwudrogowych z wydrukowaną tabelką kursów odwrotnych. Kliknij, aby pobrać gotowy plik Worda do wydruku:

Kurs i kurs odwrotny do niego

Kliknij aby pobrać gotowy plik do wydruku.
Źródło: SureBety.pl

Nie kolorowałem wierszy ani kolumn, abyś mógł pozaznaczać sobie ulubione wg własnych potrzeb.

3.4. Jak często znajdę surebet?

Myślę, że w meczach tenisa można znaleźć średnio 1 surebet na set (szukają ręcznie poprzez obserwację kursów różnych bukmacherów jednocześnie). Czasem więcej, czasem mniej.

Jeśli szukasz kursów pośrednio przez porównywarki, to niekoniecznie masz obraz rzeczywistości (występują opóźnienia przekazywania danych do pośrednika różnej długości).
Hipotezy teoretyczne trzeba więc sprawdzać bezpośrednio w praktyce.

Obserwując pośrednika i poszczególnych bukmacherów widać jak duże są opóźnienia i czy są znaczące.

3.5. U których bukmacherów najczęściej występują surebety?

Najczęściej surebety można znaleźć na linii giełda zakładów – jakiś bukmacher. Żeby dowiedzieć się, który bukmacher jest aktualnie najbardziej atrakcyjny, wystarczy śledzić przez jakiś czas surebety w porównywarkach kursów i zobaczyć, którzy bukmacherzy najczęściej się powtarzają.

Zalecam korzystanie z 3-5 bukmacherów na początek i trzymanie u nich stale pieniędzy. W tym obowiązkowo giełda zakładów, gdzie zalecam trzymanie największej ilości środków.

Rejestracja u kolejnych bukmacherów musi być poparta rzetelnymi powodami. Pieniądz robi pieniądz, więc rejestracja u kolejnych bukmacherów jest kwestią czasu.

3.6. Czy surebety są możliwe u bukmacherów naziemnych?

Tak, zdarzają się, ale ciężko je znaleźć. Są duże problemy w znalezieniu surebetu, bo od wygranej trzeba odliczyć podatek. W porównywarkach kursów bukmacherów naziemnych często nie ma. Poza tym limity stawek nie są zbyt duże.

Dobrą stroną medalu jest to, że jak już znajdzie mało popularny surebet, to może być mocno profitowy. Pewnie niewielu graczy do niego dotrze (jeśli się nikomu nie wygadasz) i masz duże szanse na pozostanie niezauważonym ze swoją zwycięską strategią.

4. Optymalizacja zysków z surebetów

4.1. Czy przelewać za każdym razem pieniądze jak widzę na stronie surebeta?

Nie każdy surebet warto zagrać.

Często zagranie surebeta po wysokim kursie może narazić konto na limit. Lepiej wtedy odpuścić. Trzeba nauczyć się rozróżniać te opłacalne surebety od tych nieopłacalnych.

Kapitał gracza jest ograniczony, więc trzeba dbać o płynność finansową, jednocześnie nie wpłacając/wypłacając za często do/z bukmacherów (każda wpłata i wypłata od/do bukmachera pociąga za sobą ok. 3% koszty dla bukmachera), bo to może sprowadzić na gracza dodatkowe opłaty lub limity stawek.

4.2. Jak długo surebety są aktualne?

Przeciętny surebet będzie aktualny od kilkunastu sekund do kilku dni. Zależy to od atrakcyjności surebeta, bukmacherów gdzie występuje (dostępność oferty) i od tego jak wiele osób o nim wie (widoczność surebeta).

Niektóre porównywarkach kursów potrafią mieć nieaktualne dane nawet przez kilka godzin po zniknięciu surebeta.

