SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  ARTYKUŁ

  W latach 2010-2016 ponad 90% graczy w Polsce wybierało obstawianie u zagranicznego bukmachera pomimo tego, że było to "nielegalne". W 2018 roku 40-50% polskich graczy wciąż obstawia za granicą. Gracze nie mają wyboru, jeśli chcą zarabiać na zakładach.

  nielegalni-bukmacherzy500.jpg Poszukiwanie bukmacherów internetowych

  1. Kim jest zagraniczny bukmacher?

  Dfn. Zagraniczny bukmacher to w Polsce bukmacher, który nie posiada licencji (zezwolenia) polskiego Ministra Finansów na działalność związaną z zakładami wzajemnymi.

  Termin nielegalny bukmacher NIE odzwierciedla wszystkich faktów, gdyż zagraniczni bukmacherzy działają na podstawie legalnych zagranicznych licencji i w tychże krajach działają legalnie. Tylko sztuczna umowa, zwana "polskim prawem", odgórnie mówi co jest legalne, a co nie.

  2. Czy zagraniczni bukmacherzy są nielegalni w Polsce?

  Tak. Bukmacherzy zagraniczni są według polskiego prawa nielegalni. Według prawa Unii Europejskiej są legalni, a to prawo jest nadrzędne nad prawem polskim.

  Polskie prawo nie zostało dostosowane do przepisów unijnych i łamie prawo swobody do prowadzenia działalności gospodarczej w ramach UE. Dlaczego Polska nie wystąpiła przeciwko zagranicznym bukmacherom, skoro rzekomo działają nielegalnie na jej terenie? Dlaczego ściga się graczy i obywateli Polski? Łatwiej jest zastraszyć Polaków po minimalnym koszcie niż dochodzić swoich niesłusznych racji na arenie międzynarodowej.

  Dotykamy tutaj dylematu moralnego: co jest ważniejsze - jednostka czy społeczeństwo?

  Jeżeli uważasz, że społeczeństwo jest ważniejsze niż ty i że obecna partia rządząca wyda lepiej twoje pieniądze niż ty sam, to powinni Cię interesować tylko bukmacherzy legalni, którzy odprowadzają podatki do Skarbu Państwa, a politycy je wydają. Jak rządzącym zabraknie pieniędzy, to po prostu podniosą podatki albo dodrukują pieniądze, uzasadniając to zbyt niską inflacją. Oni tylko "chcą twojego dobra". Nie daj go sobie zabrać :)

  Jeżeli uważasz, że państwo ma służyć jednostce, a nie jednostka państwu, to granie u bukmacherów jest twoim wolnościowym wyborem, zgodnym z prawami rynku. Jeżeli możesz bez konsekwencji obstawiać u zagranicznych bukmacherów, to dlaczego miałbyś z tego nie skorzystać? Napisałem "bez konsekwencji", ponieważ przepisy ustawy hazardowej są w praktyce nieegzekwowane. Jeżeli tylko ktoś postępuje zgodnie z zasadami bezpieczeństwa (Jak bezpiecznie wpłacać do bukmacherów zagranicznych?), to w obecnej sytuacji jest szansa bliska zeru, że poniesie tego konsekwencje.

  Odkąd obowiązuje ustawa hazardowa 2009, tylko raz zdarzyło się, że organy ścigania zdobyły (nielegalnie!) dane graczy z banku, którego głównym udziałowcem jest oczywiście Skarb Państwa. Była to polityczna nagonka, która miała na celu nastraszyć niedoinformowaną część społeczeństwa i to się udało w 2014 roku. Pisałem o tym w artykule Wezwanie do Izby Celnej. Potem przerzucono się z graczy na ściganie stron internetowych takich jak SureBety.pl.

  Komuś wyraźnie zależało na tym, aby w Polsce zablokować zagranicznych bukmacherów przed wejściem na polski rynek. Stało się to kosztem zwykłych graczy. Stoi za tym prawdopodobnie jedna lub wiele z największych firm hazardowych na polskim rynku. Moim zdaniem w grę wchodzi STS albo Totalizator Sportowy (patrz zniszczenie rynku jednorękich bandytów).

