SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  ARTYKUŁ

  Podstawy zakładów

  ocena SureBety.pl
  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 4,8/5
  Głosów: 10
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.

  Poniżej przedstawiam absolutne podstawy zakładów bukmacherskich zakładając, że czytelnik nic o nich nie wie. Opowiem o bukmacherach, wyjaśnię jak postawić zakład i dlaczego bukmacherzy zarabiają. Przedstawię zalety bukmacherów internetowych i udzielę kilku ogólnych wskazówek.

  Spis treści

  1. Na czym bukmacherzy zarabiają?
  2. Dlaczego bukmacherzy naziemni odchodzą do lamusa?
   • Bukmacherzy naziemni
   • Bukmacherzy internetowi
   • Zalety zakładów w Internecie
   • Wady zakładów w Internecie
  3. Strona bukmachera
  4. Jak postawić pierwszy zakład?
  5. Bonusy bukmacherskie

  1. Na czym bukmacherzy zarabiają?

  Aby wyjaśnić w jaki sposób bukmacherzy zarabiają, posłużę się przykładem (lepszy przykład niż wykład;)):

  Argentyna - Paragwaj (Copa America) 1.55 3.45 6.00

  Powyższe liczby oznaczają kursy odpowiednio na: wygraną gospodarzy, remis, wygraną gości.

  Załóżmy, że chcemy obstawić wszystkie możliwe zdarzenia, tak aby nasza wygrana była jednakowa niezależnie od wyniku. Niech nasza wygrana wynosi 100zł. Na kolejne opcje stawiamy zatem odpowiednio:

  100zł / 1.55 = 64,52zł
  100zł / 3.45 = 28,99zł
  100zł / 6.00 = 16,67zł

  Czerwona i zielona para kursów Kursy bukmachera kontra
  kursy poprawne, SureBety.pl

  Sumując prawą stronę równań otrzymujemy, że chcąc obstawić wszystkie możliwości musielibyśmy zainwestować 110,18zł aby wygrać 100zł. Różnica między tym, co musilibyśmy postawić a wygraną (w tym przypadku 10,18zł), to właśnie zysk bukmachera. Jak widać, przy proporcjonalnie rozłożonych stawkach, bukmacher zarabia ok. 10% wszystkich postawionych stawek.

  W dużym uproszczeniu właśnie na takich różnicach zarabiają bukmacherzy. Kursy przez nich wystawiane są obciążone marżą (w powyższym przykładzie 10%), która mieści się zwykle w przedziale 5-15%. Wysokość marży zależy zazwyczaj od bukmachera, popularności spotkania, sumy już przyjętych zakładów itp. O bukmacherach oferujących kursy z wysoką marżą, mówi się potocznie, że mają słabe kursy.

  Bukmacherzy najczęściej wystawiają kursy na podstawie statystyk i swojej wiedzy o drużynach/zawodnikach. Jeśli w jakimś spotkaniu pojawia się czynnik, który znacząco wpływa na szanse drużyn/zawodników, może się okazać, że oszacowane kursy są błędne, gdyż bukmacher wystawił je na podstawie błędnych założeń.

  Ponieważ bukmacherzy wystawiają w swojej tygodniowej ofercie tysiące kursów, muszą się oni zabezpieczyć przed ewentualnymi stratami za pomocą marży i limitów. Z kolei gracz jest w tej szczęśliwej sytuacji, że wystarczy kilka lub kilkanaście dobrych typów, aby na nich zarobił. :)

  2. Dlaczego bukmacherzy naziemni odchodzą do lamusa?

  Bukmacherzy naziemni

  Większość graczy swój pierwszy kontakt z zakładami bukmacherskimi miała poprzez bukmachera naziemnego. Mam na myśli punkty przyjmowania zakładów sportowych/wzajemnych w których na wielkich tablicach mniej czy bardziej urodziwe panie wypisują ofertę. Po wybraniu i zapisaniu numerów zdarzeń, które chcielismy zagrać, musimy udać się do okienka w celu zakupienia kuponu stanowiącego dowód zawarcia zakładu.

  W Polsce tego typu zakłady bukmacherskie prowadzą: eFortunaSTS oraz ETOTO.

  Niewątpliwą zaletą tego typu bukmacherów jest możliwość nawiązania znajomości z innymi graczami czy choćby samymi pracownikami tych punktów (naocznymi świadkami naszych porażek i sukcesów). Ponadto gracz ma stały dostęp do środków pieniężnych, którymi obraca. Niestety, jeśli ktoś myśli poważnie o zarabianiu na zakładach, musi rozszerzyć swoje horyzonty poza najbliższe punkty bukmacherskie i spróbowac swoich sił w Internecie.

  Bukmacherzy internetowi

  mezczyzna-przeglada-internet.jpg Przeglądanie oferty bukmacherów,
  ShutterStock

  W Internecie można znaleźć bez trudu przynajmniej kilkanaście firm bukmacherskich mających strony w języku polskim. Większość z nich oferuje, oferowała lub zamierza oferować bonusy powitalne dla nowych graczy, to znaczy tych, którzy dopiero założyli u nich swoje konta. Jednak wiele z tych firm organizuje również różnego rodzaju promocje dla swoich stałych klientów.

