Ręczne szukanie surebetów to żmudna praca, która często się opłaca. W praktyce często korzysta się z gotowych porównywarek do szukania surebetów, czyli pewnych zakładów bukmacherskich, ale wtedy łatwiej narazić się na limit stawek, grając to, co wielu innych surebetowców.

Opanowany i rozluźniony mężczyzna w niebieskiej koszuli patrzy na monitor z kubkiem w lewej ręce i prawą ręką na klawiaturze

Obstawianie surebetów to często długie minuty oczekiwania na okazję. Jest to zdecydowanie zadanie dla osób cierpliwych, które nie lubią nadmiernego ryzyka.

1. Rynek surebetów

Czasy świetności obstawiania surebetów już niestety minęły w dużej mierze. Rynek z każdym rokiem ewoluuje w kierunku niższych limitów stawek, nawet u bukmacherów azjatyckich. Jest to ewidentne uderzanie w graczy zawodowych, którzy stosują tę technikę obstawiania. Coraz więcej różnych bukmacherów chce się kierować głównie ku graczom rekreacyjnym, których łatwo ograć i prościej uniknąć wysokich wygranych. Oczywiście z powodu pieniędzy. Gracze rekreacyjni to zazwyczaj dla legalnych bukmacherów pewny zysk.

Obstawiając surebety, czyli pewne zakłady bukmacherskie (tzw. zakłady arbitrażowe), u jednego bukmachera czy innego, musisz być świadomym, że jest to strategia, która w najszybszy sposób pali konta. Jeżeli zatem nie masz stałego dostępu do nowych kont, to zdecydowanie odradzam ci kontynuowanie tej strategii, zwłaszcza na rynku przedmeczowym. Uzasadnienia chyba nie muszę pisać

Najlepsi bukmacherzy są mocno rozbudowani technologicznie i są przygotowani na graczy zawodowych. Nie oferują zatem wielu surebetów w zakładach bukmacherskich, a jeśli oferują, to tylko przez krótki czas i w kierunku, w którym chcą mieć pograne surebety (biorą “riski” na jedną ze stron spotkania, a gracze kontrują u innych bukmacherów).

którego bukmachera warto założyć konto, dowiesz się z list znajdowanych surebetów. Bukmacher, który najczęściej występuje w surebetach, może być najlepszy pod kątem tej strategii. Warto go wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności. Jednakże często zdarza się tak, że ci najpopularniejsi bukmacherzy pojawiają się tak często w surebetach, bo mają bardzo niskie limity stawek i zawodowi surebetowcy nie zawracają sobie nimi głowy. Przez co takie surebety długo “wiszą na rynku” zanim znikną.

Przed założeniem konta warto zbadać danego bukmachera. Mogę ci wysłać informacje na temat dowolnego bukmachera, którego opisu potrzebujesz.

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

2. Program do surebetów

Do obliczania surebetów polecam korzystać z gotowych kalkulatorów surebetów. Osobiście przygotowałem jeden z nich o nazwie Podporka.

3. Jak rozpoznać surebet?

Tabelka z parami kursów dziesiętnych

Pary kursów odwrotnych, Źródło: SureBety.pl

Wielu surebetowców zastanawia się jak na pierwszy rzut oka rozpoznać surebet, zakład arbitrażowy. Wprawni gracze surebetów po pewnym czasie zaczną zauważać pewne zależności. Dla dwóch opcji wyników łatwo zauważyć bez liczenia, czy dana para tworzy surebet czy nie. Rozpoznawanie surebetów z trzema opcjami wyników wymaga już “opatrzenia się” z kursami.

Po prawej stronie wypisałem najbardziej przydatne pary, które w przybliżeniu tworzą 0%-owy zysk. Jeśli któraś z liczb w parze jest większa, to mamy surebet. Jak duży, to już “opatrzenie się” pomoże.