Istnieje prawidłowość, iż surebety utrzymują się dłużej wtedy, gdy jest mniej internautów online. Zauważyłem, że w godzinach mniej więcej 24:00-6:00 surebety dłużej się utrzymują niż powinny. W tych godzinami zwykle niewiele pojawia się / znika surebetów. Dlatego zwykle nie opłaca się zarywać dla nich nocy, chyba że “przy okazji”, bo np. obstawiasz zakłady na żywo :)

Więcej surebetów jest w weekend. Wtedy oferta jest szersza (więcej spotkań) i więcej osób jest zaangażowanych w obstawianie.

4.3. Czy warto płacić za informacje o surebetach?

Na początku nie.

Jeśli nie masz dużego kapitału, to NIE warto płacić za abonamenty, bo taka inwestycja się nie zwróci. To nie jest etap do płacenia za porady, bo i tak nie będziesz ich umiał właściwie zmonetyzować. To jest etap na zdobywanie wiedzy i doświadczenia.

Ze wzrostem wiedzy i kapitału, będziesz mógł rozważyć zakup płatnego abonamentu na próbę.

4.4. Czy pracownicy bukmacherów szukają surebetów?

Nie. Nie muszą. Mają powiadomienia.

W momencie gdy bukmacher wystawia ofertę kursową, porównuje ją z kursami, które już są wystawione na rynku przez innych bukmacherów. Wtedy może zdecydować czy zajmuje pozycję surebetu, w środku rynku czy też blisko granicy najlepszego kursu na jedną z opcji wyniku.

Po wystawieniu kursów bukmacherzy sugerują się swoimi danymi. Nie przeszukują stron w poszukiwaniu surebetów. To byłoby nieefektywne. Korzystają ze strony BetRadar, od której bukmacher otrzymuje powiadomienia o zmieniających się kursach. Wtedy kurs może zostać skorygowany. Czasem bukmacherzy specjalnie zostawiają pozycję surebetu, żeby zebrać odpowiednią ilość stawek na dany wynik od surewinhunterów.

W każdej dyscyplinie czy lidze jest jakiś wiodący bukmacher, który zna się najbardziej (zarabia najwięcej w długim okresie czasu na danym rynku) i oferuje najwyższe limity stawek. Następnie kursy są wystawiane/korygowane w Europie i na giełdach zakładów. Na końcu są niszowi bukmacherzy, którzy “zaspali” ze zmianą kursów.

Może się zdarzyć sytuacja, w której bukmacherzy kontaktują się między sobą w przypadku podejrzenia o ustawiony mecz. Pracownicy bukmacherów są ludźmi i mają różne znajomości, także w konkurencyjnych firmach. Często należą do zamkniętych for. Przesyłanie danych o graczach między bukmacherami jest nielegalne i grożą za to pracownikom duże grzywny, więc “limit konta” nie przeniesie się do innego bukmachera, chyba że należy do tej samej grupy kapitałowej bukmacherów.

4.5. Czy surebety ponad 5% są bezpieczne?

To zależy.

Trzeba uważać na surebety powyżej 5%, zwłaszcza na rynku przedmeczowym. Mogą powstać w wyniku błędu. Warto nauczyć się rozpoznawać kiedy kurs jest wynikiem błędu, a kiedy nie. W tym pomogą Ci artykuły SureBety.pl.

Zobacz też:
Zasady rozliczania kreczy
Najlepsi bukmacherzy

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.

Komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

MASZ WŁĄCZONY ADBLOCK :(

Wyłącz proszę AdBlock
dla SureBety.pl
i odśwież stronę.
AdBlock blokuje nie tylko reklamy,
ale także LINKI,
co utrudni Ci nawigację.

Instrukcja jak wyłączyć blokadę reklam.

Nasz Model biznesowy pozwala Ci
korzystać z SureBety.pl za DARMO.
Ale bez reklam
będziemy musieli wprowadzić opłaty od Czytelników.
Nie chcemy tego robić.
Rejestrując się z naszych linków
pomagasz w rozwoju SureBety.pl.
Nie tracisz,
a my możemy zyskać.

Zobacz instrukcję
DZIĘKUJĘ!
Krzysztof ;)

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.