SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  ARTYKUŁ

  Stawkowanie bez historii typów

  ocena SureBety.pl
  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.

  Początkujący gracz powinien obstawiać od 0,5% do 5,0% kapitału na jeden zakład. Im mniej tym lepiej. Małe stawki mogą jednak przeszkadzać w spełnieniu warunków bonusu powitalnego, dlatego nie mogą być za małe. Dowiedz się jak to pogodzić.

  pomoc-help800.jpg Początkujący gracz potrzebuje pomocy, fot. ShutterStock

  Gdy gracz nie ma historii typów

  Gracz zakładów bez historii typów jest jak żołnierz bez karabinu. Dlatego zobacz jak stworzyć dobrą historię typów.

  Historia zakładów jest kluczowa do dalszego rozwoju umiejętności gracza. Bez niej nie ma czego analizować. Optymalizacja typów czy stawkowania jest bez tego niemożliwa.

  Możliwie najmniejsze stawki

  Zaczynając grę nie masz danych, które mógłbyś poddać analizie. Nie wiesz też czy twoje typy będą profitowe. Szacuję, że ponad 95% graczy zakładów traci pieniądze w tym okresie. Dlatego zalecam, aby gracz początkujący zaczął grę od możliwie najmniejszych stawek.

  Wysokość najmniejszego zakładu trzeba tak dobrać, aby była większa od minimalnej kwoty jaką możesz postawić u bukmachera.

  Są bukmacherzy, u których Polacy mogą postawić zakład już za 0,50 PLN.

  Stawki nie mogą być też za niskie, bo początkujący gracze korzystają zwykle z bonusów powitalnych, a te wymagają postawienia określonej kwoty w ograniczonym czasie.

  Na czym polega bonus powitalny?

  Wybór bonusu powitalnego jest kluczową sprawą dla każdego początkującego gracza. Sprawdzając ofertę najlepszych bonusów powitalnych, trzeba policzyć jaką w sumie kwotę potrzebujesz postawić, aby bonus nie został Ci odebrany.

  Przykładowo dla wpłaty 200 PLN i bonusu 100% do 200 PLN, z wymaganym obrotem 6*bonus i czasem na obrót 90 dni, trzeba postawić tyle zakładów żeby suma stawek zakładów wyniosła przynajmniej 6*200 PLN = 1200 PLN. Daje to średnio sumę stawek 13,34 PLN/dzień (93,34 PLN/tydzień).

  Oczywiście lepiej wyznaczyć sobie wyższą poprzeczkę, by uniknąć grania "na siłę" pod koniec wymaganego czasu na obrót. Początkujący gracze w dodatku często nie czytają dokładnie regulaminów bonusu i myślą, że coś się wlicza do obrotu, a zgodnie z regulaminem tak nie jest. Zdarza się, że gdy proszą o wypłatę, okazuje się, że jeszcze nie skończyli obrotu.

  UWAGA:
  Nie lekceważ przygotowań przed wzięciem pierwszego bonusu powitalnego. Jeśli nie uda się zrobić wymaganego obrotu w określonym czasie, bonus oraz środki pieniężne uzyskane dzięki bonusowi przepadają.

  Bonusy powitalne są jednorazowe, więc nie uwzględniaj przychodu z nich w historii swoich typów, żeby nie zaciemniać, które zyski są Twoją zasługą, a które zasługą bonusu.

  Warianty stawkowania

  Gdy nie masz jeszcze swojej historii typów i nie masz wystarczającej wiedzy/doświadczenia, będziesz zapewne tracił na zakładach. Dlatego szkoła zarządzania kapitałem w zakładach bukmacherskich proponuje nie przekraczać stawki 2% budżetu na pojedynczy zakład. Pełen zakres obejmuje od 0,5% budżetu (podejście konserwatywne, zwłaszcza przy dużym kapitale na grę) do 5% budżetu (bardzo agresywne stosowane zwykle przy małym kapitale).

