Paroli to system rosnącej progresji, zwany również Anty-martingale. Zaczynasz z jednym zakładem i podwajasz stawkę przy wygranej lub wracasz do stawki początkowej w przypadku przegranej.

Symbol monety 2 euro oraz 1 euro

W systemie Paroli zmniejszamy stawki po wygranej, a nie zwiększamy tak jak w systemie Martingale.
fot. Shutterstock

Jednak należy zaplanować procedurę obstawiania dzięki, której trzeba wiedzieć jak daleko pozwolisz urosnąć zakładowi zanim sprowadzisz go do początkowej wartości i jak dużo podnosić go, gdy wygrywasz (w podstawowej wersji zakłady się podwaja przy graniu zakładów z kursem dziesiętnym ~2,0).

To oczywiście zależy od typu gry i szansy wygranej. Korzyścią tego systemu jest to, że nie wymaga on dużego nakładu.

Komentarz

Strategia Anty-martingale przynosi zyski w przypadku pojawienia się serii wygranych (wtedy stawki są podwajane, co zwiększa zyski). Kluczowym założeniem tego systemu jest występowanie serii wygranych, których oczekiwanie jest zaprzeczeniem niezależności występujących zdarzeń. Jak wiadomo z teorii prawdopodobieństwa, każde z występujących w serii zakładów zdarzenie występuje niezależnie od siebie. Mamy tu zatem do czynienia z paradoksem hazardzisty na którym oparty jest cały system gry.

Ponadto jak widać w systemie Paroli waga zakładów jest przeniesiona na końcowe etapy serii. Wiąże się to z większym stresem i mniejszym przywiązaniem do skuteczności typowania dla niższych stawek. Dlaczego w takim razie nie zacząć od razu od wyższych stawek?

Moim zdaniem systemu Paroli nie warto nawet brać pod uwagę przy wybieraniu strategii grania, gdyż w dłuższym okresie czasu nie jest on dochodowy.

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.

Komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
35 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.