  Po nowelizacji ustawy hazardowej 2017 roku Ministerstwo Finansów ogłosiło wielki sukces (za rządów PiS mamy same wielkie sukcesy). Ich zdaniem rozprawili się z szarą strefą, a tymczasem fakty są takie, że wielkość szarej strefy spadła z 90% przed 2017 rokiem do około 40-50% w 2018 roku (Przeciwdziałanie Szarej Strefie w Polsce 2018/19 str.65). Ja widzę, że ludzie nadal grają i spadek odwiedzalności na SureBety.pl jest o połowiczny, więc sukcesem Ministerstwa bym tego nie nazwał. Co najwyżej dobrym posunięciem taktycznym polityków i lobbystów.

   

  Czy w takiej sytuacji powinieneś ograniczyć się do grania u legalnych bukmacherów? Czy powinieneś być posłuszny politykom i lobbystom? Co jest Twoim celem w obstawianiu? Zysk czy rekreacja? Co się musi stać, abyś sprowadził na siebie problemy?

  Zakłady bukmacherskie są tylko dla odpowiedzialnych osób. Decyzja należy do Ciebie. Jeśli ty jej nie podejmiesz, zrobi to za Ciebie państwo. Jeśli brakuje Ci jakiś informacji lub masz jakieś wątpliwości czy obawy, to opłaca się poszukać informacji w Internecie, aby je rozwiać w jedną lub drugą stronę.

  3. Dlaczego zagraniczni bukmacherzy są celem rządu?

  Rząd w Polsce stosuje od 2009 roku politykę nacjonalizowania branży hazardowej. Obarcza klientów zakładów sportowych ogromnym podatkiem obrotowym 12% od każdego zakładu (jeden z największych w Europie), podczas gdy za granicą podatki płacą tylko bukmacherzy, a nie gracze.

  Poker, gry liczbowe, loterie pieniężne, gry telebingo i gry na automatach poza kasynem zostały objęte monopolem państwa, a za udział w "nielegalnych grach" państwo straszy karami graczy (po 2017 nie słyszy się już o egzekwowaniu kar w praktyce), którzy w większości nie zdają sobie nawet sprawy, że w latach 2010-2017 obstawiali nielegalnie.

  Z zawodowych graczy robi się przestępców dając pozorny wybór:

  • graj legalnie, ale wtedy nie zarobisz
  • graj nielegalnie, ale jak cię złapiemy, to zabierzemy ci pieniądze
  • wyjedź z Polski
  • przestań obstawiać

  Pozorny wybór polega na tym, że jeśli ktoś gra dla zysku i jest na tyle dobry, że ogrywa bukmacherów, to nie może sobie pozwolić na ograniczenie się tylko do legalnych bukmacherów, bo wtedy nie zarobi godziwych pieniędzy.

  UWAGA:

  Obstawianie zakładów u legalnych bukmacherów jest jak bieganie maratonu z kulą u nogi.

  Średniozaawansowani i zawodowi gracze wiedzą na co trzeba zwrócić uwagę, aby nie dać się złapać i by móc obstawiać u zagranicznych bukmacherów. Jeśli ktoś jest ostrożny, to Izba Celna nie ma narzędzi do udowodnienia komuś winy. Gracz musiałby sam na siebie dostarczyć dowodów winy.

  Graczom rekreacyjnym jest obojętne czy przegrywają u legalnego czy zagranicznego bukmachera. Przy obowiązującej ustawie hazardowej, większość rekreacyjnych ogranicza się do legalnych bukmacherów. Nie zdobywają wiedzy jak działa branża.

  Smutne jest to, że porządni gracze zakładów zostali przez prawo zepchnięci do szarej strefy.

