Jak wybrać bukmachera?

Jeden bukmacher daje świetne bonusy, drugi ma wysokie kursy, a trzeci świetną obsługę klienta. Którego bukmachera powinieneś wybrać i od czego to zależy? Jak wybrać najlepszego bukmachera? W tym artykule dowiesz się jak zrobić to krok po kroku.

Dłoń z wyciągniętym palcem wskazującym na okienku internetowym przewija okienka w prawo i w lewo

Wybór najlepszego bukmachera jest trudnym zadaniem. Najlepiej zacząć analizę od swoich potrzeb, a dopiero potem szukać rozwiązania. fot. Shutterstock

1. Od czego zależy wybór bukmachera?

Najważniejszą zasadą przy wyborze bukmachera jest to, że aby móc czegokolwiek poszukiwać, gracz musi się najpierw dowiedzieć czego chce.

Oznacza to, że gracz powinien mieć określoną i spisaną strategię wyszukiwania i obstawiania zakładów.
Dopiero wtedy można zacząć wypisywać cechy poszukiwanego bukmachera.

Bukmacherzy dla Polaków

To gracz wybiera bukmachera, a nie bukmacher gracza.

Żyjemy w czasach, gdy na rynku polskim jest kilkunastu lub kilkudziesięciu bukmacherów. Na całym świecie jest ich tysiące. W takiej sytuacji kryteria wyboru mogą być bardzo restrykcyjne. Jeżeli będą zbyt wymagające, można zrezygnować kolejno z tych najmniej ważnych.

2. Najważniejsze cechy dobrego bukmachera

2.1. Wiarygodność bukmachera

Pierwszym i najważniejszym zadaniem jest zawsze bezpieczeństwo. Możesz być najlepszym typerem na świecie, ale jeżeli wpłacisz pieniądze do bukmachera, który jest oszustem, to nic na tym nie zarobisz, a wręcz przeciwnie.

  1. Jeżeli jesteś graczem początkującym, to proponuję skupić się na bukmacherach legalnych.
  2. Jeżeli chciałbyś wejść na wyższy poziom i dowiedzieć się jak NIE płacić podatku obrotowego 12%, to warto poświęcić trochę czasu na poznanie ustawy hazardowej w Polsce.
  3. Wiarygodność bukmacherów zagranicznych w dużej mierze zależy od jakości komisji nadzorującej hazard w kraju, w którym bukmacher wykupił licencję. Zdarzają się też bukmacherzy, czy operatorzy hazardowi, którzy nie mają wykupionej żadnej licencji. Korzystanie z takich operatorów jest proszeniem się o kłopoty.

Wykaz oszustów

Gracze zawodowi będą szukali bukmacherów z wysokimi limitami stawek. To sprowadza się zwykle do korzystania z oferty betbrokerów.

W przypadku bukmacherów, których słabo kojarzysz, zastosowałbym także badanie opinii innych graczy czy autorytetów z branży (takich jak ja). Znaczna większość recenzji graczy będzie negatywna. Nie skupiaj się zatem na ilości negatywnych komentarzy, lecz na tym jakiego typu problemy gracze napotykają w kontakcie z danym bukmacherem. Zobacz też co im się podoba.

 

Warto zacząć od recenzji bukmacherów opublikowanych na stronie SureBety.pl (liczę na Twoją rejestrację przez link SureBety.pl).
Brakujących informacji warto poszukać w niezależnych źródłach.

Na pierwszym zdjęciu polityk wysiada z auta i pokazuje środkowy palec a na drugi z innego ujęcia pokazuje trzy palce

Dlaczego ważne są przynajmniej dwa różne punkty widzenia (dwa niezależne źródła informacji).
Źródło: https://www.dailymail.co.uk/news/article-5649229/Kate-William-upgrade-new-60-000-seven-seater-Land-Rover.html

2.2. Bonusy i promocje

Znaczna większość graczy, zwłaszcza tych początkujących, jest mocno nastawiona na bonusy powitalne i promocje bukmacherskie. Nie ma w tym nic dziwnego, bo korzystanie z bonusów daje im większe szanse na wygraną na rynku, gdzie bukmacher ma nad nimi przewagę wiedzową.

