Imienne zaświadczenie o uzyskaniu wygranej

Imienne zaświadczenia o wygranej przydadzą się, gdy będziesz chciał kupić samochód, mieszkanie czy dom, a Urząd Skarbowy zapyta Cię: skąd masz na to pieniądze? Jeśli nie uda ci się udowodnić źródła przychodu, to będziesz musiał zapłacić 75% podatku dochodowego od nieujawnionych źródeł przychodu!

Czy bierzesz udział w loterii, obstawiasz zakłady bukmacherskie, grasz w kasynie czy w pokera, może się zdarzyć, że wygrasz dużą sumę pieniędzy. Jak bezpiecznie wypłacić dużą wygraną? Zwykle pomoże Ci doradca podatkowy, ale podstawowe informacje możesz przeczytać w poniższym artykule.

Jeżeli nie wiesz jakie obowiązują podatki od zakładów w Polsce i za granicą, to zapraszam do artykułu Podatki od zakładów bukmacherskich.

Symbol białej kartki z przyłożonym długopisem w granatowym buttonie

Warto zbierać pisemne zaświadczenia o wygranej, bo są potwierdzeniem uzyskania legalnego dochodu,
fot. Shutterstock

1. Co to jest imienne zaświadczenie o wygranej?

Imienne zaświadczenie o wygranej to dokument potwierdzający legalną wygraną u bukmachera. Bukmacher ma obowiązek wystawić Ci takie zaświadczenie na twoje żądanie. Druk musi być podpisany przez gracza w momencie odbioru, dlatego powinien się po niego stawić w punkcie stacjonarnym albo w siedzibie firmy bukmachera.

2. Dlaczego warto brać imienne zaświadczenie o wygranej?

2.1. Dowód legalności środków

Imienne zaświadczenie o wygranej może służyć graczowi jako dowód, że pieniądze pochodzą z legalnego źródła.

Może mieć to ogromne znaczenie w przypadku, gdy gracz chce zakupić coś drogiego, np.

 • samochód,
 • mieszkanie,
 • dom,

a niekoniecznie ma pokrycie na te wydatki w innych przychodach (praca na etacie, działalność gospodarcza, darowizny, renta etc).

2.2. US jako źródło potencjalnego problemu

W przypadku sporu z Urzędem Skarbowym, ciężar udowodnienia przychodów spoczywa na osobie kontrolowanej! Jeśli Urząd Skarbowy uzna, że gracz uzyskał przychód z nielegalnych źródeł, to może go obciążyć podatkiem 75% wartości nieopodatkowanych przychodów.

Praktyka sądownicza pokazuje, że walka z Urzędem Skarbowym jest zawsze bardzo trudna, a takie próby jak źródło pieniędzy z pożyczki nie rozwiązuje problemu. W miarę powiększania majątku, warto porozmawiać z zaufanym doradcą podatkowym, zanim będzie to niezbędne.

2.3. Zaświadczenia jako źródło przychodów

Imienne zaświadczenia dotyczą tylko wygranych. To oznacza, że przegrane kupony NIE wliczają się do zaświadczeń i nie są ewidencjonowane.

Powiedzmy, że przeciętny gracz obstawia w ciągu roku 100.000 PLN (suma stawek). Statystycznie wygra w sumie 80.000 PLN (bilans -20.000 PLN). To oznacza, że mógłby uzyskać zaświadczenie o wygranej na sumę kwot 80.000 PLN! Czy da się zarobić na stracie???

Skoro problemem jest brak możliwości udowodnienia legalności przychodów, to jeśli ktoś ma nadmiar takiej zdolności, to mógłby się nią (odpłatnie) z kimś podzielić, np. w formie darowizny. Taka pomoc ma wymierną wartość, a więc można na niej zarobić. Wystarczy znaleźć osobę, która może potrzebować takiej pomocy.

Jeśli na przykład gracz ma udokumentowany legalny nadmiar 80.000 PLN, to zapewne znalazła by się osoba do współpracy za 8.5% tej kwoty (6800 PLN).

Wchodzimy tutaj w temat prania pieniędzy, któremu starają się przeciwdziałać takie przepisy jak ustawa AML. Prawo jednak zostało ustanowione przez polityków w sposób “dziurawy” (przypadek?) i dopuszcza wyżej wymienioną optymalizację podatkową.