  3. Legalni bukmacherzy dla gracza rekreacyjnego

  Przyjrzyjmy się ważnym kryteriom wyboru bukmachera z perspektywy gracza rekreacyjnego, który obstawia głównie dla przyjemności. Jeśli porównamy te kryteria okaże się, że większości graczy rekreacyjnych wystarcza oferta bukmacherów legalnych.

  Porównanie bukmacherów (gracz rekreacyjny)
    Legalny bukmacher naziemny Nielegalny bukmacher internetowy
  1. Punkty stacjonarne TAK zwykle NIE
  2. Czynnik towarzyski wysoki niski
  3. Bonusy i promocje bardzo atrakcyjne od braku do bardzo atrakcyjne
  4. Różnorodność oferty szeroka bardzo szeroka
  5. Egzekwowalność praw bardzo wysoka od zerowej do bardzo wysokiej
  6. Procedura wpłaty/wypłaty łatwa bywa skomplikowana

  3.1. Punkty stacjonarne

  Prowadzenie każdego punktu stacjonarnego wiąże się z kosztami. By dana placówka miała rację bytu, musi nie tylko być w stanie utrzymać samą siebie (średni koszt to ok. 10-20 tys. PLN od placówki), ale też wygenerować dochód. Z tego powodu w punktach naziemnych oferowane kursy zawierają wyższą marżę niż w ofercie bukmacherów internetowych.

  Bukmacherzy naziemni często posługują się ok. 10%-wą marżą, tzn. wystawiają kursy np. 1.80 - 1.80. Na to samo zdarzenie w internecie standardem jest marża 7-8%, czyli kursy 1.85-1.85 (marża 8%), a najlepsi bukmacherzy, zaoferują kursy na poziomie 1.95 - 1.95 (marża 2,5%).

  Wybierając bukmachera z punktem stacjonarnym nie będziesz miał wysokich kursów.
  Wybierając bukmachera z wysokimi kursami nie będziesz miał punktów stacjonarnych.

  3.2. Czynnik towarzyski

  Dla wielu graczy obstawianie u bukmacherów stacjonarnych ma swój specyficzny klimat.

  Kto z nas nie pamięta podniecenia jakie towarzyszyło pierwszemu zagranemu kuponowi? Wizyta ze znajomymi po szkole, gorąca wymiana uwag i puszczenie przysłowiowej "taśmy za dwójkę" na całą rundę Ligi Mistrzów czy kolejkę danej ligi.

  Niektórym odpowiada taki styl spędzania wolnego czasu i pozostają w swojej strefie komfortu przyzwyczajeń i sentymentów. Ich celem nie są zyski, więc pozostają graczami rekreacyjnymi i często korzystają z usług stacjonarnych punktów bukmacherskich.

  Decyzja o korzystaniu z internetowego bukmachera to niejako przejście na wyższy poziom obstawiania zakładów:

  • przyjemność z gry przestaje być celem samym w sobie: hobby staje się pracą
  • gotówka zamienia się w cyferki na monitorze
  • dobre i złe podpowiedzi kolegów milkną, dając poczuć ciężar odpowiedzialności za własne decyzje
  • relacje towarzyskie często ulegają ochłodzeniu
  • panie z punktu stacjonarnego stają się superlaskami z Shutterstocka, które nie mówią, a piszą

  Znaczna większość graczy zaczynała właśnie od bukmacherów naziemnych. Sentyment pozostaje i twarz często sama składa się do uśmiechu, gdy gracz zawodowy przechodzi obok stacjonarnego punktu obstawiania zakładów.

  3.3. Bonusy i okresowe promocje

  Legalni bukmacherzy i zagraniczni bukmacherzy proponują często bardzo atrakcyjne bonusy i programy lojalnościowe wybranych graczom. Są bardzo konkurencyjni wobec siebie pod tym względem. 

  Legalni bukmacherzy dominują w specjalnych ofertach dla Polaków. Jest to zwykle oferta podwyższonych kursów, specjalne konkursy z nagrodami czy wystawienie kursów na mało popularne zdarzenia (niższe ligi, wybory prezydenckie, zwycięzca popularnego TV show itp.).

