SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  ARTYKUŁ

  Rozliczanie kreczy

  ocena SureBety.pl
  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.

  Krecze w tenisie ziemnym stanowią ok. 4% wszystkich spotkań. To dosyć dużo z uwagi na to, że bukmacherzy różnią się między sobą sposobem rozliczania zakładów w przypadku przerwanego spotkania.

  Zasady rozliczania walkowerów w tenisie

  Def. Walkower - (ang. walk-over = przejść ponad kimś) sytuacja w sporcie, w której przyznaje się zwycięstwo jednej z rywalizujących stron w wyniku braku przeciwnika, jego wycofania się lub dyskwalifikacji (np. za występ w drużynie nieuprawnionego zawodnika, stosowanie dopingu lub inne naruszenia regulaminów zawodów, jak np. nieodpowiednie zachowanie kibiców drużyny podczas zawodów sportowych).[1]

  Walkower w tenisie ziemnym nazywa się krecz.

  Def. Krecz - wycofanie się lub dyskwalifikacja zawodnika po rozpoczęciu meczu tenisa ziemnego.

  Krecze najczęściej są spowodowane kontuzją zawodnika lub obawą o jej wystąpienie (co może być powiązane z ustawieniem spotkania). Krecze rzadko są efektem dyskwalifikacji, ale warto wiedzieć kiedy któryś z zawodników może zostać wykluczony.

  Oto niechlubny przykład naruszenia regulaminu zawodów przez Argentyńczyka Davida Nalbandiana, w wyniku czego został on zdyskwalifikowany:


  David Nalbandian zostaje zdyskwalifikowany za kopnięcie sędziego liniowego

  Zasady rozliczania kreczy w tenisie

  Zasady podstawowe

  Jeśli gracz postawił na zwycięzcę turnieju, a jego zawodnik skreczował, to zakłady na zwycięstwo tego zawodnika w turnieju są przegrane.

  W przypadku wystąpienia kreczu w tenisie ziemnym przed rozpoczęciem spotkania, wszystkie zakłady na ten mecz, z którego zawodnik się wycofał są anulowane, czyli rozliczane po kursie @1.0 (w przypadku zakładu singlowego z podatkiem zwracana jest pełna stawka).

  Jeśli mecz już się rozpoczął, a któryś z zawodników skreczował, to najczęściej spotyka się zwrot stawki. W tym przypadku występuje jednak największa rozbieżność między Regulaminami poszczególnych bukmacherów i jej znajomość jest konieczna PRZED postawieniem zakładu u danego bukmachera.

  Może się jednak okazać, że bukmacher rozliczy zakład, jeśli został rozegrany pierwszy set lub pierwsza piłka. Kiedyś spotykało się także w Regulaminach zakład ważny po rozegraniu pierwszego gema. Dziś już się nie spotyka takich zapisów.

  Sposobu rozliczania tenisa ziemnego szukaj w Regulaminie bukmachera, Regulaminie rozliczania sportówFAQ, dziale Pomocy lub pod linkiem typu "Zasady" na stronie danego bukmachera. Jeśli nadal nie odnalazłeś potrzebnych informacji, zapytaj obsługi klienta.

  Zakłady dodatkowe

  Jeśli mecz zostanie przerwany, a niektóre zakłady zostały już rozliczone, pozostają one w mocy (np. na zwycięzcę 1. seta, gdy krecz nastąpił w 3. secie, zwycięzca konkretnego gema, który już się zakończył itp.).

  Zakłady na sumę setów lub sumę gemów w secie są zwykle rozliczane, jeśli nie jest już możliwy inny wynik (ale któryś bukmacher może sobie zapisać w Regulaminie inaczej, więc sprawdź jeśli obstawiasz zakłady poboczne).

  Oto cytat z Regulaminu największego europejskiego bukmachera do zakładów na żywo (nazwy nie mogę podać publicznie, a jedynie prywatnie):

  Rynki na sumę gemów/handicap na gemy, w tym zakłady na żywo
  Te zasady odnoszą się do gemów w poszczególnych setach, gemów w meczu, gemów gracza i handicapów (w oparciu o wygrane gemy). W przypadku punktów/gemów karnych, będą się one liczyć przy rozliczeniu.

  We wszystkich tych rynkach tie-break lub tie- break w meczu jest liczony jako jeden gem.

  W przypadku wycofania, dyskwalifikacji lub zmiany nawierzchni w trakcie meczu, zakłady będą nieważne, chyba że nie jest możliwe, aby set i/lub mecz został został dokończony w naturalny sposób bez bezwarunkowego określenia wyniku tego rynku.

  Np. (1) Set został przerwany na 4-4: zakłady na Powyżej/Poniżej 9,5 gemów lub mniej w secie zostaną rozliczone odpowiednio jako wygrane/przegrane, ponieważ w meczu rozegranych byłoby co najmniej 10 gemów; zakłady na Powyżej/Poniżej 10,5 gemów lub więcej, zostaną anulowane.

  Np. (2) Najlepszy z 3 setów mecz został przerwany na 6-4 2-6: zakłady na Powyżej/Poniżej 23,5 gemów lub mniej w secie zostaną rozliczone odpowiednio jako wygrane/przegrane, ponieważ w meczu rozegranych byłoby co najmniej 24 gemów; zakłady na Powyżej/Poniżej 24,5 gemów lub więcej, zostaną anulowane.

  Np. (3) Najlepszy z 3 setów mecz został przerwany na 6-4 4-6 5-5: zakłady na dowolnego z zawodników z handicapem +2,5 lub więcej zostaną rozliczone jako wygrane, zakłady na dowolnego z zawodników z handicapem -2,5 lub mniej, zostaną rozliczone jako przegrane, wszystkie zakłady na remis z handicapem +/- 3 lub więcej, zostaną rozliczone jako przegrane. Wszystkie zakłady z handicapem z przedziału -2 do 2 zostaną anulowane.

  Handicap, Sumy gemów w meczu i Gemy zawodnik są oparte na regulaminowej liczbie setów (sprawdź odpowiednie zakłady na set). W przypadku, gdy regulaminowa liczba setów zostanie zmieniona lub różni się od tej podawanej w zakładach, wówczas wszystkie zakłady zostaną anulowane.

  Na końcu meczu wszystkie gemy wygrane przez indywidualnych zawodników zostaną dodane i handicap zostanie zastosowany, aby ustalić zwycięzcę handicapu.

  Bukmacherzy mogą się różnić rozliczaniem zakładów w przypadku zmiany nawierzchni. Takie sytuacje występują jednak tak rzadko, że można je pominąć w rozważaniach.

  Sposoby rozliczania kreczów przez bukmacherów

  Poniżej przygotowałem zestawienie ile piłek/setów musi zostać rozegrane, by poszczególni bukmacherzy uznali zakłady za "ważne".

  UWAGA:
  Z uwagi na ustawę hazardową nie mogę publikować nazw zagranicznych bukmacherów. Zainteresowanym mogę przesłać to zestawienie prywatnie na emaila. Zapraszam do kontaktu.

  1. Musi być rozegrany cały mecz

  Jeśli któryś z tenisistów skreczuje lub przegra walkowerem, zakłady u tych bukmacherów są zwracane.

  Bukmacherzy, którzy robią zwrot jeśli spotkanie nie zostanie dokończone
  ? ? ? ? ?
  ? ? ? ? ?
  ? ? ? ? ?
  ? ? ? ? ?
  ? ? ? ? ?
  ? ? ? ? ?
  ? ? ? ? ?

  2. Muszą być rozegrane przynajmniej 2 sety

  Jeśli któryś z tenisistów skreczuje lub przegra walkowerem przed rozegraniem dwóch pełnych setów, zakład na zwycięzcę meczu u tych bukmacherów są zwracane. W przeciwnym wypadku zostaną rozliczone na korzyść awansującego zawodnika.

  Rozliczanie po dwóch setach jest znamienne dla bukmacherów celujących głównie w rynek amerykański.

  Bukmacherzy, u których zakłady są ważne po rozegraniu dwóch setów
  ? ? ? ? ?
  ? ? ? ? ?

  3. Musi być rozegrany przynajmniej 1 set

  Jeśli któryś z tenisistów skreczuje lub przegra walkowerem przed zakończeniem pierwszego seta, zakład na zwycięzcę meczu u tych bukmacherów są zwracane. W przeciwnym wypadku zostaną rozliczone na korzyść awansującego zawodnika.

  Jest to najważniejsza część zestawienia dla graczy surebetów. W tej części znajdziemy czołówkę światowych bukmacherów online jak betfair, pinnacle czy 5Dimes:

  Bukmacherzy, u których zakłady są ważne po zakończeniu pierwszego seta
  ? ? ? ? ?
  ? ? ? ? ?
  ? ? ? ? ?
  ? ? ? ? ?
  ? ? ? ? ?

  4. Musi być rozegrany przynajmniej 1 punkt

  Jeśli któryś z tenisistów skreczuje lub przegra walkowerem po rozpoczęciu spotkania, zakład na zwycięzcę meczu u tych bukmacherów są rozliczone na korzyść awansującego zawodnika.

  Bukmacherzy, u których zakłady są ważne po rozegraniu pierwszej piłki
  ? ? ? ? ?
  ? ? ? ? ?
  ? ? ? ? ?

  Przykład

  Roger Federer - Alexandr Dolgopolov 6-4 5-2 krecz Dolgopolova (Basel, 1.11.2010)

  Bukmacherzy z Regulaminem "pierwsza piłka", "pierwszy set" rozliczyli zakłady na korzyść Federera (zakłady na Dolgopolova rozliczone jako przegrane).

  U bukmacherów z Regulaminem "dwa sety", "cały mecz" mecz został rozliczony jako anulowany (nastąpił zwrot stawki).

  Literatura

  [1] Definicja walkowera

  [2] Ilość kreczy i walkowerów w latach 2010-2013 (ang.)

  [3] TennisInsight - lista kontuzji z tenisa ziemnego, uaktualniana raz na tydzień

  [4] SportsLine.com - kontuzje NHL przy każdym meczu

  [5] betINF.com - dobre informacje o zawodnikach piłki nożnej z głównych lig

  [6] SoccerTip1x2.com - archiwum strony z linkami do klubów piłkarskich z bardzo wielu krajów na różnym poziomie rozgrywek

  [7] InjuriesAndSuspensions.com - kontuzje z wielu lig piłki nożnej

  Zobacz też:
  Regulamin bukmachera
  Tenis ziemny
  Tenis ziemny na żywo

  Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019

  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.


   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
  Komentarze (1)  • anonim IP: 79.139.***.**
   31-03-2014 05:01 (pon)
   zaktualizujcie fortune, bo tam teraz krecz=zwrot 218 202 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top