Antigua and Barbuda Directorate of Offshore Gaming

Directorate of Offshore Gaming to Komisja, która lekceważąco podchodzi do graczy. Internetowa strona składania skarg jest w budowie przez ponad 2 lata! W przypadku sporu z bukmacherem nie liczyłbym na ich pomoc.

1. Co to jest Directorate of Offshore Gaming?

Dwa jelenie podtrzymujące tarczę ze słońcem nad wieżą zamkową z podpisem EACH ENDEAVOURING ALL ACHIEVING

Herb Antigua i Barbuda z podpisem KAŻDE ZAKOŃCZENIE WSZYSTKICH OSIĄGNIĘĆ.

1.1. Fakty dotyczące Directorate of Offshore Gaming

Directorate of Offshore Gaming to wydział gier, który jest organem regulacyjnym w ramach Financial Services Regulatory Commission (FSRC), odpowiedzialnym za nadzór nad wszystkimi aspektami branży gier w rajach podatkowych w jurysdykcji Antigua i Barbuda.

Directorate of Offshore Gaming podaje, że jest jedną z pierwszych jurysdykcji, która licencjonowała firmy gier interaktywnych i zakładów w 1994 roku.

System regulacyjny jurysdykcji kładzie nacisk na trzy płaszczyzny: “Zapobieganie praniu brudnych pieniędzy”, “Ochrona gracza” i “Ulepszanie branży”. Wszystkie działania gier w państwie podlegają ustawom o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy (MLPA) i terroryzmowi (PTA, 2001).[1]

Directorate of Offshore Gaming znajduje się na białej liście UK Gambling Commission. Oznacza to, że firmy znajdujące się pod jurysdykcją Antigua i Barbuda mogą reklamować się na terenie UK.

1.2. Pieczęć Directorate of Offshore Gaming

“Preferencyjna Pieczęć” jest wydawana zakwalifikowanym do licencji firmom gier zgodnie z prawem Antigua i Barbuda oraz zapewnia co następuje[2]:

  1. Dyrektorzy i akcjonariusze posiadający 5% lub więcej udziałów tej firmy, spełniły personalne i korporacyjne wymogi z należytą starannością.
  2. Oprogramowanie, które tworzy kursy do oferowanych gier na stronie, odpowiada międzynarodowo uznanym standardom uczciwości.
  3. Firma ma swoją siedzibę i główny serwer fizyczny w Antigua i Barbuda. Główny serwer(y), minimalnie, zawiera wszystkie informacje dotyczące wszystkich graczy, w tym historii gry, obecnych i historycznych zobowiązań finansowych.
  4. Każda strona wyświetlająca “Preferencyjną Pieczęć” może zostać potwierdzona poprzez kliknięcie na zdjęcie pieczęci, która znajduje się na stronie. Przeniesie Cię to do naszej strony internetowej, która mówi, że pieczęć jest ważna i wyświetla podstawowe informacje o firmie, której pieczęć została kliknięta.

1.3. Gdzie leży Antigua i Barbuda?

Antigua i Barbuda to państwo wyspiarskie leżące na Morzu Karaibskim w Ameryce Środkowej. Ta niepodległa od 1981 roku monarchia konstytucyjna jest częścią Wspólnoty Narodów. Głównymi gałęziami gospodarki jest turystyka, usługi finansowe i internetowe.[3]

2. Bukmacherzy na licencji Antigua i Barbuda

Na licencji Antigua i Barbuda działa zaledwie kilku bukmacherów, którzy nie są dostępni dla Polaków.

3. Formularz skarg i zażaleń

W przypadku gdy polubowne rozwiązanie sporu z bukmacherem nie było możliwe, pozostaje złożenie skargi do Komisji, która wydała mu licencję. Jeśli bukmacher działa na licencji Directorate of Offshore Gaming złóż skargę tutaj:

Adres emailowy do składania skarg

Strona www jest mocno zaniedbana. Wygląda jakby ktoś ją uruchomił w 2008 roku i tak zostawił. Nie liczyłbym tu na poważne traktowanie graczy.

Komunikat o wyłączeniu strony na czas usprawnień

Komunikat o pracach na stronie Directorate of Offshore Gaming wiszący od 2008 do 2021 roku, Źródło: antiguagaming.gov.ag (03.02.2021)

Dane kontaktowe

Na stronie są podane wszystkie niezbędne dane kontaktowe, czyli adres, email, telefon i fax.

Nie znalazłem na stronie składu Zarządu. Wnioskując z listy emaili na stronie kontaktowej, wygląda na to, jakby wszystkim zarządzał jeden dyrektor.

4. Podsumowanie

Wielu bukmacherów, którzy działali na licencji Directorate of Offshore Gaming zmieniło jurysdykcje. Widocznie nie tylko gracze są tu lekceważąco traktowani. Na szczęście nie mają wielu bukmacherów pod swoimi skrzydłami.

Literatura

[1] About Antigua and Barbuda

[2] Antigua Gaming Preferential Seal

[3] Antigua i Barbuda – Wikipedia

[4] Antigua i Barbuda – koszty licencji na Antigua i Barbuda na stronie CalvinAyre

Zobacz też:
Komisje nadzorujące hazard
Ustawa hazardowa w Polsce

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.

Komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.