SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  ARTYKUŁ

  trading under

  ocena SureBety.pl
  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.

  Trading na under w meczach piłki nożnej polega na robieniu zysku na opcji under. Wybór linii należy do gracza, ale najbardziej popularne są under 0,5 i under 2,5. Ta druga linia z czasem staje się mniej popularna na rzecz under 1,5. O tym jaka linia jest najbardziej popularna decyduje zwykle oferta w bukmacherach azjatyckich.

  Trading na No goal

  Trading przed meczem zwykle nie wymaga filozofii. Trzeba przyjąć zakład po wyższym kursie, a następnie starać się go sprzedać po niższym. Ruchy kursów powinny być proporcjonalne do ruchu kursów na under/over 2,5 u bukmacherów azjatyckich.

  Bramkarz odbija piłkę w blasku reflektorów na stadionie Brak gola, ShutterStock

  Trading na żywo najlepiej zacząć gdy spodziewamy się, że padnie niewiele bramek lub w najbliższym czasie żadna nie padnie. Sprzyja temu mała liczba sytuacji bramkowych, rzutów rożnych itp.

  Na rynkach gdzie jest duży ruch ogranicza się to do zajmowania pozycji po wysokim kursie i kontrowanie po przyjęciu przez kogoś naszego zakładu. W przypadku rzutu rożnego, groźnego rzutu wolnego dobrze jest wycofać się z rynku.

  Na rynkach gdzie ruch jest niewielki można zastosować również powyższą metodę, ale także trzeba obserwować tempo spadania kursów i wyczuć dobry moment gdy kurs staje się przewartościowany i za chwilę nastąpią spadki.

  Czasami realizuje się zyski w przerwie meczu lub w końcówce, zwłaszcza po 75min. Dochodzi wtedy często do anomalii kursowych gdzie często można spotkać przewartościowane lub niedowartościowane kursy z uwagi na to, że mecz dobiega końca i niektórzy chcą już zrealizować zyski.

  W meczach gdy zdecydowany faworyt nie prowadzi kursy w końcówce na brak bramki są często przewartościowane. Także u bukmacherów, którzy mogą chcieć zrealizować zyski i zabezpieczyć się przed bramką.

  Podobnie w meczach z dużą ilością bramek można spotkać w końcówce przewartościowane kursy na under. Ważną rzeczą w takich spotkaniach jest ilość doliczonego czasu.

  Trading na under 2,5

  Najbardziej popularną linią jest under/over 2,5 stąd wyróżnienie akurat takiej linii tradingu. Chodzi tu głównie o linię, której kursy są jak najbardziej zbliżone do schematu 2,0 - 2,0. Taka linia +/-0,25 lub +/-0,5 jest oferowana w zakładach na żywo u bukmacherów azjatyckich.

  Czerwony wynik meczu 1-0 z piłkami nożnymi w tle Mała ilość bramek

  Gdy więc padnie szybko bramka największy ruch może być na linii under/over 3,5 a gdy bramka długo nie pada z czasem ruch przenosi się na linię u/o 1,5 i u/o 0,5.

  Zasady tradingu są w zasadzie takie same jak powyżej dla No Goala. Wyróżnia się tą linię do tradingu z uwagi na to, że gra się tutaj zwykle większymi stawkami niż na rynku No Goal, za to mamy większe szanse na sukces, gdyż under 2,5 pada częściej niż under 0,5.

  Ten rynek jest już bardzo silnie zależny od kursów na rynkach azjatyckich. W zakładach na żywo spadki nie są płynne, a często skokowe w momencie gdy bukmacher(zy) azjatycki zrzuca kurs.

  Trzeba się samemu nauczyć kiedy jest najlepszy moment na zakup, a kiedy na sprzedaż. Idealnie jest kupować gdy nic się nie dzieje albo właśnie kursy w Azji spadły, a sprzedawać po kursie zaniżonym.

  Przy sprzedaży na jeden/kilka ticków chodzi o to aby jak najkrócej wystawić się na ryzyko strzelenia gola. Łatwo się to udaje gdy kurs jest już poniżej wartości 2,0. Aby zrobić to bez ryzyka wystarczy często wykorzystać momenty gdy następuje zmiana zawodnika lub piłka ⚽️ wytacza się za linię końcową czy boczną.

  Przy handlu na długi okres chodzi o to aby wziąć kurs obiektywnie przewartościowany, a sprzedać jako niedowartościowany lub zostawić do końca meczu.

  Przykład tradingu under 2,5 na żywo

  Dla osób znających język angielski polecam ten filmik prezentujący samą ideę robienia greenbooka na rynku under/over 2,5:

  Innymi słowy Peter Webb postawił 100£ na to, że po postawieniu kursu 1,92, w dowolnym momencie meczu kurs na under 2,5 spadnie do 1,82 lub niżej.
  Uzyskał profit ok. 5£, zatem kurs wypadkowy na taki scenariusz wyniósł 1,05 (5£ zysku przy ryzykowanej kwocie 100£). Bardzo niewiele, ale chodziło o pokazanie idei, a nie optymalnej strategii.

  Zastosowanie tej strategii w praktyce jest efektywniejsze w połączeniu z przedmeczową analizą meczu, modelami matematycznymi (np. standaryzowane tabele meczu piłkarskiego) i śledzeniem meczu na żywo.

  Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015

  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.


   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
  Komentarze (3)  • (1417)
   10-06-2015 11:33 (śr)

   Dodałem filmik z przykładowym trandingiem na under 2,5 i moim komentarzem.

   152 144 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (5)
   29-10-2014 20:01 (śr)
   Powyższy artykuł nie dotyczy bukmacherów tylko giełd zakładów wzajemnych takich jak betfair matchbook. Expekt nie jest giełdą. 165 166 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 84.29.***.***
   23-09-2014 20:34 (wt)
   co znaczy sprzedac kurs i u jakich bukmacheerów mozna sprzedawac bo ja gram na expekt i tam chyba nieidzie sprzedac wczesniej zawartego meczu !? 167 163 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top