  Zagraniczni bukmacherzy są bardzo mocno zróżnicowani pod kątem bonusów powitalnych. Ponieważ są ich dziesiątki na rynku, pokusa otwierania wciąż nowych kont jest bardzo duża.

  3.4. Różnorodność oferty

  Oferta bukmacherów internetowych jest dużo bogatsza niż punktów stacjonarnych. Dotyczy to przede wszystkim oferty zakładów na żywo. W internecie spotkamy szerszą ofertę, wyższe kursy, darmowe transmisje spotkań i bieżące statystyki. Zakłady na żywo często budzą największe emocje.

  Zagraniczni bukmacherzy mają w zestawie dla zarejestrowanych graczy także inne produkty, jak np. zakłady finansowe (tzw. opcje binarne), poker czy kasyno.

  Legalni bukmacherzy królują natomiast w ofercie niższych polskich lig (nie tylko piłkarskich, ale też np. koszykarskich), na które chociażby Fortuna czy ETOTO posiadają różnorodną ofertę zakładów. To bardzo dobra opcja dla ludzi śledzących zmagania w III czy IV lidze, gdzie czasami nawet mimo podatku można złapać wartościowy zakład.

  3.5. Egzekwowalność praw

  W przypadku legalnych bukmacherów, gracz nie musi się przejmować, że bukmacher może go oszukać.

  W przypadku zagranicznych bukmacherów trzeba mieć świadomość rankingu wiarygodności bukmacherów SBR i w przypadku wybrania nieodpowiedniego bukmachera, może się okazać, że wpłaconych (i wygranych) środków nie uda się już odzyskać.

  3.6. Procedura wpłaty/wypłaty

  bukmacherów naziemnych przyjmowanie zakładów odbywa się przy użyciu gotówki lub płatności kartą kredytową. Wypłata następuje jedynie w formie fizycznych pieniędzy; zazwyczaj na jej odebranie ma się określony czas, np. w STS jest to 30 dni.

  Bukmacherzy internetowi oferują szerszą gamę metod wpłaty/wypłaty pieniędzy niż bukmacherzy naziemni. Oprócz najbardziej stanardowych, typu konto bankowe czy karta kredytowa, dostępnych jest też szereg portfeli elektronicznych, obsługa kodów PaySafeCard czy kody bonusowe.

  Niektórzy bukmacherzy internetowi czasami pobierają niewielkie prowizje w celu pokrycia kosztów administracyjnych. Dotyczy to najczęściej usług wpłaty/wypłaty karty kredytową, bądź jakimś mniej popularnym portfelem elektronicznym czy też próbie wypłaty depozytu bez wcześniejszego zaryzykowania środków w zakładach.

  To co może nastręczać trudności przy korzystaniu z zagranicznych bukmacherów to weryfikacja tożsamości. U zagranicznych bukmacherów stykamy się z nią przy próbie wypłaty większej gotówki z konta. Bukmacherzy internetowi mogą sobie zażyczyć takich dokumentów jak: potwierdzenie przelewu, wystawionego rachunku, skanu karty (zakryj niektóre cyfry!), paszportu itp.

  Niektóre weryfikacje bywają żmudne, długotrwałe i irytujące. Czasem wręcz poniżające, gdy bukmacher żąda zdjęcia dowodu osobistego trzymanego przy twarzy (forma stosowana wobec niechcianych graczy). Cały proces potrafi trwać od kilku dni do tygodni. Zwłaszcza jeśli bukmacher nie słynie z szybkiego kontaktu z graczem czy w przypadku wystąpienia bariery językowej.

  legalnych bukmacherów weryfikacja tożsamości jest łatwa, szybka i zazwyczaj już na poziomie rejestracji konta bez ponownego powtarzania.

