Trustly

Trustly pośredniczy między twoim kontem bankowym a firmą, której chcesz przelać natychmiastowo pieniądze. Bezpośredni przelew z polskiego konta bankowego do zagranicznego bukmachera jest blokowany przez banki. Trustly umożliwiał Polakom wpłaty do zagranicznych bukmacherów, ale to się zmieniło w maju 2021 roku. Warunkiem realizacji przelewu jest podanie danych logowania do twojego konta bankowego na stronie trustly. Jeśli podajesz dane wrażliwe poza stroną banku, to powinieneś się dodatkowo zabezpieczyć.

trustly-logo200.jpg

Logo Trustly

1. Płatności Trustly – informacje

1.1. Co to jest Trustly?

Nazwa „Trustly” oznacza z angielskiego „ufnie”. Samo „trust” oznacza „zaufanie”. Trustly to pośrednik płatności, który umożliwia realizowanie szybkich przelewów na zasadach przedpłaty. Slogan firmy brzmi: prosto, bezpiecznie, szybko. Trustly jest nadzorowany przez szwedzką komisję nadzoru finansowego Finansinspektionen.

1.2. Trustly o sobie

W Trustly, wyobrażamy sobie świat, w którym płatności online są szybkie, proste i bezpieczne dla wszystkich – zarówno dla sprzedawców, konsumentów, jak i dla banków. Dokładamy wszelkich starań, aby płatności online właśnie takie były.

Trustly stara się wmówić użytkownikom, że ich płatności są bezpieczne. Częściowo tak jest, ale nie są spełnione wszystkie standardy bezpiecznej transakcji.

Trustly na swojej stronie chwali się różnymi nagrodami:

 • najszybciej rosnąca firma technologiczna Szwecji 2014
 • najbardziej innowacyjna metoda płatności 2014
 • nominacja do szwedzkiej “DI Gazele” w roku 2015, 2016, 2017 (spełnili warunki nominacji, m.in. obrót min. 4.2 mln EUR rocznie)

Warto zwrócić uwagę, że żadna z tych nagród nie ma znaczenia dla klienta końcowego, choć wzrost ich popularności jest jakąś miarą zaspokajania potrzeb klientów.

1.3. Partnerzy Trustly

Partnerami Trustly są duże firmy płatnicze oraz mniejsi lokalni gracze z Europy i USA.

trustly-partnerzy.png

Partnerzy Trustly, Źródło: Trustly.com

1.4. Trustly – jak działa?

 1. Wybierz opcję płatności Trustly na stronie odbiorcy płatności.
 2. Nastąpi przekierowanie na stronę “Zaufania”, aby wybrać język i kraj.
 3. Wprowadź dane logowania do bankowości internetowej wybierając bank, w którym masz konto i środki pieniężne.
 4. Informacje logowania trafiają do Trustly, który łączy się z twoim bankiem.
 5. Trustly weryfikuje twoją tożsamość i w twoim imieniu przelewa pieniądze do siebie.
 6. Trustly wysyła informację do odbiorcy płatności, że środki z twojego konta zostały pobrane.
 7. Odbiorca płatności uznaje twoją wpłatę i realizuje wydanie towaru/usługi.
 8. Trustly czeka na przelew od ciebie i przesyła otrzymane pieniądze z potrąceniem prowizji ok. 1.9% (od sprzedawcy), która stanowi opłatę za możliwość zrealizowania (szybkiej) transakcji.

Wykonując tradycyjny przelew bankowy, musisz czekać na sesję realizowania przelewów, a twoje pieniądze dotrą do adresata po kilku minutach, godzinach albo dniach w zależności od wielu czynników.

Płatności Trustly działają na podobnej zasadzie jak Przelewy24, czyli na tzw. przedpłacie. W przypadku Trustly pieniądze docierają zwykle natychmiast.

tradycyjny-przelew-vs-trustly.png

Krótkie zielone strzałki symbolizują natychmiastową realizację.

Kłódka na zdjęciu powyżej symbolizuje bezpieczeństwo, a nie szyfrowane połączenie. Strzałka jest czerwona, bo proces przelewu zwykle zajmuje wiele czasu.

Trustly korzysta z bezpiecznych, szyfrowanych połączeń. Obniżone bezpieczeństwo wynika z tego, że powierzasz obcej firmie swoje dane poufne (hasło do konta bankowego, dane dotyczące tożsamości) i nie masz gwarancji, że NIE wyciekną.