Korzystanie z dodatkowego zastrzyku gotówki może być więc częścią strategii gracza. Oczywiście każdy regulamin bonusu ogranicza w pewien sposób gracza poprzez dodatkowe warunki do spełnienia. Jeśli jednak poszukiwanie bonusów jest dominującą strategią gracza, to kolejność rejestracji u bukmacherów ustalałbym wg następujących kryteriów:

  1. Bonusy 100-200%, które mają niski bonus kwotowy.
  2. Bonusy 50-100%, które mają łatwe warunki obrotu.
  3. Bonusy 0-50%, które mają łatwe warunki obrotu.

Generalnie chodzi o to, by w możliwie krótkim czasie twój budżet wzrósł możliwie dużo, ale jednocześnie abyś wykorzystał maksymalną ofertę bukmachera (branie 100 PLN bonusu, gdy bukmacher oferuje 100% do 2000 PLN lepiej zostawić na później).

Każdy gracz może przeprowadzić taką analizę sam, ale nie musisz na to tracić czasu:

Najlepsze Bonusy Bukmacherskie

2.3. Bonusy reload

Dla graczy nastawionych na promocje i bonusy dosyć męczące jest zakładanie ciągle nowych kont i wymyślanie nowych haseł. Wymaga to dużego poziomu zdyscyplinowania i dobrej organizacji pracy, żeby nie pogubić się w tym wszystkim.

Alternatywą dla takich osób może być znalezienie bukmachera, który daje nie tylko bonus powitalny, ale także bonusy reload. Bukmacher taki buduje lojalność graczy na bonusach czy promocjach od kolejnych depozytów.

Trzeba tutaj wspomnieć, że jest to oferta głównie dla graczy, których bilans konta jest ujemny i nie są oznaczeni jako gracze zawodowi. Najwięcej skorzystają z niej gracze średniozaawansowani, którzy potrafią przegrywać zakłady. Brzmi to paradoksalnie, ale często się graczowi opłaca.

2.4. Wysokie kursy i wysokie limity stawek

Po drugiej stronie bieguna bonusów i promocji jest wysoka jakość kursów, która objawia się niską marżą bukmachera na wybranych rynkach. W parze z wysokimi kursami idą zwykle wysokie limity, ale są wyjątki.

Trzeba wyraźnie powiedzieć, że poszczególni bukmacherzy specjalizują się w konkretnych dyscyplinach sportowych. Niektórzy mają najlepsze kursy na piłkę nożną, a na innych dyscyplinach mają wysoką marżę. Dla innych bukmacherów najlepsze kursy znajdziesz na sporty amerykańskie, za to na piłkę nożną będą bardzo słabe.

Dlatego tak ważne jest, aby dobierać bukmachera do określonej strategii. Jeśli jeszcze jej nie ustaliłeś, wróć do początku artykułu i zrób to teraz. Jak widzisz, nie da się wybrać bukmachera, jeżeli nie wiesz jaką dyscyplinę obstawiasz, czy szukasz wysokiej jakości kursów czy może nastawiasz się na promocje?

Wysokie kursy znajdziesz u bukmacherów, którzy nie mają promocji albo mają ich niewiele. Poszukiwania zacząłbym od wspomnianych już betbrokerów.

2.4. Szerokość oferty

Dla niektórych graczy promocje i bonusy, a także wielkość marży nie mają dużego znaczenia, jeśli obstawiają oni niszowe rynki. W takim przypadku szerokość oferty albo specjalizacja danego bukmachera na konkretnym rynku, może mieć dużo większe znaczenie niż inne czynniki. Jeśli na przykład gracz obstawia piłka nożna o kobiecą, polski żużel czy zakłady na zawodników w lidze NBA, to u standardowych bukmacherów może jej po prostu nie znaleźć w ofercie.

Jeśli twoja strategia skupia się na mało popularnym w rynku, to wybór bukmachera będzie bardzo mocno ograniczony. Możesz go poszukać na własną rękę albo napisać do mnie prośbę o listę bukmacherów do twojej strategii.