Można sobie wyobrazić sytuację arbitrażową, w której gracz przegrywałby na zakładach, a mimo to zarabiał na optymalizacji podatkowej. Nie zachęcam do łamania prawa. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, to zachęcam do kontaktu z radcą prawnym.

WNIOSEK:
Warto brać każde potwierdzenie wygranej (powyżej kwoty wygranej 10 PLN powiedzmy) od legalnego bukmachera, jeżeli tylko bukmacher NIE postawił kosztownych barier na twojej drodze.

3. Imienne zaświadczenia to problem dla bukmachera

Przepisy ustawy hazardowej wymuszają na bukmacherach obowiązek wystawiania imiennych zaświadczeń na każdorazowe żądanie gracza. Z tego co wiem, przepisy nie określają minimalnej kwoty wygranej, jaka może być żądana do imiennego zaświadczenia przez gracza.

Teoretycznie możesz poprosić o potwierdzenie wygranej rzędu 2 PLN, ale w praktyce jest to tylko złośliwe działanie względem bukmachera. Jeżeli skala takich działań będzie duża, to bukmacher może zastosować legalne bariery ograniczające takie niepożądane działania. Odbije się to negatywnie przede wszystkim na innych graczach.

UWAGA:

Wystawienie imiennego zaświadczenia przez bukmachera to realne koszty:

 1. Najpierw obsługa klienta musi przyjąć zgłoszenie i odpisać.
 2. Potem trzeba umówić się z klientem na odbiór osobisty w konkretnej lokalizacji, ponieważ do wystawienia imiennego poświadczenia potrzebny jest podpis gracza.
 3. Bukmacher musi przechowywać imienne zaświadczenia i dbać o ich tajność przez okres 5-6 lat. Dla firm hazardowych obowiązkowa ewidencja wypłacanych (wydanych) wygranych dotyczy wartości co najmniej 2280 PLN.

Gdy przemnożymy ilość czasu pracowników przez stawkę roboczogodziny to widać, że koszty po stronie bukmachera mogą być całkiem spore. Nic więc dziwnego, że niektórzy bukmacherzy starają się stawiać znaczące bariery na drodze do należnego graczom imiennego zaświadczenia o wygranej tak, aby zminimalizować ilość wystawionych zaświadczeń.

Trudno bukmacherów winić o niechęć do wystawiania zaświadczeń. Winny jest przede wszystkim zapis ustawy hazardowej narzucający obowiązek osobistego odbioru zaświadczenia. Ma to zapewne zapobiegać praniu brudnych pieniędzy. Dlaczego?

Imienne zaświadczenie dotyczące wygranej jest wystawiane oczywiście tylko na wygrane. Może się więc okazać, że gracz traci na zakładach, ale na podstawie zaświadczeń o wygranych, może wykazywać legalny przychód.

Przy małych kwotach raczej nie warto brać zaświadczeń, ponieważ jest to zbędne obciążenie dla bukmachera (bukmacher może Ci robić z tego tytułu uzasadnione problemy), a korzyści z tego są niewielkie.

Jeżeli obstawiasz duże stawki u legalnych bukmacherów, to warto rozważyć tych, u których imienne zaświadczenie o wygranej jest łatwe do odebrania.

Bukmacherzy stosują zwykle 2 rodzaje barier, aby zmniejszyć liczbę wystawianych imiennych zaświadczeń:

 • bariera czasowa (ograniczony czas na zgłoszenie)
 • bariera odległościowa (ograniczenie lokali, gdzie można odebrać zaświadczenie)

Zgłoszenie żądania o imienne zaświadczenie wygranej zwykle należy zgłosić drogą emailową, ale bukmacherzy ograniczają w Regulaminie czas na złożenie takiego żądania:

