Karta płatnicza

Karty kredytowe i debetowe są dobrą metodą wpłaty do legalnych bukmacherów. Graczom, którzy chcą wpłacać do zagranicznych bukmacherów, poleca się korzystanie z portfeli internetowych, by uniknąć zbędnych nieprzyjemności w przypadku kontroli konta bankowego.

Końcówka pióra z widoczną stalówką na granatowej karcie płatniczej

Do kart płatniczych zaliczamy karty debetowe (wydawane do konta/portfela internetowego), karty kredytowe (umożliwiające zaciągnięcie długu) oraz karty prepaid (płatność z wpłaconych na konto karty środków). fot. Shutterstock (31264078)

1. Karta debetowa a kredytowa

Karta debetowa i kredytowa są zwykle przypisane do konta bankowego.

Def.1. Karta debetowa jest kartą płatniczą wydawaną do konta bankowego. Musisz posiadać środki na koncie, żeby z niej skorzystać. Tworzy ona blokadę środków na twoim koncie w momencie dokonania transakcji.

Blokady środków są rozliczane najczęściej przez 2-3 dni robocze. Kwota blokady nie może przekroczyć stanu środków dostępnych na koncie posiadacza karty. Większość kart debetowych umożliwia płatność w internecie. Do płatności w internecie oprócz nr karty i danych posiadacza wymagany jest numer CVV, który znajdziemy na odwrocie karty. Niektóre banki dla bezpieczeństwa płatności kartą w internecie autoryzują transakcje wysyłając SMS z kodem.

Def.2. Karta kredytowa to karta płatnicza, którą wydaje bank przyznając jej posiadaczowi możliwość skorzystania z kredytu do kwoty przyznanego na karcie limitu. Wszystkie płatności dokonane kartą kredytową zmniejszają kwotę dostępnego limitu na karcie.

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

2. Płatność kartą u bukmachera

2.1. Sytuacja prawna

Wszystkie transakcje polską kartą debetową lub kredytową zapisywane są w historii rachunku konta, do którego karta jest przypisana. W związku z obowiązującą ustawą hazardową, gracz może ponieść karę finansową, jeśli na jego rachunku zostaną odkryte przelewy do/z nielegalnego bukmachera. Sam fakt przelewów nie jest jeszcze dowodem obstawiania u tegoż bukmachera. Izba Celna nie ma narzędzi, by udowodnić graczowi obstawianie u nielegalnego bukmachera, dlatego zwykle wzywa podejrzanego na przesłuchanie, po czym zmienia charakter osoby na oskarżonego i zastraszając nierealnymi konsekwencjami zmusza do ugody i przyjęcia kary finansowej.

2.2. Prowizje

Opłaty za depozyt kartą debetową lub kredytową u bukmacherów wiążą się zwykle z prowizją 2-3% od wartości wpłaty/wypłaty. Bukmacherzy ponoszą koszty za wykorzystanie tej płatności i zwykle przenoszą je na graczy, by nie dochodziło do nadużyć. Są jednak tacy bukmacherzy, którzy nie pobierają opłat za wpłaty/wypłaty kartą płatniczą i wtedy “fundują” graczowi tę prowizję, licząc na to, że ją odzyskają w dłuższym okresie czasu od przegrywającego gracza.

UWAGA:
Nigdy nie wysyłaj pełnych skanów obu stron karty, na których widoczny jest 16-cyfrowy numer karty oraz numer CVV. Te dane wystarczą do nieautoryzowanej transakcji z Twojego konta!

Wpłacając kartą płatniczą do bukmacherów powinieneś zachować szczególną ostrożność i płacić nimi tylko u renomowanych firm. Płacąc na mało znanych stronach z kiepskimi zabezpieczeniami, lub o niskiej wiarygodności, narażasz się na przejęcie wrażliwych danych Twojej karty, a dochodzenie swoich praw będzie nieskuteczne.

W przypadku wpłaty kartą płatniczą do firmy bukmacherskiej wypłata następuje zwykle na konto bankowe. Większość firm bukmacherskich na rynku nakazuje wypłaty środków klientom tymi samymi metodami, którymi był dokonywany depozyt. Wpłata kartą to tak naprawdę wpłata z konta bankowego z przypisanej karty. Dlatego wypłata jest realizowana na konto bankowe gracza, do którego przypisana jest karta.

UWAGA:
W 2016 roku Komisja Nadzoru Finansowego nakazała bankom zablokować wypłaty z bukmacherów na karty płatnicze.

3. Podsumowanie

Żeby Izba Celna odkryła przelewy do nielegalnego bukmachera na polskim koncie bankowym trzeba mieć naprawdę pecha. Profesjonalni gracze nie chcą kusić losu i korzystają z portfeli internetowych, do których Izba Celna nie ma dostępu bez wyroku skazującego. Nieliczni preferują Bitcoiny.

Do portfela internetowego często wyrabia się kartę debetową (VISA albo Mastercard w zależności od portfela). Można nią deponować środki u bukmacherów lub wyjmować pieniądze w dowolnym bankomacie na terenie Europy. Tak wypłacone w Polsce środki będą zaksięgowane jako wypłata z portfela internetowego, a nie z konta bukmachera.

Jak bezpiecznie wpłacać do bukmacherów zagranicznych?

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.

Komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najwyżej oceniane
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.