Gdy już zarabiasz na zakładach, warto analizować swoje konta bukmacherskie nie tylko ze swojej perspektywy, ale też ze strony bukmachera. Jeśli bukmacher dojdzie do wniosku, że jesteś trudnym przeciwnikiem, nałoży Ci limit stawek i skupi się na łatwiejszych graczach. Trzeba szczególnie uważać na nowych kontach bukmacherskich.

1. Dane podstawowe

Przy rejestracji większość bukmacherów wymaga podania podstawowych danych, do których dostęp mają pracownicy bukmachera:

  • imię i nazwisko
  • dokładny adres zameldowania (zwykle adres ten jest weryfikowany)
  • data urodzenia
  • email i numer telefonu (email do kontaktu, telefon do weryfikacji)
  • nazwa użytkownika; hasło nie powinno być widoczne w ich systemie

Co pojawi się w google, jeśli bukmacher wpisze te dane, np. “[twoje imię i nazwisko]”? Czy znajdzie tam gracza, który chwali się wygranymi lub systemem na oszukanie bukmacherów? Jeśli tak, to może warto zadbać o usunięcie tych danych? Skromność jest w cenie.

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

2. Dane majątkowe

W ostatnich latach ustawa AML wymusza zbieranie dodatkowych danych dot. twojego majątku.

Jest to punkt, w którym mogą się pojawić kłopoty, np. screen z konta bankowego ujawni Twoje powiązania z innymi graczami, którzy mają konto u tego bukmachera (lub bukmachera powiązanego kapitałowo).

3. Dane dotyczące sposobu gry

Oprócz tego każde logowanie zostawia ślad.

Bukmacher na pewno wie z jakiego IP nastąpiło logowanie. Potrafi tym samym oszacować miasto, w jakim teoretycznie znajduje się użytkownik. Teoretycznie, bo niektórzy gracze łączą się przez VPN z IP zagranicznych, mimo że przebywają w Polsce.

Na pewno są godziny, daty logowania i wylogowania. Czyli bukmacher wie jak długie są twoje “sesje”. Czy są dłuższe niż 6 godzin?

Na pewno jest pełna historia zakładów. Co z niej można wyczytać?

  • Czy jesteś dla niego amatorem, który puszcza AKO za minimalne stawki?
  • Czy jesteś graczem, który raz stawia 5 a raz 500 PLN na zakład?
  • Czy typujesz tylko niszowe ligi i dyscypliny uzyskując spore profity?
  • Ile wynosi suma twoich stawek a ile suma twoich wygranych?
  • Jaki procent stanowi suma wygranych wobec sumy stawek? Czy jest większa niż 98%?

Niezbyt trudno jest określić z jakim typem gracza bukmacher ma do czynienia. Im więcej postawionych zakładów, tym łatwiej o trafną charakterystykę.

4. Wnioski dla bukmachera

Głównym celem charakterystyki gracza jest przede wszystkim określenie czy bukmacher będzie miał w przyszłości z Ciebie zysk. Jeśli nie, to bukmacher może wprowadzić limit stawek na koncie gracza. Po drugie czy warto graczowi dawać bonusy i dostęp do promocji.

Tak działają wszyscy bukmacherzy. Inaczej poszliby z torbami! Jeden nierentowny gracz potrafi “zabrać” bukmacherowi zarobek z nawet 10-100 rentownych graczy.

5. Wnioski dla gracza

Masz wpływ na to jak będziesz postrzegany przez bukmachera. Zachęcam byś uwzględnił to w swojej strategii ogrywania bukmacherów, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Poświęć chwilę i zastanów się czy Twoja strategia może być łatwo odczytana przez bukmachera. Jeśli tak, to bukmacher może łatwo się przed nią obronić. Czy da się “zaciemnić” Twoją strategię dodatkowymi zakładami? Czy będzie to nadal opłacalne? Co można zmienić, by utrudnić bukmacherowi odczyt Twoich intencji? A może czas na zmianę bukmachera?

Ostateczną przystanią zawodowych graczy są bukmacherzy z najwyższymi limitami stawek (bezpośrednio lub u betbrokerów), giełdy zakładów lub specjalizacja w zakładaniu multikont (konta zakładane na inne osoby).

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.