Słyszałeś o największych wygranych w historii zakładów? Jeśli nie, to ten artykuł przybliży Ci najgłośniejsze i najciekawsze przypadki.

Milion dolarów w paczkach banknotów rzucone luzem Matematycy mają sposób na
bukmacherów, fot. ShutterStock

Gang matematyków w Polsce

Na pewno wielu z was słyszało o matematykach, którzy niemal rozbili TotoMix’a. Część z nich grała surebety! Dziś już nie ma takich możliwości ze względu na szybszy przepływ informacji.

Inni którzy również osiągnęli wielki sukces w latach 90. grali źle oszacowane wysokie kursy. Zwykle w postali AKO lub rozpisów. Wybierali kilka zdarzeń i puszczali systemem blokowym, który tworzył różne kombinacje AKO ze zdarzeń.

Gang Hole-in-One (‚, 1991)

Ręka golfisty stawia piłeczkę na podstawce w trawiastym plenerze Znajdź mało popularną dyscyplinę
z przewartościowanymi kursami,
fot. ShutterStock

Latem 1991 chłopaki z Essex Paul Simmons i John Carter (były menedżer sklepu z zakładami) podróżowali po wyspach brytyjskich szukając niezależnych sklepów zakładowych, które mogłyby im dać kursy na to, że trafienie hole-in-one (za pierwszym razem) zdarzy się w 5 turniejach golfa: British Open, Benson & Hedges, Volvo PGA, U.S. Open i European Open.

Ich badania pokazały, że prawdopodobieństwo trafienia „hole-in-one” w pojedynczym turnieju było nie większe niż kurs dziesiętny @2.0, ale wciąż byli w stanie dostać kurs nawet 101 na wystąpienie tego zdarzenia. Udało im się postawić kilka dubli, trebli i akumulatorów (że zdarzy się to we wszystkich 5 turniejach) stawiając dwucyfrowe kursy.

Okazało się, że we wszystkich 5 turniejach były „hole-in-one” i kiedy Hiszpan Miguel Angel Jimenez zanurzył w dołku pierwszą piłkę w turnieju the European Open, wygrana Simmona and Cartera wyniosły w sumie ponad £500,000 nie licząc 12 bukmacherów, którzy im nie zapłacili, deklarując bankructwo lub nie wznawiając zezwolenia na zakłady.

50-pensowy milioner (2008)

Fred Craggs z Yorkshire stał się prawdopodobnie pierwszym brytyjskim zakładowym milionerem wygrywając 1 milion funtów stawiając 50 pensów (0,5£) w sklepie lokalnego bukmachera w lutym 2008.

Craggs, który żyje pod Thirsk, świętował swoje 60. urodziny w dniu, w którym odkrył, że postawił największy sklepowy zakład akumulowany z kursem dziesiętnym ponad 2,000,000. Jego 8 koni, na które postawił, startowało od konia zwanego „Isn’t That Lucky” (Czy to nie jest szczęście), a kończyło na koniu „A Dream Come True” (Marzenie się spełnia).

Zdumiewająco Craggs nie miał pojęcia, że wszystkie jego konie wygrały dopóki nie odwiedził innego sklepu bukmachera, w pobliżu swojego domu w Bedale, następnego dnia gdzie powiedziano mu, że jego zakład, który uważał za bezwartościowy, zrobił z niego milionera!

Przedstawiciel bukmachera, Graham Sharpe, powiedział: „To najbardziej zdumiewający zakład jaki kiedykolwiek został postawiony od kiedy nasze sklepy stały się legalne w 1961 roku.”

Nazwa bukmachera została ocenzurowana z uwagi na ustawę hazardową w Polsce.

Literatura:

The Biggest Betting Coups in History

Zobacz też:
Najlepsi bukmacherzy
Bukmacherzy dla polskich graczy
Zakłady pojedyncze czy AKO?

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2018