Gracze z szarej strefy, którzy obstawiają u zagranicznych bukmacherów z obszaru Polski, mają dostępne mało metod płatności. Niektórzy z nich korzystają z LeoPay zamiast polskiego konta bankowego.

1. Fakty dotyczące LeoPay

Czym jest LeoPay?

Symbol lwa narysowanego białymi liniami na niebieskim tle

Logo leopay

LeoPay to mało znana instytucja finansowa, która daje możliwość korzystania z funkcji standardowego konta bankowego jak i portfela internetowego poza granicami Polski. Środki z hazardu możesz wypłacić w bankomacie lub płacąc za zakupy kartą przypisaną do konta LeoPay.

LeoPay jest formą spółki cywilnej, która została założona w 2014 roku i ma siedzibę w Londynie.

Zakładając darmowe konto możesz korzystać z własnego konta bankowego z dedykowanym numerem IBAN. Dzięki temu możesz wysyłać i odbierać przelewy bankowe typu SEPA czy SWIFT lub płacić przez internet w czasie rzeczywistym. Funkcjonalność IBAN dostarczana jest przez Maltański bank SataBank.

Słowo “Leu” jest wyraźnym nawiązaniem do rumuńskiego “lew“, co widać m.in. po logo firmy. Ciekawostką jest, że “leu” jest także walutą rumuńską (1 leu = 100 banów), a po angielsku oznacza “lać”, gdy mówimy o deszczu.

Organy nadzorcze

LeoPay jest fachowo określony jako instytucja pieniądza elektronicznego. Jest nadzorowany przez Maltański Urząd Nadzoru Finansowego (MFSA). LeoPay to nie bank, lecz instytucja finansowa, więc depozyty nie mają żadnych gwarancji ani pokrycia w przypadku bankructwa.

LeoPay o sobie

LeoPay to innowacyjna platforma, która ma na celu zrewolucjonizowanie bankowości internetowej. Opierając się na zaawansowanych technologiach finansowych, LeoPay oferuje prosty, ale elegancki sposób na kupowanie, płacenie i wysyłanie pieniędzy bezpośrednio z domu, biura lub dowolnego miejsca. Architektura i funkcjonalności są tworzone w celu oferowania wysokiej jakości usług płatniczych i finansowych, aby sprostać potrzebom zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

LeoPay oferuje konfigurowalną, bezpieczną bankowość przy minimalnych kosztach i pełnej kontroli klienta. Dzięki innowacyjnemu zespołowi profesjonalistów, usługi LeoPay obejmują bezpłatne konto e-pieniędzy online, darmowe wielowalutowe konto bankowe z numerami IBAN, karty, bezpłatne bezpieczne internetowe narzędzie do bankowości internetowej oraz aplikację mobilną. Możesz wybierać spośród różnych walut – EUR, USD, GBP, BNG, CHF, RON, JPY i HRK.

Korzystanie z klientów LeoPay może uczynić zarówno SEPA, jak i SWIFT kontami bankowymi na całym świecie. Oprócz produktów osobistych i biznesowych, LeoPay oferuje konfigurowalne programy płacowe, stworzone w celu dostarczania innowacyjnych, bardzo elastycznych i prostych w administrowaniu rozwiązań w zakresie płac.

Misją LeoPay jest uczynienie bankowości internetowej i płatności przejrzystymi, bezpiecznymi i inteligentnymi. Główne zalety korzystania z naszych usług to centralizacja, uproszczenie, redukcja kosztów i pełna kontrola nad pieniędzmi.

Możliwości

Z LeoPay możesz:

 • otworzyć darmowe, w pełni funkcjonalne konto z dedykowanym numerem IBAN
 • wysyłać i odbierać przelewy SEPA, SWIFT do dowolnego banku na świecie
 • mieć przypisane do konta maksymalnie 10 kart 2-zbliżeniowych VISA (jedna karta dla jednej waluty)
 • nie martwić się o problemy przewalutowania, ponieważ twoje konto obsługuje nawet 10 walut (hipoteza do zweryfikowania)

2. Zalety LeoPay

 • możliwość odbierania i wysyłania przelewów bankowych jak na zwykłym koncie bankowym
 • obsługa klienta dostępna bez problemu przez cały rok poprzez telefon lub e-mail
 • dedykowane konto z 10 walutami
 • możliwość wyrobienia karty płatniczej do każdej waluty (‘, 1 karta = 1 waluta)
 • bardzo konkurencyjne opłaty w porównaniu do portfeli internetowych (darmowe płatności międzynarodowe)
 • możliwość wypłaty środków w każdym bankomacie
 • funkcjonalna aplikacja mobilna