  4. Zagraniczni bukmacherzy dla gracza zawodowego

  Zobaczmy teraz kluczowe kryteria wyboru bukmachera z perspektywy gracza zawodowego, który obstawia głównie dla zysków:

  Porównanie bukmacherów (gracz zawodowy)
    Legalny bukmacher naziemny Zagraniczny bukmacher internetowy
  1. Podatek obrotowy bardzo wysoki: 12% w Polsce 0% (Niemcy 5%)
  2. Podatek dochodowy wysoki 10% w praktyce 0%
  3. Atrakcyjność kursu wypadkowego niska wysoka
  4. Wiarygodność bukmachera bardzo wysoka od scamów do bardzo wysoka
  5. Limity stawek od średnie do wysokie od bardzo niskie do bardzo wysokie

  4.1. Podatek obrotowy 12%

  Bukmacherzy naziemni zgodnie z polskim prawem hazardowym mają obowiązek odprowadzać za graczy 12% podatku obrotowego od każdego postawionego kuponu. Oznacza to, że każda stawka, którą gracz chce postawić, jest pomniejszana o 12% przed zawarciem zakładu.

  Granie tylko u bukmacherów naziemnych powoduje, że gracz musiałby osiągać yield (zwrot z inwestycji) na poziomie min. 12%, aby cokolwiek zarobić. Graniczy to z cudem i udaje się to tylko nielicznym graczom zawodowymAmatorzy, którzy potrafią zarobić mimo podatku, mogliby zarobić krocie, gdyby przenieśli swoją działalność do Internetu.

  Tak wysoki 12% podatek obrotowy sprawia w praktyce, że gracze zawodowi muszą korzystać z bukmacherów internetowych (teoretycznie nielegalnych) albo zrezygnować z obstawiania zakładów.

  Internetowi bukmacherzy działają na innych licencjach niż polska. Mają najczęściej siedziby w rajach podatkowych, w związku z czym gracze nie są obciążani żadnym podatkiem.

  4.2. Podatek dochodowy 10%

  Dla wygranych powyżej kwoty 2.280 PLN, oprócz podatku obrotowego, trzeba odliczyć od potencjalnej wygranej 10% podatku dochodowego. To zmniejsza potencjalną wygraną o kolejne 10%.

  4.3. Atrakcyjność kursu wypadkowego

  Na screenie widać kupon od gracza rekreacyjnego, który postawił 95.000 PLN na mecz Niemcy - Polska. Kwota nie mogła być większa, by nie przekroczyć max. wygranej jaka obowiązuje w STS (500.000 PLN).

  STS-kupon-Niemcy-Polska-16-06-2016.jpg Gracz VIP postawił 95.000 PLN w STS i wygrał

  Gracz założył się z legalnym bukmacherem po kursie @5.95. Gdyby wybrał zagranicznego bukmachera, mógłby w momencie składania zakładu uzyskać kurs @6.50 u zagranicznego bukmachera (screen kursów z rynku poniżej).

  niemcy-polska-kursy-przedmeczowe.png Gracz VIP postawił 95.000 PLN w STS i wygrał

  Obliczmy optymalność finansową tego zakładu:

  Bukmacher legalny vs zagraniczny
    Bukmacher legalny Bukmacherzy internetowi
  Stawka 95.000 PLN 95.000 PLN
  Najlepszy kurs 5.95 6.50
  Wygrana bez podatku 565.250 PLN 617.500 PLN
  Wygrana po podatkach 447.678 PLN 617.500 PLN
  Wygrana / Optymalna wygrana 72,5% 100%

  Gdyby gracz postawił te 95.000 PLN przez Internet, jego potencjalna wygrana wyniosłaby 617.500 PLN zamiast 447.678 PLN (brak tej wiedzy kosztował 169.822 PLN). Gracz zgodził się na 27,5% mniejszą wypłatę.

