SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  ARTYKUŁ

  LeuPay

  ocena SureBety.pl
  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.

  Gracze z szarej strefy, którzy obstawiają u zagranicznych bukmacherów z obszaru Polski, mają dostępne mało metod płatności. Niektórzy z nich korzystają z LeuPay zamiast polskiego konta bankowego.

  Fakty dotyczące LeuPay

  Czym jest LeuPay?

  LeuPay to mało znana instytucja finansowa, która daje możliwość korzystania z funkcji standardowego konta bankowego jak i portfela internetowego poza granicami Polski. Środki z hazardu możesz wypłacić w bankomacie lub płacąc za zakupy kartą przypisaną do konta LeuPay.

  LeuPay jest formą spółki cywilnej, która została założona w 2014 roku i ma siedzibę w Londynie.

  Zakładając darmowe konto możesz korzystać z własnego konta bankowego z dedykowanym numerem IBAN. Dzięki temu możesz wysyłać i odbierać przelewy bankowe typu SEPA czy SWIFT lub płacić przez internet w czasie rzeczywistym. Funkcjonalność IBAN dostarczana jest przez Maltański bank SataBank.

  Słowo "Leu" jest wyraźnym nawiązaniem do rumuńskiego "lew", co widać m.in. po logo firmy. Ciekawostką jest, że "leu" jest także walutą rumuńską (1 leu = 100 banów), a po angielsku oznacza "lać", gdy mówimy o deszczu.

  Organy nadzorcze

  LeuPay jest fachowo określony jako instytucja pieniądza elektronicznego. Jest nadzorowany przez Maltański Urząd Nadzoru Finansowego (MFSA). LeuPay to nie bank, lecz instytucja finansowa, więc depozyty nie mają żadnych gwarancji ani pokrycia w przypadku bankructwa.

  LeuPay o sobie

  LeuPay to innowacyjna platforma, która ma na celu zrewolucjonizowanie bankowości internetowej. Opierając się na zaawansowanych technologiach finansowych, LeuPay oferuje prosty, ale elegancki sposób na kupowanie, płacenie i wysyłanie pieniędzy bezpośrednio z domu, biura lub dowolnego miejsca. Architektura i funkcjonalności są tworzone w celu oferowania wysokiej jakości usług płatniczych i finansowych, aby sprostać potrzebom zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

  LeuPay oferuje konfigurowalną, bezpieczną bankowość przy minimalnych kosztach i pełnej kontroli klienta. Dzięki innowacyjnemu zespołowi profesjonalistów, usługi LeuPay obejmują bezpłatne konto e-pieniędzy online, darmowe wielowalutowe konto bankowe z numerami IBAN, karty, bezpłatne bezpieczne internetowe narzędzie do bankowości internetowej oraz aplikację mobilną. Możesz wybierać spośród różnych walut - EUR, USD, GBP, BNG, CHF, RON, JPY i HRK.

  Korzystanie z klientów LeuPay może uczynić zarówno SEPA, jak i SWIFT kontami bankowymi na całym świecie. Oprócz produktów osobistych i biznesowych, LeuPay oferuje konfigurowalne programy płacowe, stworzone w celu dostarczania innowacyjnych, bardzo elastycznych i prostych w administrowaniu rozwiązań w zakresie płac.

  Misją LeuPay jest uczynienie bankowości internetowej i płatności przejrzystymi, bezpiecznymi i inteligentnymi. Główne zalety korzystania z naszych usług to centralizacja, uproszczenie, redukcja kosztów i pełna kontrola nad pieniędzmi.

  Możliwości

  Z LeuPay możesz:

  • otworzyć darmowe, w pełni funkcjonalne konto z dedykowanym numerem IBAN
  • wysyłać i odbierać przelewy SEPA, SWIFT do dowolnego banku na świecie
  • mieć przypisane do konta maksymalnie 10 kart 2-zbliżeniowych VISA (jedna karta dla jednej waluty)
  • nie martwić się o problemy przewalutowania, ponieważ twoje konto obsługuje nawet 10 walut (hipoteza do zweryfikowania)

  Zalety LeuPay

  • możliwość odbierania i wysyłania przelewów bankowych jak na zwykłym koncie bankowym
  • obsługa klienta dostępna bez problemu przez cały rok poprzez telefon lub e-mail
  • dedykowane konto z 10 walutami
  • możliwość wyrobienia karty płatniczej do każdej waluty (1 karta = 1 waluta)
  • bardzo konkurencyjne opłaty w porównaniu do portfeli internetowych (darmowe płatności międzynarodowe)
  • możliwość wypłaty środków w każdym bankomacie
  • funkcjonalna aplikacja mobilna

  Wady Leupay

  • brak języka polskiego
  • niezbadana wiarygodność
  • weryfikacja konta jest możliwa tylko poprzez videoaplikację telefoniczną
  • podczas rejestracji pytają o źródło i wielkość wpływów bez tłumaczenia po co im te dane
  • występują problemy techniczne: przekombinowany system resetowania hasła, problemy ze zmianą hasła

  Moja opinia o LeuPay

  Odnosząc się do aktualnej sytuacji prawnej w Polsce dotyczącej obsługi płatności do firm hazardowych, LeuPay wydaje się ciekawym rozwiązaniem. Możesz wypłacić pieniądze od bukmacherów podając swój numer IBAN do konta w LeuPay. Możesz robić depozyty, które wyglądają jak zwykły przelew bankowy.