1.5. Jak wygląda wpłata przez Trustly?

Zobacz jak szybko możesz zrealizować płatność [brak dźwięku na video]:

Zobaczmy krok po kroku, jak wygląda płatność na przykładzie bukmachera (oczywiście możesz wpłacać do dowolnej firmy, która zintegrowała płatności z Trustly).

1. Wybierasz opcję Depozyt i wpisujesz kwotę jaką chcesz wpłacić (w przykładzie 50 PLN):

trustly-wplata.png

2. System poprosi Cię o wybór banku, z którego chcesz wpłacić środki na konto bukmachera (firmy):

trustly-wplata-wybor-banku.png

W Przelewy24 byłbyś teraz przekierowywany na stronę banku i sam zatwierdziłbyś przelew z automatycznie wypełnionym formularzem. W przypadku Trustly MUSISZ im zaufać, bo jesteś przekierowywany na jego podstronę (co nie zawsze jest widoczne w adresie URL) i to jemu dajesz dostęp do swojego konta bankowego!

3. Trustly zleca sobie przelew z twojego konta, przekazując informację bukmacherowi (firmie), że otrzymali pieniądze. Na tej podstawie bukmacher księguje ci środki na koncie (lub firma wysyła towar czy realizuje usługę).

UWAGA:

Aby przeprowadzić transakcję przedpłaty, musisz podać obcej firmie (Trustly) login i hasło do swojego konta bankowego!

Akceptujesz przy tym Warunki użytkownika oraz Politykę dotyczącą danych osobowych. Przeczytaj drobny tekst na obrazku:

trustly-wplata-podaj-haslo-do-banku.png

2. Trustly – bezpieczeństwo

2.1. Czy Trustly jest bezpieczne?

Trustly NIE jest w pełni bezpieczne, co wynika ze sposobu przeprowadzania płatności.
Można jednak podjąć pewne kroki, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa podczas płatności Trustly.

Główną wadą Trustly jest to, że musisz podać mu swoje hasło do konta bankowego.
Powinieneś więc założyć „czarny scenariusz” i w przypadku wycieku danych z Trustly (tak, to jest możliwe) uniemożliwić straty lub ograniczyć straty do minimum. Na szczęście, jeśli zachowasz pewne procedury bezpieczeństwa, będziesz mógł korzystać z płatności bez obaw, o czym za chwilę. Najpierw podsumujmy:

UWAGA:

Oferta Trustly ma szereg istotnych wad, które stanowią bardzo poważne ryzyko w zakresie bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych klientów używających tej metody jako formy płatności:

 1. Zdradzasz swoje hasło.
  Nie tylko jest to sprzeczne z edukacją w zakresie podstaw bezpieczeństwa, ale przede wszystkim stanowi metodę phishingową. Ponadto wiele osób nie wie, co to standardy bezpieczeństwa i używa tych samych haseł do różnych serwisów. Wyciek lub atak na serwery Trustly może zatem skutkować nie tylko stratami na koncie bankowym.
 2. Naruszenie regulaminu korzystania z bankowości elektronicznej.
  Dając komuś login i hasło, udostępniasz komuś swoje konto. Jeśli zostaniesz okradziony, żadna reklamacja w banku nie zostanie uznana, bo przecież sam, z nieprzymuszonej woli, dałeś komuś dostęp do wszystkich swoich pieniędzy.
 3. Tracisz prywatność.
  Ile da się wyczytać z historii twoich transakcji? Gdzie najczęściej robisz zakupy? W jakich sklepach się ubierasz? Gdzie byłeś na wakacjach? A gdyby ta historia dostała się w niepowołane ręce?
  Na co się zgadzasz akceptując “Politykę prywatności Trustly“?
  Trustly gromadzi i przetwarza informacje udostępniane przez Użytkownika zgodnie ze stosownymi przepisami prawnymi dotyczącymi przetwarzania danych osobowych. Do informacji takich należą: adres IP Użytkownika, informacje dotyczące tożsamości Użytkownika, w tym, między innymi, imię i nazwisko, adres, telefon, adres e-mail, numer konta bankowego, saldo rachunku bankowego, numer PESEL i, w stosownych przypadkach, numer paszportu/dowodu.

