Płynność finansowa

Płynność finansowa, czyli tzw. cash-flow, określa szybkość przepływu pieniędzy między kontami. W zakładach bukmacherskich wysoka płynność finansowa pomiędzy kontem bankowym (lub portfelem internetowym) a poszczególnymi bukmacherami może umożliwić postawienie większej ilości zakładów, co przekłada się na większe zyski.

Spadające dolary i centy amerykańskie na czarnym tle

Słaba płynność finansowa jest przyczyną strat w momencie, gdy nagle potrzebujesz pieniędzy do realizacji transakcji, ale ich nie masz w miejscu, w którym są potrzebne.

1. Co to jest płynność finansowa?

Masz ograniczoną liczbę środków pieniężnych przeznaczoną na zakłady. Spotkasz się z sytuacją, że znalazłeś okazyjny kurs, ale nie masz środków na koncie. Nie masz również możliwości jego zasilenia – pojawiła się okazja, ale zabrakło ci pieniędzy, które mógłbyś postawić. Masz je na innych kontach lub w postaci gotówki. Ewentualnie nie masz jeszcze konta u danego bukmachera, bo brakuje ci pieniędzy na pierwszą wpłatę.
Dlaczego tak się stało?
Prawdopodobnie zaburzyłeś płynność finansową swoich środków pieniężnych.

Jak wygląda twój system finansowy, jeśli grasz w zakłady bukmacherskie?
System finansowy tworzą:

Jeśli masz większą ilość gotówki, możesz nawet nie zauważyć tego problemu. Problemy z płynnością finansową mogą zacząć się pojawiać wraz ze wzrostem liczby bukmacherów, do których będziesz zapisany i zmniejszaniem ilości pieniędzy w obiegu.

1.1. Jak zadbać o płynność finansową?

To pytanie można uprościć do pytania: gdzie, kiedy i jaką ilość pieniędzy trzymać?

Zadajmy sobie kilka pytań pomocniczych:

  • gdzie najczęściej grasz?
  • za jakie stawki?
  • czy masz limity u jakiegoś bukmachera? jak duże?
  • jakimi metodami możesz zasilać poszczególne konta?
  • jak długo trwa wypłata środków od poszczególnych bukmacherów?
  • jak często możesz wypłacać środki od poszczególnych bukmacherów?
  • czy któraś forma transferu środków u bukmachera jest zdeterminowana i nie możesz używać innej?
  • jak długo zajmuje transfer środków z/do bukmachera poszczególnymi metodami płatności?

Warto rozważyć stawianie nie więcej niż 20% wartości konta u danego bukmachera. Większe kwoty mogą spowodować, że trzeba będzie zaraz wpłacać lub wypłacać. Będzie to szczególnie niekorzystne w przypadku gdy występują różnice walutowe pomiędzy kontem bukmachera a portfelem internetowym (czy innym kontem pośredniczącym).

1.2. Jak poprawić płynność finansową?

Schodkowy wzrost na niebieskim wykresie

Stopniowa poprawa płynności
fot. Shutterstock

Największą ilość gotówki trzymaj na koncie pośredniczącym. Będzie to zwykle portfel internetowy, z którego wpłata do bukmachera jest realizowana prawie natychmiast.
Jeśli jest takie konto, z którego możesz zasilić dowolnego bukmachera, to pilnuj, aby na tym koncie zawsze była wystarczająca ilość pieniędzy na potrzebne transakcje.

Żeby też nie wypłacać i wpłacać co chwilę, zostaw odpowiednią ilość środków na kontach bukmacherskich, w których najczęściej grasz. Ilość potrzebnych środków zależy od wysokości stawek jakimi grasz, limitów i od twojej skuteczności.

Jeśli masz gdzieś limity stawek, to nie trzymaj tam dużych sum pieniędzy albo wypłać wszystkie! Zależy jak często tam grasz.

Standardem staje się fakt, że możesz wypłacić tylko tą samą metodą, którą zasilałeś konto bukmachera. To czasem komplikuje sprawę szybkich wypłat. Dowiedz się jak jest na twoich kontach bukmacherskich.

Transfer do bukmachera jest zwykle dużo szybszy niż od niego. Nie licząc przelewów bankowych zwykle jest to od 0 do kilkunastu minut. Wypłata na portfel internetowy zwykle trwa od kilku minut do 2-3 dni, zależnie od bukmachera.

Musisz zatem zadbać o zasilenie portfela internetowego odpowiednio wcześniej. Możesz sobie sporządzić listę czasów oczekiwania na wypłatę z poszczególnych bukmacherów, u których masz konto jeśli doskwierają Ci problemy z płynnością finansową.

To takie ogólne wskazówki, które powinny bardzo ułatwić przepływ środków między kontami.

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.

Komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.