Wybór bonusu powitalnego

Bukmacherzy kuszą graczy różnymi promocjami. Nowi klienci mogą liczyć na bonus powitalny, który jest przyznawany pod pewnymi warunkami. Dowiedz się jak wybrać dla siebie najkorzystniejszy bonus powitalny.

Pan w garniturze na tle pracowników daje czerwony prezent

Bukmacherzy oferują bonusy powitalne, aby przyciągnąć nowych graczy, fot. Shutterstock

Def. Bonus powitalny jest jednorazowym bonusem przeznaczonym dla nowego klienta, który nie ma jeszcze zarejestrowanego konta u danego bukmachera. Skorzystanie z bonusu powitalnego w jednym produkcie (np. w zakładach) zwykle nie wyklucza z możliwości skorzystania z bonusu powitalnego w innym produkcie (np. w kasyno, poker itp.).

Sprawdzając ofertę najlepszych bukmacherskich bonusów powitalnych, możesz zobaczyć kilkadziesiąt mniej lub bardziej atrakcyjnych bonusów. Po przeczytaniu tego artykułu będziesz wiedział na co warto zwrócić uwagę.

1. Przykład bonusu

Przykładowe warunki obrotu bonusem mogą być takie:

 • kwota bonusu 100% do 200 PLN
 • minimalny obrót wynosi 6*bonus
 • minimalny kurs 1.50 (AKO nie jest wymagane)
 • czas na obrót 90 dni
 • bonus przyznawany po obróceniu depozytu

Przyjrzyjmy się jakie parametry bonusu możesz spotkać na rynku zakładów.

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

2. Kwota bonusu

2.1. Optymalna kwota bonusu

Procentowa wartość bonusu waha się w granicach od 10% do 200%. Najczęściej jest to 50% albo 100%.

Najczęściej spotykane wartości kwotowe bonusu wynoszą 100 lub 200 PLN. Bonusy poniżej 100 PLN są rzadko spotykane. Jest to wtedy zwykle 10£ czy 20€.

UWAGA 1:
Zwykle najbardziej opłaca się wpłacić taką kwotę, by móc skorzystać z maksymalnego bonusu, angażując najmniejszą możliwą ilość środków, np. dla bonusu 50% do 200 PLN najlepiej wpłacić 400 PLN (nie mniej, nie więcej).

Graczom początkującym, z małym kapitałem przeznaczonym na zakłady, najbardziej opłaca się skorzystać z bonusów typu 100% z małymi kwotami. Z czasem kapitał powinien się powiększyć, co pozwoli na skorzystanie z większych kwotowo bonusów w sposób optymalny.

UWAGA 2:
Z okazji wielkich imprez sportowych typu MŚ czy ME w piłce nożnej, niektórzy bukmacherzy często podnoszą atrakcyjność bonusów powitalnych, by tym zachęcić niezdecydowanych graczy.

Zdarza się, że nieuczciwi bukmacherzy podnoszą kwotową ofertę bonusu powitalnego tuż przed ogłoszeniem bankructwa. Najczęściej ma to miejsce w listopadzie/grudniu. Jeśli bukmacher oferuje bonus 100% do 100€ lub większy, powinna Ci się zapalić czerwona lampka. Kluczowa do oceny oferty bukmachera okazuje się wtedy wiarygodność bukmachera. Jeśli jednak jest to nowy bukmacher (a Ci często dają największe bonusy), którego wiarygodność trudno określić, to większy bonus jest “premią” za większe ryzyko nie odzyskania pieniędzy.

2.2. Bonusy bez depozytu

Bardzo rzadko bukmacherzy oferują coś w stylu 5 PLN za darmo bez depozytu, ale takie oferty obarczone są zawsze bardzo dużymi wymaganiami obrotu przed wypłatą. Zwykle są oferowane jako promocje alternatywne do bonusów z depozytem. Oferty bez depozytu są często nadużywane, więc bukmacherzy niechętnie je stosują.

3. Parametry bonusu

3.1. Moment przyznania bonusu

Zwykle jest napisane w regulaminie bonusu kiedy bonus zostanie zaksięgowany na koncie gracza. Czasem nie jest to napisane wprost. Wtedy da się to wywnioskować z treści regulaminu. Np. gdy jest mowa o obracaniu depozytu, a nie ma ani słowa o obracaniu depozytem i bonusem, wiadomo, że bonus zostanie przyznany dopiero po spełnieniu warunków przyznania bonusu.

3.2. Minimalny obrót

Krotność obrotu bonusu jest jednym z najważniejszych parametrów jakie trzeba rozważyć. Obraca się kwotą depozytu i/lub bonusu. Najlepiej jednak przeliczyć to sobie zawsze na to ile razy trzeba obrócić bonusem. W branży bukmacherskiej spotyka się następujące warianty:

 • brak wymaganego obrotu – bardzo rzadko spotykane, w praktyce trzeba zawsze trochę pograć, żeby wypłata bonusu bez obrotu nie została odebrana jako przejaw złej woli gracza (bukmacherzy chcą lojalnych graczy)
 • wymagany obrót od 3x do 7x bonus – relatywnie łatwe do spełnienia warunki obrotu, nawet przez amatorów
 • wymagany obrót od 8x do 12x bonus – najczęściej spotykane
 • wymagany obrót od 13x do 20x bonus – trudne do spełnienia
 • wymagany obrót powyżej 21x bonus – bardzo trudne do spełnienia

W przypadku wysokich wymagań obrotu ważne jest, by bonus był przyznawany od razu, a czas na obrót był możliwie długi.