Sporo wymagają jak za samą możliwość szybkiego przesłania pieniędzy. Nie sądzisz?

2.2. Jak bezpiecznie zrealizować przelew Trustly?

Czasem nie ma innego wyjścia albo są inne powody, dla których chcesz użyć płatności Trustly (np. potrzebujesz szybkiego przelewu). Ważne, aby zachował wtedy odpowiednie środki ostrożności.

PROCEDURA BEZPIECZNEJ WPŁATY PRZEZ TRUSTLY:

 1. Zmień hasło do konta bankowegona hasło tymczasowe.
 2. Zrób wpłatę do bukmachera/firmy, używając hasła tymczasowego.
 3. Zmień hasło tymczasowe w banku na stare hasło..

Jeśli ktoś ma w banku dwustopniową weryfikację, to być może nie ma takiej potrzeby. Procedura ta zabezpiecza Cię jedynie przed finansowymi stratami. Nie chroni twojej prywatności. Przy wypłacie nie trzeba przechodzić przez tę procedurę, bo to bukmacher/firma zleca przelew do Ciebie.

Ciekawym zabezpieczeniem może być używanie osobnego konta bankowego tylko do wpłat Trustly (jeśli nie chce ci się co chwilę zmieniać hasła). Pamiętaj, by na tym koncie trzymać małe sumy pieniędzy.

Nie polecam także zapisywania się na cykliczne płatności. Z historii rachunku nie dowiesz się, komu zostały wysłane pieniądze (bo odbiorcą będzie Trustly). Żeby się tego dowiedzieć, będziesz musiał skontaktować się przez formularz kontaktowy Trustly. Poza tym cykliczne płatności możesz równie dobrze realizować bezpośrednio ze swojego konta bez prowizji (lub z małą prowizją).

2.3. Konto Trustly – regulamin

Jeżeli zamierzasz często korzystać z tej metody płatności, to warto zapoznać się z Regulaminem. Pełna treść polskiego regulaminu Trustly jest dostępna w formie linku w stopce przed realizacją każdej transakcji (kliknij, aby powiększyć):

trustly-unibet.png

Opcja płatności Trustly jest dostępna u jednego z największych zagranicznych bukmacherów dla Polaków

Wybrałem najciekawsze fragmenty dla graczy zakładów bukmacherskich:

2. INFORMACJE O LOGINIE ITP. UDOSTĘPNIANE PRZEZ UŻYTKOWNIKA

Każdą Transakcję przeprowadzaną za pośrednictwem Usługi przy wykorzystaniu indywidualnych uwierzytelnień zabezpieczenia (kody, hasła itd.) uznaje się za dokonaną przez upoważnionego właściciela rachunku. Trustly gromadzi i przetwarza informacje o loginie przekazywane przez Użytkownika podczas Transakcji. Trustly przekazuje informacje poprzez interfejs Usługi do odpowiedniego interfejsu banku internetowego poprzez bezpieczne połączenie. Wszelka komunikacja przekazywana przy korzystaniu z Usługi jest szyfrowana, a niejawne informacje o logowaniu Użytkownika są przekazywane do odpowiedniego pola wprowadzania danych wybranego banku, ale nigdy nie są przechowywane.

4.1 (…) Ponadto Użytkownik zapewnia, że nie będzie wykorzystywać Usługi w jakikolwiek sposób naruszający umowy zawarte z osobami trzecimi lub stosowne przepisy prawne.Użytkownik odpowiada osobiście za wszelkie takie ewentualne naruszenia, a korzystanie przez niego z Usługi jest jednoznaczne z potwierdzeniem, że nie skutkuje ono żadnym takim naruszeniem.

Przerzucenie odpowiedzialności na Użytkownika, czyli sami z siebie nie będą aktywnie dochodzić, kto do czego używa Trustly (zapis korzystny dla graczy bukmacherów zagranicznych):

5. ODPOWIEDZIALNOŚĆ I ODSZKODOWANIA

Trustly odpowiada wobec Użytkownika za transakcje przeprowadzane z wykorzystaniem Usługi w zakresie określonym w szwedzkiej ustawie o usługach płatniczych (Swedish Payment Services Act 2010:751). Trustly w żadnym wypadku nie odpowiada wobec Użytkownika, Dostawcy czy jakichkolwiek osób trzecich z tytułu jakichkolwiek bezpośrednich lub pośrednich strat lub szkód poniesionych w związku z korzystaniem z Usługi, wynikających z błędu, zawieszenia się Usługi lub przerwy w niej spowodowanych przez Klienta lub osoby trzecie, za które Trustly nie ponosi odpowiedzialności.

