SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  ARTYKUŁ

  Jeśli chcesz założyć konto u bukmachera internetowego, zapewne dostaniesz od niego bonus powitalny. Aby stał się twoją własnością, potrzebujesz spełnić warunki obrotu. Tutaj dowiesz się, co to znaczy zrobić obrót i jak obrócić bonus u bukmachera.

  Spis treści

  1. Obrót bonusu – co to jest obrót?
  2. Wartość bonusu u bukmachera
  3. Minimalny kurs do obrotu bonusem
   • Bukmacherzy amerykańscy
   • Zakłady wykluczone z obrotu
  4. Moment przyznania bonusu
  5. Kiedy i jak wypłacić pieniądze?
   • Blokada depozytu do ukończenia obrotu
   • Monitorowanie postępów obrotu bonusem
   • Najpierw środki pieniężne
   • Co jeśli nie zdążę zrobić obrotu?
   • Co gdy przegram wszystko?
  6. Wypłata bonusu - jak wypłacić bonus?

  1. Obrót bonusu – co to jest obrót?

  Każdy bukmacher posiada własne warunki bonusu opisane w regulaminie bonusu. Pojawia się tam wtedy zwrot typu "obrócić bonus", "zrobić obrót", "obrócić stawki" itp. Listę wszystkich promocji, z linkami do regulaminów, znajdziesz na stronie bukmachera pod "Promocje", "Promotions", "Promo" czy "Bonusy".

  Obrócić bonus to znaczy postawić jeden lub wiele zakładów, których suma stawek daje kwotę równą przynajmniej wartości wymaganego obrotu.

  Przykładowe warunki obrotu bonusem mogą być takie:

  1. Wartość bonusu: 100% do 200 PLN
  2. Minimalny obrót: 6*bonus
  3. Minimalny kurs: 1.50 (AKO nie jest wymagane)
  4. Ważność bonusu: 90 dni 
  5. Moment przyznania bonusu: po obróceniu depozytu

  Sam regulamin bonusu jest bardziej szczegółowy, ale informacje dot. obrotu są najważniejsze.

  Powyższe wymagania spełnia np. taka seria rozliczonych zakładów:

  • 100PLN x 2.10;
  • 100PLN x 1.70; (bonus ma być przyznany po obróceniu depozytem, czyli trzeba poczekać po rozliczeniu tego zakładu aż system przyzna bonus, który musi być zaksięgowany przed postawieniem kolejnego zakładu; czasem trzeba o niego poprosić emailowo)
  • 100PLN x 1.90;
  • 100PLN x 1.50;
  • 150PLN x 1.80;
  •  50PLN x 3.0,
  • 200PLN x 2.0,
  • 200PLN x 2.0,
  • 200PLN x 2.0.

  W tym przykładzie NIE ma znaczenia czy zakłady są wygrane czy przegrane. Ważne, żeby NIE było "zwrotu", czyli rozliczenia po kursie 1.0 (bo spotkanie zostało anulowane np.). Suma stawek wyniosła 1200 PLN. Wszystkie zakłady zostały postawione po kursie 1.50 lub większym. Zakłady akumulowane mogły być stawiane, ale nie było to wymagane. Wszystkie zakłady musiały zostać postawione pomiędzy zaksięgowaniem depozytu a upływem 90 dni od momentu zaksięgowania wpłaty. Tylko w tym przedziale czasowym są liczone do obrotu.

  Omówię poniżej bardziej szczegółowo każdy z wymienionych parametrów bonusu.

  2. Wartość bonusu u bukmachera

  Jak obrócić bonus u bukmachera?regulaminie bonusu powinna być określona minimalna i maksymalna kwota depozytu uprawniająca do bonusu powitalnego. 

  Dla omawianego przykładu bonusu 100% do 200 PLN przyznawanego po obróceniu 1x depozytem mamy takie opcje:

  • po wpłaceniu kwoty 40 PLN i postawieniu zakładów z kursem 1.50 lub większym za min. 40 PLN, stan twojego konta powiększy się o 40 PLN
  • po wpłaceniu kwoty 200 PLN i postawieniu zakładów z kursem 1.50 lub większym za min. 200 PLN, stan twojego konta powiększy się o 200 PLN
  • po wpłaceniu kwoty 400 PLN i postawieniu zakładów z kursem 1.50 lub większym za min. 400 PLN, stan twojego konta powiększy się o 200 PLN

  Zatem najbardziej opłaca się wpłacić dokładnie 200 PLN.

  Są bonusy, w których teoretycznie można zrealizować obrót bonusu obstawiając jeden zakład za bardzo dużą stawkę (przy odpowiednio wysokim depozycie). W praktyce zostanie to negatywnie odebrane przez bukmachera jako nadużycie promocji celem uzyskania bonusu.

