Praktyka pokazuje, że najlepsi gracze potrafią regularnie zarabiać na zakładach bukmacherskich. Nie wystarczą same dobre typy. Potrzebujesz dobrej organizacji, wiedzy i doświadczenia! Co jest jeszcze potrzebne, by ogrywać bukmacherów?

Odłączony czerwony czubek od reszty białej piramidy

Najlepsi gracze zarabiają najwięcej – na tym polegają rynki oparte na rywalizacji, fot. Shutterstock

1. Wartościowe zakłady to postawa

To co wyróżnia zakłady bukmacherskie od ruletki, gry w kości czy Lotto to istnienie valuebetów, czyli wartościowych zakładów. Wielu typerów, pomimo istnienia marży bukmachera, potrafi każdego tygodnia znajdować zakłady, które się opłacają. Typerzy, którzy obstawiają selektywnie, potrafią uzyskać wskaźnik yield powyżej 0%, czyli zarabiają w długim okresie czasu.

Zakłady bukmacherskie są grą umiejętności łącząc elementy matematyki, ekonomii i psychologii. Umiejętności mają większe znaczenie dla wyników końcowych niż szczęście. W długiej perspektywie wpływ szczęścia na sukces gracza wynosi 0%.

reklama
Murawa boiska z napisem Zakład bez ryzyka do 600 zł i czarno-żółte motywy graficzne bukmachera Fortuna

2. Ile można zarobić na zakładach?

Brytyjczyk Patrick Veitch — zawodowy gracz wyścigów konnych — zarobił 10 mln GBP w ciągu 8 lat (1999-2006) poświęcając się zakładom na pełen etat. Korzystał z siatki agentów, którzy obstawiali dla niego zakłady (a przy okazji dla siebie). Jego wyniki finansowe prezentują się następująco:

Wyniki finansowe Patricka Veitcha
1999+£814,935.70
2000+£1,152,436.34
2001+£579,761.71
2002+£1,341,185.54
2003+£2,180,907.05
2004+£2,339,282.99
2005+£569,147.24
2006+£1,072,326.46
SUMA:+£10,049,983.03
Źródło: Patrick Veitch, Enemy Number One, 2009, strona 245

Przykładem z polskiego podwórka jest dr nauk matematycznych Marcin Krzyszkowski, który ograł Fortunę na około 1 milion PLN.

Jak widać nie tylko ogrywanie zagranicznych bukmacherów (bez podatku obrotowego), ale także ogrywanie legalnych bukmacherów jest możliwe.

3. Zarabiają tylko najlepsi

W Internecie istnieje wiele serwisów, na których można znaleźć bardzo dobrych typerów, którzy w długim okresie czasu uzyskują yield powyżej 10%, a wyniki te są niezależnie monitorowane. Przykładem wartościowego archiwum typów przedmeczowych (typy na żywo są mniej wiarygodne) jest blogabet.com.

Oczywiście możesz skorzystać z drogi na skróty wykupując płatne typy, ale dostęp do najlepszych typów to dużo za mało, by regularnie ogrywać bukmacherów. Co jest jeszcze istotne?

Zasady obstawiania zakładów bukmacherskich możesz przyswoić w kilka minut, jednak doskonalenie umiejętności gry może potrwać wiele lat.

Szacuje się, że tylko najlepszych 1-5% graczy potrafi regularnie ogrywać bukmacherów. Wielu graczy krąży wokół zera (ok. 40-45% czytelników SureBety.pl), a równie wielu traci na zakładach (ok. 50% czytelników SureBety.pl):

5% wygrywających, 45% krążących wokół zera i 50% przegrywających graczy

Tylko ok. 5% najlepszych graczy zakładów bukmacherskich regularnie zarabia na obstawianiu, Źródło: SureBety.pl

Skoro ok. 95% osób NIE zarabia na zakładach, to znacznie częściej usłyszysz, że na zakładach nie da się zarobić niż, że da się zarobić. Wiele osób ulega temu błędowi poznawczemu, dlatego hazard nie cieszy się dobrą opinią. Ilość graczy wygrywających nigdy nie będzie większa niż 50%. W praktyce liczy się wiedza i umiejętności, dlatego ten odsetek jest dużo mniejszy.

Kim jest te 5% graczy, którzy znaleźli sposób na regularne ogrywanie bukmacherów?

4. Kim są gracze zawodowi?

Tak jak nie każdy nadaje się na dyrektora firmy, tak nie każdy nadaje się na zawodowego typera. Tylko ci, którzy mają odpowiednie cechy, mogą zostać panami swojego losu i utrzymywać się z zakładów bukmacherskich.

Jestem graczem zawodowym i wyróżniłbym 6 najważniejszych czynników, które są niezbędne do regularnego ogrywania bukmacherów. Na sukces w zakładach bukmacherskich składają się:

Wykres kołowy czynników gracza zawodowego

Dobra organizacja, doświadczenie i wiedza to 80% sukcesu w zakładach bukmacherskich. fot. SureBety.pl

4.1. Kapitał i informacje (5%+5%)

Kapitał i informacje są najmniej istotne, ale niezbędne. Bez pieniędzy nie będziesz miał czego pomnażać, a bez informacji nie będziesz wiedział co obstawiać. Jedno i drugie natomiast jest łatwo zdobyć. Cenne informacje są dostępne w Internecie za darmo, np. na SureBety.pl.