Bukmacher Miejsce odbioru zaświadczenia Czas na zgłoszenie żądania (od momentu wygranej lub wypłaty wygranej) Uwagi
superbet
(opinie)
punkt stacjonarny ustalony z bukmacherem 5 lat nie podano limitu czasowego na żądanie zaświadczenia
ETOTO
(opinie)
punkt stacjonarny ustalony z bukmacherem 5 lat nie podano limitu czasowego na żądanie zaświadczenia
forBET
(opinie)
punkt stacjonarny do końca następnego dnia od daty uzyskania wygranej  
betway email 12h jako jedyny wysyła zaświadczenia emailem!
STS
(opinie)
punkt stacjonarny 12h okienko obok wygranego kuponu służy do wybrania adresu lokalu, w którym będzie można odebrać zaświadczenia
Betclic
(opinie)
punkt stacjonarny 12h od momentu wygranej lub dyspozycji wypłaty wygranej
PZBUK
(opinie)
punkt stacjonarny 12h  
Fortuna
(opinie)
punkt stacjonarny 12h do 12 godzin od chwili uzyskania wygranej
LVbet
(opinie)
Katowice
(siedziba firmy)
5 lat nie podano limitu czasowego na żądanie
TOTALbet
(opinie)
Warszawa (Regulamin: w miejscach wskazanych przez bukmachera, ale nie mają punktów stacjonarnych) 24h od momentu wygranej lub dyspozycji wypłaty wygranej
betfan
(opinie)
Warszawa
(siedziba firmy)
12h obsługa na czacie poinformowała, że nie wydają zaświadczeń, ale po konsultacji zmienili zdanie (ich Regulamin nie jest elektronicznie możliwy do przeszukania)
traf
(opinie)
Wrocław lub pocztą! 1 dzień Regulamin nie określa warunków; emailowo wklejają formułkę pisząc do mnie “Pani” o możliwej wysyłce pocztą lub odbiorze w siedzibie firmy
BetX opis Betx)
(Bielsko-Biała
(siedziba firmy)
12h Regulamin się nie załadował (informacja uzyskana z czatu)
zagraniczni
bukmacherzy
jeśli potrzebujesz imiennego zaświadczenia o dużej wygranej (kwota >10.000€), to skontaktuj się z doradcą podatkowym i zaznacz, że chodzi o wygraną z zakładów bukmacherskich oraz zapytaj czy takie zaświadczenie zostanie uznane w Polsce (przepisy hazardowe w Polsce są inne niż w innych krajach)

4. Masz tylko 12-24h na zgłoszenie żądania

Napisał do mnie Poozon (gracz zawodowy, wieloletni i skuteczny typer SureBety.pl). Wygrał pieniądze w sobotę, a w środę prosił Totolotka o imienne zaświadczenie wygranej. Okazuje się, że może to zrobić tylko do 24h od momentu wygranej lub od momentu wypłaty wygranej kwoty.

Na szczęście jeszcze nie zlecał wypłaty, więc miał jeszcze “drugą szansę” żądania (po zleceniu wypłaty). Poozon zlecił wypłatę w kwocie równej wygranej i wystosował do bukmachera od razu żądanie o imienne zaświadczenie.

Regulamin bukmachera Totolotek mówi:

Gracz może zgłosić chęć uzyskania imiennego zaświadczenia o wygranej maksymalnie do 24 godzin od chwili uzyskania wygranej lub od chwili złożenia przez gracza dyspozycji wypłaty wygranej (kwota zgodna z kwotą uzyskanych wygranych dla których wystawione zostanie zaświadczenie).

Według zapisów ustawy hazardowej (nadrzędne prawo wobec Regulaminu bukmachera) zaświadczenie może być WYSTAWIONE najpóźniej w dniu następującym po dniu, w którym uzyskano wygraną, lub po dniu, w którym nastąpiła wypłata (wydanie) wygranej. Ustawa mówi o fakcie WYSTAWIENIA zaświadczenia, a nie o terminie w jakim gracz może zażądać jego wystawienia. Moment żądania jest legalną barierą stawianą przez bukmacherów.

Samo wystawienie jest dosyć szybkie, gdyż następuje zwykle w dniu następnym po prawidłowym żądaniu. Ale wcześniej musisz o nie poprosić w terminie!

 

Zastanawiam się czy nie łamie to praw konsumenta. Wszystkie instytucje, które mówią o “niezwłocznym kontakcie” oznaczają termin.. 14 dni! Wyznaczenie 12-24h wydaje mi się skrajnie krótkim okresem, zwłaszcza że gracz nie ma wpływu na moment rozliczenia zakładu. Ma jedynie wpływ na moment wypłaty. Podejrzewam jednak, że prawnicy bukmacherów już to sprawdzili.

5. Odbiór w siedzibie spółki lub w punkcie stacjonarnym

Bukmacherzy, którzy chcą unikać wydawania zaświadczeń imiennych ograniczają ich dostępność jedynie do głównej siedziby firmy. Wiadomo, że gracz nie będzie jechał 500 kilometrów, by odebrać zaświadczenie o wygranej 100 PLN.

