Surebety są na tyle zaawansowaną techniką, że bez doświadczenia można napotkać wiele nieprzyjemnych sytuacji, którym można zapobiec. Przedstawiam zestaw najczęstszych pytań dotyczących surebetów.

Palec wskazujący oparty na dużym czerwonym znaku zapytania w otoczeniu siedmiu mniejszych znaków zapytania

Nie musisz znać odpowiedzi na wszystkie pytania, ale na te najważniejsze warto przygotować się wcześniej. fot. Shutterstock

1. Czy z surebetami wiąże się ryzyko utraty pieniędzy?

Tak. Surebety tylko z nazwy są pewne. W praktyce nie ma inwestycji pozbawionych ryzyka. Nawet lokata w banku może się nie zwrócić.

Jeśli zastosujesz się do wszystkich wskazówek opisanych na SureBety.pl, to czeka Cię dużo łatwiejsza droga. Myślę, że i tak nie unikniesz błędów, które czasem mogą sporo kosztować, ale w długim okresie czasu powinieneś spokojnie wyjść na plus z dobrze przemyślaną strategią.

Ja popełniłem nie więcej niż 5 kosztownych błędów w ciągu wielu lat obstawiania. Uczyłem się jednak sam, bez żadnych wskazówek. Gdy już wiesz na co powinieneś zwracać uwagę, powinno Ci być dużo łatwiej, choć pewnie i tak jakiś kosztowny błąd Ci się przydarzy.

Utrata części jest możliwa w wyniku nagłej zmiany kursu, co jest wkalkulowane w “ryzyko surewinhuntera”. Im więcej surebetów zagrasz, tym rzadziej będziesz trafiał na takie przypadki. Nauczysz się je omijać. Liczy się szybkie i sprawne działanie, ale zawsze przemyślane.

Wyznaję dwie podstawowe zasady obstawiając surebety i w ogóle zakłady:

  • graj za tyle ile nie żal ci stracić (mam wyznaczoną maksymalną stawkę na surebet)
  • nie bądź zachłanny

Staram się również nie grać na siłę i dzięki temu jestem zadowolony z wyników. Mam nadzieję, że nikt nie będzie powtarzał moich błędów.

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

2. U których bukmacherów najczęściej występują surebety?

Najczęściej surebety można znaleźć na linii giełda zakładów – jakiś bukmacher. Żeby dowiedzieć się, który bukmacher jest aktualnie najbardziej atrakcyjny, wystarczy śledzić przez jakiś czas surebety w porównywarkach kursów i zobaczyć, którzy bukmacherzy najczęściej się powtarzają.

Zalecam korzystanie z 3-5 bukmacherów na początek i trzymanie u nich stale pieniędzy. W tym obowiązkowo giełda zakładów, gdzie zalecam trzymanie największej ilości środków.

Rejestracja u kolejnych bukmacherów musi być poparta rzetelnymi powodami. Pieniądz robi pieniądz, więc rejestracja u kolejnych bukmacherów jest kwestią czasu.

3. Czy surebety są możliwe u bukmacherów naziemnych?

Tak, zdarzają się, ale ciężko je znaleźć. Są duże problemy w znalezieniu surebetu, bo od wygranej trzeba odliczyć podatek. W porównywarkach kursów bukmacherów naziemnych często nie ma. Poza tym limity stawek nie są zbyt duże.

Dobrą stroną medalu jest to, że jak już znajdzie mało popularny surebet, to może być mocno profitowy. Pewnie niewielu graczy do niego dotrze (jeśli się nikomu nie wygadasz) i masz duże szanse na pozostanie niezauważonym ze swoją zwycięską strategią.

4. Jaką kwotę muszę mieć żeby zacząć grać surebety?

Według mnie minimalny kapitał powinien wynosić ok. 500-1000 PLN. Można oczywiście zacząć od niższego kapitału – trzeba wtedy stawiać odpowiednio niższe stawki. Na początku przygody z bukmacherką, surebety często wykorzystuje się do budowania kapitału w połączeniu z bonusami powitalnymi.

Skupienie się tylko na surebetach może spowodować spalenie konta. Wykorzystywanie alternatywnego systemu gry przyspiesza naukę oraz skraca czas potrzebny na obrócenie bonusu. Wymieszanie strategii pozwala zebrać cenne doświadczenie, pomaga oswoić się z rynkiem zakładów i utrudnia rozpoznanie strategii jaką gracz stosuje (co jest ważne pod kątem limitów). Oczywiście jeśli stawki z obu strategii stawkowania będą zbliżone wielkością.

Jedni tracą to co zarobili na surebetach, a inni odkrywają w sobie typera. Sprawę trzeba przemyśleć indywidualnie, tak aby móc osiągnąć wyznaczony sobie CEL.

5. Jakie są realne możliwości zarobkowe grania surebetami w perspektywie miesiąc/rok?

To zależy głównie od kapitału jaki posiadasz i wiedzy, którą już masz na temat surebetów.

Jeden gracz bez wiedzy o surebetach natnie się z dużym kapitałem na limit stawek i nie będzie wiedział co dalej robić, a drugi będzie mało zarabiał, bo nie będzie miał wystarczająco środków. Trzeci będzie silnie zmotywowany i będzie sukcesywnie pomnażał kapitał nisko stawkując, by nie napotkać limitu.

Wszystko zależy od tego jak ktoś szybko się uczy, jak jest zmotywowany i jak sprawnie potrafi wykorzystać swoją wiedzę.

Mogę napisać, że można wyciągać spokojnie 2000PLN/miesiąc, ale jak ktoś sam się o tym nie przekona, to pozostaną to puste słowa.

