Co bukmacher wie o tobie?

Gdy już zarabiasz na zakładach, warto analizować swoje konta bukmacherskie nie tylko ze swojej perspektywy, ale też ze strony bukmachera. Jeśli bukmacher dojdzie do wniosku, że jesteś trudnym przeciwnikiem, nałoży Ci limit stawek i skupi się na łatwiejszych graczach. Trzeba szczególnie uważać na nowych kontach bukmacherskich.

1. Dane podstawowe

Przy rejestracji większość bukmacherów wymaga podania podstawowych danych, do których dostęp mają pracownicy bukmachera:

 • imię i nazwisko 
 • dokładny adres zameldowania (zwykle adres ten jest weryfikowany)
 • data urodzenia 
 • email i numer telefonu (email do kontaktu, telefon do weryfikacji)
 • nazwa użytkownika; hasło nie powinno być widoczne w ich systemie

Co pojawi się w google, jeśli bukmacher wpisze wybrane dane, np. “[twoje imię i nazwisko]”?
Czy znajdzie tam gracza, który chwali się, że zakłada multikonta, by ogrywać bukmacherów?

Warto sprawdzić samemu, zanim zrobi to bukmacher. Skromność jest w cenie.

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

2. Dane majątkowe

W ostatnich latach ustawa AML wymusza zbieranie dodatkowych danych dot. twojego majątku.

Jest to punkt, w którym mogą się pojawić kłopoty, np. screen z konta bankowego ujawni Twoje powiązania z innymi graczami, którzy mają konto u tego bukmachera (lub bukmachera powiązanego kapitałowo).

3. Dane urządzeń

Każde logowanie zostawia informację o urządzeniu, IP i czasie logowania.
Czasem także o miejscu logowania, a nawet o stronach www, które odwiedzałeś! (poprzez cookiesy, które zaakceptowałeś, bo nie przeczytałeś na co się zgadzasz…)

Warto zadań sobie pytania:

 • Ile osób korzysta z danego urządzania?
 • Ile osób korzysta z danego IP?
 • Czy twoja miejscowość jest bardzo mała i rejestracje następują tylko w pobliżu twojego miejsca zamieszkania?
 • Którym bukmacherom przekazujesz informacje o tym jakie odwiedzasz strony www?

4. Dane strategii gry

Przeczytaj poniższe pytania jako inspiracja do tego ile można zgromadzić o Tobie informacji, aby przewidzieć czy będziesz w przyszłości zyskiwał czy tracił na zakładach:

 • Czy masz dostęp do różnych kont u bukmachera, a czas logowania następuje w krótkich odstępach jeden po drugim, zawsze w tej samej kolejności z podobnymi stawkami?
 • Czy czas twoich zakładów w danej lidze jest często spójny z czasem obstawiania innych graczy? Czy macie wspólne źródło typów?
 • Jak długie są twoje “sesje” gry? Dłuższe niż 6 godzin, przez co możesz być bardziej podatny na zmęczenie?

Bukmacher ma na pewno dostęp do pełnej historii zakładów (nawet jeśli ty nie widzisz pełnej historii).
Co z niej można wyczytać?

 • Czy jesteś dla niego amatorem, który puszcza AKO za minimalne stawki?
 • Czy jesteś graczem, który raz stawia 5 a raz 500 PLN na zakład?
 • Czy typujesz tylko niszowe ligi i dyscypliny uzyskując spore zyski?
 • Ile wynosi suma twoich stawek, a ile suma twoich wygranych?
 • Jaki procent stanowi suma wygranych wobec sumy stawek? Czy jest większa niż 98%?

Niezbyt trudno jest określić z jakim typem gracza bukmacher ma do czynienia. Im więcej postawionych zakładów, tym łatwiej o trafną charakterystykę.
Era sztucznej inteligencji mocno zmieni “zasady gry”.

5. Powiązania między graczami

Jeśli w systemie bukmachera widnieje inny gracz, który obstawiał bardzo podobne zakłady, o bardzo podobnych stawkach, to działa to na niekorzyść podejrzanego gracza. Zwłaszcza jeśli pochodzą z małej miejscowości i mieszkają bardzo blisko siebie i obstawiają bardzo podobne albo identyczne zakłady.

Bukmacherzy mogą także chcieć rozpoznać grupy zorganizowane, czyli tzw. syndykaty. Przeciwko takim grupom bukmacherzy potrafią mieć duże straty, a polityka traktowania graczy z takich grup powinna być określona w Regulaminie bukmachera czy Regulaminie bonusu.