  3. Minimalny kurs do obrotu bonusem

  Jeśli w regulaminie bonusu jest napisane, że liczą się zakłady z kursem minimum 1.50 (jak w naszym przykładzie), to zakłady z mniejszym kursem po prostu nie są wliczane do obrotu. W amatorskich bukmacherach może zdarzyć się, że po wzięciu bonusu powitalnego, nie będziesz mógł obstawić żadnego zdarzenia z kursem mniejszym od 1.50, bo te zakłady będą systemowo zablokowane.

  Niektórzy bukmacherzy mogą sobie także zastrzec, że tylko zakłady AKO lub określony rodzaj zakładów będzie się wliczał do obrotu (np. wykluczone będą handicapy azjatyckie).

  3.1. Bukmacherzy amerykańscy

  Wielkość minimalnego kursu powinna być określona w regulaminie bonusu. Jeśli brakuje takiej informacji, ma wtedy zwykle zastosowanie amerykański system naliczania obrotu, w którym do obrotu jest brana mniejsza z wartości: stawka albo zysk.

  Zatem dla kursów 2.0 i większych do obrotu jest wliczana stawka, a dla 2.0 i mniejszych wartość zysku (nie mylić z wygraną=stawka+zysk). Stawiając np. 100 PLN po kursie 3.0 do obrotu będzie się liczyło 100 PLN, a po kursie 1.50 będzie się liczyło 50 PLN.

  Gracz może stawiać zakłady akumulowane. Ważna jest wtedy wysokość kursu końcowego na kuponie, a nie wysokości kursów składowych, chyba że jest to określone inaczej.

  3.2. Zakłady wykluczone z obrotu

  Do obrotu liczą się tylko zakłady rozliczone (wygrane albo przegrane). Oznacza to, że zakłady odwołane, anulowane, unieważnione, zakończone zwrotem itp., których kurs całkowity wyniósł @1.0, nie liczą się do kalkulacji obrotu.

  Balance betting jest domyślnie zabroniony. Jest to logiczne, dlatego zwykle nie ma tego zapisu w regulaminu bonusu.

  4. Moment przyznania bonusu

  regulaminu bonusu powinno wynikać kiedy bonus zostanie przyznany. Są 4 możliwości:

  1. po zaksięgowaniu depozytu gracza na koncie bukmachera (bonus jest przyznawany automatycznie albo ręcznie zwykle do 48h od zaksięgowania),
  2. po obstawieniu zakładów za kwotę złożonego depozytu (w przypadku freebetów powitalnych zwykle trzeba postawić całość depozytu na pierwszy zakład),
  3. po ukończeniu obrotu,
  4. bonusy uwalniany etapami (najrzadziej spotykana opcja).

  Najbardziej korzystna dla gracza jest pierwsza opcja.

  UWAGA:
  Czas na obrót bonusu jest liczony od momentu aktywacji bonusu (dla bonusów wypłacanych przed zrobieniem wymaganego obrotu) lub od momentu zaksięgowania wpłaty gracza (dla bonusów wypłacanych po zrobieniu wymaganego obrotu), co powinno być określone w regulaminie bonusu.

  Do obrotu liczą się wszystkie rozliczone zakłady, których rozpoczęcie zaplanowano w przedziale czasowym przeznaczonym na obrót bonusu. Nie powinno się zatem obstawiać zakładów długoterminowych, bo takie zakłady zwykle nie zostaną wliczone do obrotu.

  5. Kiedy mogę wypłacić pieniądze?

  5.1. Blokada depozytu do ukończenia obrotu

  Każdy bukmacher po aktywowaniu bonusu blokuje kwotę depozytu przed wypłatą do czasu spełnienia warunków obrotu.

  Z raz aktywowanego bonusu NIE da się zrezygnować. Są rzadkie przypadki, kiedy bukmacher na to pozwala zabierając dodatkowo wszystkie wygrane, wynikające z przyznanego bonusu.

  UWAGA:
  Jeśli otrzymałeś bonus, stawiaj nie więcej niż wynosi kwota depozytu. W przypadku problemów z dokończeniem obrotu (bukmacher nałoży Ci limit, upłynie czas na spełnienie warunków itp.), zostanie Ci zabrany tylko bonus.

  5.2. Monitorowanie postępów obrotu bonusem

  U niektórych bukmacherów jest miejsce na koncie gracza, gdzie gracz cały czas ma dostęp do śledzenia postępów bonusu. Jest to jednak rzadkość.

  Jeśli spełni się warunki obrotu przed upływem czasu na zrobienie obrotu, można wypłacić całość środków, chyba że regulaminu bonusu mówi inaczej.

  5.3. Najpierw środki pieniężne

  Zwykle żaden bukmacher o tym nie pisze w regulaminu bonusu, ale musisz pamiętać, że wszelkie wygrane na bonusowych pieniądzach pozostaną bonusowymi pieniędzmi. Jeśli zostanie Ci odebrany bonus, to wraz z wygranymi, które dzięki uzyskaniu bonusu uzyskałeś.

