Trading na over w meczach piłki nożnej polega na robieniu zysku na opcji over. Grający w ten sposób gracze spodziewają się, że padną bramki, najlepiej w najbliższym czasie, gdyż po golu kursy na over spadają i można sobie zrobić greenbooka.

Trading na over jest przeciwieństwem tradingu na under. Zapoznaj się najpierw z tym artykułem, a potem wróć do tego – twoje działania będą przeciwne niż w graniu na under.

Piłka nożna w siatce bramkarskiej Trading na bramkę, ShutterStock

Trading na bramkę/remis

Trading na żywo na remis polega na sprzedaniu remisu w momencie rozpoczęcia spotkania i kupienie go zaraz po strzelonej bramce. W międzyczasie można sobie oczywiście kontrować zajmując pozycję o tick wyżej na remis.

Jeśli po bramce dobierzemy stawkę tak, że na każdą opcję będzie ten sam profit, to jest to równoznaczne z zagraniem na bramkę w momencie rozpoczęcia meczu, a kurs po jakim się założyliśmy jest obliczany ze wzoru:

kurs_bramka = kurs po bramce / kurs wzięty na początku meczu

Równoważność ta wynika z tego, że jeśli bramka nie padnie, to mecz zakończy się wynikiem 0-0, a my nie będziemy mieć okazji do skontrowania.

Czasami realizuje się stratę kontrując postawiony zakład, ale zwykle trzeba mieć wcześniej ustaloną kwotę jaką decydujemy się stracić w przypadku braku bramki.

Czerwony wynik 0-0 z piłkami w tle Lay 0-0, ShutterStock

Lay 0-0

Szczególnym przypadkiem jest trading na bramkę nie na rynku 1X2, lecz na rynku Correct Score (Dokładny Wynik).

Trading na lay 0-0 stosuje się zwykle, gdy spotykają się dwie ofensywnie grające drużyny. Dobór spotkania dokonuje się na przykład na podstawie analizy statystyk.

Zaletą tej metody jest częsta trafialność z uwagi na granie kursu ok. 1,10. Wadą jest to że ryzykujemy dużo, a kilka zakończonych meczy 0-0 może szybko zrobić z nas bankruta.

Dobrą drużyną do tego typu tradingu jest np. Barcelona czy Real Madryt w meczach ligowych.

Czerwony wynik 5-0 z piłkami w tle Trading na over, ShutterStock

Trading na over 2,5

Mają zastosowanie zasady wymienione w tradingu na under 2,5. Dodatkowo można przyjmować pozycję bukmachera, czyli wystawiamy taki kurs jak bukmacher.

W końcówce meczu może to być jednak złudne, gdyż bukmacherzy przy sytuacji gdy bramka długo nie pada, lubią sobie zawyżać under ponad obiektywne szanse jego trafienia.

 

Ostatnia aktualizacja: 16.8.2013