Przykładowo bukmacher LVbet wydaje imienne zaświadczenia tylko i wyłącznie w siedzibie firmy, czyli w Katowicach (o czym nie ma wzmianki w paragrafie 16 Regulaminu bukmachera o wydawaniu zaświadczeń).

Jest to ogromna bariera w postaci koniecznej do pokonania odległości oraz czasu, jaki trzeba poświęcić na odebranie zaświadczenia. Przy mniejszych kwotach większość graczy zrezygnuje z odebrania zaświadczenia.

Jeśli zaświadczenia imienne mają dla Ciebie duże znaczenie, to w pierwszej kolejności rozważ bukmacherów, oferujących odbiór w dowolnym punkcie stacjonarnym.

6. Przykładowe treści Regulaminów

6.1. Wymogi prawne: złożenie podpisu

Przepisy prawa wymuszają na bukmacherach, aby odbiór zaświadczenia był potwierdzony osobistym podpisem. Czy jest to równoznaczne z osobistym stawiennictwem?

Regulamin ETOTO wymaga osobistego stawiennictwa w siedzibie spółki lub punkcie stacjonarnym:

14.1. Zaświadczenie o wygranej wystawiane jest na żądanie uczestnika gry przesłane przez uczestnika za pomocą poczty elektronicznej na adres: pomoc@etoto.pl. (…) Zaświadczenie może zostać wystawione najpóźniej w dniu następującym po dniu, w którym uzyskano wygraną, lub po dniu, w którym nastąpiła wypłata (wydanie) wygranej.

14.2. Z uwagi na konieczność złożenia na zaświadczeniu podpisu żądającego zaświadczenie, odbiór zaświadczenia o wygranej może nastąpić w siedzibie Spółki lub po uzgodnieniu ze Spółką w Punkcie wskazanym przez Spółkę.

Punkt 14.2 zawiera błędny wniosek, ale o tym poniżej.

6.2. Zła praktyka: odbiór tylko w siedzibie

LVbet pisze 22.10.2020 o odbiorze w Katowicach:

Z uwagi na konieczność złożenia na zaświadczeniu podpisu Gracza, odbiór zaświadczenia o wygranej może nastąpić wyłącznie osobiście w siedzibie Spółki pod adresem: 40-384 Katowice, ul. Wańkowicza 3. Zaświadczenie jest drukiem ścisłego zarachowania i podlega przepisom o ochronie danych osobowych.

Może być wystawione najpóźniej w dniu następującym po dniu, w którym uzyskano wygraną, lub po dniu, w którym nastąpiła wypłata (wydanie) wygranej.

6.3. Dobra praktyka: odbiór w dowolnym punkcie przyjmowania zakładów

Regulamin Superbet:

3.8. (…) Wydanie zaświadczenia (…) następuje w siedzibie Spółki lub w innych miejscach wskazanych przez Spółkę. Przed wydaniem zaświadczenia Klient i Spółka uzgadniają wcześniej sposób i dokładne miejsce jego odbioru. Zaświadczenie może być wystawione najpóźniej w dniu następującym po dniu, w którym uzyskano wygraną, lub po dniu, w którym nastąpiła wypłata (wydanie) wygranej.

6.4. Dobra praktyka: pełnomocnictwo

Jeśli nie możesz lub nie opłaca ci się odbierać imiennego zaświadczenia w siedzibie firmy, to jednym z rozwiązań może być znalezienie osoby, która będzie w pobliżu i może to za ciebie zrobić.

Większość legalnych bukmacherów twierdzi, że osobiste stawiennictwo jest konieczne. Nie jest to prawda, bo prawo dopuszcza pełnomocnictwo w formie pisemnej. Jeśli sprawa ma dużą wagę, to często wymaga się potwierdzenia notarialnego. Generuje to koszty i zabiera czas, ale jeśli znajdziesz odpowiednią osobę, to swój czas możesz oszczędzić.

Bukmacherzy zwykle nie piszą w Regulaminie o takim pełnomocnictwie. Możliwość skorzystania z pełnomocnictwa na pewno jest lepszym przypadkiem niż brak takiej możliwości. Pozytywnym bohaterem w tym zakresie jest Superbet, który wyraźnie precyzuje taką możliwość:

3.10. Klient ma prawo do udzielenia pełnomocnictwa osobie trzeciej upoważniającego ją do odebrania wygranej i/lub odbioru zaświadczenia o uzyskanej wygranej. Pełnomocnictwo udziela się z podpisem notarialnie poświadczonym, a sposób odbioru wygranej i/lub zaświadczenia musi być zgodny z Regulaminem.