  Początkujący gracze często łamią zasady zarządzania kapitałem. Wpłacają do bukmachera 100 PLN i stawiają po 10-20PLN/zakład (10-20% kapitału), bo mniejsze kwoty dają im "za mało zarobić" lub nie wywołują "dreszczyka emocji". Jeśli gra się emocjonalnie, to wynikiem takich zakładów będą tylko emocje (kosztem pieniędzy).

  Przy mniejszych budżetach (do 200 PLN powiedzmy) można zagrać bardzo agresywnie z maksymalną stawką s=5%. Stawka 5-10PLN/zakład jest już wystarczająco wysoka, by zarobić coś znaczącego, w miarę szybko zrobić obrót bonusu i wystarczająco motywuje (stawka nie jest za niska), ale też szybko wyczerpie kapitał w przypadku serii niepowodzeń. Zawsze coś za coś.

  Przypominam, że kapitał trzeba rozdzielić na strategie przed rozpoczęciem gry. Maksymalne stawki początkowe proponuję przyjąć według schematu:

  Maksymalna stawka na zakład bez historii typów
  Budżet na 1 strategię wariant zachowawczy (1% budżetu) wariant podstawowy (2% budżetu) wariant agresywny (5% budżetu)
  100 - 200 PLN 1-2 PLN 2-4 PLN 5-10 PLN
  200 - 400 PLN 2-4 PLN 4-8 PLN 10-20 PLN
  400 - 800 PLN 4-8 PLN 8-16 PLN 20-40 PLN

  Wysokość stawki zależy od wielkości budżetu, a czasem także od wysokości granych kursów.

  Dobierając przedziały początkowych stawek kierowałem się następującymi wytycznymi:

  1. Maksymalna wielkość stawki nie powinna stanowić więcej jak 1-2% budżetu na wybraną strategię. W agresywnych wariantach do 5%.
  2. Gracze początkujący zwykle tracą na zakładach, dopóki nie zdobędą wiedzy i doświadczenia. Zatem im mniejsze stawki na początku tym lepiej.
  3. Stawki nie mogą być zbyt małe, bo wielu bukmacherów ma wyznaczoną minimalną stawkę na zakład - zwykle na poziomie 0,5-2 PLN.
  4. Stawki nie mogą być zbyt małe, bo gracz nie podejdzie wystarczająco poważnie do gry (na zasadzie "zarobię bardzo mało"). Trzeba pamiętać, że granie małymi stawkami jest okresem przejściowym, w którym gracz chce się przekonać czy w ogóle może zarobić na obranej strategii! Lepiej zarobić mało, po czym podnieść stawki, niż stracić od razu dużo i już się nie podnieść.
  5. Stawki dobrałem jako wielokrotność 2 z uwagi na to, że u niektórych bukmacherów nie można założyć konta w PLN i wtedy zwykle zakłada się konto w EUR. W latach 2010-2015 sprawdzał się przelicznik 1 EUR = 4 PLN.

  Mając określoną maksymalną stawkę można przystąpić do wybrania systemu stawkowania. Na sam początek polecam płaską stawkę. Ma ona tą zaletę, że jest "stawkowaniem podstawowym". Każde inne stawkowanie jest modyfikacją płaskiej stawki.

  Jeśli więc zaczniesz od skomplikowanego stawkowania, będzie Ci ciężko odczytać podstawowe parametry, które określają jakość twojego stawkowania. A z płaskiej stawki można je łatwo i szybko wybliczyć.

  Gotowy? Do dzieła!
  Ustal już dziś swoje strategie, przypisz im budżety i wybierz bonus powitalny, który Ci odpowiada.

  A ty od jakich stawek zaczynałeś?

  Ostatnia aktualizacja: 17.08.2018

  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.


   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
  Komentarze (3)  • anonim IP: 87.206.***.***
   02-03-2016 19:12 (śr)

   Bo założyłeś u nich konto w dolarach , a to tak działa że możesz postawić jedną jednostkę w danej walucie np.:1 PLN 1 EUR 1 USD.

   Odpowiedzi: 1
   41 54 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (181)
   02-03-2016 14:59 (śr)

   W Pinnacle'u można stawiać od 1PLN? U mnie minimalna stawka to równowartość jednego dolara.

   49 55 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top