  Wszyscy bukmacherzy internetowi mają zarejestrowana działalność gospodarczą poza granicami naszego kraju w rajach podatkowych (np. Malta, Curacao, Antigua i Barbuda). Dlaczego tak jest? Ponieważ podatek od gier hazardowych (w tym również zakładów) wynosi w Polsce 12% (a nawet dodatkowe 10% podatku dochodowego, jeśli wygrana wynosi powyżej 2.280 PLN).

  Stawianie zakładów u bukmacherów internetowych zgodnie z prawem Unii Europejskiej jest legalne. Powszechna dezinformacja w tej kwestii prowadzi tylko do tego, że gracze w obawie przed karą za granie w sieci, stawiają zakłady w punktach naziemnych i płacą podatek od każdego kuponu niezależnie od wyniku zakładu.

  Zalety zakładów w Internecie

  • brak podatku 12% od kuponu (ważne zwłaszcza w przypadku przegranego kuponu)
  • wyższe kursy niż u bukmacherów naziemnych
  • atrakcyjne bonusy i promocje
  • zakład zawieramy w domu
  • możliwość obstawiania zakładów na żywo (w trakcie trwania spotkania)
  • zakłady są szybko zawierane i szybko rozliczane

  Wady zakładów w Internecie

  Każdy bukmacher internetowy ma w swoim Regulaminie klauzulę typu:

  Firma ma prawo anulować zakład przyjęty w wyniku błędu (ustawiony wynik, zakład zawarty po rozpoczęciu spotkania, misprint).

  Zakład może zostać anulowany także po zakończeniu spotkania.

  Nigdy nie stawiaj zakładów w takich przypadkach, gdyż jedyna sytuacja w której nie zostają one anulowane to ta, kiedy gracz przegrywa. Mało opłacalne, prawda?

  U renonowanych bukmacherów prawo to nie jest nadużywane, a jego zadaniem jest ochronia przed zwykłymi ludzkimi błędami oddsmakerów.

  U bukmacherów naziemnych nie ma co prawda takiego zastrzeżenia, ale w praktyce przy odrobinie wprawy, można dość łatwo stwierdzić czy bukmacher się pomylił przy wystawianiu kursów (i zrobi nam zwrot) czy też nie. Zawsze tez można porównać wystawiony kurs z kursami u innych bukmacherów.

  Bukmacherzy różnią się między sobą ofertą bonusów, kursów na dane spotkania czy choćby uprzejmością i skutecznością działania supportu. Najważniejszym jednak czynnikiem jest wypłacalność bukmachera. Przed założeniem konta i wpłaceniem pierwszych pieniędzy zawsze należy sprawdzić opinię o danej firmie. Informacji na temat wiarygodności najlepiej szukać w dziale bukmacherzy lub też forach bukmacherskich.

  Co więcej, do oceny bukmacherów używa się specjalnego rankingu SBR, o którym bedę wspominał jeszcze wiele razy.

  3. Strona bukmachera

  strona-bukmachera-bet365 Strona główna bukmachera
  bet365 w 2013 roku

  Co można znaleźć na stronie bukmachera? Przede wszystkim 3 rzeczy:

  • aktualne wiadomości/promocje
  • ofertę kursów
  • pole do zalogowania

  Zanim będziesz mógł postawić zakład u jakiegokolwiek bukmachera internetowego, musisz założyć u niego konto. Pamiętaj, aby wpisywać zawsze tylko prawdziwe dane! Chyba nie chcesz mieć kłopotów przy wypłacie pieniędzy? :)

  Po dokonaniu rejestracji dostaniesz zwykle maila potwierdzającego założenie Twojego konta. Po otrzymaniu takiej wiadomości należy zalogować się na konto i wpłacić pieniądze jedną z dostępnych form płatności online.

  Listę bukmacherów wraz z ich opisem znajdziesz w dziale Bukmacherzy.

  4. Jak postawić pierwszy zakład?

  Postawienie zakładu u bukmachera internetowego naprawdę nie jest trudne. Wystarczy tylko uważnie i ze zrozumieniem czytać wyświetlane komunikaty.

  Gdy wpłacone przez Ciebie pieniądze dotrą już na konto, jesteś już gotowy do postawienia zakładu. Aby tego dokonać wybierz zdarzenie, które chcesz obstawić. Po prawej stronie u góry powinno wyskoczyć okienko z wybranym zdarzeniem (zdarzeniami jeśli wybrałeś ich więcej). Wpisz stawkę i kliknij "postaw". Zwykle wyświetli się wtedy podsumowanie Twojego zakładu. Jeśli wszystko się zgadza, kliknij "potwierdź".

  Jeżeli kurs się nie zmienił, stawka jaką wpisałeś nie przewyższa limitu ustanowionego przez bukmachera i nie jest wymagane postawienie większej liczby zdarzeń wraz z wybranym, to Twój zakład powinien zostać przyjęty przez system.

