Entropay był systemem do tworzenia wirtualnych kart płatniczych VISA. Dzięki niemu mogłeś wpłacać i wypłacać od bukmacherów, którzy nie mieli płatności NETELLER, Skrill ani ecoPayz. 1 lipca 2019 roku portfel zakończył działalność. Wypłaty są możliwe do 1 lipca 2025 roku po wysłaniu prośby na email support@entropay.com.

Strona Entropay

1. Fakty dotyczące Entropay

entropay_400x400.jpg

logo Entropay

Entropay został stworzony w 2003 roku przez pracowników maltańskiej firmy Ixaris Systems. Portfel internetowy Entropay powstał po to, aby dać każdemu możliwość dokonywania płatności online, niezależnie od ich lokalizacji oraz zdolności kredytowej. Firma wprowadziła na rynek pierwsze karty wirtualne w Europie. Entropay jest regulowana jest przez brytyjski Financial Conduct Authority.

Przez 13 lat działalności Entropay zdobył 2 milionów klientów, którzy dokonali transakcji na ponad 1.255.000.000 funtów z użyciem około 6 milionów kart wirtualnych. Wirtualne karty Entropay są wydawane przez Bank of Valletta (Malta) na podstawie licencji firmy VISA Europe.

Konto Entropay mogłeś założyć w 1 z 3 walut: EUR, GBP, USD.

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

2. Koniec Entropay

Od 1 lipca 2019 na stronie głównej pojawia się komunikat o zakończeniu działalności:

We’re sorry to let you know that Entropay has ceased providing its services on 1 July 2019.

We have terminated our agreement with you according to clause 11 of the Entropay Terms and Conditions. You no longer have access to your account through Entropay.com. Withdrawals can only be made by contacting us by email on support@entropay.com before 1 July 2025.

Our terms and conditions will continue to apply during this period.

We are sorry to say goodbye to all of our loyal users and would like to say thank you for using Entropay.

Wygaszanie portfela trwało od listopada 2018 roku, kiedy to ograniczali możliwości działań na koncie i odmawiali przyjęcia nowych użytkowników.

W marcu 2019 na stronie głównej pojawił się taki komunikat, informujący o wygaszaniu portfela Entropay:

New Account Restrictions Entropay is imposing new account restrictions. This means, over the coming months, your Entropay account functionality will be gradually restricted. We are no longer accepting registrations and existing users are not be able to top up their accounts from credit or debit cards, or bank transfers.

Po zalogowaniu pojawiał się taki komunikat:

Based on your recent account activity, our anti-fraud system has restricted your top up (deposit) methods. Rest assured, your money and data are still secure. If you think there’s been a mistake, please contact us for assistance.

Karty płatnicze zostały usunięte z konta. Ograniczyli wszystkim użytkownikom wszelaką funkcjonalność. Tylko osoby ze środkami na koncie mogły jeszcze coś zrobić.

3. Dlaczego Entropay został zamknięty?

Oficjalny powód, dla którego Entropay zakończył działalność nie został podany, mimo iż firma od IV kwartału 2018 już wiedziała, że przestaną istnieć. Wszystko co chcieli na ten temat powiedzieć zawiera się w tym oświadczeniu z grudnia 2018:

Thanks for contacting us.

We’re sorry to let you know that Entropay is imposing new account restrictions. This means, over the coming months, your Entropay account functionality will be gradually restricted.

This is nothing to do with your account personally, this applies to all Entropay accounts. I am very sorry but we have no further information on this, apart from the details below.

Here is how this change will affect you:

From 14 December 2018:

You are no longer  able to top up your account from credit or debit cards, or from bank transfers.​

From 26 February 2019:

All virtual cards in your account will be deleted and any remaining money will be transferred to your wallet balance.

Payouts and merchant refunds will be disabled and any outstanding transactions will be cancelled.

Please make sure you have withdrawn or spent any money on your Entropay account before 24 April 2019.

We sincerely apologise for the inconvenience.

