Jak szukać surebetów u bukmachera?

Ręczne szukanie surebetów to praca, która się opłaca. W praktyce często korzysta się z porównywarek do szukania surebetów. Alternatywą jest “ręczne szukanie”. Doświadczeni gracze zyskują ponad 10.000 PLN miesięcznie. Obie metody mają zalety i wady, o których w artykule.

Opanowany i rozluźniony mężczyzna w niebieskiej koszuli patrzy na monitor z kubkiem w lewej ręce i prawą ręką na klawiaturze

Obstawianie surebetów to często długie minuty oczekiwania na okazję. Jest to zdecydowanie zadanie dla osób cierpliwych, które nie lubią nadmiernego ryzyka.

Do zrozumienia poniższego artykułu wymagana jest znajomość poprzednich artykułów w temacie surebetów:

Co to jest surebet?

Surebet – taktyka

Surebet – pytania

1. Rynek surebetów

Czasy “Eldorado” (świetności) obstawiania surebetów minęły. Rynek z każdym rokiem jest coraz trudniejszy i ewoluuje w kierunku niższych limitów stawek.
Nawet u bukmacherów azjatyckich. Jest to ewidentne uderzanie w graczy zawodowych, którzy stosują strategię surebetów.

Bukmacherom łatwiej jest ogrywać graczy rekreacyjnych. Straty od graczy zawodowych mogą być czasem znaczące.

Obstawiając surebety u soft-bukmacherów:

 • dołączasz do grupy najbardziej nielubianych graczy
 • jeśli bukmacher odkryje, że stosujesz strategię surebetów, to twój limit stawek może zostać ograniczony ze 100% do 1% stawki nowego gracza (tzw. spalone konto)
 • strategia surebetów jest banalna do zdemaskowania dla bukmachera w zakładach przedmeczowych (kursy powoli się zmieniają)
 • powinieneś mieć plan awaryjny na wypadek, gdy spalisz konta (wtedy albo porzucasz danego bukmachera albo idziesz w tzw. multikonta)
 • już na etapie Regulaminu bonusu bukmacher może sobie zastrzec wykluczenie Cię z gry (spodziewaj się tam problemów z wypłatą)
Wykorzystując multikonta może się okazać, że dany bukmacher bardzo szybko limituje nowe konta.
W takiej sytuacji znalezienie innego bukmachera do multikont może być dużo bardziej efektywne.

Najlepsi bukmacherzy akceptują strategię surebetów. Mają szerszą wiedzę niż soft-bukmacherzy. Mają autorskie oprogramowanie i są przygotowani na graczy zawodowych. Nie oferują zatem wielu surebetów w zakładach bukmacherskich, a jeśli oferują, to tylko przez krótki czas i w kierunku, w którym chcą mieć pograne surebety (biorą “riski” na jedną ze stron spotkania, by złapać stawki graczy, którzy skontrują zakład u innych bukmacherów).

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

2. Jak rozpoznać surebet?

Tabelka z parami kursów dziesiętnych

Pary kursów odwrotnych, Źródło: SureBety.pl

Wielu surebetowców zastanawia się jak na pierwszy rzut oka rozpoznać surebet, zakład arbitrażowy. Wprawni gracze surebetów po pewnym czasie zaczną zauważać pewne zależności. Dla dwóch opcji wyników łatwo zauważyć bez liczenia, czy dana para tworzy surebet czy nie. Rozpoznawanie surebetów z trzema opcjami wyników wymaga już “opatrzenia się” z kursami.

Po prawej stronie wypisałem najbardziej przydatne pary, które w przybliżeniu tworzą 0%-owy zysk. Jeśli któraś z liczb w parze jest większa, to mamy surebet. Jak duży, to już “opatrzenie się” pomoże.

Na przykład, jeśli znajdziesz gdzieś kurs @1.40, to wiesz, że aby powstał surebet musisz znaleźć u innego bukmachera kurs przynajmniej @3.50. Kurs @3.50 jest tzw. kursem odwrotnym (przeciwnym) do kursu @1.40.

Prawie wszystkie potrzebne wzory do obliczania surebetów znajdziesz w arkuszu Podpórka.

3. Jakie stawki na początek?

3.1. Ogólne wytyczne

Gdybym jeszcze raz zaczynał swoją przygodę z surebetami, to myślę, że można by zacząć od:

 • 40 PLN (poniżej 10€) dla zakładów przedmeczowych
 • 200 PLN (poniżej 50€) dla zakładów na żywo

Są to moje maksymalne progi stawek u każdego bukmachera. Jeżeli mam postawić surebet przedmeczowy 1.55 – 3.10, to niższy kurs będzie miał max. stawkę 40 PLN.
Zaproponowane przeze mnie progi wynikają z mojego doświadczenia i wiedzy, którą zdobyłem, pracując u bukmachera (stawki powyżej 50€ mogą być “podświetlane” w systemie).