  Zobacz na przykładzie bukmachera Totolotek jak postawić pierwszy zakład:

  Czasami przy stawianiu zakładu zdarza się, że system informuje o różnego rodzaju błędach. Oto niektóre komunikaty z którymi możesz się spotkać:

  • "nie masz wystarczająco środków na koncie" (spróbuj zmniejszyć wtedy nieznacznie stawkę jeśli widzisz, że masz wystarczającą ilość środków)
  • "za niska stawka" (wyświetli się jaka jest minimalna stawka na zakład)
  • "inny błąd" (wyloguj się i zagoluj ponownie - powinno pomóc)

  Po przyjęciu zakładu saldo Twojego konta powinno się zmniejszyć o wartość postawionego zakładu, chociaż nie u wszystkich bukmacherów działa to automatycznie i czasem trzeba odświeżyć stronę. Świeżo postawiony zakład można podejrzeć w "Historii zakładów" (szukaj w "Moje konto").

  W razie jakichkolwiek problemów warto poczytać FAQ danego bukmachera :) W OSTATECZNOŚCI pisz do supportu.

  5. Bonusy bukmacherskie

  Aby przyciągnąć klientów, bukmacherzy oferują różnego rodzaju bonusy. Dla nowych graczy są to najczęściej bonusy od depozytu (zwykle dodawane jest 50 lub 100% depozytu do pewnej maksymalnej kwoty) lub freebety (zwykle 25€). Gdzie jest haczyk i na czym te bonusy polegają?

  Bonus od depozytu polega na tym, że bukmacher dodaje nam na konto jednorazowo pewną kwotę w zależności od tego jak duży depozyt złożyliśmy. Jednak zanim będziesz mógł wypłacić wpłacona kwotę wraz z bonusem, musisz spełnić pewne warunki, czyli obrócić bonusem.

  Jeśli na przykład wpłaciliśmy 100zł i dostaliśmy bonus 100%, to na koncie mamy 200zł. Załóżmy, że wymagany jest 5-krotny obrót z minimalnym kursem 1.50. Oznacza to, że musimy obstawić zakłady na łączną kwotę 200zł x 5 = 1000zł, aby móc wypłacić pieniądze z konta (chyba że jest napisane inaczej). Dodatkowym warunkiem jest to, że do wymaganego obrotu będą się liczyły tylko te zakłady, które były obstawiane po kursie 1.50 lub większym.

  Bukmacherzy dopuszczają jakąkolwiek wypłatę zwykle dopiero po zrobieniu wymaganego obrotu. U niektórych z każdym zakładem uwalniamy część możliwej do wypłacenia kwoty, a u innych bonus jest wypłacany dopiero po spełnieniu warunków obrotu.

  Drugi rodzaj bonusu to tak zwany freebet. Polega on na tym, że stawiamy zakład z własnych pieniędzy. Jeśli wygramy, to jest on rozliczany jak normalny zakład. Jeśli natomiast przegramy, to jest nam zwracana postawiona stawka, ale do pewnej kwoty określonej w regulaminie (np. do 25€). Aby móc wypłacić tę zwróconą kwotę, trzeba nią zwykle obrócić 3 razy.

  Zobacz też:
  Podręcznik typowania
  Bukmacherzy dla Polaków
  Najlepsze bonusy bukmacherskie

  Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019

  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 4,8/5
  Głosów: 10
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.


   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
  Komentarze (25)  • anonim IP: 193.19.***.**
   29-10-2015 15:51 (czw)

   Wyczerpująco inteligenty komentarz...

   119 115 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 80.238.***.**
   14-07-2014 23:50 (pon)
   Nie trzeba by wielkim matematykiem.

   12 milionów chcących wygrać w zakładzie x 100 w jakieś walucie = 1,2 miliarda

   No to wzór jest.
   Dla takiej kasy to PiPa zrobi tak aby taki dzban nie wyszło.
   199 245 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 217.96.**.**
   19-06-2014 23:51 (czw)
   Dobreeeee!!! 214 229 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (1)
   02-05-2014 23:58 (pt)
   Wielkie gratulacje dla autora artykułów !!! N a p r a w d ę ! :) 225 231 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (12)
   18-09-2013 01:37 (śr)
   Jeżeli ktoś nie ma wiedzy a chcę zarobić to polecam www.zlotetypy.pl :) 213 218 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (4)
   19-12-2012 10:21 (śr)
   Witam posiadam 100% informacje na temat meczu 22.12.12r, kurs 11 ! Liczba osób ograniczona ! Robię listę, chętni pisać: gg 9160351 i mail marcinpicks@op.pl. Wyśle screen z zagranym przeze mnie kuponem ! 219 225 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • dgfs
   07-08-2012 22:44 (wt)
   tylko Naród Polski jest godny. 234 225 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • Teraz mi to mówisz?
   10-07-2012 15:18 (wt)
   Na tej stronce są opisane wszystkie moje błędy. Nażryjcie się moimi 500zł parszywe buki! 165 164 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top