3. Ważne bariery dodatkowe

Może się okazać, że po uwzględnieniu najważniejszych kryteriów wyboru bukmachera, na twojej liście wciąż pozostaje kilkunastu albo kilkudziesięciu bukmacherów. Od którego bukmachera powinieneś zacząć? W rozwiązaniu tego dylematu pomogą ci dodatkowe czynniki, które pomogą ci ustalić kolejność rejestracji u poszczególnych bukmacherów albo wykluczą niektórych z listy.

3.1. Bariera językowa

Większość zagranicznych bukmacherów jest dostępna w języku angielskim. Nie spotkałem się jeszcze z bukmacherem, który nie obsługiwałby tego języka, a chciałbym z niego skorzystać. Jeśli znasz język angielski na poziomie komunikatywnym, to lista dostępnych dla Ciebie bukmacherów jest praktycznie nieograniczona.

Nie wszyscy gracze znają jednak język angielski. Tacy gracze powinni szukać bukmacherów polskojęzycznych. Trzeba jednak pamiętać, że język polski może być stosowany na stronie internetowej (wersja wiernego tłumaczenia albo maszynowego; tłumaczenie może być na wszystkich stronach albo tylko na wybranych), ale obsługa klienta już niekoniecznie będzie się nim posługiwała. Co więcej regulamin bukmachera ma moc prawną tylko w języku angielskim i nie zawsze jest dobrze przetłumaczony. Podobnie ze sposobem rozliczania zakładów.

W takiej sytuacji komunikacja będzie bardzo utrudniona i bez pomocy osoby trzeciej może być nawet niemożliwa. Translator Google nie radzi sobie dobrze z językiem technicznym dotyczącym zakładów bukmacherskich. Jeśli więc nie znasz języka angielskiego, ograniczyłbym się tylko do bukmacherów, którzy oferują pełne wsparcie językowe w języku polskim lub innym (np. niemiecki, hiszpański), który masz opanowany w stopniu komunikatywnym.

PORADA:
W pierwszej kolejności zawsze lepiej wybrać bukmachera z polskim językiem i obsługą klienta (support) po polsku, by zdobyć więcej doświadczenia. Może się ono potem przydać w kontakcie z obcojęzycznym bukmacherem.

3.2. Minimalna stawka na zakład

Jeśli jesteś bardzo początkującym graczem, to na początku swojej drogi będziesz tracił pieniądze, zanim zdobędziesz wiedzę i będziesz umiał zastosować ją w praktyce. Dlatego dla niektórych najważniejsze jest to, aby koszty nauki były jak najniższe. Będzie to możliwe u bukmacherów, którzy oferują zakłady za możliwie najniższe stawki. Niewiele osób wie, ale niektórzy bukmacherzy zagraniczni przyjmują zakłady nawet za 0.01€ czy 0.1€. W przypadku większości bukmacherów minimalna stawka zwykle waha się w granicach 0.5-1€.

Korzystanie z bukmacherów, którzy mają bardzo niskie minimalne stawki porównałbym do gry na koncie testowym. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią się uczyć w praktyce lub które chcą najpierw sprawdzić swój system w praktyce na niskich kwotach.

Bukmacherzy ci sprawdza się także dla osób, które chcą sprawdzić system z bardzo dużą liczbą zakładów, ale nie dysponują dużym kapitałem.

Niektórzy mogą też chcieć sprawdzić w praktyce stawkowanie poprzez system progresji. Osobiście go nie polecam, ale jeśli ktoś jest do niego przekonany, to bukmacher z niską stawką minimalną będzie tu dobrą opcją do rozważenia.

Stawiając niskie kwoty zakładów trzeba pamiętać, że każdy bukmacher ma określony minimalny próg wypłaty, np. 10€ i trzeba to uwzględnić w swojej strategii.

