Znalazłeś nowego bukmachera, który nie jest opisany na SureBety.pl i chciałbyś się czegoś o nim dowiedzieć? Zobacz jak robię szybkie rozeznanie czy warto do niego wpłacać pieniądze.

Kciuk do góry po lewej kciuk do dołu po prawej

Wartościowy czy bezwartościowy bukmacher?, fot. Shutterstock

1. Wstęp

Szacuję, że w Internecie działa ok. 2000 bukmacherów internetowych. Przy tak dużej konkurencji nie dziwne, że tylko ok. 1% z nich jest godnych uwagi. Są jednak gracze, którzy z wielkim entuzjazmem podchodzą do możliwości zdobycia nowego bonusu powitalnego. Jak to wygląda w praktyce?

2. Dlaczego na rynku działa aż tylu bukmacherów?

To proste. Finansowy próg wejścia na rynek hazardu jest stosunkowo niski, a potencjalne zyski obiecujące. W dodatku rynek hazardu nie jest zbyt dobrze regulowany, co stwarza możliwości “robienia przekrętów”.

W praktyce często firmy otwierają się w krajach bez dużych restrykcji, reklamują się, zgarniają pieniądze od klientów i… ogłaszają bankructwo.

W dodatku chętnych i naiwnych klientów, którzy wpłacą pieniądze (najczęściej dla bonusu) w nowej firmie bukmacherskiej bez renomy nie brakuje. Gracze są zatem pośrednio sami sobie winni takiej sytuacji na rynku hazardu zakładając konta u nierzetelnych bukmacherów.

3. Nowy bukmacher – nowy bonus

Początkujący gracze często “polują” na bonusy powitalne. Gdy jednak mają już konta u kilku głównych bukmacherów szukają dalej. Stąd już krótka droga do założenia konta u bukmachera mało wiarygodnego i narażenia 100% wpłaconego kapitału.

Dodatkowo jeśli bonus jest duży i łatwo go obrócić, to jest duże prawdopodobieństwo, że bukmacher zbankrutuje i stanie się niewypłacalny.

4. Wiarygodność przede wszystkim

Jeśli bukmacher nie jest opisany na SureBety.pl zastosuj takie postępowanie sprawdzające wiarygodność bukmachera.

  1. Pierwsze co robię to sprawdzam czy bukmacher ma przydzielony ranking wiarygodności.
  2. Po drugie sprawdzam jurysdykcję. Jest ona podana zwykle w stopce każdego bukmachera. Jeśli nie ma tam tam nic w stylu Malta, Curacao, Costa RicaGibraltarUnited Kingdom, Isle of Man, Alderney, Antigua i Barbuda, Kahnawake, Philippines to poszukaj strony “O nas” lub “Contact”.
    Kiedyś nie przywiązywałem w ogóle wagi do jurysdykcji, w jakiej znajduje się bukmacher. Z czasem okazało się, że ma to kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa moich środków. Przykładowy zapis w stopce może wyglądać tak:

Logispin NV, Dr. M.J.Hugenholtzweg Z/N, UTS Gebouw, Curacao. Licence granted on 03/09/2012.
Copyright Logispin 2010 – 2014

a to oznacza, że dalej już nie sprawdzam, bo Curacao to niewiarygodna jurysdykcja :)
Jeśli bukmacher jest dopiero co założony, to ja bym do nich nie wpłacał pieniędzy.

Dalej sprawdzałbym opinie o bukmacherze wpisując w google według schematu: “NazwaBukmachera opinie“.

5. Co pozostaje?

Pozostaje korzystanie z renomowanych bukmacherów, którzy są wiarygodni.

Zawsze coś za coś. Jeśli nie potrafisz zarobić bez nowych bonusów, to musisz podnieść swoje umiejętności w stawianiu zakładów. W tym mam nadzieję pomogą Ci SureBety.pl :)

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.