SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  ARTYKUŁ

  Jak wpłacać do zagranicznych bukmacherów?

  ocena SureBety.pl
  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.

  Obstawianie zakładów u zagranicznych bukmacherów jest nadal możliwe po 2017 roku. Jak zadbać o bezpieczne wpłaty u zagranicznych bukmacherów? Wystarczy używać zaufanych metod płatności, do których polskie organy nie mają dostępu bez wyroku skazującego.

  Zacznijmy od podstaw.

  Płatności u zagranicznych bukmacherów – nie korzystaj z polskich kont bankowych

  W 2014 roku, za rządów Platformy Obywatelskiej, rząd polski przeprowadził akcję Jacka Kapicy przeciwko graczom zakładów bukmacherskich. Wyciek danych graczy z bukmachera bet-at-home nastąpił z banku Pekao SA, który w 2014 roku należał do UniCredit.

  Ujawniono wówczas dane 24.636 graczy, z czego 17.700 zidentyfikowano z imienia i nazwiska. Gracze uzyskali wygrane na sumę 27 milionów PLN (1525 PLN/gracza). Grzywny dla tych graczy nie przekraczały 5000 PLN na osobę. Są to jedyne konsekwencje wobec 6 milionów graczy, którzy grali w latach 2009-2017 u bukmacherów zagranicznych.

  Jak się potem okazało, sam wydruk z konta bankowego nie jest dowodem na to, że ktoś grał u bukmachera zagranicznego w zakazanym okresie. Nie wszyscy gracze przyznali się do złamania przepisów. Grzywny otrzymali głównie Ci gracze, którzy przyznali się do winy i dostarczyli przeciwko sobie innych dowodów (tak, były takie przypadki).

  Od 2017 roku płatności od „nielegalnych” bukmacherów są teoretycznie blokowane przez banki. Może się jednak zdarzyć, że twój przelew zostanie zrealizowany. Wszystkie firmy, w tym banki, które są zarejestrowane na terytorium Polski, mogą być przedmiotem nacisku ze strony polityków. Wobec tego NIE uważa się polskich kont bankowych za bezpieczne dla hazardzistów.

  Jakie masz alternatywy? Sprawdź metody płatności u zagranicznych bukmacherów.

  Zagraniczni bukmacherzy – metody płatności

  1. Revolut

  Jeśli jesteś graczem, który nie obstawia dużych stawek, warto w pierwszej kolejności rozważyć Revolut (jego alternatywą jest LeuPay). Od 2019 roku Neteller/Skrill, a nawet ecoPayz jest wypierany przez ten bank. Revolut jest bankiem z siedzibą w Wielkiej Brytanii, posiadającym gwarancje depozytu do 100.000€ zapewnionym przez Fundusz Gwarancyjny z Litwy. Polacy są przypisani do kont litewskich.

  Revolut nie posiada żadnej placówki w Polsce. Jest zatem niezależny od polskich polityków.
  Jeśli Revolut zdecyduje się otworzyć w Polsce placówkę, trzeba będzie z niego zrezygnować zanim nowy Regulamin zacznie obowiązywać.

  Od grudnia 2018 Revolut posiada w Polsce rachunek (w Danske Bank), ale nie jest to rachunek indywidualny, tylko rachunek „zbiorowy”, który należy do niego. Twoje pieniądze na nim lądują, ale nie masz do niego bezpośredniego dostępu. Wydaje mi się to wystarczająco bezpieczne rozwiązanie, jeśli ktoś nie operuje dużymi kwotami.

  Revolut początkowo robił problemy, jeśli ktoś używał konta do hazardu, ale zmienił politykę i otworzył się na graczy, zyskując wielu zwolenników.

  Jedną z największych zalet tej metody płatności u zagranicznych bukmacherów jest multiwalutowe konto bankowe, z uwagi na zerowe koszty i darmowe przewalutowania po rzeczywistym kursie! Zostawia konkurentów daleko w tyle, zdobywając mnóstwo klientów. Jeśli zdradziliby poufne dane klienta bez wyroku skazującego, a informacja o tym poszłaby w świat, straciliby ogromną ilość graczy. Branża hazardowa ma dla nich duże znaczenie, a wiemy, że graczy z Polski chcących obstawiać za granicą bez podatku jest około 3 miliony. Wystarczająco dużo, aby liczyć się z ich prawem do poufności danych bankowych.

  Zastosowanie Revoluta:

  • dla początkujących graczy z Polski, którzy obstawiają niskie stawki i robią niewielkie roczne obroty – znajdą w Revolut bezpieczeństwo i bardzo niskie opłaty

  • dla średniozaawansowanych graczy z Polski, którzy mają średnie stawki i średnie obroty, są świadomi minimalnego ryzyka i konsekwencji ewentualnej „wpadki”, ale za to mają bardzo niskie koszty, zwłaszcza jak chodzi o przewalutowania

  2. ecoPayz

  ecoPayz to mój numer 2 jak chodzi o najlepsze płatności dla graczy hazardowych. Wychodzi drożej niż Revolut, ale jest portfelem internetowym. Doświadczenia z lat poprzednich, oparte o portfel Neteller i Skrill, pokazują, że powinno to być wystarczająco bezpieczne rozwiązanie płatności dla graczy.

  Zastosowanie:

  • gracze z Polski, którzy chcą obstawiać u zablokowanych Rejestrem bukmacherów zagranicznych i u betbrokerów, którzy nie oferują Netellera,

  • dla graczy, którzy chcą zniwelować prawie do zera ryzyko problemów z Urzędem Skarbowym czy Izbą Celną

  Wpłata kartą ecoPayz do Revolut będzie zapewne obciążona opłatą 4%. Są to więc rozwiązania alternatywne, które nie wspierają się wzajemnie.