6. Dlaczego warto grać surebety skoro dają taki mały zysk?

Surebety nie są grane tylko dla zysku. Często służą do budowania kapitału początkowego, bo przydają się do obracania bonusów. Surebety mają wiele zastosowań.

7. Czy przelewać za każdym razem pieniądze jak widzę na stronie surebeta?

Nie każdy surebet warto zagrać. Często zagranie surebeta po wysokim kursie może narazić konto na limit. Lepiej wtedy odpuścić. Trzeba nauczyć się rozróżniać te opłacalne surebety od tych nieopłacalnych.

Kapitał gracza jest ograniczony, więc trzeba dbać o płynność finansową, jednocześnie nie wpłacając/wypłacając za często do/z bukmacherów (każda wpłata i wypłata od/do bukmachera pociąga za sobą ok. 3% koszty dla bukmachera), bo to może sprowadzić na gracza dodatkowe opłaty lub limity stawek.

8. Jak długo surebety są aktualne?

Przeciętny surebet będzie aktualny od kilkunastu sekund do kilku dni. Zależy to od atrakcyjności surebeta, bukmacherów gdzie występuje i od tego jak wiele osób o nim wie.

Niektóre porównywarkach kursów potrafią mieć nieaktualne dane nawet przez kilka godzin po zniknięciu surebeta.

Istnieje prawidłowość, iż surebety utrzymują się dłużej wtedy, gdy jest mniej internautów online. Zauważyłem, że w godzinach mniej więcej 24:00-6:00 surebety dłużej się utrzymują niż powinny.
Pomiędzy tymi godzinami zwykle niewiele dochodzi/odchodzi surebetów, więc zwykle nie opłaca się zarywać dla nich nocy, chyba że obstawiasz zakłady na żywo :)

Więcej surebetów jest w weekend, gdyż wtedy jest wystawiane więcej spotkań i więcej osób jest zainteresowane graniem.

9. Czy jest sens płacić na początku za informacje o surebetach?

Nie. Jeśli nie masz dużego kapitału, to nie warto płacić za takie programy, bo taka inwestycja się nie zwróci. Lepiej zainwestuj w swoją wiedzę i doświadczenie.

Powiedziałbym, że płatne programy są kolejnym stopniem wtajemniczenia. Najpierw trzeba nauczyć się porządnie fachu, a potem stopniowo zwiększać swój poziom. Jeśli nauczyłeś się jeździć maluchem bez wspomagania kierownicy, to o ile lepiej powinno Ci iść w lepszym aucie? Ale to wymaga czasu, konsekwencji i cierpliwości.

10. Czemu surebety ciągle powstają?

Bukmacherzy zatrudniają analityków, którzy w różny sposób mogą szacować prawdopodobieństwa tego samego zdarzenia. Część z tych analityków wystawia kursy specjalnie tak, aby powstał surebet, by zebrać odpowiednią ilość stawek na wynik, który ich zdaniem nie padnie. Inni analitycy wolą ustawić kursy początkowe blisko granicy surebetu, ale zmiana kursów może sprawić, że surebet powstanie.

Poza tym kursy przedmeczowe ulegają mniej lub bardziej dynamicznym zmianom. Nie wszyscy bukmacherzy nadążają z aktualizacją kursów. Po wystawieniu kursów prawo popytu i podaży albo uśrednia kursy albo powoduje spadki. Siłą rzeczy surebety znikają po pewnym czasie.

11. Czy pracownicy bukmacherów szukają surebetów?

W momencie gdy bukmacher wystawia ofertę kursową, porównuje ją z kursami, które już są wystawione na rynku przez innych bukmacherów. Wtedy może zdecydować czy zajmuje pozycję surebetu, w środku rynku czy też blisko granicy najlepszego kursu na jedną z opcji wyniku.

Po wystawieniu kursów bukmacherzy sugerują się swoimi danymi. Nie przeszukują stron w poszukiwaniu surebetów. To byłoby nieefektywne. Korzystają ze strony BetRadar, od której bukmacher otrzymuje powiadomienia o zmieniających się kursach. Wtedy kurs może zostać skorygowany. Czasem bukmacherzy specjalnie zostawiają pozycję surebetu, żeby zebrać odpowiednią ilość stawek na dany wynik od surewinhunterów.

W każdej dyscyplinie czy lidze jest jakiś wiodący bukmacher, który zna się najbardziej (zarabia najwięcej w długim okresie czasu na danym rynku) i oferuje najwyższe limity stawek. Następnie kursy są wystawiane/korygowane w Europie i na giełdach zakładów. Na końcu są niszowi bukmacherzy, którzy “zaspali” ze zmianą kursów.

Może się zdarzyć sytuacja, w której bukmacherzy kontaktują się między sobą w przypadku podejrzenia o ustawiony mecz. Pracownicy bukmacherów są ludźmi i mają różne znajomości, także w konkurencyjnych firmach. Często należą do zamkniętych for. Przesyłanie danych o graczach między bukmacherami jest nielegalne i grożą za to pracownikom duże grzywny, więc “limit konta” nie przeniesie się do innego bukmachera, chyba że należy do tej samej grupy kapitałowej bukmacherów.

12. Czy surebety ponad 5% są bezpieczne?

Trzeba uważać na surebety powyżej 5%, zwłaszcza na rynku przedmeczowym. Mogą powstać w wyniku błędu. Musisz nauczyć się rozpoznawać kiedy kurs jest wynikiem błędu, a kiedy nie, w czym pomogą Ci artykuły SureBety.pl.

Zobacz też:
Zasady rozliczania kreczy
Dlaczego bukmacherzy nakładają limity stawek
Najlepsi bukmacherzy

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.