  4.4. Wiarygodność

  Legalni bukmacherzy naziemni działający w Polsce tacy jak Fortuna czy totolotek cieszą się bardzo dużą renomą i ugruntowaną pozycją na rynku. Ich wiarygodność jest bardzo wysoka i o bezpieczeństwo środków nie ma się co martwić. W razie sporu z bukmacherem, zawsze można skierować sprawę do polskiego sądu.

  Bukmacherzy internetowi podlegają regulacjom prawnym w kraju, który wydał im licencję. Są to tzw. jurysdykcje. Różne kraje mają różne wymagania co do bukmacherów, a co za tym idzie, różne sposoby egzekwowania lub brak egzekwowania praw graczy wobec bukmachera.

  Bardzo duży wpływ na wiarygodność bukmachera, poza rodzajem licencji, ma też ranking wiarygodności SBR. To najważniejszy ranking służący do wstępnej oceny wiarygodności bukmachera.

  Jak widać obstawianie u bukmacherów internetowych wymaga większej znajomości rynku. Gracze rekreacyjni często nie chcą poświęcać czasu na poszerzanie swojej wiedzy, dlatego zwykle starają się ograniczać do powszechnie znanych bukmacherów, bo ci powinni mieć wysoką wiarygodność.

  4.5. Limity stawek

  Gracze rekreacyjni grają zwykle za małe kwoty (do 200 PLN na zakład). Dlatego limity stawek najczęściej ich nie dotyczą. Ciekawostką jest, że w Internecie u niektórych bukmacherów można grać już od 0,50PLN/zakład.

  Jeśli gracz chce stawiać większe kwoty, to tu bukmacherzy legalni i zagraniczni nie różnią się znacząco. Prawie wszyscy bukmacherzy ograniczają maksymalne stawki graczy, tym których uważają za nieprofitowych.

  Maksymalna kwota wygranej jest ściśle określona w Regulaminie bukmachera. W praktyce pracownik legalnego bukmachera kontaktuje się z centralą za każdym razem, gdy klient chce postawić min. 200 PLN (wysokość zależna od bukmachera). W takim przypadku możliwe jest odrzucenie pozostałej stawki kuponu, bądź zmniejszenie kursu na interesujące gracza zdarzenie.

  "Rozbicie" stawki 1000 PLN, np. na 10 kuponów po 100 PLN, może skutkować przyjęciem tylko pierwszego zakładu (zgodnie z Regulaminem danego bukmachera naziemnego). W celu zagrania wyższej stawki pozostaje odwiedzenie kilku punktów naziemnych bukmacherów. Jest to jednak czasochłonne, a kurs w tym czasie zapewne spadnie.

  Naprawdę duże stawki są możliwe tylko do zagrania u bukmacherów internetowych.

  5. Podsumowanie

  Po wprowadzeniu ustawy hazardowej 2017, udział zagranicznych bukmacherów w rynku zakładów w Polsce spadł w 2018 roku z 90% do około 40-50%. Jeśli masz aspirację zarabiania na zakładach, musisz poszerzać swoją wiedzę. Aby zrealizować ten cel, prędzej czy później będziesz musiał skorzystać z oferty zagranicznych bukmacherów.

  Jeśli gracz dla przyjemności i nie chcesz zgłębiać swojej wiedzy na temat zakładów, to ogranicz się tylko do legalnych bukmacherów.

  6. FAQ — Najczęściej zadawane pytania

  6.1. Czy obstawianie u bukmacherów zagranicznych jest bezpieczne?

  Teoretycznie nie. W praktyce tak.

  Gra u bukmacherów zagranicznych jest teoretycznie zabroniona, jednak w praktyce nie ma narzędzi do egzekwowania tego prawa.

  6.2. Jak bezpiecznie wpłacać do bukmacherów zagranicznych?

  Zobacz artykuł Jak wpłacać do bukmacherów zagranicznych?

  UWAGA:
  Jeśli interesuje Cię gra u zagranicznych bukmacherów bez podatku obrotowego 12%, napisz do mnie czego potrzebujesz. Mogę pomóc ci w doborze bukmachera czy bonusu powitalnego. Z uwagi na polską ustawę hazardową nie mogę tego oferować publicznie.