Jeśli pojawi się błąd lub awaria systemu spowodowana przez Klienta lub osoby trzecie (np. haker), to NIE odpowiadają za powstałe w ten sposób straty. Jeżeli błąd jest po stronie Trustly, to biorą na siebie odpowiedzialność w zakresie określonym w the Payment Services Act (2010:751), czyli w szwedzkim prawie Lag (2010:751).

7. POLITYKA PRYWATNOŚCI I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

Trustly gromadzi i przetwarza informacje udostępniane przez Użytkownika zgodnie ze stosownymi przepisami prawnymi dotyczącymi przetwarzania danych osobowych. Do informacji takich należą: adres IP Użytkownika, informacje dotyczące tożsamości Użytkownika, w tym, między innymi, imię i nazwisko, adres, telefon, adres e-mail, numer konta bankowego, saldo rachunku bankowego, numer PESEL i, w stosownych przypadkach, numer paszportu/dowodu.

(…) Trustly może przekazywać informacje o Użytkowniku policji lub innym stosownym organom w związku z prowadzonymi postępowaniami w zakresie transakcji płatniczych, w celu zapobiegania, badania i ujawniania naruszeń przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy, nadużyciom czy innym czynom zabronionym. Trustly podejmie stosowne działania, by zabezpieczyć przekazane dane osobowe przed ujawnianiem ich w inny sposób osobom trzecim, a także zobowiązuje się nie przekazywać takich danych osobowych w celach handlowych, reklamowych itp.

Zgodnie z ustawą hazardową korzystanie z bukmacherów nieposiadających polskiej licencji jest w Polsce nielegalne. W Szwecji mają bardziej przychylne prawo hazardowe. Trudno określić prawdopodobieństwo przekazania polskim organom danych użytkowników, którzy wpłacali/wypłacali od nielegalnych bukmacherów, niemniej jest to dodatkowy (zbędny?) czynnik ryzyka.

Przy wypłacie za pomocą Trustly od bukmachera zagranicznego widocznym nadawcą przelewu będzie „Trustly Poland spółka z ograniczoną odpowiedzialnością”, a nie bukmacher. Jest to korzystne dla gracza.

12. ZASADA ZNAJ SWOJEGO KLIENTA (KNOW YOUR CUSTOMER) I OBOWIĄZEK UDZIELENIA INFORMACJI PRZEZ UŻYTKOWNIKA

Transakcje płatności przeprowadzane przez Użytkownika podlegają kontroli mającej na celu stosowanie się do obowiązujących rozporządzeń w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i zwalczania finansowania terroryzmu. Stosowane polityki i praktyki są stale monitorowane i mogą się różnić w zależności od warunków odnoszących się do Użytkownika, takich jak schematy przeprowadzania transakcji, położenie geograficzne itd. Aby zapewnić stosowanie się do odpowiednich regulacji, mogą być prowadzone rejestry transakcji lub Użytkownik może zostać poproszony o udzielenie dodatkowych informacji w celu ustalenia kwestii takich jak tożsamość, cel transakcji i pochodzenie środków. Przeprowadzając transakcję płatniczą za pośrednictwem Usługi, Użytkownik zobowiązuje się udzielić wszelkich informacji, jakie mogą być w tym celu niezbędne i przyjmuje do wiadomości, że niezastosowanie się do takiego żądania może skutkować odmową sfinalizowania transakcji płatności Użytkownika lub innymi przewidzianymi konsekwencjami.

Metoda może i jest szybka, ale może się okazać, że czeka cię kolejna weryfikacja tożsamości. Niejasno określone „innymi przewidzianymi konsekwencjami” nie nastraja mnie optymistycznie.

2.4. Na czym polega fenomen tej metody płatności?

Zastanawiało mnie, dlaczego tak niebezpieczna metoda płatności zyskała tak duże uznanie wśród społeczeństwa Europy. Najłatwiejszym uzasadnieniem było oczywiste „Ludzie nie czytają Regulaminów”, ale to trochę za mało.