3.3. Minimalny kurs

regulaminu bonusu bukmacherzy określają minimalny kurs, powyżej którego zakład będzie się liczył do wymagań obrotu. Ustalenie minimalnego kursu ma na celu zapobieganie sytuacjom, w których gracze będą obstawiali bardzo pewne zdarzenia (np. po kursie 1,01), co pozwoli graczowi na szybki obrót z minimalnym poziomem ryzyka. Zwykle im wyższy jest wymagany kurs, tym wyższy poziom ryzyka, że przegra się całość kapitału przed spełnieniem warunków obrotu bonusem.

Mogą wystąpić następujące sytuacje:

 • kurs nie został określony – obowiązuje amerykański system naliczania obrotu
 • kurs 1.50 lub mniejszy – bardzo korzystny dla gracza
 • kurs 1.60-1.80 – najczęściej spotykana wartość minimalnego kursu
 • kurs 1.90-2.0 – trudne do spełnienia warunki obrotu zmuszające do grania AKO, minimalnych faworytów lub underdogów
 • kurs >2.0 – bardzo wysoki kurs, rzadko spotykany

Polecam zacząć od tych bonusów, gdzie kurs jest możliwie niski. Oczywiście jeśli ktoś gra wysokie kursy, lubi grać AKO czy stosuje progresję, może sobie pozwolić na wzięcie bonusu z wysokim kursem, ale który ma inne parametry bardziej korzystne, np. mniejsza krotność obrotu bonusu 8x zamiast 12x.

3.4. Czas na zrobienie obrotu

Regulaminowy czas na obrót wynosi najczęściej 30, 60 albo 90 dni. Im dłuższy tym lepiej dla gracza. W naszym przykładzie jest to 90 dni.

Długość okresu na obrót określiłbym tak:

 • <30 dni – bardzo krótki czas na obrót
 • 30 dni – krótki czas na obrót
 • 60 dni – średni czas na obrót
 • 90 dni – długi czas na obrót
 • >90 dni – bardzo długi czas na obrót

Z punktu widzenia gracza trzeba policzyć jak dużo trzeba obstawiać codziennie/tygodniowo aby spełnić warunki obrotu. W naszym przykładzie masz postawić 1200 PLN w ciągu niecałych 90 dni. Daje to konieczność obstawiania za przynajmniej 13,34 PLN dziennie lub przynajmniej 93,34 PLN tygodniowo. W praktyce lepiej przekraczać te wartości, by w końcówce uniknąć “grania na siłę”. Gracz może przyjąć, że będzie obstawiał 150 PLN tygodniowo (100 PLN jest za blisko granicy). Lepiej rozważać obrót tygodniowy niż dzienny z uwagi na tygodniową cykliczność zdarzeń sportowych.

Nie bez znaczenia jest też okres roku w którym bierzemy bonus. Jeśli lubisz obstawiać polską Ekstraklasę, a zbliża się przerwa wakacyjna, może się okazać, że będziesz musiał obstawiać coś innego, by nie stracić prawa do bonusu.

Z reguły najpierw rejestruje się konta u bukmacherów, gdzie czas na obrót jest bardzo długi (minimum 90 dni), a gdy ma się już większy kapitał i więcej pewności siebie, można skorzystać z maksymalnych bonusów tam, gdzie czas na obrót jest krótki.

3.5. Przekroczenie czasu na obrót

UWAGA:
Jeśli bukmacher nie ma w systemie podziału na środki gracza i środki bonusowe, monitoruj sam ile masz jakich środków. Nie stawiaj więcej niż wynoszą twoje środki pieniężne, byś w przypadku odebrania bonusu (każdy bukmacher zastrzega sobie taką możliwość według uznania) nie stracił więcej niż bonus. Jeśli przegrasz środki pieniężne, dalszy obrót nastąpi za środki bonusowe i te mogą ulec konfiskacie.

 

Najlepsze Bonusy Bukmacherskie

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.

Komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

MASZ WŁĄCZONY ADBLOCK :(

Wyłącz proszę AdBlock
dla SureBety.pl
i odśwież stronę.
AdBlock blokuje nie tylko reklamy,
ale także LINKI,
co utrudni Ci nawigację.

Instrukcja jak wyłączyć blokadę reklam.

Nasz Model biznesowy pozwala Ci
korzystać z SureBety.pl za DARMO.
Ale bez reklam
będziemy musieli wprowadzić opłaty od Czytelników.
Nie chcemy tego robić.
Rejestrując się z naszych linków
pomagasz w rozwoju SureBety.pl.
Nie tracisz,
a my możemy zyskać.

Zobacz instrukcję
DZIĘKUJĘ!
Krzysztof ;)

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.