Wystarczy przygotować pełnomocnictwo (przykładowe druki pełnomocnictwa) i podpisać je własnoręcznie. Następnie wręczyć lub przesłać listem do osoby, która może w twoim imieniu odebrać imienne zaświadczenie i odeśle Ci je pocztą. Zanim to zrobisz, upewnij się czy bukmacher akceptuje pełnomocnictwa.

6.5. Dobra praktyka: list polecony

W 2024 roku tylko BettersTraf Online oferują wysyłkę imiennego zaświadczenia o wygranej listem poleconym!

Jak widać, da się uzyskać od gracza podpis (złożony kurierowi) bez konieczności osobistego stawiennictwa w siedzibie lub punkcie zakładów bukmachera.

Wielu graczy na pewno byłoby gotowych nawet zapłacić za taką możliwość (pokrycie kosztów wysyłki listu), aby nie musieli iść do notariusza czy siedziby bukmachera (nieopłacalne w większości przypadków).

6.6. Zła praktyka: żądanie nadmiernych danych

forbet w dniu 22.10.2020 wymaga nadmiernych danych do wystawienia zaświadczenia:

Aby otrzymać zaświadczenie o wygranej należy zgłosić taką chęć poprzez email pomoc@iforbet.pl najpóźniej do końca następnego dnia od daty uzyskania wygranej (rozliczenia kuponu).

W mailu prosimy zawrzeć:
– Imię i nazwisko,
– Imię ojca,
– Swoją datę urodzenia oraz miejsce urodzenia
– rodzaj i numer dokumentu tożsamości
– PESEL
– Wartość wygranej poszczególnych kuponów oraz ich numer
– Data uzyskania wygranej Zaświadczenie wydaje Pani Marta Kłyż lub Karolina Strzoda.

6.6. Dobra praktyka: precyzja pułapu ewidencji

Przeglądając Regulaminy bukmacherów natrafiłem na nowy zapis w dziale imiennych zaświadczeń, którego autorem jest betway:

13.1.5. GM Gaming zobowiązana jest do prowadzenia ewidencji wypłaconych (wydanych) wygranych, których wartość wynosi co najmniej 2.280 zł.

Większość twoich kuponów zapewne nie będzie przekraczać kwoty 2.280 zł. Nie będą zatem ewidencjonowane. Będą widnieć w systemie bukmachera, ale po 5-6 latach bukmacher może je usunąć z systemu. Jeśli w dodatku zdarzy się tak, że bukmacher zamknie działalność, a urząd skarbowy będzie od ciebie żądał potwierdzenia źródła majątku, to możesz nie dostać potwierdzenia od tego (lub innego bukmachera).

Jest to oczywiście skrajny przypadek, bardzo mało prawdopodobny, ale niektórzy bukmacherzy znikają z rynku i może to mieć dla niektórych znaczenie.

6.7. Niedopowiedzenia w Regulaminach

W regulaminach legalnych bukmacherów nie ma podanej minimalnej stawki, dla której możesz żądać potwierdzenia wygranej. Gdyby każdy gracz jakiegoś bukmachera żądał potwierdzenia wygranej po każdym zagranym kuponie, to obsługa klienta wielu legalnych bukmacherów zostałaby zalana żądaniami, a może nawet ich działalność zostałaby sparaliżowana ilością żądań.

Wystawianie pojedynczych potwierdzeń nie jest korzystne dla żadnej ze stron (bukmachera ani gracza). Stąd kolejny ważny punkt:

6.8. Dobra praktyka: zbieranie kuponów

Poozon zapytał jednego z bukmacherów czy mogą dla niego zbierać kupony, a on je będzie cyklicznie odbierał wybranego dnia. Obsługa w punkcie naziemnym się zgodziła. Jest to miły ukłon w stronę stałego klienta.

6.9. Dobra praktyka: automatyczna obsługa żądań

Oczywiście większa ilość klientów, dla których obsługa punktu naziemnego miałaby gromadzić wygrane kupony, byłaby przytłaczająca. Wraz ze wzrostem potrzeb otrzymywania takich potwierdzeń, może pojawić się potrzeba opracowania dodatkowego systemu, w ramach systemu bukmachera, który zajmowałby się automatyczną obsługą imiennych zaświadczeń.