  Napisz do mnie by poznać ZA DARMO listę zagranicznych bukmacherów

  Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
  Komentarze (18)  • (132)
   25-05-2018 19:38 (pt)

   Mam kilka spraw do powiedzenia , nie chce pisać w 100 miejsach więc napisze w tym miejscu co mam do powiedzenia :

   1 . Grałem w paru nielegalnych bukkmacherach , którzy nawiasem mówiąc niewiadomo czy są nielegalni , bo sami mowia , ze sa legalni , wiec cholera wie . Unibet , bethome , bet365 , expekt , nie mialem zadnego problemu , bo robilem wszystko co kazali , w unibecie tylko mi przetrzymali dosc duzo przez prawie miesiac , ale wyplacili mimo ze sie domyslili ze gram na koncie brata . W bet365 nigdy nie mialem zadnych problemow , kase zawsze wyplacaja , wiec mam podejrzenie ze ludzie co tu mowia jak to unibet kradnie czy inni bukmacherzy blokuja , to domyslam sie ze robia cos nielegalnego . Jakby co to ja gralem tylko w madry sposob , jak arbsy i tak dalej i oczywiscie niezle ich ograbilem .

   2 . Pinnacle raczej jest i tak raczej najlepszym bukmacherem , ale ma niektóre wkurwiajace rzeczy , jak przeciaganie nierozliczania zakladow . Zdarza sie ze mam na 2 gema 1 seta na Nadala postawione , a jeszcze pod koniec 2 seta nie ma rozliczenia . I to jest w miare czesto takie nierozliczanie . Unibet bet365 czy inne prawie zawsze w chwili meczu rozliczaja . Granie overow jest w penwych okolicznosciahch na soccer w ogole  nie oplacalne . Zdarza sie ze stawiam over  a potem czekam 3 minuty czy zaakceptuja czy nie . Jedyna chyba mozliwosc to ogladac mecz i postawic over jak jest wybicie od bramki . Inaczej jesli padnie gol to nic bo zwrot ,a jesli nie padnie i w koncu zaakceptuja to w danym momencie jest juz znacznie wyzszy kurs albow samym pinnacle albo gdzie indziej  szczegolnie w koncowkach . Na under stawiac mozna spokojnie , jest nawet lepiej niz w innych bukach . Ciekawe ze overy sa kiepskie ale z kolei undery sa dobre .

   3 . Jesli chodzi o kupowanie kont , to probowalem wiele razy , niestety prawie zawsze oszusci , no ja akurat jestem na tyle sprytny , ze szybko ich wylapuje bo sie pytam doslownie o wszystko i tak dalej i zawsze wychodzi na jaw . Na razie jedynego uczciwego co spotkalem i co od niego kupilem to chyba gosc z tej strony o nazwie David . Ale teraz nie wiem czy bym od niego wiecej kupil , bo nie mozna nic innego od niego kupic mimo jego zapewnien . Sam radze nie kupowac zadnych kont od kogos nieznanego . A przy okazji sam szukam kont od kogos zaufanego . Mniej wiecej za unibet moge dac 1500 , to samo za bethome , cena wysoka bo nikt na razie tego nie sprzedaje , oczywiscie w pelni zweryfikowane z pelnym kompletem dokumentow . Kont bet365 nie potrzebuje , bo oni sa uczciwi , ale limit po doslownie dwoch zakladach daje nie oplacalnosc kupienia tego konta . 