Przy kwotach powyżej 40 PLN zalecam obstawianie surebetów wyłącznie w zakładach na żywo (z uwagi na ryzyko nałożenia limitu stawek).

Stawki powyżej 200 PLN można stopniowo zwiększać. Niestety nie da się określić jednoznacznie górnej granicy, bo dla każdego bukmachera “próg bólu” jest na innym poziomie.
U jednego bukmachera pograsz kurs mniejszy niż @2.0 za 200€ bez problemu, a u drugiego od razu skończy się to limitem…
Generalnie im więcej graczy ma bukmacher, im mniej restrykcyjny (patrz zapisy w Regulaminie bonusu i Regulaminie ogólnym), tym wyższych progów stawek możesz się spodziewać.

3.2. Poczuj rynek na niskich stawkach

Stawki przedmeczowe do 40 PLN warto przyjąć tak testowo-treningowo żeby “poczuć rynek”. Nie powinno to wzbudzać niepokoju po stronie bukmachera i nie powinno przyciągać jego uwagi. Takie zakłady łatwo też wtopią się w tłum innych kuponów, jeżeli przy okazji będzie stosowana inna strategia.

Co więcej, jeżeli te stawki będą przyczyną zlimitowania konta (przy takich stawkach jest to bardzo mało prawdopodobne), to już wiadomo, że z tym bukmacherem będą problemy i w przyszłości trzeba będzie poszukać innego bukmachera.

Przy małych stawkach dodatkowym plusem będzie budowanie “jakiejś historii konta”. Jeżeli potem wejdziesz na wyższe stawki, to prawdopodobieństwo dokładniejszego prześwietlenia konta, na którym zostało postawione 50-100 zakładów, będzie już mniejsze niż dla nowego konta.

4. Dlaczego surebety w zakładach bukmacherskich na żywo są najlepsze?

Z uwagi na groźbę szybkiego otrzymania niskiego limitu zaleca się wyszukiwanie surebetów samemu w zakładach na żywo.

Zakłady na żywo często przynoszą możliwość uzyskania dużych profitów:

 • surebety na żywo mają zwykle większe wartości niż surebety przedmeczowe
 • surebety stawiane na żywo są szybciej rozliczane niż surebety przedmeczowe
 • konto, na którym obstawiane są surebety na żywo później ulegnie zlimitowaniu niż konto z surebetami przedmeczowymi

Bukmacherowi trudniej jest wykryć czy gracz stosuje wyłącznie surebety, gdy kursy szybko się zmieniają. Na podstawie historycznej zmiany kursów też jest mu bardzo ciężko to stwierdzić. Zakłady na żywo cechują się jednak wyższym stopniem ryzyka niż gra przed meczem, z uwagi na szybciej zmieniające się kursy.

Oto przeszkody jakie możesz napotkać przy graniu surebetów na żywo:

 • któryś z bukmacherów zmieni kurs (najczęstszy problem)
 • bukmacher zablokuje kurs i nie zdążysz skontrować (gol, kartka, rzut karny, rzut wolny z bliskiej odległości, bójka kibiców itp) – staraj się oglądać spotkanie na żywo bez opóźnień i obstawiać w “spokojnych” momentach
 • napotkasz limit stawki – korzystaj z bukmacherów o wysokich limitach, a zapasowego miej otwartego w innej zakładce przeglądarki
 • bukmacher nie będzie chciał Ci wypłacić pieniędzy – korzystaj tylko z renomowanych bukmacherów
 • stracisz połączenie z Internetem – zadbaj o stabilny Internet; jeśli obstawiasz duże kwoty, przygotuj zapasowy Internet na wypadek awarii
 • wystąpi przerwa w dostawie prądu – zainwestuj w UPS, który podtrzyma ci zasilanie (jak najdłużej) i pozwoli chociaż skontrować zakład
 • wysypie ci się komputer – zadbaj o wysokiej jakości sprzęt i oprogramowanie
 • inne

5. Bukmacherzy do surebetów

5.1. Pierwszy filar – giełda zakładów

Idealnie by było, gdyby głównym kontem do strategii surebetów było konto na giełdzie zakładów. Tu nie musisz się obawiać limitu stawek.

Zapoznanie się z giełdą zakładów może zająć ok. 6 miesięcy, zanim poczujesz się swobodnie, ale warto!
Włożony wysiłek w oswojenie się z platformą zwróci się wielokrotnie!

Niestety w Polsce nie ma legalnej giełdy zakładów (nie jest możliwe otworzenie takiej giełdy z uwagi na obowiązujący w Polsce podatek obrotowy, który sprawia, że cała idea giełdy jest bez sensu).

Pozostaje opcja skorzystania z betbrokera:

Betbrokerzy — pełna lista

5.2. Drugi filar – bukmacherzy zawodowi

Dostęp do bukmacherów zawodowych uzyskasz także przez betbrokera.

