Trading under

Trading na under w meczach piłki nożnej polega na robieniu zysku na opcji under. Wybór linii należy do gracza, ale najbardziej popularne są under 0,5 i under 2,5. Ta druga linia z czasem staje się mniej popularna na rzecz under 1,5. O tym jaka linia jest najbardziej popularna decyduje zwykle oferta w bukmacherach azjatyckich.

Bramkarz rzuca się w prawą stronę zatrzymując piłkę ręką na tle stadionu z reflektorami

Brak goli w meczu czasem jest dobrą wiadomością, zwłaszcza gdy obstawiłeś małą liczbę bramek.
fot. Shutterstock

1. Trading na No goal

Trading przed meczem zwykle nie wymaga filozofii. Trzeba przyjąć zakład po wyższym kursie, a następnie starać się go sprzedać po niższym. Ruchy kursów powinny być proporcjonalne do ruchu kursów na under/over 2,5 u bukmacherów azjatyckich.

Duże czerwone cyfry 0:0 na tle trzech piłek do piłki nożnej

Obstawianie Under 0.5 jest równoznaczne z typowaniem wyniku 0-0 w meczu.
fot. Shutterstock

Trading na żywo najlepiej zacząć gdy spodziewamy się, że padnie niewiele bramek lub w najbliższym czasie żadna nie padnie. Sprzyja temu mała liczba sytuacji bramkowych, rzutów rożnych itp.

Na rynkach gdzie jest duży ruch ogranicza się to do zajmowania pozycji po wysokim kursie i kontrowanie po przyjęciu przez kogoś naszego zakładu. W przypadku rzutu rożnego, groźnego rzutu wolnego dobrze jest wycofać się z rynku.

Na rynkach gdzie ruch jest niewielki można zastosować również powyższą metodę, ale także trzeba obserwować tempo spadania kursów i wyczuć dobry moment gdy kurs staje się przewartościowany i za chwilę nastąpią spadki.

Czasami realizuje się zyski w przerwie meczu lub w końcówce, zwłaszcza po 75min. Dochodzi wtedy często do anomalii kursowych gdzie często można spotkać przewartościowane lub niedowartościowane kursy z uwagi na to, że mecz dobiega końca i niektórzy chcą już zrealizować zyski.

W meczach, gdy zdecydowany faworyt nie prowadzi, kursy w końcówce na brak bramki są często przewartościowane. Także u bukmacherów, którzy mogą chcieć zrealizować zyski i zabezpieczyć się przed bramką.

Podobnie w meczach z dużą ilością bramek można spotkać w końcówce przewartościowane kursy na under. Ważną rzeczą w takich spotkaniach jest ilość doliczonego czasu.

2. Trading na under 2,5

Najbardziej popularną linią jest under/over 2,5 stąd wyróżnienie akurat takiej linii tradingu. Chodzi tu głównie o linię, której kursy są jak najbardziej zbliżone do schematu 2,0 – 2,0. Taka linia +/-0,25 lub +/-0,5 jest oferowana w zakładach na żywo u bukmacherów azjatyckich.

Duże czerwone cyfry 1:0 na tle trzech piłek do piłki nożnej

Under 2.5 oznacza sumę bramek w meczu o wartości 0, 1 lub 2.

Gdy więc padnie szybko bramka największy ruch może być na linii under/over 3,5 a gdy bramka długo nie pada z czasem ruch przenosi się na linię u/o 1,5 i u/o 0,5.

Zasady tradingu są w zasadzie takie same jak powyżej dla No Goala. Wyróżnia się tą linię do tradingu z uwagi na to, że gra się tutaj zwykle większymi stawkami niż na rynku No Goal, za to mamy większe szanse na sukces, gdyż under 2,5 pada częściej niż under 0,5.

Ten rynek jest już bardzo silnie zależny od kursów na rynkach azjatyckich. W zakładach na żywo spadki nie są płynne, a często skokowe w momencie gdy bukmacher(zy) azjatycki zrzuca kurs.

Trzeba się samemu nauczyć kiedy jest najlepszy moment na zakup, a kiedy na sprzedaż. Idealnie jest kupować gdy nic się nie dzieje albo właśnie kursy w Azji spadły, a sprzedawać po kursie zaniżonym.

Przy sprzedaży na jeden/kilka ticków chodzi o to aby jak najkrócej wystawić się na ryzyko strzelenia gola. Łatwo się to udaje gdy kurs jest już poniżej wartości 2,0. Aby zrobić to bez ryzyka wystarczy często wykorzystać momenty gdy następuje zmiana zawodnika lub piłka ⚽️ wytacza się za linię końcową czy boczną.

Przy handlu na długi okres chodzi o to aby wziąć kurs obiektywnie przewartościowany, a sprzedać jako niedowartościowany lub zostawić do końca meczu.

3. Przykład tradingu under 2,5 na żywo

Dla osób znających język angielski polecam ten filmik prezentujący samą ideę robienia greenbooka na rynku under/over 2,5:

Innymi słowy Peter Webb postawił 100£ na to, że po postawieniu kursu 1,92, w dowolnym momencie meczu kurs na under 2,5 spadnie do 1,82 lub niżej.
Uzyskał profit ok. 5£, zatem kurs wypadkowy na taki scenariusz wyniósł 1,05 (5£ zysku przy ryzykowanej kwocie 100£). Bardzo niewiele, ale chodziło o pokazanie idei, a nie optymalnej strategii.

Zastosowanie tej strategii w praktyce jest efektywniejsze w połączeniu z przedmeczową analizą meczu, modelami matematycznymi (np. standaryzowane tabele meczu piłkarskiego) i śledzeniem meczu na żywo.

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.

Komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

MASZ WŁĄCZONY ADBLOCK :(

Wyłącz proszę AdBlock
dla SureBety.pl
i odśwież stronę.
AdBlock blokuje nie tylko reklamy,
ale także LINKI,
co utrudni Ci nawigację.

Instrukcja jak wyłączyć blokadę reklam.

Nasz Model biznesowy pozwala Ci
korzystać z SureBety.pl za DARMO.
Ale bez reklam
będziemy musieli wprowadzić opłaty od Czytelników.
Nie chcemy tego robić.
Rejestrując się z naszych linków
pomagasz w rozwoju SureBety.pl.
Nie tracisz,
a my możemy zyskać.

Zobacz instrukcję
DZIĘKUJĘ!
Krzysztof ;)

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.