Bukmacher Fuksiarz został uruchomiony w grudniu 2020. Proponuje on graczom nowatorskie rozwiązanie Early Payout oraz bonus powitalny 50% do 500 PLN bez wymogów obrotu. Oprócz tego możesz liczyć na “cashback bez końca” czy “Mega Kursy Boost”. Dowiedz się więcej z artykułu.

Uśmiechnięty Krzysztof Stanowski proponuje w rotatorze bonus na biało-czerwonej stronie bukmacherskiej

Strona główna Fuksiarz.pl

1. Dane firmy

Biały napis Fuksiarz.pl z podpisem zakłady bukmacherskie na czerwonym tle

Logo Fuksiarz.pl

Bukmacher Fuksiarz uzyskał zezwolenie Ministra Finansów o numerze PS4.6831.1.2020 z dnia 9 grudnia 2020 roku na okres 6 lat. Działalność bukmachera w formie sp. z o.o. “Bukmacherska” jest zarejestrowana pod adresem ul. Wąchocka 1F, 03-934 Warszawa. Kapitał zakładowy jest bliski minimalnego i wynosi 2 005 000,00 PLN.

2. Właściciele Fuksiarza

O ile sam bukmacher jest stosunkowo nowy na polskim rynku (start 2020/2021), o tyle osoby nim zarządzające są dobrze znane w branży bukmacherskiej i nie tylko, tworząc “mocną ekipę”:

 1. Johan Pontus Lindvall – główny inwestor, który jest jednocześnie właścicielem i prezesem grupy Betsson AB oraz wielu innych spółek gamingowych na świecie
 2. Marcin Szpalerski – CEO, czyli prezes Fuksiarza; w latach 2008-2016 związany z grupą Betclic, a w latach 2016-2017 z grupą Betsson
 3. Radosław Baran – członek Zarządu Fuksiarz; dyrektor agencji sprzedaży Interia.pl w latach 2009-2021

Udziałowcem spółki Bukmacherska jest szwedzka spółka Great Pike LTD. Firma “Bukmacherska” deklaruje, że jest niezależnym od Betsson podmiotem z osobną siedzibą, osobnym kapitałem, osobną (polską) platformą. Nie są powiązani w sposób operacyjny z Betsson AB.

3. Ambasador Krzysztof Stanowski

Ambasadorem fuksiarz.pl został Krzysztof Stanowski, który jest dziennikarzem sportowym i felietonistą. Większość osób kojarzy go jako założyciela sportowego portalu o piłce nożnej weszło.com. Relacje Stanowskiego ze Szpalerskim są przyjacielskie do tego stopnia, że gdy pojawiła się okazja na wspólny biznes, to postanowili połączyć siły. Tym samym cała grupa Weszło.com (serwis internetowy, radio i telewizja) weźmie udział w promocji Fuksiarz.pl.

Krzysztof Stanowski napisał kilka dobrze ocenianych książek o sporcie, w tym “Spalony” czy “Stan futbolu“.

Krzysztof Stanowski trzymający słuchawki na tle logo Weszło.com

Krzysztof Stanowski założył i jest właścicielem Weszło.com, fot. Bartłomiej Zborowski (PAP)

Pozyskanie Krzysztofa Stanowskiego w roli ambasadora jest częścią strategii marketingowej i zdobycia szerokiego zasięgu dla komunikacji Fuksiarz.pl.

4. Sponsoring

Fuksiarz.pl sponsoruje Polską Federację Padla. Co to jest za sport?

Padel (ang. paddle) to taki tenis ziemny ze ścianami na granicach boiska. Przypomina więc grę w squasha, gdzie obaj zawodnicy są obok siebie i odbijają piłeczkę od ściany, ale gra się na dwie połowy i potrzebnych jest 4 graczy. Dzięki ścianom gra zyskuje na dynamice i eliminuje fizyczny kontakt z przeciwnikiem w trakcie gry.

Międzynarodowa Federacja Padla powstała w 1991 roku. Popularność w Europie padel zyskał w roku 2012 i był początkowo domeną krajów hiszpańskojęzycznych. W 2021 roku został sklasyfikowany jako najszybciej rozwijający się sport w Europie.

Do 2021 nie słyszałem jeszcze o turnieju padla. Fuksiarz nie ma kursów na tą dyscyplinę. Myślę, że jest to kwestia czasu…

5. Skąd nazwa Fuksiarz?

W wywiadzie dla weszlo.com z 1 kwietnia 2021 CEO Fuksiarza — Marcin Szpalerski — powiedział:

Wszyscy mają w nazwie słowo „bet”, my chcieliśmy się odróżnić. I generalnie każdy uważa, że jego nazwa jest najlepsza. My mieliśmy różne inne w głowach, ale wyszliśmy z założenia, że to nie nam nazwa ma się podobać, tylko klientom. Zrobiliśmy badania fokusowe, było kilka tysięcy respondentów. Z pośród kilkunastu propozycji, wygrał Fuksiarz.