Wszystko zaczęło się od idei, aby stworzyć najtańszą płatność, zgodną z prawem, a najlepiej wykorzystującą jakąś niszę na zapotrzebowanie. Ktoś wpadł na pomysł, że można ominąć opłaty bankowe (które mają np. Przelewy24 za dostęp do bezpiecznych API banków) i dzięki temu pozyskać partnerów, którzy za niższą opłatą zgodziliby się przyjmować płatności od klientów. W końcu trzeba przekonać banki, by zgodziły się na taką formę płatności, którą dałoby się zintegrować z ich oprogramowaniem (aby transakcje były szybkie). Trzeba by stworzyć firmę, godną zaufania i rozwinąć ją możliwie szybko.

Trustly narodziło się w Szwecji nieprzypadkowo. Szwedzi to w XXI wieku naród tolerancyjny, żeby nie powiedzieć naiwny. Nic więc dziwnego, że w tych warunkach firmie udało się przekonać wiele firm do obcięcia wydatków kosztem prywatności klientów.

W Polsce sprawa podawania danych poufnych do realizacji przelewu zaczęła się w 2012 roku od Sofort, przed którym ostrzegała polska Komisja Nadzoru Finansowego. Trustly działa na podobnym modelu. Sprawa nabrała rozgłosu w kwietniu 2016 po zaproponowaniu zasilenia konta PayPala przez Trustly, co rzeczowo skomentował niebezpiecznik.pl. Najwyraźniej wielu ludzi jest ignorantami, którym nie chce się czytać Regulaminów. No bo któż je lubi czytać?

Na szczęście są szybsze sposoby weryfikacji – można poszukać informacji w Internecie i trafić na opinie o Trustly na SureBety.pl :)

3. Historia firmy

2008 – start

Firma Trustly Group AB powstała w 2008 roku i zajmuje się pośrednictwem w płatnościach. Możesz za ich pośrednictwem wpłacić środki do bukmachera, kasyna czy dokonać zakupów przez internet, korzystając ze swojego konta bankowego (czyli przelewem bankowym).

2014 – rozwój

W 2014 roku Trustly działa na 9 rynkach Europy, w tym w Polsce. Podjęła strategiczne partnerstwo z PayPal i Groupon i otrzymała nagrodę dla najszybciej rozwijającej się firmy technologicznej.

2015 – ekspansja

W 2015 roku firma rozszerzyła działalność na 15 państw Europy i 57 banków.

https://www.youtube.com/watch?v=u-teeWPdjuM

2017 – ustawa hazardowa w Polsce

W 2017 roku firma obsługiwała ponad 2 miliony transakcji miesięcznie. Po wejściu ustawy hazardowej w 2017 roku i blokadzie najpopularniejszych płatności dla Polaków (NETELLER i Skrill), niektórzy bukmacherzy udostępnili Trustly, a niektórzy zastąpili nim stare płatności, nie dając innych sensownych alternatyw.

W obliczu niewielu alternatyw Trustly zyskało w Polsce na popularności wśród graczy zakładów. Oto opcje wpłaty u jednego z zagranicznych bukmacherów:

trustly-betsson.jpg

Jeden z bukmacherów zagranicznych, który proponuje Polakom Trustly jako nową formę płatności w 2020 roku

4. Zalety i wady metody

 • obsługują 11 walut
 • natychmiastowe wpłaty
 • nie wymaga rejestracji
 • łatwy i tani w użyciu
 • powszechnie dostępny u bukmacherów akceptujących Polaków
 • darmowe wpłaty i wypłaty
 • obsługuje dużą ilość banków

Jakie w takim razie są wady Trustly?

 • metoda łamiąca podstawowe zasady bezpieczeństwa w imię niższych kosztów (należy stosować dodatkową procedurę bezpieczeństwa)
 • może być wymagana dodatkowa weryfikacja tożsamości
 • podczas wpłat i wypłat używasz polskiego konta bankowego (lepiej używać portfeli internetowych), co może spowodować problemy podatkowe, jeśli twój bilans przychodów z bukmacherki jest mocno dodatni (dolny pułap, przy którym trzeba się powoli „zacząć zastanawiać nad bezpieczeństwem”, to powiedzmy 5.000 PLN/miesiąc)
 • płatności nie zawsze od razu docierają do bukmachera (nie wiem, jak trudna do przejścia jest procedura reklamacji i jakie jest związane z nią ryzyko utraty pieniędzy – trzeba doczytać samemu)
 • niektóre banki mogą blokować możliwości depozytów za pomocą Trustly