  3. Neteller i Skrill

  Od 01.07.2017 roku Neteller blokuje Polakom możliwość wpłaty do większości zagranicznych bukmacherów i betbrokerów (tych którzy są na liście Rejestru Domen Niezgodnych z Ustawą Hazardową).

  U niektórych operatorów hazardowych da się jeszcze używać Neteller czy wykupiony przez Neteller Skrill. Są to jednak wyjątki, jak chodzi o graczy z Polski. Jeśli ktoś mieszka za granicą, to te portfele są na 3. miejscu do rozważenia.

  Główne zastosowanie:

  • gracze z Polski, obstawiający u nieblokowanych bukmacherów lub betbrokerów

  • Polacy mieszkający poza Polską

  Schemat przelewów

  Wymienieni operatorzy płatności są zwykle wystarczający dla większości graczy. Gracze stosują dla nich zwykle taki schemat płatności:

  Wpłata:

  PL konto bankowe → Revolut/ecoPayz/Neteller → bukmacher_zagraniczny/betbroker

  W drugą stronę można śmiało wypłacać przelewem do wysokości kwoty, którą wcześniej wpłaciłeś z konta bankowego na portfel internetowy, bo otrzymałeś z portfela nie więcej niż do portfela wysłałeś.

  Dla nadwyżek lepiej użyć takiej ścieżki:

  Wypłata:

  bukmacher_zagraniczny/betbroker → Revolut/ecoPayz/Neteller → wypłata kartą w bankomacie w Polsce (waluta portfela PLN lub inna waluta z kosztami przewalutowania) lub za granicą (waluta portfela EUR/GBP)

  albo 

  bukmacher_zagraniczny/betbroker → Revolut/ecoPayz/Neteller → płatność kartą online za zakupy bez prowizji

  Jeśli powyższe płatności są niewystarczające, warto rozważyć jeszcze poniższe alternatywy.

  4. Trustly

  Są bukmacherzy, którzy NIE obsługują Neteller, Skrill ani ecoPayz. Gracze rozważają wtedy do przelewów bankowych szwedzkiego operatora Trustly, ale pod warunkiem, że NIE spodziewają się regularnie dużych "nadwyżek". Jeżeli spodziewasz się większych wpływów z bukmacherki, lepiej użyć banku Revolut albo innej metody (Trustly zostawia historię transakcji na polskich kontach bankowych).

  Zastosowanie:

  • dla początkujących graczy z Polski, którzy obstawiają niskie stawki i robią niewielkie roczne obroty – znajdą tu zerowe opłaty i wystarczająco wysoki poziom bezpieczeństwa

  Wpłata:

  PL konto bankowe -> Trustly -> zagraniczny bukmacher

  Wypłata:

  zagraniczny bukmacher -> Trustly -> PL konto bankowe

  Jako dostawca środków będzie widniał „Trustly”, a nie zagraniczny bukmacher. To często wystarczające utrudnienie. Trustly jest dużą firmą, która nie powinna bez wyroku sądowego przekazać poufnych danych graczy. Jeśli jednak na twoim koncie bankowym będą się pojawiać regularnie duże nadwyżki, może to zainteresować Urząd Skarbowy, któremu bank ma obowiązek zgłaszać każdy wpływ powyżej kwot 10.000 EUR

  5. Muchbetter

  Najnowszym portfelem jest Muchbetter, który wyrasta na znaczącego konkurenta Skrill/Neteller. Można go zintegrować z bitcoinami.

  Ze wstępnego rozpoznania wydaje mi się być bardziej „po stronie bukmacherów” niż użytkowników. Może się okazać, że podejmie on współpracę z którymś z bukmacherów i przekaże dane o tobie. Tak zrobił kiedyś Skrill, który przekazywał informacje o powiązaniach płatności między kontami Skrill do bet-at-home!. Nie wiadomo, czy Muchbetter zrobi tak samo, ale z tego co czytam, priorytet mają u nich bukmacherzy, a dopiero potem użytkownicy. Zatem nie polecam Muchbetter do tworzenia multikont.

  Muchbetter daje dostęp do zagranicznego IBANu, więc ma szersze zastosowanie niż portfele internetowe.

  6. Perfect Money

  Perfect Money jest to bardzo popularny portfel do rosyjskich bukmacherów.

  7. Payeer

  Payeer to wielowalutowy portfel elektroniczny z Estonii, , który obsługuje takie kryptowaluty jak bitcoin, Ethereum, Litecoin czy Dash. Zawiera także giełdę kryptowalut. Nie zbadałem go jeszcze. Ukrywają opłaty, które są widoczne dopiero po rejestracji.

  8. Karty prepaid

  Można też rozważyć karty prepaid, np. Neosurf.Trzeba jednak policzyć ich opłacalność. Tą metodą można jedynie wpłacać/wypłacać niskie kwoty: kilkaset PLN, kilka tysięcy PLN. Nie widzę powodu, by z nich korzystać, bo dla niskich kwot powyższe rozwiązania wypadają taniej i równie bezpiecznie.

  Podsumowanie

  Powyższa lista płatności hazardowych powinna w zupełności wystarczyć. Gdybyś miał dodatkowe informacje o metodach płatności na zagranicznych stronach bukmacherskich, których mi brakuje, chętnie je poznam. Napisz do mnie.

  Pamiętaj, że robiąc płatności na większe kwoty (powiedzmy powyżej 10.000 EUR/mc), powinieneś znać przepisy ustawy AML mówiącej o praniu brudnych pieniędzy.

  Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020

  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.


   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
  Komentarze (1)  • anonim IP: 91.150.***.***
   09-09-2020 18:00 (śr)

   Świetne podsumowanie, dziękuję za artykuł!

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top