Czy można zarobić na zakładach?

Praktyka pokazuje, że tylko 5-15% najlepszych graczy zakładów bukmacherskich potrafi regularnie ogrywać bukmacherów. Nie wystarczą same dobre typy. Potrzebujesz dobrej organizacji, wiedzy i doświadczenia! Co jest jeszcze potrzebne, by ogrywać bukmacherów? Jak zarabiać na obstawianiu meczów?

Odłączony czerwony czubek od reszty białej piramidy

Najlepsi gracze zarabiają najwięcej – na tym polegają rynki oparte na rywalizacji, fot. Shutterstock

1. Dlaczego tak mało graczy zarabia na zakładach?

1.1. Zakłady bukmacherskie to gra o sumie zerowej

Zakłady bukmacherskie to gra o sumie zerowej: ktoś musi stracić, aby ktoś mógł wygrać. W praktyce jest to nawet gra o sumie ujemnej, bo obowiązują podatki od zakładów.

Bukmacher ma stałe koszty (marketing, pracownicy itp.) i płaci podatki, więc musi zarabiać z dużą nawiązką. Gracze zarejestrowani u poszczególnych bukmacherów są poddawani ocenie opłacalności. Jeżeli jakiś gracz zostanie uznany przez bukmachera za nieopłacalnego, to zostanie wyeliminowany. Realizuje się to poprzez nałożenie limitu stawek na niewygodnego gracza, albo zabranie bonusu wraz z wygranymi środkami, albo po prostu zamknięcie konta (gracz jest powiadamiany o możliwości wypłaty pozostałego salda).

W wyniku tego szanse na regularne zarobki ma jedynie 5-10% najlepszych graczy, którzy potrafią się odnaleźć w takim środowisku.

Jeśli nie masz czasu, aby się zaangażować w zakłady, to moim zdaniem lepiej odpuścić i wybrać inną branżę, która bardziej ci będzie odpowiadała. Osobiście rozważam przeniesienie mojej aktywności na Giełdę Papierów Wartościowych, gdzie obowiązują podobne zasady, ale bardziej liberalne (brak limitu stawek).

1.2. Zakłady jako rozrywka a nie metoda zarabiania pieniędzy

Bardzo mi się NIE podoba kierunek, w którym idzie branża bukmacherska. Z każdym rokiem jest właściwie coraz gorzej: wygrywasz, to nałożą ci limit stawki albo powiedzą, że nie chcą cię obsługiwać. Sprowadza się to do tego, że albo oddasz im pieniądze albo idź sobie..

Bukmacherzy chcą się ograniczać do dostarczania rozrywki pt.

Postaw u nas pieniądze. Postaramy się, żebyś nas nie ogrywał w długim terminie, ale przynajmniej przeżyjesz zastrzyk adrenaliny.

Kiedyś tolerowało się graczy zawodowych. Ograniczało im się stawki tak, by nadal mogli ugrać coś na “sensownym poziomie”. W zamian za to bukmacher miał informacje, które mecze są przedmiotem zainteresowania graczy zawodowych i mógł to wykorzystać na swoją korzyść.

Obecnie limituje się graczy bez litości do wartości stawki 0-5€/zakład. Bukmacherzy przemilczają fakt limitowania graczy, którzy ich ogrywają.. Jest kwestią czasu kiedy takie traktowanie graczy zemści się na bukmacherach.

Wygląda na to, że od 2017 roku czasy świetności zakładów bukmacherskich w Polsce mijają. Czy jest przejściowy kryzys (wywołany przez polityków ustawą hazardową) czy może trwały trend?

2. Wartościowe zakłady to postawa

To, co wyróżnia zakłady bukmacherskie od ruletkigry w kości czy Lotto, to istnienie valuebetów, czyli wartościowych zakładów. Wielu typerów, pomimo istnienia marży bukmachera, potrafi każdego tygodnia znajdować zakłady, które się opłacają. Typerzy, którzy obstawiają selektywnie, potrafią uzyskać wskaźnik yield powyżej 0%, czyli zarabiają w długim okresie czasu.

Zakłady bukmacherskie są grą umiejętności łączącą elementy matematykiekonomii i psychologii. W obstawianiu meczy umiejętności mają większe znaczenie dla wyników końcowych niż szczęście. W długiej perspektywie wpływ szczęścia na sukces gracza w zakładach sportowych wynosi 0%.

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

3. Ile można zarobić na zakładach?

Brytyjczyk Patrick Veitch — zawodowy gracz wyścigów konnych — zarobił 10 mln GBP w ciągu 8 lat (1999-2006), poświęcając się zakładom na pełen etat. Korzystał z siatki agentów, którzy obstawiali dla niego zakłady (a przy okazji dla siebie). Jego wyniki finansowe prezentują się następująco:

Wyniki finansowe Patricka Veitcha
1999 +£814,935.70
2000 +£1,152,436.34
2001 +£579,761.71
2002 +£1,341,185.54
2003 +£2,180,907.05
2004 +£2,339,282.99
2005 +£569,147.24
2006 +£1,072,326.46
SUMA: +£10,049,983.03
Źródło: Patrick Veitch, Enemy Number One, 2009, strona 245

Przykładem z polskiego podwórka jest dr nauk matematycznych Marcin Krzyszkowski, który ograł Fortunę na około 1 milion PLN.

