Trading over

Duże czerwone cyfry 5:0 na tle trzech piłek do piłki nożnej

Obstawianie Over 2.5 oznacza typowanie 3, 4, 5 lub więcej bramek w meczu.
fot. Shutterstock

Trading na over w meczach piłki nożnej polega na robieniu zysku na opcji over. Grający w ten sposób gracze spodziewają się, że padną bramki, najlepiej w najbliższym czasie, gdyż po golu kursy na over spadają i można sobie zrobić greenbooka.

Trading na over jest przeciwieństwem tradingu na under. Zapoznaj się najpierw z tym artykułem, a potem wróć do tego – twoje działania będą przeciwne niż w graniu na under.

Trading jest możliwy dzięki założeniu konta u betbrokera

Piłka nożna w siatce bramkarskiej

Trading na strzelenie bramki,
fot. Shutterstock

1. Trading na bramkę/remis

Trading na żywo na remis polega na sprzedaniu remisu w momencie rozpoczęcia spotkania i kupienie go zaraz po strzelonej bramce. W międzyczasie można sobie oczywiście kontrować zajmując pozycję o tick wyżej na remis.

Jeśli po bramce dobierzemy stawkę tak, że na każdą opcję będzie ten sam profit, to jest to równoznaczne z zagraniem na bramkę w momencie rozpoczęcia meczu, a kurs po jakim się założyliśmy jest obliczany ze wzoru:

kurs_bramka = kurs po bramce / kurs wzięty na początku meczu

Równoważność ta wynika z tego, że jeśli bramka nie padnie, to mecz zakończy się wynikiem 0-0, a my nie będziemy mieć okazji do skontrowania.

Czasami realizuje się stratę kontrując postawiony zakład, ale zwykle trzeba mieć wcześniej ustaloną kwotę jaką decydujemy się stracić w przypadku braku bramki.

Czerwony wynik 0-0 z piłkami w tle

Można grać na wynik 0-0 (opcja BACK) albo przeciwko (opcja LAY),
fot. Shutterstock

2. Lay 0-0

Szczególnym przypadkiem jest trading na bramkę nie na rynku 1X2, lecz na rynku Correct Score (Dokładny Wynik).

Trading na lay 0-0 stosuje się zwykle, gdy spotykają się dwie ofensywnie grające drużyny. Dobór spotkania dokonuje się na przykład na podstawie analizy statystyk.

Zaletą tej metody jest wysoka skuteczność z uwagi na granie kursu ok. 1.10. Wadą jest to że ryzykujemy dużo, a kilka zakończonych meczy 0-0 może szybko zrobić z nas bankruta.

Dobrą drużyną do tego typu tradingu jest np. Barcelona czy Real Madryt w meczach ligowych.

3. Trading na over 2,5

Mają zastosowanie zasady wymienione w tradingu na under 2,5. Dodatkowo można przyjmować pozycję bukmachera, czyli wystawiamy taki kurs jak bukmacher.

W końcówce meczu może to być jednak złudne, gdyż bukmacherzy przy sytuacji gdy bramka długo nie pada, lubią sobie zawyżać under ponad obiektywne szanse jego trafienia.

Zobacz jakie korzyści dają betbrokerzy

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.

Komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.