3.3. Oferowane metody płatności

Metody płatności zwykle nie mają dużego znaczenia bo w przypadku większości bukmacherów zawsze jest jakiś sposób, aby do nich wpłacić i wypłacić od nich pieniądze. Pozostaje kwestia komfortu gracza i ilości czasu Jaki trzeba na to poświęcić. Jeśli więc masz na liście bukmacherów którzy oferują wygodne metody płatności to może to być ich dużą zaletą.

W przypadku bukmacherów legalnych formy płatności mają marginalne znaczenie.
W przypadku bukmacherów zagranicznych sprawa jest już dosyć skomplikowana i trzeba jej poświęcić więcej czasu, aby dobrze zbadać temat.

Płatności bukmacherów zagranicznych

W przypadku niektórych płatności znaczenie mogą mieć koszty wpłat i wypłat, a także szybkość realizacji. Wpłaty zwykle przychodzą błyskawicznie. Ważniejsza jest szybkość wypłat, bo tu bywa już bardzo różnie.

Prawie wszystkie metody płatności i bukmacherzy obejmują walutę EUR. Brak waluty PLN może być pewnego rodzaju barierą, która naraża nas na dodatkowe koszty. W takim wypadku trzeba rozważyć wady i zalety braku PLN (dojdą koszty przewalutowań i wahań kursu).

3.4. Oferta zakładów na żywo

Obecnie prawie każdy bukmacher ma w ofercie zakłady na żywo. Różnią się oni między sobą rodzajem oferowany dyscyplin i resztę spotkań w ramach tych dyscyplin, a także rodzajem rynków, które są oferowane w ramach konkretnego zdarzenia. Dodatkowymi czynnikami są oczywiście limity stawek, możliwość śledzenia transmisji online czy szybkość akceptowania zakładu.

Korzystanie z zakładów na żywo zdecydowanie odradzam graczom początkującym, dopóki nie będą osiągać regularnych zysków na rynku przedmeczowym.

3.5. Doświadczenie użytkownika

Nie bez znaczenia jest także użyteczność strony bukmachera. Skoro masz z niej korzystać wiele razy w tygodniu, to dobrze by było, żeby zakłady były łatwe do wyszukiwania (najlepiej za pomocą pola “Szukaj”). Nawigacja na stronie internetowej czy mobilnej powinna być intuicyjna i łatwa w realizacji.

Kontakt z obsługą klienta nie powinien frustrować. Plusem będzie wysokie zaangażowanie obsługi klienta w postaci chęci pomocy czy zadawania dodatkowych pytań, które pomogą rozwiązać problem.

Dodatkową zaletą może być tak że przejrzyście skonstruowana sekcja FAQ (najczęściej zadawane pytania) oraz przejrzyste i krótkie regulaminy.

Niektórzy cenią sobie wygodę w postaci powiadomień e-mailowych czy SMS o wynikach swoich zakładów.

4. Gotowe listy bukmacherów

Wybór bukmachera i kolejność zapisywania się do poszczególnych bukmacherów wymaga indywidualnego podejścia. Zależy od tego jaką dyscyplinę sportową obstawiasz, ile masz pieniędzy, jaką strategię chcesz stosować i jaką masz wiedzę na temat zakładów bukmacherskich.

Gotowe listy bukmacherów znajdziesz na SureBety.pl, np. tu:

Bukmacherzy dla Polaków – szeroka lista

Najlepsze Bonusy Bukmacherskie

 

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.

Komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

MASZ WŁĄCZONY ADBLOCK :(

Wyłącz proszę AdBlock
dla SureBety.pl
i odśwież stronę.
AdBlock blokuje nie tylko reklamy,
ale także LINKI,
co utrudni Ci nawigację.

Instrukcja jak wyłączyć blokadę reklam.

Nasz Model biznesowy pozwala Ci
korzystać z SureBety.pl za DARMO.
Ale bez reklam
będziemy musieli wprowadzić opłaty od Czytelników.
Nie chcemy tego robić.
Rejestrując się z naszych linków
pomagasz w rozwoju SureBety.pl.
Nie tracisz,
a my możemy zyskać.

Zobacz instrukcję
DZIĘKUJĘ!
Krzysztof ;)

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.