  Druga niepisana zasada mówi, że: grając z aktywnym bonusem, prawdziwe pieniądze są odejmowane od salda jako pierwsze. W rozumieniu bukmachera jeśli przegrywasz, to najpierw kwotę depozytu, a potem ewentualnie kwotę bonusu. Czyli jeśli przegrasz 100PLN przy stanie konta 200PLN (100 PLN wpłaty i 100 PLN bonusu), to na koncie pozostanie 100 PLN bonusu a nie 100 PLN depozytu.

  Jeśli bonus został dodany do środków gracza, to na pokrycie stawki zakładów najpierw idą środki pieniężne gracza, a dopiero potem środki bonusowe.

  PRZYKŁAD:

  Gracz wpłacił 200 PLN i otrzymał bonus 200 PLN od razu, to na koncie ma 400 PLN. Jeśli jego pierwszy zakład będzie za 300 PLN, to znaczy, że 200 PLN pochodzi z jego depozytu, a 100 PLN z bonusu (stawka>środki gracza). Gracz dzięki bonusowi może zatem więcej wygrać. Jeśli był to zakład po kursie @2.0 i gracz go wygra, to na koncie zobaczy 600 PLN. Ale z tego 300 PLN stanowi jego środki, a drugie 300 PLN jest kwotą bonusu, czego na pierwszy rzut nie widać.

  Załóżmy, że gracz nie postawił więcej zakładów, a okres czasu na zrobienie obrotu minął. Zostanie mu zabrane z konta 300 PLN (bonus + wygrane z niego pochodzące), a nie 200 PLN (kwota bonusu).

  UWAGA:
  W przypadku gdy nie uda Ci się dokończyć warunków obrotu w terminie, bonus oraz środki pieniężne uzyskane dzięki bonusowi przepadają.

  Jest to kluczowe z punktu widzenia "uwolnienia środków do wypłaty", bo gdybyś najpierw przegrał bonus, to mógłbyś pozostałe środki wypłacić, a to naturalnie nie jest logiczne ani korzystne dla bukmachera.

  5.4. Co jeśli nie zdążę zrobić obrotu?

  Jeśli widzisz, że możesz nie zdążyć z wymaganym obrotem w określonym czasie, możesz wysłać emailowo prośbę o przedłużenie czasu na obrót - czasami bukmacherzy się na to zgadzają.

  5.5. Co gdy przegram wszystko?

  Przegranie wszystkiego przed spełnieniem warunków obrotu, zwalnia z obowiązku jego dokończenia, chyba że regulaminu bonusu mówi inaczej. Wtedy można się spotkać z zapisem tego typu:

  Jeśli gracz przegra całość środków, to aby dokończyć warunki obrotu bonusem potrzebna jest dodatkowa wpłata, aby suma stawek zakładów została postawiona wymaganą ilość razy.

  6. Wypłata obróconego bonusu

  Jeśli masz wątpliwości, czy jesteś uprawniony do określonego bonusu, bo korzystasz np. z wynajmowanego mieszkania i ktoś mógł się już zarejestrować z tego IP do bukmachera, napisz email do supportu z prośbą o sprawdzenie, czy przysługuje ci bonus. Odpowiedź zachowaj do momentu, gdy wpłynie pierwsza wypłata bonusu od bukmachera.

  Kiedy wiesz już, jak obrócić bonus u bukmachera i dokończysz obrót oraz zlecisz wypłatę, przychodzi moment na weryfikację tożsamości. To dopiero na tym etapie może się okazać, że bonus Ci nie przysługiwał lub że złamałeś warunek regulaminu bonusu lub regulaminu ogólnego.

  Jeśli gracz zleci wypłatę przed spełnieniem wymagań obrotu bonusem, bonus wraz z wygranymi pochodzącymi z użycia bonusu są odejmowane z konta gracza przed realizacją wypłaty bonusu!

  Gracz może nie być tego do końca świadomy, dlatego prawie wszyscy bukmacherzy pytają dla pewności gracza, który próbuje wypłacić nieobrócony bonus, czy na pewno chce uszczuploną wypłatę. Tam, gdzie nie ma możliwości śledzenia postępów obrotu bonusem, można dla pewności zapytać supportu przed poleceniem wypłaty, czy już spełniło się wymagania obrotu albo ile jeszcze brakuje.

  Zobacz najlepsze bonusy bukmacherskie

  Ostatnia aktualizacja: 7.09.2020   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
  Komentarze (1)  • (8)
   14-10-2013 21:46 (pon)
   Sprzedam nowe konta z bonusami. Dodatkowo skan dowodu w celu weryfikacji. Ceny do ustalenia. j-kovalski@wp.pl 301 300 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top