  Pieniądze z konta wypłacisz w bankomacie w Polsce poprzez kartę. Firma nastawiona jest głównie na obsługę bankową różnych spółek zarejestrowanych w rajach podatkowych i nie jest znany jej stosunek do graczy otrzymujących płatności od firm hazardowych. Nie polecam trzymać u nich dużych kwot pieniędzy, ponieważ, w porównaniu do tradycyjnych banków, depozyty u nich nie mają żadnych gwarancji.

  Najważniejszą sprawą jest jednak zawsze bezpieczeństwo twoich pieniędzy. LeuPay jest oceniany przez klientów jako średni. W 2018 roku na 128 ocen uzyskali 47% ocen 5/5 oraz 38% ocen 1/5. To słaby wynik jak na instytucję finansową. Niestety przychylam się do tej oceny, bo proces weryfikacji tożsamości jej bardzo niewygodny. Zniechęca to na początek. Nie wiem jeszcze jak wszystko u nich działa. Mam nadzieję, że lepiej.

  Zalecam zachować margines ograniczonego zaufania i nie trzymać tam większej ilości gotówki niż jest się gotowym stracić. Najlepiej wpłacać i od razu wypłacać małymi porcjami.

  UWAGA:
  Alternatywny rozwiązaniem jest Revolut, który jest w Polsce bardziej popularny. Również ma siedzibę za granicą (UK). Ma łatwiejszą formę rejestracji (przez aplikację w telefonie), jest dostępny w języku polskim i jest bardziej popularny niż LeuPay. Inną alternatywą jest TrustPay.

  Rejestracja w LeuPay

  Do rejestracji wymagana jest znajomość języka angielskiego w mowie i rozumieniu na poziomie komunikatywnym. Zakładanie konta pokazuję na nagraniu video:

  Po rejestracji trzeba pobrać aplikację mobilną i zalogować się na niej. Następnie pozwolić na dostęp do aparatu i mikrofonu w komórce. Trzeba mieć wbudowaną kamerkę w telefonie, co większość telefonów posiada.

  Po zalogowaniu w aplikacji trzeba przygotować dowód osobisty i dokument potwierdzający adres zameldowania (standardowo nie powinien być starszy niż 3 miesiące, ale nie wiem jak patrzy na to LeuPay), by móc go pokazać do kamery (mieszkam w Polsce, ode mnie akurat nie wymagali potwierdzenia adresu dokumentem). Należy ściągnąć okulary, zapewnić dobre oświetlenie i być samemu w pomieszczeniu.

  Na weryfikację jest bardzo mało czasu, bo tylko 5 minut. Jeśli nie zdążysz w tym czasie, proces weryfikacji trzeba powtórzyć od początku. Mi udało się za drugim razem.

  Podczas weryfikacji trzeba będzie potwierdzić zgodę na nagrywanie, że się jest samym w pomieszczeniu, imię, nazwisko, adres email, podać kraj pochodzenia dokumentu, numer dokumentu itp.
  Potem trzeba będzie wykonać zdjęcia dokumentu z przodu i z tyłu w czasie sesji.

  W międzyczasie przyjdzie 4-cyfrowy kod SMS-em, który trzeba podać na końcu sesji.

  W ciągu dwóch połączeń weryfikacja powinna się udać, jeśli nie będzie problemów językowych.

  Zobacz też:
  Porównanie portfeli internetowych
  ecoPayz
  Weryfikacja konta

  Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018

  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.


   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
  Komentarze (3)  • (181)
   09-11-2018 09:30 (pt)

   Customers of a UK-based company LeoPay (previously known as LeuPay) have been left unable to access money stuck in their accounts after the Maltese authorities froze activities at Sata bank, a bank co-owned by the company’s founder. LeoPay’s website was updated last week only to remove all reference to Sata Bank. Originally based in Malta, it now operates in London. The company is owned by iCard AD, a Bulgarian company founded by Christo Georgiev. Georgiev is also appearing to be in close relation with myPOS. 
   In summer 2018, it rebranded from LeuPay to LeoPay.
   LeoPay made the following statement:''We can confirm a limited number of LeoPay customers are affected by an issue which means they cannot transfer funds from their accounts. This is because the deposits in these accounts, which total less than 1 per cent of LeoPay’s customer base, are held with SataBank. The remaining 99 per cent of customers are unaffected. We would like to apologise to those impacted customers and reassure them that we are working hard to rectify the situation. We would like to reiterate that there is no liquidity issue at LeoPay''
   On Oct 22nd LeoPay terminated accounts of clients that are not EU residents with immediate effect. In the email sent out to the owners of the blocked accounts the company promised to redeem the remaining balances within 2 months.

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 94.254.***.***
   18-07-2018 09:36 (śr)

   kto gra w 1xbet? komentarz od kogoś w spółce, tam nigdy nie wypłacicie większych kwot, a jak złapiecie wyższy kurs to zmienią wam współczynnik z np. 8 na 4, wszędzie pełno reklam,że dają bonusy itp. ale kto tam grał wie że to najwięksi oszuści, kiedyś dzwoniłem tam na infolinie jak mnie okradli i nigdy nie spotkałem się z takim chamstwem...

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 83.26.**.***
   11-07-2018 15:03 (śr)

   Zamiast lupey ja polecam revolut darmowe konto w uk bardzo szybkie wyplaty poprzez sepa z 1xbet 

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top