6. Oferta Fuksiarza

Starsza, zadbana i bogata kobieta w czerwonej szacie z tygrysem uśmiecha się i wskazuje palcem w lewą stronę

Bukmacher Fuksiarz stawia przede wszystkim na innowacyjne rozwiązania i wprowadza do Polski funkcjonalności, które nie były wcześniej dostępne u żadnego polskiego bukmachera. Mówię tu przede wszystkim o Early Payout. Obstawiając w Fuksiarz.pl, zakład może zostać wypłacony, kiedy tylko nasz zespół zdobędzie dwie bramki przewagi. Z promocją Early Payout nie ma znaczenia wynik końcowy meczu. Nagradzamy zarówno kupony single jak i AKO.

Early Payout obejmuje następujące rozgrywki:

 •  Liga Mistrzów
 •  Liga Europy
 •  Ekstraklasa
 •  Premier League
 •  La Liga
 •  Serie A
 •  Bundesliga
 •  El. MŚ Europa

Funkcja Early Payout to absolutna nowość w polskiej bukmacherce, która gwarantuje nam wygrany kupon, nawet kiedy zespół, który obstawiliśmy, prowadził 2:0 i skończył na 2:3.

Jesteśmy nowym bukmacherem na rynku i cały czas ulepszamy nasz produkt oraz rozszerzamy ofertę dla graczy. Pracujemy nad tym, by już wkrótce udostępnić naszą dedykowaną aplikację mobilną.

7. Bonusy i promocje w Fuksiarzu

7.1. Bonus powitalny

Fuksiarz wyróżnia się na tle swoich konkurentów również ciekawą ofertą powitalną.

W Fuksiarz.pl oferujemy bonus cashback 50% do 500 PLN. Inni bukmacherzy często wabią graczy wysokimi bonusami, jednak regulaminy promocji są skonstruowane w taki sposób, że zazwyczaj skomplikowane warunki obrotu uniemożliwiają wypłatę bonusu. W Fuksiarz.pl stawiamy sprawę jasno. Nasz bonus powitalny nie wymaga obrotu.

Stawiając pierwszy zakład, który okaże się pechowy, gracz dostaje 50% zwrotu, które może od razu wypłacić lub przeznaczyć na dalszą grę.

7.2. Promocje

Poza cashbackiem na start oferujemy także promocję dla stałych graczy, czyli cashback bez końca. Dlaczego nazywamy go “bez końca”? Bo można skorzystać z niego wielokrotnie. Promocja “Cashback bez końca” również nie wymaga obrotu bonusem, dzięki czemu kasa naprawdę wraca do naszych graczy. W zależności od tego ile zdarzeń z oferty cashback zagrają, my zwrócimy im odpowiedni procent stawki.

Ponadto mamy także stałą promocję Mega Kursy Boost, która podwyższa kursy na wybrane zdarzenia z naszej oferty.

8. Moja opinia o Fuksiarzu

Jest jeszcze za wcześnie, abym miał ugruntowaną opinię na temat Fuksiarza. Bardzo podoba mi się skład zespołu, który stworzył “Bukmacherska Team“. Ambasador w postaci Krzysztofa Stanowskiego powinien mocno pozytywnie wpłynąć na rozpoznawalność marki, a co za tym idzie na atrakcyjność samego bukmachera i jego oferty.

Patrząc na skład Zarządu i właścicieli można wnioskować, że za bukmacherem stoi duży kapitał. Zagraniczny i polski.

Z pierwszych wrażeń widać wyraźnie, że największą słabością Fuksiarza wydają się być niskie kursy. Sam bonus powitalny to raczej za mało, aby zatrzymać graczy na dłużej. Większość z nich przejdzie potem pewnie do Fortuny, gdzie kursy i promocje są lepsze.

Jestem niemal pewien, że oferta warunków bez wymaganego obrotu skończy się licznymi nadużyciami. W Zarządzie są osoby, które pracowały dla Betclica, a który miał podobną promocję “bez wymagań obrotu” na rynek polski. Jestem pewien, że zdają sobie sprawę z tego zagrożenia i traktują go w dużej mierze jako koszty marketingu, aby zdobyć rozpoznawalność na rynku. Osobiście inaczej bym to rozegrał, ale nie mam dostępu do wszystkich danych. Pozostaje mieć nadzieję, że osoby zarządzające są świadome zagrożeń i nie odbije się to negatywnie na płynności firmy.

Myślę, że w obecnych, polskich warunkach osiągnięcie progu rentowności zajmie im około 3-4 lata.

9. Jak zarejestrować konto w Fuksiarz.pl?

Jeżeli podoba ci się ten bukmacher i chcesz wypróbować jego ofertę, to przejdź na stronę Fuksiarz.pl.

W górnej części znajdziesz zakładkę “Promocje“. Zapoznaj się z regulaminem bonusów przed rejestracją, a także z regulaminem ogólnym bukmachera.
Zajmie Ci to od 15 do 120 minut, w zależności od wprawy.

Jeśli wszystko jest zrozumiałe, to na stronie głównej bukmachera, w prawym górnym rogu, znajdziesz przycisk Rejestracja. Kliknij go i postępuj zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami.

Osobiście rekomenduję raczej rejestrację w Fortunie.

Bukmacherska sp. z o.o. ma zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.