   4 . Po za tym caly czas nie rozumiem jednej rzeczy , moze ktos z rozumem mi cos powie , bo gram juz kilka lat , doswiadczenie ogromne , ale dalej nie wiem dlaczego ktos sprzedaje swoje typy a nie gra na przyklad w pinnacle . Gdybym ja mial swoje typy i widzial ze wchodza , to jedna z pierwszych rzeczy jaka by mi przyszla do glowy  to nie podzielic sie z nikim przypadkiem , zeby nie wyszlo na jaw i nie skonczylo mojej zabawy z wygrywaniem i grac w pinnacle za duze sumy w jakims kraju gdzie mozna grac i po roku mam milion czy miliard euros . A tu caly czas ludzie reklamuja swoje typy i sprzedaja . Nie mam pojecia dlaczego to robia . Jedyne co mi do glowy przychodzi to to , ze ich typy sa g... warte i chca ponaciagac innych . Ale moze nie widze jakiegos powodu, dlaczego nawet uczciwi typerzy chca sprzedawac typy zamiast na nich grac .  

   5 . Mialem sprawe dwa lata temu z tymi ku..mi z urzedu , ciangalem te sprawe ile sie dalo , wzywali mnie , ja oczywiscie oszukiwalem jak moglem , celowo ubieralem sie najgorzej jak moglem na wizycie w tym urzedzie zeby wygladac jak biedak , napisalem zreszta pismo , ze nic nie mam ( mimo ze moge powiedziec ze mialem wtedy znacznie wiecej niz 100 k swojego majatku ) i w koncu o dziwo odpuscili , chcieli od mnie 30 k , tyle ile wyplacilem z bethome co zobaczyli na kwitkach z banku , ale ostatecznie umorzyli sprawe . Ciekawmi mnie jak teraz jest , z tego co widze faszyzm socjalizm komunizm narasta ( podatki w gore , rozdawnictwo pieniedzy w gore , przekupywanie ludzi ich wlasnymi pieniedzmi jest super sposobem na wygranie wyborow i wp....nie sie panstwa we wszystlko co tylko mozliwe ) w polsce za sprawa " dobrej zmiany " wiec wydaje mi sie ze powinno byc gorzej . ale sam nic nie slysze zeby cos scigali albo jakies sprawy byly . 

   Odpowiedzi: 1
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (1)
   23-05-2018 18:00 (śr)

   a jak to wyglada gdy mam konto w Holandi na bwin ?? jak z wyplatami na konto ? moze mnie scigac tutejsza skarbowka ? sa jakies limity wyplat ?

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 185.124.***.**
   24-05-2017 10:28 (śr)

   Jak to w końcu jest,będzie blokada czy nie????

   http://gadzetomania.pl/1003,ministerstwo-finansow-nie-zamierza-cenzurowac-internetu-blokady-serwisow-bukchamerskich-nie-bedzie

   Odpowiedzi: 1
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 62.244.***.***
   23-05-2017 14:41 (wt)

   Jeśli chodzi o zakład za 95000 to wynik był 0:0 to jak mógł wygrać ?

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (137)
   17-05-2017 00:29 (śr)

   Pełen profesjonalizm i zawodowstwo jednym zdaniem podawać typy z kursami od zagranicznych i pisać farmazony jednocześnie o zarabianiu u ziemniaków :) przynajmniej każdy ma okazję się przekonać z kim ma do czynienia . I koleś który ma taką sieczkę w głowie jest typerem na surebety. Nawet nie wspominając o tym że przynajmniej połowy typów wogole by nie zagrał u ziemniaka a jeśli już to nie po kursie 50,00 jak w sbo tylko po kursie 20 w sts nie wliczając podatku ;) powodzenia . Zawodowiec :)

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 31.178.***.***
   15-05-2017 18:00 (pon)

   kolega yourtipster na stronie głównej surebety.pl podaje swoje typy i rozlicza je według  "nielegalnych" kursów

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (22)
   13-05-2017 00:07 (sob)

   co za kolo ten yupikster

   Odpowiedzi: 1
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (9)
   12-05-2017 11:01 (pt)

   Dobrze prawisz gostek365. Na zamotańca w ogóle nie powinno się zwracać uwagi.., ale pisząc takie anegdoty co po chwilę jak nie tu to na innym forum to naprawdę trzeba zrobić pocisk{#emotions_dlg.smile}

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top