5. Moja opinia o Trustly

Przelewy Trustly są akceptowalną metodą wpłacania do zagranicznych bukmacherów dla początkujących graczy zakładów bukmacherskich. Przy stosowaniu dodatkowej procedury bezpieczeństwa, o której piszę powyżej, NIE obawiałbym się z niej korzystać. Na tym etapie rozwoju gracza bardzo ważne są niskie koszty.
Profesjonalni gracze wybierają droższe, ale o wiele bardziej bezpieczne alternatywy jak ecoPayz, Revolut czy NETELLER.

UWAGA:

Korzystając często z Trustly nabijasz koszty bukmacherom (firmom), a dajesz zarobić szwedzkiemu Trustly. Duże koszty transakcji obniżają twoją wartość jako klienta w oczach bukmachera (firmy). Jeśli tylko możesz skorzystać ze zwykłego przelewu (który jest darmowy dla obu stron) i tym samym oszczędzić odbiorcy 1.9% (!), to dlaczego tego nie zrobić?? Czy oszczędzony czas jest aż tyle warty? Nie sądzę.

Najlepiej korzystać ze zwykłych przelewów, kiedy tylko jest to możliwe (w przypadku bukmacherów umożliwia to Revolut). Dbaj o płynność finansową, abyś nie musiał spieszyć się z przelewami. Planuj zasilenia kont bukmacherskich z wyprzedzeniem.

6. FAQ – pytania o przelewy Trustly

6.1. Czy Trustly jest darmowe?

Dla osób płacących ta metoda płatności jest darmowa. Koszty transakcji pokrywają handlowcy (odbiorcy płatności).

6.2. Jak dokonać rejestracji w Trustly?

Jak założyć konto w Trustly? Usługa nie wymaga rejestracji ani kart debetowych czy kredytowych. Realizacja płatności wymaga konta bankowego. To odbiorca płatności zakłada Trustly i integruje go ze swoim systemem płatności. Oznacza to, że płatności możesz dokonać tylko na rzecz firmy. Nie możesz za pośrednictwem systemu wysłać pieniędzy innej osobie. Do tego celu możesz użyć konta bankowego lub portfela internetowego. Wystarczy, że wejdziesz na stronę, gdzie chcesz zrobić zakupy i dokonasz płatności.

6.3. Ile idzie przelew w Trustly?

Jak długo trwa realizacja przelewu? Masz problem z przelewem? Większość płatności powinna być realizowana natychmiastowo. Jeśli tak się nie stało, to jak długo można czekać? Czas realizacji przelewu może się wydłużyć w przypadku niektórych banków i zostanie zrealizowany następnego dnia. Wszystko zależy od tego do jakiej firmy przelewasz pieniądze i jakie banki są zintegrowane z systemem płatności Trustly.

Jeżeli przelew nie jest natychmiastowy, to firma, do której przelewasz pieniądze, powinna Cię poinformować PRZED realizacją przelewu, że potrwa to dłużej. Jeżeli nie było takiej informacji, a przelew nie dotarł od razu, skontaktuj się z firmą, do której wysłałeś pieniądze.

6.4. Jak zwiększyć limit wpłat Trustly?

Czasem możesz zobaczyć następujący komunikat:

Kwota przekracza bieżący limit natychmiastowych wpłat, dlatego też pieniądze nie będą dostępne aż do następnego dnia roboczego.

Ten komunikat oznacza, że ​​przekroczyłeś limit natychmiastowej wpłaty i transakcja nie będzie natychmiastowa.

Limit natychmiastowej wpłaty jest ustalany przez handlowca i określa kwotę, którą można natychmiast przelać za pośrednictwem Trustly. Gdy zobaczysz ten komunikat, możesz albo dokonać płatności, albo ją anulować. Trustly nie może usunąć ani podnieść limitu, ale nadal możesz dokonać wpłaty. Wpłaty powyżej limitu natychmiastowych wpłat potrwają do 2 dni bankowych. Pamiętaj, że czasami może to potrwać nieco dłużej ze względu na święta i weekendy.