3. Wady Leupay

 • brak języka polskiego
 • niezbadana wiarygodność
 • weryfikacja konta jest możliwa tylko poprzez videoaplikację telefoniczną
 • podczas rejestracji pytają o źródło i wielkość wpływów bez tłumaczenia po co im te dane
 • występują problemy techniczne: przekombinowany system resetowania hasła, problemy ze zmianą hasła

4. Moja opinia o LeoPay

Odnosząc się do aktualnej sytuacji prawnej w Polsce dotyczącej obsługi płatności do firm hazardowych, LeoPay wydaje się ciekawym rozwiązaniem. Możesz wypłacić pieniądze od bukmacherów podając swój numer IBAN do konta w LeoPay. Możesz robić depozyty, które wyglądają jak zwykły przelew bankowy.

Pieniądze z konta wypłacisz w bankomacie w Polsce poprzez kartę. Firma nastawiona jest głównie na obsługę bankową różnych spółek zarejestrowanych w rajach podatkowych i nie jest znany jej stosunek do graczy otrzymujących płatności od firm hazardowych. Nie polecam trzymać u nich dużych kwot pieniędzy, ponieważ, w porównaniu do tradycyjnych banków, depozyty u nich nie mają żadnych gwarancji.

Najważniejszą sprawą jest jednak zawsze bezpieczeństwo twoich pieniędzy. LeoPay jest oceniany przez klientów jako średni. W 2018 roku na 128 ocen uzyskali 47% ocen 5/5 oraz 38% ocen 1/5. To słaby wynik jak na instytucję finansową. Niestety przychylam się do tej oceny, bo proces weryfikacji tożsamości jej bardzo niewygodny. Zniechęca to na początek. Nie wiem jeszcze jak wszystko u nich działa. Mam nadzieję, że lepiej.

Zalecam zachować margines ograniczonego zaufania i nie trzymać tam większej ilości gotówki niż jest się gotowym stracić. Najlepiej wpłacać i od razu wypłacać małymi porcjami.

UWAGA:
Alternatywny rozwiązaniem jest Revolut, który jest w Polsce bardziej popularny. Również ma siedzibę za granicą (UK). Ma łatwiejszą formę rejestracji (przez aplikację w telefonie), jest dostępny w języku polskim i jest bardziej popularny niż LeoPay. Inną alternatywą jest TrustPay.

5. Rejestracja w LeoPay

Do rejestracji wymagana jest znajomość języka angielskiego w mowie i rozumieniu na poziomie komunikatywnym. Zakładanie konta pokazuję na nagraniu video:

Po rejestracji trzeba pobrać aplikację mobilną i zalogować się na niej. Następnie pozwolić na dostęp do aparatu i mikrofonu w komórce. Trzeba mieć wbudowaną kamerkę w telefonie, co większość telefonów posiada.

Po zalogowaniu w aplikacji trzeba przygotować dowód osobisty i dokument potwierdzający adres zameldowania (standardowo nie powinien być starszy niż 3 miesiące, ale nie wiem jak patrzy na to LeoPay), by móc go pokazać do kamery (mieszkam w Polsce, ode mnie akurat nie wymagali potwierdzenia adresu dokumentem). Należy ściągnąć okulary, zapewnić dobre oświetlenie i być samemu w pomieszczeniu.

Na weryfikację jest bardzo mało czasu, bo tylko 5 minut. Jeśli nie zdążysz w tym czasie, proces weryfikacji trzeba powtórzyć od początku. Mi udało się za drugim razem.

Podczas weryfikacji trzeba będzie potwierdzić zgodę na nagrywanie, że się jest samym w pomieszczeniu, imię, nazwisko, adres email, podać kraj pochodzenia dokumentu, numer dokumentu itp.
Potem trzeba będzie wykonać zdjęcia dokumentu z przodu i z tyłu w czasie sesji.

W międzyczasie przyjdzie 4-cyfrowy kod SMS-em, który trzeba podać na końcu sesji.

W ciągu dwóch połączeń weryfikacja powinna się udać, jeśli nie będzie problemów językowych.

Zobacz też:
Porównanie portfeli internetowych
ecoPayz
Weryfikacja konta

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018