Your friends at Entropay
Marisa’

Prawdziwych powodów szukałbym wśród tych:

 1. Problemy prawne (pewnie restrykcje dot. kart wirtualnych).
 2. Problemy z partnerem VISA.
 3. Problemy finansowe.

Niestety Entropay pozostawił po sobie niesmak podnosząc opłaty użytkownikom w ostatnim okresie swojej działalności, czego efektem są negatywne komentarze na TrustPilot.

4. Dla kogo Entropay?

Entropay dawał możliwość tworzenia kilku wirtualnych kart płatniczych i wiele możliwości:

 • mogłeś zasilić kartę Entropay kartą płatniczą z polskiego banku bądź kartą NETELLER/Skrill
 • mogłeś wypłacić z Entropay przelewem bankowym lub na kartę płatniczą
 • mogłeś wpłacać/wypłacać do bukmacherów/pokerroomów/kasyn (metodą wpłaty/wypłaty jest karta płatnicza VISA)
 • mogłeś stworzyć do 10 wirtualnych kart VISA, przypisanych do konta, by dokonywać płatności przez Internet
 • mogłeś robić kartami wirtualnymi depozyty do bukmacherów i otrzymywać na nie pieniądze.
 • mogłeś trzymać środki na portfelu lub na kartach płatniczych wedle potrzeby

Od 2018 roku użytkownicy mogli przelewać między sobą pieniądze. Prowizja wynosiła 1% wysłanej kwoty. Niezweryfikowane konta mogły wykonać maksymalnie 2 przelewy. Do kolejnych wymagana była weryfikacja.

Entropay przydawał się również na rynku pokerowym, gdzie przy jego pomocy można było dokonać tzw. szybkiej wpłaty. Dzięki temu można było zasilić błyskawicznie konto bez przerywania gry stolikowej. Od 2018 roku bukmacherzy też zaczęli stosować tego typu rozwiązania.

W 2018 roku Entropay ograniczył wirtualne karty do strefy EEA (European Economic Area), do której należą kraje:

Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Irlandia, Liechtenstein, Litwa, Luxemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy i Wielka Brytania.

5. Zalety Entropay

 • karty Entropay VISA były akceptowane na całym świecie
 • portfel był prosty w obsłudze
 • można było wpłacać do wszystkich bukmacherów, którzy akceptowali kartę VISA
 • niskie prowizje (w 2018: zasilenie portfela z konta bankowego za 1% to taniej niż w Skrill)
 • można było posiadać nawet do 10 kart wirtualnych
 • możliwość depozytów wirtualnymi kartami Entropay do polskich bukmacherów stacjonarnych
 • łatwa i szybka weryfikacja konta
 • wysokie limity transakcji dla niezweryfikowanych użytkowników

6. Wady Entropay

 • brak polskiej waluty
 • karty są tylko wirtualne
 • brak możliwości przesyłu pieniędzy pomiędzy użytkownikami Entropay
 • słabe zabezpieczenia systemu (m.in. pełne dane karty widać zaraz po zalogowaniu)

7. Weryfikacja w Entropay

Do weryfikacji potrzebowałeś 1 z 3 dokumentów:

 • skan dowodu osobistego
 • skan prawa jazdy
 • skan paszportu

Weryfikacja adresu nie była wymagana.

Użytkownicy niezweryfikowani mieli limit transakcji do 2500€ w ciągu 365 dni, mogli posiadać maksymalnie 5 kart wirtualnych, a wypłaty z portfela na konto bankowe nie mogły przekraczać 800€.

Użytkownicy zweryfikowani mieli limit transakcji tylko do 15.000€ w ciągu 30 dni.

8. Bezpieczeństwo Entropay

Włamanie na konto mogło się skończyć bardzo przykro. Osoba, która się włamała bez problemu poznała twoje numery kart i z pewnością mogła je wykorzystać do opróżnienia portfela. Brak weryfikacji 2-etapowej czy jakichkolwiek innych zabezpieczeń był największą wadą tego portfela.