1. Problem z limitem wynika z tego, że po zleceniu przelewu z twojego konta, nie jest on realizowany od razu. Istnieje ryzyko anulowania, które jest większe w weekendy (sb-ndz) i święta, gdy banki nie realizują przelewów. Z tego powodu handlowcy ustalają limity kwotowe, aby zminimalizować straty spowodowane anulowaniem przelewu.

2. Problem z limitem może też wynikać z tego, że nie wszystkie banki są jednakowo zintegrowane. Przelew z mBanku do firmy może być natychmiastowy, ale już z Santandera najszybciej może być zrealizowany następnego dnia. Wynika to z konstrukcji systemu rozliczeniowego między twoim kontem, bankowymi kontami Trustly a kontami handlowca.

3. Może się także okazać, że przelewana kwota jest zbyt duża, ale nie wynika z limitów wpłat Trustly, lecz z limitów twojego konta bankowego. Każdy bank ustala własne limity wysokości przelewów dla kont indywidualnych i firmowych. Możesz je poznać i zmienić poprzez kontakt z bankiem.

4. Trustly nie ma limitów co do ilości przelewów. Możesz robić tyle przelewów, na ile pozwala stan twojego konta bankowego. Możesz użyć nawet konta oszczędnościowego, jeśli chcesz.

6.5. Co się stało z moją wpłatą?

Istnieje kilka powodów, dla których pieniądze nie dotarły do celu.

Może to wynikać z różnicy czasów obsługi między bankami lub planowej konserwacji w banku. Możliwe, że nastąpiło odbicie zwrotne, co oznacza, że środki zostały wysłane, ale zostały odrzucone przez bank odbiorcy. Może to wynikać z różnych ograniczeń nałożonych na Twoje konto lub konto handlowca. Skontaktuj się ze sprzedawcą w celu sprawdzenia procesu wpłaty.

Skontaktuj się ze sprzedawcą w celu sprawdzenia procesu wpłaty.

6.6. Czy mogę otrzymać zwrot środków?

Firma nie przechowuje twoich środków. Pieniądze trafiają do sprzedawcy. Jeżeli zwracasz się z prośbą o zwrot środków, skontaktuj się bezpośrednio ze sprzedawcą i wyślij mu potwierdzenie płatności, aby mógł zbadać sprawę.

6.7. Czy Trustly weryfikuje tożsamość?

Trustly jest firmą finansową i podlega ustawie o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy. Pod tym pretekstem możesz zostać poproszony o dodatkową weryfikację tożsamości. Ryzyko tej weryfikacji rośnie wraz ze wzrostem kwot, które przelewasz. Spodziewaj się, że jeśli przelałeś powyżej 10.000€ w krótkim okresie czasu (kwota zmienna w czasie, zależna od przepisów prawnych w danym państwie), mogą włączyć Cię do grona osób do zweryfikowania.

6.8. Jakie są alternatywy dla tej metody płatności?

Najlepszą alternatywą dla Trustly jest Revolut. Płatności kartą Revolut są równie szybkie, a sam Revolut zapewnia ogromne możliwości bankowe. Polecam go dla graczy z niewielkim kapitałem na grę.

Dobrą alternatywą dla graczy zakładów może być też ecoPayz. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady i trzeba je indywidualnie rozważyć. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z obu tych alternatyw, by mieć dostęp do różnych metod płatności (w zależności od potrzeb) i aby zdywersyfikować ryzyko (nie trzymać wszystkich pieniędzy na jednym koncie).

6.9. Którzy bukmacherzy oferują płatność Trustly?

Napisz do mnie, aby otrzymać listę zagranicznych bukmacherów, którzy mają opcję płatności Trustly.

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.

Komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

MASZ WŁĄCZONY ADBLOCK :(

Wyłącz proszę AdBlock
dla SureBety.pl
i odśwież stronę.
AdBlock blokuje nie tylko reklamy,
ale także LINKI,
co utrudni Ci nawigację.

Instrukcja jak wyłączyć blokadę reklam.

Nasz Model biznesowy pozwala Ci
korzystać z SureBety.pl za DARMO.
Ale bez reklam
będziemy musieli wprowadzić opłaty od Czytelników.
Nie chcemy tego robić.
Rejestrując się z naszych linków
pomagasz w rozwoju SureBety.pl.
Nie tracisz,
a my możemy zyskać.

Zobacz instrukcję
DZIĘKUJĘ!
Krzysztof ;)

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.