4.2. Wiedza (20%)

Przyswajając wiedzę, budujesz swój potencjał. Ładujesz swój mózg informacjami, dzięki czemu twoja intuicja (podświadomość) zacznie coraz lepiej działać. Będziesz widział coraz więcej zależności, a dzięki temu w twoim umyśle zacznie się krystalizować obraz branży bukmacherskiej jako całości. Do pełnego obrazu potrzebujesz jednak doświadczenia.

4.3. Doświadczenie (25%)

Dopiero wiedza sprawdzona w praktyce daje Ci doświadczenie i staje się wartościowa. To jednak za mało, jeśli będziesz działał chaotycznie.

4.4. Dobra organizacja (35%)

Aby regularnie zarabiać, potrzebna jest powtarzalność. Możesz ją uzyskać tylko poprzez dobrą organizację. Mam tu na myśli nie tylko zarządzanie kapitałem i zarządzanie czasem, ale także zarządzanie swoim zdrowiem, analizowanie, planowanie strategii, wyciąganie wniosków i tego typu sprawy. Potrzebujesz wypracowania procedur.

UWAGA:
Dobra organizacja jest ważniejsza niż doświadczenie.
PRZYKŁAD:
Spójrz na “doświadczonych dziadków” w kolekturach sportowych, którzy działają w sposób niezorganizowany. Wielu takich niezorganizowanych graczy krąży wokół zera, mając odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Czują, że brakuje im już niewiele, ale nie wiedzą czego. Czy też tak masz?

4.5. Psychika (10%)

Na koniec może pojawić się jeszcze jedna przeszkoda — ty sam!

Twoja psychika i twoje emocje mogą stanąć na Twojej drodze do celu. Możesz sobie wszystko doskonale zaplanować, wypracować procedury na każdą ewentualność, ale jeśli pozwolisz, by w zakładach na żywo targały tobą emocje, możesz zaprzepaścić w kilka chwil dorobek całego tygodnia, miesiąca czy roku…

5. Jak bukmacherzy bronią się przed dobrymi graczami?

Hazard wiąże się z ryzykiem, dlatego bukmacherzy także muszą stosować zarządzanie ryzykiem.

Gdy jeden z graczy regularnie ogrywa bukmachera, dochodzi do sytuacji, w której kapitał gracza rośnie coraz bardziej. Jeśli bukmacher nic nie zrobi, a takich graczy będzie więcej, może się okazać, że z powodu wysokich stawek, zyski bukmachera staną się poważnie zagrożone.

Bukmacherzy muszą bronić się przed dobrymi graczami i robią to na kilka sposobów:

Bukmacherzy bronią się przed graczami za pomocą marży, maksymalnej wygranej, zmianą kursów i eliminowaniem wygrywających graczy

Bukmacherzy mają szereg strategii obronnych. Eliminowanie dobrych graczy to ostateczność dla wielu bukmacherów. Źródło: wiedza własna SureBety.pl.

Z perspektywy gracza każdą z tych metod obrony da się obejść, ale nie każdy wie jak to zrobić.

Paradoksalnie cała możliwość regularnego zarabiania przez graczy jest możliwa dzięki tej obronie! Inaczej gracze rozbijaliby jednego bukmachera po drugim, doprowadzając ich do bankructwa.

Przez to, że większość graczy traci, możliwe są regularne wypłaty tym graczom, którzy ogrywają bukmachera. I tak to się kręci…

6. Podsumowanie

Zakłady bukmacherskie tworzą środowisko konkurencyjne. Zarabiają tylko ci na szczycie piramidy. Gracze konkurują pośrednio między sobą o zasoby bukmachera, a rzesze słabych graczy sponsorują bukmachera. Możesz zarabiać tylko w sytuacji, gdy staniesz się dużą rybą w małym stawie.

Nie musisz od razu rzucać pracy na etacie, by zarabiać na zakładach. Przyjrzyj się na spokojnie czego potrzebujesz:

  1. Dobra organizacja.
  2. Doświadczenie.
  3. Wiedza.
  4. Psychika.
  5. Informacje i kapitał.

Jeśli masz kłopoty z organizacją, przeczytaj Podręcznik typowania.

Jeśli brakuje Ci doświadczenia, zobacz listę bukmacherów do ogrania:

Najlepsze bonusy bukmacherskie

Jeśli brakuje Ci wiedzy, odwiedzaj w każdy poniedziałek SureBety.pl!

Jeśli emocje niweczą twoje wysiłki, przeczytaj dział Psychologia.

Jeśli brakuje ci informacji, to czytając SureBety.pl, wymyślisz jak ją zdobyć.

Jeśli brakuje ci kapitału, obstawiaj “na kartce”, aż zdobędziesz kapitał na grę. Skup się w międzyczasie na pozostałych czynnikach, a potem łatwo pomnożysz mały kapitał.

Regularne ogrywanie bukmacherów wymaga dużego wysiłku, czasu i konsekwencji w dążeniu do wyznaczonego celu.

Metody ogrywania bukmacherów

reklama
Murawa boiska z napisem Zakład bez ryzyka do 600 zł i czarno-żółte motywy graficzne bukmachera Fortuna