6. Wynik weryfikacji tożsamości

Weryfikacja tożsamości obejmuje najczęściej:

 • Dokument PDF jako wyciąg z konta finansowego
 • Zdjęcie typu selfie
 • Nagranie kamerą typu selfie
 • Czasami bezpośrednią rozmowę z graczem na temat posiadanego konta

Na każdym z tych etapów bukmacher może starać się odnaleźć zależności pomiędzy weryfikowanym graczem, a innymi graczami, którzy posiadają już konto.

Jeśli zatem historia twoich transakcji PDF pokazuje przelewy do innej osoby, która jest klientem danego bukmachera (lub bukmachera powiązanego kapitałowo), to możesz się spodziewać dodatkowych pytań w tym zakresie i ewentualnych komplikacji z wypłatą pieniędzy.

Jeśli tło twojego pokoju będzie podobne (analiza sztucznej inteligencji) jak tło z selfie innego gracza, to możesz spodziewać się komplikacji.

Jeśli w trakcie rozmowy, która jest zazwyczaj nagrywana, nie będziesz umiał odpowiedzieć na pytania jakie dyscypliny obstawiasz, jakie stawki, kiedy ostatnio się logowałeś itp., to spodziewaj się komplikacji.

Szczególnym przypadkiem nadużycia jest założenie konta na kobietę, która nie potrafi przejść weryfikacji telefonicznej (dowód w postaci nagrania głosowego może być podstawą do zatrzymania wygranych i zwrotu depozytu) i nie wie co robiła na swoim koncie:

Zakłady bukmacherskie dla kobiet

Osoba, która używa konta powinna kojarzyć:

 • kiedy mniej więcej zakładała konto,
 • jakie obstawiała zakłady,
 • jakie dyscypliny grała,
 • w jakich godzinach itp.

Słowem wszystko, co jest w historii zakładów i wszystkie informacje jakie zostały przekazane bukmacherowi i które mógł odczytać, znaleźć w Internecie (metodą OSINT).

Na tym założeniu bukmacherzy opierają swój proces weryfikacji, który zazwyczaj nagrywają (głos, dźwięk) w celach dowodowych (na wypadek sporu sądowego). Dotyczy to zwłaszcza wiarygodnych bukmacherów, bo ci mniej wiarygodni potrafią robić problemy z wypłatą na podstawie przesłanek lub poszlak (oprogramowania do szukania powiązań między osobami z określonym prawdopodobieństwem korelacji).

7. Wnioski dla bukmachera

Bukmacherzy działają przede wszystkim dla zysku.

Głównym celem charakterystyki gracza jest przede wszystkim określenie czy bukmacher będzie zarabiał na danym graczu. Jeśli nie, to bukmacher może wprowadzić limit stawek na koncie gracza. Po drugie czy warto graczowi dawać bonusy i dostęp do promocji.

Tak działają wszyscy bukmacherzy. Inaczej zbankrutowaliby w krótkim czasie! Jeden nierentowny gracz potrafi “zabrać” bukmacherowi zarobek z nawet 10-100 rentownych graczy.

8. Wnioski dla gracza

Masz wpływ na to jak będziesz postrzegany przez bukmachera. Zachęcam abyś uwzględnił to w swojej strategii ogrywania bukmacherów, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Poświęć chwilę i zastanów się czy Twoja strategia może być łatwo odczytana przez bukmachera. Jeśli tak, to bukmacher może łatwo się przed nią obronić. Czy da się ukryć lub opóźnić odczytanie Twojej strategii przed bukmacherem? 

Ostateczną przystanią zawodowych graczy są bukmacherzy z najwyższymi limitami stawek (bezpośrednio lub u betbrokerów), giełdy zakładów lub specjalizacja w zakładaniu multikont (konta zakładane na inne osoby).

A może czas na zmianę bukmachera?

Bukmacherzy dla Polaków

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.

Komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

MASZ WŁĄCZONY ADBLOCK :(

Wyłącz proszę AdBlock
dla SureBety.pl
i odśwież stronę.
AdBlock blokuje nie tylko reklamy,
ale także LINKI,
co utrudni Ci nawigację.

Instrukcja jak wyłączyć blokadę reklam.

Nasz Model biznesowy pozwala Ci
korzystać z SureBety.pl za DARMO.
Ale bez reklam
będziemy musieli wprowadzić opłaty od Czytelników.
Nie chcemy tego robić.
Rejestrując się z naszych linków
pomagasz w rozwoju SureBety.pl.
Nie tracisz,
a my możemy zyskać.

Zobacz instrukcję
DZIĘKUJĘ!
Krzysztof ;)

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.