Entropay udostępniał różne salda:

 • saldo główne portfela,
 • saldo dla poszczególnych kart wirtualnych.

Można było transferować pieniądze pomiędzy kartami a portfelem. Jeżeli nie używałeś przez dłuższy czas karty, środki najbezpieczniej było trzymać na saldzie portfela. W przypadku wycieku danych którejś z kart, należy środki jak najszybciej przelać na saldo portfela, a kartę zlikwidować. Dlatego gdyby ktoś przejął dane twojej karty, to opróżniłby tylko saldo danej karty, a nie portfela głównego.

9. Wpłata i wypłata od bukmachera

Depozyty robiłeś tak jak płatności kartą VISA w Internecie. Niektórzy bukmacherzy wyszczególniają w opcjach depozytu płatność Entropay, ale to naprawdę niczym się nie różni od płatności kartą.

Aby zrealizować transakcję kartą, wpisujesz 16-cyfrowy numer karty, imię i nazwisko posiadacza i kod zabezpieczający CVV.

Wirtualne karty Entropay są ważne tylko przez 1 rok. Trzeba to uwzględnić przy depozytach (stworzyć “świeżą” kartę?), bo po roku czasu może się okazać, że pojawi się problem z wypłatą od bukmachera (wypłaty są realizowane zwykle tą samą metodą co wpłata) i możliwa będzie tylko wypłata na konto bankowe, a tego raczej nie chcesz w obliczu ustawy hazardowej czy polski Urząd Skarbowy.

Wypłaty od bukmacherów odbywają się na kartę, którą dokonałeś depozytu! Problem wygaśnięcia karty po zaledwie jednym roku mógł stanowić problem z praniem brudnych pieniędzy, co na pewno przeszkadzało brytyjskiemu FCA.

10. Wpłata i wypłata z Entropay

Konto Entropay można było zasilić bezpośrednio za pomocą przelewu bankowego lub karty płatniczej. O ile przy zasileniu nie powinno być problemu, o tyle wypłata, tak żeby uzyskać gotówkę, stanowi wyzwanie.

Możesz wydać pieniądze na zakupy, ale przecież nie po to obstawiasz zakłady, by nie móc wypłacić gotówki. Do wypłaty gotówki warto rozważyć skorzystanie z NETELLER/Skrill lub dogadanie się ze znajomymi, którzy będą robić zakupy przez Internet, możesz również wypłacić środki z portfela na konto bankowe.

 1. Chcąc wypłacić z Entropay środki do NETELLER/Skrill musiałeś zweryfikować za pierwszym razem wirtualną kartę Entropay. W tym celu dodawałeś nową kartę w opcjach depozytu w NETELLER/Skrill. Po dodaniu karty pewna niewielka losowa kwota została potrącona z karty Entropay. Następnie trzeba było sprawdzić w historii transakcji Entropay wielkość potrąconej kwoty i dokończyć weryfikację w NETELLER/Skrill. Od tej pory mogłeś wypłacać z Entropay do NETELLER/Skrill.
  Koszty operacji z NETELLER/Skrill do Entropay wynosiły 4,95%, a z Entropay do NETELLER/Skrill tylko 1,9%. Jeśli chciałeś powiązać te portfele ze sobą, to wyraźnie bardziej opłacało się wypłacać z Entropay niż wpłacać.
 2. Dobrą opcją było regularne robienie zakupów w sklepach internetowych z użyciem karty VISA Entropay, by na koncie nie uzbierała się za duża kwota. Istniała również możliwość deponowania środków do bukmacherów stacjonarnych z późniejszą wypłatą na konto bankowe.

11. Moja opinia o Entropay

Entropay był dobrą alternatywą w stosunku do NETELLER/Skrill dla tych, którzy głównie wypłacają środki od bukmacherów. Niestety dosyć drogą. Częste wpłaty i wypłaty z Entropay dużo kosztują, dlatego trzeba było je ograniczyć do minimum.

Silną alternatywą dla Entropay jest także ecoPayz.

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.

Komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
73 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.