Na przykład, jeśli znajdziesz gdzieś kurs @1.40, to wiesz, że aby powstał surebet musisz znaleźć u innego bukmachera kurs przynajmniej @3.50. Kurs @3.50 jest tzw. kursem odwrotnym (przeciwnym) do kursu @1.40.

Prawie wszystkie potrzebne wzory do obliczania surebetów znajdziesz w arkuszu Podpórka.

4. Jakie są wady obstawiania surebetów?

U wielu bukmacherów granie tylko surebetów kończy się nałożeniem limitu stawek na gracza.

Słabej jakości bukmacherzy limitują szybko i do bardzo małej stawki. U większych bukmacherów trwa to dłużej – wiele zależy od tego czy uzyskało się profit u danego bukmachera, czy też na koncie jest strata.

Granie surebetów długofalowo jest możliwe jedynie między bukmacherami z wysokimi limitami. Pozostali nałożą bardzo niski limit. O takim zlimitowanym koncie mówi się, że jest ono “spalone“.

5. Gdzie szukać surebetów?

W szukaniu surebetów przedmeczowych pomagają zwykle porównywarki kursów. Te można znaleźć w google pod frazami typu sports betting arbitrage, sure bets comparison itp.

Jeśli będziesz stawiał do 50 EUR/zakład (do 200 PLN/zakład), możesz w zasadzie nie obawiać się nałożenia limitów przez bukmachera i grać nawet zakłady przedmeczowe. Przy większych kwotach zaleca się obstawianie surebetów wyłącznie w zakładach na żywo (ciężej bukmacherom rozpoznać takie zakłady jako surebety).

Można też skorzystać z programów typu RebetBetting, które specjalizują się w szukaniu surebetów, a które często oferują okres próbny.

6. Dlaczego surebety w zakładach bukmacherskich na żywo są najlepsze?

Z uwagi na groźbę szybkiego otrzymania niskiego limitu zaleca się wyszukiwanie surebetów samemu w zakładach na żywo.

Zakłady na żywo często przynoszą możliwość uzyskania dużych profitów:

 • surebety na żywo mają zwykle większe wartości niż surebety przedmeczowe
 • surebety stawiane na żywo są szybciej rozliczane niż surebety przedmeczowe
 • konto, na którym obstawiane są surebety na żywo później ulegnie zlimitowaniu niż konto z surebetami przedmeczowymi

Bukmacherowi trudniej jest wykryć czy gracz stosuje wyłącznie surebety, gdy kursy szybko się zmieniają. Na podstawie historycznej zmiany kursów też jest mu bardzo ciężko to stwierdzić. Zakłady na żywo cechują się jednak wyższym stopniem ryzyka niż gra przed meczem, z uwagi na szybciej zmieniające się kursy.

Oto przeszkody jakie możesz napotkać przy graniu surebetów na żywo:

 • któryś z bukmacherów zmieni kurs (najczęstszy problem)
 • bukmacher zablokuje kurs i nie zdążysz skontrować (gol, kartka, rzut karny, rzut wolny z bliskiej odległości, bójka kibiców itp) – staraj się oglądać spotkanie na żywo bez opóźnień i obstawiać w “spokojnych” momentach
 • napotkasz limit stawki – korzystaj z bukmacherów o wysokich limitach, a zapasowego miej otwartego w innej zakładce przeglądarki
 • bukmacher nie będzie chciał Ci wypłacić pieniędzy – korzystaj tylko z renomowanych bukmacherów
 • stracisz połączenie z Internetem – zadbaj o stabilny Internet; jeśli obstawiasz duże kwoty, przygotuj zapasowy Internet na wypadek awarii
 • wystąpi przerwa w dostawie prądu – zainwestuj w UPS, który podtrzyma ci zasilanie (jak najdłużej) i pozwoli chociaż skontrować zakład
 • wysypie ci się komputer – zadbaj o wysokiej jakości sprzęt i oprogramowanie
 • inne

7. Bukmacherzy do surebetów

Idealnie by było, gdyby głównym kontem do grania surebetów było konto na giełdzie zakładów. Tam nie musisz się obawiać limitów stawek. Jest to jednak rozwiązanie tylko dla graczy, którzy dobrze się już zapoznali z giełdą i czują się na niej swobodnie. Nie jest to platforma dla początkujących graczy i sprawia nawet średniozaawansowanym kłopoty w zrozumieniu zasady działania. Włożony wysiłek w zrozumienie tej platformy zwróci się jednak wielokrotnie!

