Czy warto obstawiać niszowe rynki?

Efektywne obstawianie zakładów bukmacherskich w Internecie nie polega jedynie na obstawieniu ulubionej drużyny w losowo wybranej witrynie bukmacherskiej. Podobnie jak z każdą aktywnością, w której chce się dojść do perfekcji, warto poznać mocne i słabe strony bukmachera. Jedną z metod skutecznej strategii obstawiania zakładów bukmacherskich jest obstawianie wyłącznie wybranych dyscyplin sportowych. Dlaczego? Dowiesz się z tego artykułu.

Akcesoria różnych dyscyplin sportowych rozłożone w pierścień na zielonej trawie

Znajdź dyscyplinę sportową, w której będziesz miał przewagę nad bukmacherem.
Źródło: DepositPhotos (Rawpixel, ID 183057156)

1. Określ swoją niszę sportową

Jeżeli chcesz zarabiać na zakładach bukmacherskich, to kluczową kwestią jest uzyskanie małej przewagi w każdym pojedynczym zakładzie. Jedną z metod uzyskania takiej przewagi jest obstawianie niszowych sportów. Dlaczego?

Bukmacherzy na co dzień mają ograniczone zasoby ludzkie i czasowe. Dlatego największą uwagę, i największą ilość zasobów, bukmacherzy poświęcają głównym rynkom, gdzie zainteresowanie graczy jest największe i gdzie bukmacherzy przyjmują najwyższe sumy stawek.

Nie da się być ekspertem w każdej dyscyplinie sportowej. Podążanie za wydarzeniami i rozgrywkami w różnych sportach może być rozpraszające i przynosić wyniki niewspółmierne do włożonego w nie wysiłku. Poznanie szczegółów jednej dyscypliny sportowej, na przykład kobiecego tenisa ziemnego, pozwala szybko przejść z wiedzy początkującego do eksperckiej. To pomoże Ci podejmować lepsze decyzje dotyczące zakładów.

Określenie swojej niszy warto zacząć od wybrania jednej, góra dwóch dyscyplin sportowych, które chcesz obstawiać. Większa ilość dyscyplin będzie cię rozpraszać. Masz ograniczoną ilość czasu. Nie wystarczy go na obstawianie kilku dyscyplin na tyle dobrze, aby jakoś twoich typów nie ucierpiała. Większa ilość typów prawie zawsze odbywa się kosztem ich jakości.

Przy wyborze niszy warto rozważyć następujące aspekty:

  1. Na jakiej dyscyplinie sportowej znasz się najlepiej?
  2. Jaką dyscyplinę lubisz oglądać?
  3. W jakiej dyscyplinie chciałbyś się wyspecjalizować, ale nie znasz jej jeszcze zbyt dobrze?

2. Mniej znane wydarzenia sportowe lub rynki

Gdy masz już wybrane ulubione dyscypliny sportowe, to nie musisz skupiać się wyłącznie na największych wydarzeniach. Zwróć uwagę na mniej znanych zawodników i ligi. Analizuj ofertę bukmacherską, wyszukuj okazji.

Po czym rozpoznać, że coś jest okazją?

Wydarzenie powinno w jakikolwiek sposób odbiegać od “normy”.
Co to znaczy?

Mogą to być różnego rodzaju:

  • informacje o kontuzjach,
  • ciasno ułożone grafiku spotkań (przez to zawodnik może być przemęczony albo nie będzie miał wystarczająco czasu na aklimatyzację),
  • zdarzenie jest rozgrywane zaraz po okienku transferowym albo pod koniec sezonu, gdy nie każdej drużynie zależy już na wyniku.

Jeżeli zdarzenie jest “standardowe”, to bukmacherzy prawie na pewno wystawili prawidłowe kursy.
Jeżeli omawiane wyjątki od normy pojawiły się w ogólnodostępnych źródłach informacji, to kursy bukmachera zapewne już je uwzględniają i okazji raczej nie ma.

Będąc prawdziwym ekspertem od ulubionego sportu, masz duże szanse wykazać się lepszą wiedzą niż bukmacherzy. Możesz wypróbować różne rynki z oferty bukmachera do obstawiania. Na przykład obstawiając liczbę asyst zawodników NBA jest duża szansa, że zrobisz to dokładniej niż analityk bukmachera, jeśli czujesz się specjalistą od amerykańskiej koszykówki.

3. Renomowane usługi bukmacherskie

Niektórzy bukmacherzy mogą pozwolić sobie na zaoferowanie znacznie korzystniejszych kursów dzięki temu, że mają wielu klientów. Dodatkowo, im więcej klientów, tym większa wiarygodność bukmachera.

O najbardziej wiarygodnych bukmacherach możesz przeczytać tutaj:

Bukmacherzy dla Polaków – szeroka lista

Korzystając z usług renomowanych bukmacherów, minimalizujesz ryzyko problemów z bezpieczeństwem danych i późniejszych wypłat.

4. Analiza ofert różnych bukmacherów

Gdy wybierzesz już grono swoich zaufanych bukmacherów, nie musisz trzymać się kurczowo jednego z nich. Przed postawieniem każdego nowego zakładu sprawdź, która z witryn zaoferuje Ci naprawdę dobre kursy. Czasami różnice są minimalne, ale czasami mogą znacznie zwiększyć wysokość potencjalnej wygranej. Niektórzy bukmacherzy, szczególnie ci, którzy dopiero zyskują popularność w gronie graczy, kładą duży nacisk na oferowanie wręcz skrajnie dobrych kursów, aby zwrócić uwagę fanów danego sportu.

W niektórych przypadkach czytaj między wierszami — sam kurs może nie wyglądać zachęcająco, ale może go obowiązywać określona oferta, dostępna wyłącznie w dziale z promocjami. Wybrane kursy są czasem, w ramach okresowych promocji, podwajane albo nawet potrajane.

Biznesman dotyka środkowej bańki na przezroczystym ekranie które są ułożone poziomo

Aby dobrze wybrać, ustal kryteria i porównaj oferty,
Źródło: DepositPhotos (autor SergeyNivens, ID 11035116)

5. Znajdź dobry moment na postawienie zakładu

Najwygodniej jest obstawiać wydarzenia, które dzieją się tego samego dnia. Czas oczekiwania na zwrot środków jest wtedy minimalny. Dodatkowo wielu bukmacherów celowo podwyższa kursy lub oferuje specjalne oferty na najważniejsze wydarzenia sportowe w dniu rozpoczęcia lub tuż przed rozpoczęciem spotkania.

Czasami kursy są podnoszone w losowych momentach dnia. Aby nie spędzać całego dnia na odświeżaniu kursów, warto włączyć alerty lub zapisać się do newslettera wybranego bukmachera. Jeśli korzystasz z usług danego bukmachera dość regularnie, to prędzej czy później odkryjesz pewne wzorce w oferowaniu kursów i promocji, a także spędzisz mniej czasu na poszukiwaniu najlepszych okazji.

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.

Komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.