Wiadomo już, że wysyłka listem poleconym jest możliwa. Wystarczy zrobić system z pobieraniem opłaty za list polecony i wyznaczyć kogoś do cyklicznej wysyłki? Zbudowanie takiego systemu jest oczywiście kosztowne + opłacenie czasu obsługi. Dopóki liczba żądań jest niewielka, taki system się nie pojawi, bo koszty przewyższają korzyści.

Jeśli w przyszłości więcej graczy będzie chciało pobierać zaświadczenia, to taki system automatycznej obsługi może znakomitą przewagą konkurencyjną dla pierwszego bukmachera, który go uruchomi. Skopiowanie tego pomysłu zajęłoby konkurentom kilka miesięcy.

7. FAQ — pytania dotyczące zaświadczeń o wygranych

7.1. Gdzie znajdę informacje na temat imiennego zaświadczenia?

Wszystkie istotne informacje powinny się znajdować w Regulaminie bukmachera. Nie wszyscy bukmacherzy jednak określają w swoim Regulaminie wystarczająco precyzyjnie warunki wydawania zaświadczeń. Wtedy należy wystosować pytanie za pomocą emaila albo czatu na żywo.

Wszystkie otrzymane odpowiedzi należy archiwizować w celach dowodowych, gdyby doszło w przyszłości do sporu z bukmacherem.

7.2. Jak długo przechowywane są zaświadczenia o wygranej?

Bukmacher zobowiązany jest prowadzić ewidencję zaświadczeń oraz przechowywać odpisy wydanych zaświadczeń przez okres 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym uzyskano wygraną lub nastąpiła wypłata (wydanie) wygranej.

Przykłady:

Jeśli wygrana nastąpiła 1.07.2020 i wypłata tydzień później, to bukmacher musi ją przechować do 31.12.2025.

Jeśli wygrana nastąpiła 1.07.2020 i wypłata tej kwoty została zlecona 1.02.2021, to bukmacher musi ją przechować do 31.12.2026.

7.3. Czy dane o wygranej są tajne?

Firma hazardowa jest zobowiązania do ewidencji zaświadczeń (obowiązkowa ewidencja powyżej kwot 2280 PLN) i zachowania tych danych jako poufne. Mogą zostać ujawnione wyłącznie na żądanie następującym instytucjom:

 • Generalny Inspektor Informacji Finansowej,
 • organy Krajowej Administracji Skarbowej,
 • funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej i Policji,
 • sąd i prokuratora w związku z toczącym się postępowaniem,
 • Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w ramach prowadzonego postępowania sprawdzającego.

7.4. Jakie dane są potrzebne do wydania zaświadczenia?

Na zaświadczeniu wygranych o wartości min. 2280 PLN należy podać przynajmniej:

 • imię i nazwisko wygrywającego,
 • rodzaj i nr dokumentu tożsamości,
 • PESEL (w przypadku jego braku adres zamieszkania, datę urodzenia i obywatelstwo),
 • wartość wypłaconej/wydanej wygranej
 • datę wypłaty/wydania wygranej

7.5. Jak wygląda formularz imiennego zaświadczenia?

Przykładowy formularz imiennego zaświadczenia można wydrukować ze strony loteria.org.pl.

Jedna z kopii jest przekazywana graczowi. Druga zostaje w celach ewidencji, jeśli wartość wygranej przekracza ustawową (dla bukmacherów 2.280 PLN).

7.6. Jakie akty prawne określają imienne zaświadczenia o wygranej w Polsce?

Szczegółowe przepisy prawne dot. imiennych zaświadczeń o wygranych w Polsce określa ustawa hazardowa z dnia 19.11.2009 roku (nowelizowana 1.04.2017 roku) w artykule 20.

7.7. Czy mogę sobie pobrać zbiorcze zaświadczenie za cały rok?

Treść Regulaminów wskazuje na to, że nie ma zaświadczeń “zbiorczych”, np. rocznych.

Zobacz jak Regulamin to precyzuje: można zrobić jedną wielką wypłatę (na sumę wygranych) i zlecić od razu pobranie kilku zaświadczeń za jednym razem.

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.

Komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.