W Polsce nie ma żadnych zawodowych bukmacherów. Same soft-buki :)

Zawodowi bukmacherzy zapewnią Ci najwyższe kursy i najwyższe stawki.
Będzie to druga “bezpieczna przystań“, do której możesz “zgrywać” bonusy i kapitał ze strategii surebetów.

5.3. Którego soft-bukmachera wybrać?

1. Najlepiej zacząć od tych bukmacherów, którzy oferują najlepsze bonusy powitalne:

Najlepsze Bonusy Bukmacherskie

W strategii surebetów można rozważać legalnych polskich bukmacherów. Wymaga to obstawiania zakładów singlowych. Z uwagi na bardzo wysoki podatek obrotowy może być to efektywne tylko dla wysokich kursów (na niskich kursach podatek ma “za dużą wagę”). Bardzo ciężko jest znaleźć surebet pomiędzy legalnym bukmacherem a bukmacherem zagranicznym, ale jest to możliwe.

Niektórzy gracze łączą strategię surebetów ze strategią bonusów powitalnych i czasem nawet rezygnują z gwarantowanego zysku na zakład (obstawiają tzw. prawie-surebety), aby tylko dokończyć obrót i zagwarantować sobie zysk z otrzymanego bonusu powitalnego (albo bonusu reload).

 

2. W dalszej kolejności można obserwować, który bukmacher często powtarza się w znajdowanych surebetach.

Pamiętaj jednak, że “długo wiszące surebety” mogą być “podpuchą” dla graczy, by bukmacher mógł łatwo zidentyfikować konta, które stosują przedmeczową strategię surebetów.
Dlatego polecam tylko surebety na żywo. Przed założeniem konta warto zbadać wiarygodność danego bukmachera.

 

3. Dobrą opcją są też zagraniczni bukmacherzy, którzy mają bogatą ofertę zakładów na żywo.
Zwłaszcza u dużych bukmacherów (mających mnóstwo graczy) łatwiej pozostać niezauważonym i dłużej można obstawiać bez nałożenia limitu stawek.

W znalezienia takich bukmacherów pomoże Ci ta lista:

Bukmacherzy dla Polaków – szeroka lista

6. Optymalizacja strategii surebetów

6.1. Etapy rozwoju strategii surebetów

Na początku strategii surebetów zarobki nie są w ogóle istotne!

Najważniejsze, abyś:

 1. Przygotował plan działania (+plany awaryjne).
 2. Opanował podstawowe umiejętności, które będą Ci potrzebne do powtarzalnego procesu obstawiania surebetów.
 3. Opracował strategię budowania kapitału.
 4. Skupił się na niepaleniu kont i na oswojeniu się ze strategią.
 5. Z każdego błędu wyciągał wnioski, zapisując je w Podręczniku typowania.

Na początku zarobki będą niskie.
Kilkadziesiąt albo kilkaset złotych miesięcznie, w zależności od budżetu i czasu na grę.

W perspektywie 2-3 lat dobrym efektem strategii surebetów powinny być zarobki na poziomie min. 5000 PLN na miesiąc.

6.2. Jak duże surebety warto obstawiać?

Na początku grałbym wszystkie surebety powyżej 0%, żeby zrobić na koncie jak największy mianownik do wskaźnika payback, na który zwraca uwagę bukmacher. Surebet zagrany na świeżym koncie jest zawsze podejrzany. A im więcej zakładów, tym większa renoma gracza i mniejsza skłonność bukmachera do zlimitowania go, jeżeli nie jest przekonany czy rzeczywiście gracz zagrał surebet.

W dalszej części ograniczyłbym grę do surebetów na żywo z min. 1% zyskiem. Jeśli tych będzie nadal bardzo wiele, można znów podnieść próg gry do 2%. Zwykle lepiej postawić więcej surebetów mniejszej wartości procentowej niż mniej surebetów z większym zyskiem. Nie zwraca to bardzo uwagi bukmachera, a i dla płynności finansowej jest korzystniejsze. Zawsze coś za coś.

Znalezienie “optymalnego środka” zależy od bukmachera. Są bukmacherzy, którzy będą limitować bardzo ostro za najmniejsze podejrzenie grania surebetów, a są i tacy, którzy nawet zachęcają do takiej gry!

7. Podsumowanie

Obstawianie surebetów jest opłacalnym systemem, ale wymagającym dyscypliny. Jest niemal pozbawionym ryzyka.

Niestety w długiej perspektywie prowadzi do “palenia kont”.
Umiejętność “odsunięcia w czasie limitu stawki” jest kluczowa w każdej strategii ogrywania bukmacherów.

Dlatego ten artykuł powinieneś znać niemal na pamięć:

Limity stawek u bukmacherów internetowych

 

Jeżeli dopiero zaczynasz z surebetami, to zapewniam, że przeczytanie tego tekstu tylko jeden raz NIE wystarczy.

Warto zrobić z niego notatki – wtedy wiedza dużo szybciej się utrwali:

Podręcznik typowania

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.

Komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najwyżej oceniane
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.