Jak widać nie tylko ogrywanie zagranicznych bukmacherów (bez podatku obrotowego – bukmacherzy, których nie dotyczy polskie zezwolenie Ministerstwa Finansów na urządzanie zakładów bukmacherskich), ale także ogrywanie legalnych bukmacherów (tak jak w przypadku Krzyszkowski/polski bukmacher Fortuna) jest możliwe.

4. Zarabiają tylko najlepsi

W Internecie istnieje wiele serwisów, na których można znaleźć bardzo dobrych typerów, którzy w długim okresie czasu uzyskują yield powyżej 10%, a wyniki te są niezależnie monitorowane. Przykładem wartościowego archiwum typów przedmeczowych (typy na żywo są mniej wiarygodne) jest blogabet.com.

Oczywiście możesz skorzystać z drogi na skróty, wykupując płatne typy, ale dostęp do najlepszych typów to dużo za mało, by regularnie ogrywać bukmacherów. Co jest jeszcze istotne?

Zasady obstawiania zakładów bukmacherskich możesz przyswoić w kilka minut, jednak doskonalenie umiejętności gry może potrwać wiele lat.

Szacuje się, że tylko najlepszych 1-5% graczy potrafi regularnie ogrywać bukmacherów. Wielu graczy krąży wokół zera (ok. 40-45% czytelników SureBety.pl), a równie wielu traci na zakładach (ok. 50% czytelników SureBety.pl):

5% wygrywających, 45% krążących wokół zera i 50% przegrywających graczy

Tylko ok. 5% najlepszych graczy zakładów bukmacherskich regularnie zarabia na obstawianiu, Źródło: SureBety.pl

Skoro ok. 95% osób NIE zarabia na zakładach, to znacznie częściej usłyszysz, że na zakładach nie da się zarobić, niż że da się zarobić. Wiele osób ulega temu błędowi poznawczemu, dlatego hazard nie cieszy się dobrą opinią. Ilość graczy wygrywających nigdy nie będzie większa niż 50%. W praktyce liczy się wiedza i umiejętności, dlatego ten odsetek jest dużo mniejszy.

Kim jest te 5% graczy, którzy znaleźli sposób na regularne ogrywanie bukmacherów?

5. Kim są gracze zawodowi?

Tak jak nie każdy nadaje się na dyrektora firmy, tak nie każdy nadaje się na zawodowego typera. Tylko ci, którzy mają odpowiednie cechy, mogą zostać panami swojego losu i utrzymywać się z zakładów bukmacherskich.

Jestem graczem zawodowym i wyróżniłbym 6 najważniejszych czynników, które są niezbędne do regularnego ogrywania bukmacherów. Na sukces w zakładach bukmacherskich składają się:

Wykres kołowy czynników gracza zawodowego

Dobra organizacja, doświadczenie i wiedza to 80% sukcesu w zakładach bukmacherskich. fot. SureBety.pl

5.1. Kapitał i informacje (5%+5%)

Kapitał i informacje są najmniej istotne, ale niezbędne. Bez pieniędzy nie będziesz miał czego pomnażać, a bez informacji nie będziesz wiedział co obstawiać. Jedno i drugie natomiast jest łatwo zdobyć. Cenne informacje są dostępne w Internecie za darmo, np. na SureBety.pl.

5.2. Wiedza (20%)

Obstawianie meczów u legalnych bukmacherów wymaga wiedzy. Przyswajając wiedzę, budujesz swój potencjał. Ładujesz swój mózg informacjami, dzięki czemu twoja intuicja (podświadomość) zacznie coraz lepiej działać. Będziesz widział coraz więcej zależności w działaniach firm bukmacherskich, a dzięki temu w twoim umyśle zacznie się krystalizować obraz branży bukmacherskiej jako całości. Do pełnego obrazu potrzebujesz jednak doświadczenia.

5.3. Doświadczenie (25%)

Dopiero wiedza sprawdzona w praktyce obstawiania meczów daje Ci doświadczenie i staje się wartościowa. To jednak za mało, jeśli będziesz działał chaotycznie.

5.4. Dobra organizacja (35%)

Aby regularnie zarabiać, potrzebna jest powtarzalność. Możesz ją uzyskać tylko poprzez dobrą organizację. Mam tu na myśli nie tylko zarządzanie kapitałem i zarządzanie czasem, ale także zarządzanie swoim zdrowiem, analizowanie, planowanie strategii, wyciąganie wniosków i tego typu sprawy. Potrzebujesz wypracowania procedur.

UWAGA:
Dobra organizacja jest ważniejsza niż doświadczenie.
PRZYKŁAD:
Spójrz na “doświadczonych dziadków” w kolekturach sportowych, którzy działają w sposób niezorganizowany. Wielu takich niezorganizowanych graczy krąży wokół zera, mając odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Czują, że brakuje im już niewiele, ale nie wiedzą czego. Czy też tak masz?

5.5. Psychika (10%)

Na koniec może pojawić się jeszcze jedna przeszkoda — ty sam!

Twoja psychika i twoje emocje mogą stanąć na Twojej drodze do celu. Możesz sobie wszystko doskonale zaplanować, wypracować procedury na każdą ewentualność, ale jeśli pozwolisz, by w zakładach na żywo targały tobą emocje, możesz zaprzepaścić w kilka chwil dorobek całego tygodnia, miesiąca czy roku…

6. Jak bukmacherzy bronią się przed dobrymi graczami?

Hazard wiąże się z ryzykiem, dlatego bukmacherzy także muszą stosować zarządzanie ryzykiem.

Gdy jeden z graczy regularnie ogrywa bukmachera, dochodzi do sytuacji, w której kapitał gracza rośnie coraz bardziej. Jeśli bukmacher nic nie zrobi, a takich graczy będzie więcej, może się okazać, że z powodu wysokich stawek na zakłady sportowe, zyski bukmachera staną się poważnie zagrożone.

Bukmacherzy muszą bronić się przed dobrymi graczami i robią to na kilka sposobów:

Bukmacherzy bronią się przed graczami za pomocą marży, maksymalnej wygranej, zmianą kursów i eliminowaniem wygrywających graczy

Bukmacherzy mają szereg strategii obronnych. Eliminowanie dobrych graczy to ostateczność dla wielu bukmacherów. Źródło: wiedza własna SureBety.pl.

Z perspektywy gracza każdą z tych metod obrony da się obejść, ale nie każdy wie jak to zrobić.

Paradoksalnie cała możliwość regularnego zarabiania przez graczy jest możliwa dzięki tej obronie! Inaczej gracze rozbijaliby jednego bukmachera po drugim, doprowadzając ich do strat finansowych i bankructwa.

Przez to, że większość początkujących graczy traci, możliwe są regularne wypłaty tym graczom, którzy ogrywają bukmachera. I tak to się kręci…

7. Podsumowanie

Czy na zakładach bukmacherskich da się zarabiać? Zakłady bukmacherskie tworzą środowisko konkurencyjne. Zarabiają tylko ci na szczycie piramidy. Gracze konkurują pośrednio między sobą o zasoby bukmachera, a rzesze słabych graczy sponsorują bukmachera. Możesz zarabiać tylko w sytuacji, gdy staniesz się dużą rybą w małym stawie.

Nie musisz od razu rzucać pracy na etacie, by zarabiać na zakładach. Zarabianie na bukmacherce możesz rozpocząć jako dorywczą aktywność. Przyjrzyj się na spokojnie, czego potrzebujesz:

  1. Dobra organizacja.
  2. Doświadczenie.
  3. Wiedza.
  4. Psychika.
  5. Informacje i kapitał.

Jeśli masz kłopoty z organizacją, przeczytaj Podręcznik typowania.

Jeśli brakuje Ci doświadczenia, zobacz listę bukmacherów do ogrania:

Najlepsze bonusy bukmacherskie

Jeśli brakuje Ci wiedzy, odwiedzaj w każdy poniedziałek SureBety.pl!

Jeśli emocje niweczą twoje wysiłki, przeczytaj dział Psychologia.

Jeśli brakuje ci informacji, to czytając SureBety.pl, wymyślisz jak ją zdobyć.

Jeśli interesujesz się zakładami bukmacherskimi, ale brakuje ci kapitału, obstawiaj “na kartce”, aż zdobędziesz kapitał na grę. Skup się w międzyczasie na pozostałych czynnikach, a potem łatwo pomnożysz mały kapitał.

Regularne ogrywanie bukmacherów wymaga dużego wysiłku, czasu i konsekwencji w dążeniu do wyznaczonego celu.

Metody ogrywania bukmacherów

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.

Komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

MASZ WŁĄCZONY ADBLOCK :(

Wyłącz proszę AdBlock
dla SureBety.pl
i odśwież stronę.
AdBlock blokuje nie tylko reklamy,
ale także LINKI,
co utrudni Ci nawigację.

Instrukcja jak wyłączyć blokadę reklam.

Nasz Model biznesowy pozwala Ci
korzystać z SureBety.pl za DARMO.
Ale bez reklam
będziemy musieli wprowadzić opłaty od Czytelników.
Nie chcemy tego robić.
Rejestrując się z naszych linków
pomagasz w rozwoju SureBety.pl.
Nie tracisz,
a my możemy zyskać.

Zobacz instrukcję
DZIĘKUJĘ!
Krzysztof ;)

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.