Płaska stawka to system stawkowania idealny dla graczy początkujących. Jest bardzo stabilny i łatwy w obsłudze. Najlepiej sprawdza się, jeśli wysokość obstawianych kursów ulega małym wahaniom.

Cztery zakrzywione stosy monet na białym tle

Płaska stawka polega na postawieniu takiej samej kwoty na każdy kolejny zakład. Jest to najprostszy i najlepszy sposób stawkowania dla graczy początkujących.
fot. Shutterstock (1691624)

1. Co to jest płaska stawka?

Def. Płaska stawka (ang. flat stake, flat bet) to system stawkowania polegający na stawianiu tej samej kwoty na każdy zakład bez względu na wysokość granego kursu.

Na przykład płaską stawką jest stawianie 10 PLN na każdy zakład, niezależnie czy jest to zakład pojedynczy czy akumulowany. Płaska stawka to najprostszy sposób stawkowania na świecie i najlepszy system, od którego warto zacząć.

Z uwagi na zarządzenie budżetem wysokość płaskiej stawki NIE powinna przekraczać 2% kapitału przeznaczonego na zakłady bukmacherskie. Wersja agresywna przy małym kapitale jest w przedziale 4-5%.

Im większy kapitał, tym mniejszy procent kapitału powinna stanowić płaska stawka. Przy bardzo dużych kapitałach schodzi się nawet do 0,1-0,5% / zakład.

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

2. Zalety płaskiej stawki

Dzięki swojej prostocie płaska stawka jest systemem idealnie nadającym się dla początkujących graczy. Dobrze dobrana płaska stawka ogranicza ryzyko bankructwa i daje zadowalające zyski w przypadku dobrych zakładów. W przypadku złych zakładów straty są niewielkie.

Płaska stawka powie ci czy wybierasz dobre zakłady (masz profit w dłuższej perspektywie używając tego systemu) czy wybierasz zakłady generujące straty. Można za jej pomocą zbadać średnią wartość granych zakładów i obliczyć yield. Systemy progresywne nie nadają się do takiej analizy.

3. Wady płaskiej stawki

Zyski nie są tak duże jak w bardziej ryzykownych systemach stawkowania.

Wadą jest również to, że płaska stawka wymusza taką samą stawkę dla kursu @1.20 jak i @10.0, co nie jest dobre biorąc pod uwagę czynnik ryzyka. W praktyce robi się przedziały kursów i dla każdego przedziału dobiera płaską stawkę tak, aby zachować podobny poziom ryzyka w każdym zakładzie. Wtedy wysokie kursy gra się za mniejsze stawki, a niskie za wyższe stawki.

Z powodu wymienionych wad, profesjonalni gracze często stosują modyfikację płaskiej stawki, którą nazwałem stawkowanie modulowane. Nie polecam jednak zaczynać od tego stawkowania, bo najpierw trzeba zbadać na płaskiej stawce czy się w ogóle zarabia czy traci na obstawianych typach, a potem udoskonalać zyskowność, jeśli jest.

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.

Komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najwyżej oceniane
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.