Niestety w Polsce nie ma legalnej giełdy zakładów. Nie jest możliwe otworzenie takiej giełdy z uwagi na obowiązujący w Polsce podatek obrotowy, który sprawia, że cała idea giełdy staje się kompletnie nieopłacalna.

W takiej sytuacji pozostaje korzystanie z nielegalnych bukmacherów z wysokimi limitami. Dobrą opcją są też nielegalni, ale bardzo popularni bukmacherzy, którzy mają ofertę zakładów na żywo na wysokim poziomie. U dużych bukmacherów łatwiej pozostać niezauważonym i dłużej można obstawiać, będąc niezlimitowanym.

W strategii grania surebetów można też rozważać legalnych polskich bukmacherów, ale z uwagi na bardzo wysoki podatek obrotowy, bardzo ciężko jest znaleźć surebet pomiędzy legalnym bukmacherem a nielegalnym albo pomiędzy dwoma legalnymi bukmacherami. A jeśli już się to uda, to zysk z tego pozostaje niewielki. Legalni bukmacherzy w Polsce nie oferują więc zwykle dla gracza korzystnych zakładów arbitrażowych.

8. Podsumowanie

Jeżeli dopiero zaczynasz z surebetami, to zapewniam, że przeczytanie tego tekstu tylko jeden raz nie wystarczy. Sugeruję wrócić do tego tekstu za jakiś czas i przypominać go sobie, aby się nie przeciążać na jeden raz.

Dowód? Spróbuj powtórzyć krok po kroku, co należy zrobić, gdy znajdziesz surebet w ofercie bukmacherów?

Obstawianie surebetów jest bardzo opłacalnym systemem. Niestety w długiej perspektywie prowadzi do “palenia kont” (aby móc obstawiać dalej trzeba założyć konto na inną osobę, co jest sprzeczne z Regulaminem każdego bukmachera) i niemal zmusza gracza do korzystania głównie z nielegalnych bukmacherów. Kluczową kwestią w strategii obstawiania surebetów jest odwleczenie momentu nałożenia limitu stawek jak najdalej w czasie.

9. FAQ – pytania dotyczące surebetów

9.1. Jak duże surebety warto obstawiać?

Na początku grałbym wszystkie surebety powyżej 0%, żeby zrobić na koncie jak największy mianownik do wskaźnika payback, na który zwraca uwagę bukmacher. Surebet zagrany na świeżym koncie jest zawsze podejrzany. A im więcej zakładów, tym większa renoma gracza i mniejsza skłonność bukmachera do zlimitowania go, jeżeli nie jest przekonany czy rzeczywiście gracz zagrał surebet.

W dalszej części ograniczyłbym grę do surebetów na żywo z min. 1% zyskiem. Jeśli tych będzie nadal bardzo wiele, można znów podnieść próg gry do 2%. Zwykle lepiej postawić więcej surebetów mniejszej wartości procentowej niż mniej surebetów z większym zyskiem. Nie zwraca to bardzo uwagi bukmachera, a i dla płynności finansowej jest korzystniejsze. Zawsze coś za coś.

Znalezienie “optymalnego środka” zależy od bukmachera. Są bukmacherzy, którzy będą limitować bardzo ostro za najmniejsze podejrzenie grania surebetów, a są i tacy, którzy nawet zachęcają do takiej gry!

Zobacz też:
Surebety – taktyka
Surebety – pytania

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok