SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  ARTYKUŁ

  back faworyta

  ocena SureBety.pl
  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.

  Back na faworyta oznacza postawienie na faworyta zakładu singlowego na giełdzie zakładów. Jeśli faworyt słabo rozpoczął mecz, kurs na jego wygraną na pewno wzrośnie, co może być okazją do wyższego zarobku niż w przypadku obstawienia kursu przed meczem.

  Faworyt został przełamany na początku spotkania

  Ta strategia dotyczy zwłaszcza tzw. faworytów "slow starters", czyli zawodników, którzy powoli wchodzą w grę i potrzebują trochę czasu na rozkręcenie się do gry na swoim optymalnym poziomie.

  Taktyka często stosowana z powodzeniem w meczach kobiet, gdyż jeden break w meczach WTA nie ma aż tak kluczowego znaczenia (jak w przypadku ATP).

  Dodatkowo słabe zawodniczki często nie wytrzymują presji, załamują się psychicznie lub stają się niepewne mając świadomość, że prowadzą z lepszą od siebie rywalką. Pierwszymi symptomami nerwowości jest prawie zawsze zwiększona liczba niewymuszonych błędów.

  Back faworyta po przegranym pierwszym secie

  Tę strategię stosuje się zwłaszcza, gdy doszło do tie-breaka w pierwszym secie lub faworyt "głupio" go przegrał (podwójny serwis w siatkę) lub pokazując wyraźnie pod koniec że niedużo brakowało, aby uzyskał przełamanie (odrobił przełamanie).

  Dodatkowym aspektem może być znaczny wzrost motywacji faworyta, a spadek pewności siebie lub nastawienie się na grę zachowawczą underdoga.

  Nie stosuje się tej strategii w przypadkach, gdy faworyt gra bardzo słabo, popełnia mnóstwo niewymuszonych błędów i wygląda na to, że ma gorszy dzień (dotyczy zwłaszcza kobiet i ich "regularnych przypadłości").

  Ostatnia aktualizacja: 20.9.2014

  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.


   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
  Komentarze (0)


  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top