UPayCard był portfelem elektronicznym, z możliwością wysyłania i otrzymywania bitcoinów. Nie obsługiwał cenzurowanych bukmacherów zagranicznych, a więc polskim graczom zakładów raczej się nie przydawał. Od 2022 roku strona UPayCard.com nie działa.

upaycard-automatic-transfer.jpg

UPayCard – płatności globalne

1. Fakty dotyczące UPayCard

UPayCard.com zostało stworzone w 2013 roku i należy do spółki Moorwand LTD. Jest regulowany przez Financial Conduct Authority. Oznacza to, że UPayCard respektuje listę domen zakazanych polskiego Ministra Finansów.

W praktyce lepiej użyć ecoPayz, który daje dostęp do blokowanych bukmacherów. Dla nieblokowanych bukmacherów lepiej użyć NETELLER lub Skrill.

UPayCard powstał po to, aby dać każdemu możliwość dokonywania płatności online, niezależnie od ich lokalizacji oraz zdolności kredytowej. UPayCard twierdzi, że ich rozwiązania są łatwe w użyciu, elastyczne, bezpieczne i tanie. Misją firmy jest działać globalnie, efektywnie i bezpiecznie.

Niebieskie U i białe PayCard na granatowym tle

UPayCard logo

2. Zalety UPayCard

 • możliwość otrzymywania i wysyłania bitcoinów
 • karty UPayCard akceptowane są na całym świecie
 • portfel jest prosty w obsłudze
 • jasna i przejrzysta tabela prowizji i opłat
 • możliwość posiadania kilku walut na koncie
 • dostępna aplikacja mobilna
 • dostępna karta wirtualna
 • można posiadać 2 karty fizyczne i 2 wirtualne
 • system obsługi przez SMS
 • dostępny live chat w języku angielskim (niezintegrowany z weryfikacją użytkowników)

3. Wady UPayCard

 • strona niedostępna w języku polskim (jedynie tłumaczenie google)
 • UPayCard ma w praktyce zbyt małe zastosowanie dla Polaków (zbyt mała ilość bukmacherów realizujących płatności)
 • zbyt uciążliwa weryfikacja tożsamości (wygórowane wymagania dot. dokumentów)

3.1. Bezpieczeństwo UPayCard

UPayCard uważa bezpieczeństwa za priorytet. Dlatego wydają klientom zestaw kodów jednorazowych, które znajdziesz w wewnętrznym systemie wiadomości “My messages”, a które będą niezbędne do potwierdzenia zmian w twoim profilu, np. do ustalenia “Security questions”.

UPayCard może zastosować także 2-stopniową weryfikację przy logowaniu.

Konto UPayCard można zabezpieczyć powiadomieniami SMS, które otrzymasz przed każdym logowaniem do systemu. Istnieje również możliwość ustawienia alertów SMS powiadamiających o aktywności na koncie.

4. Moja opinia o UPayCard

UPayCard wyraźnie nie celuje w polski rynek. Tłumaczenie google może i poprawia poziom zrozumienia strony, ale takie zwroty jak “stwardnienie Płatność” na stronie głównej raczej bawią niż wyjaśniają o co chodzi :)

upaycard-stwardnienie.jpg

UPayCard jest młodym systemem płatności. Dla gracza zakładów bukmacherskich, mieszkającego w Polsce, UPayCard jest przydatny jedynie do bitcoinów.

Sam zakładałem tam konto, by wypłacić dolary z bukmachera. Weryfikacja trwała bardzo długo, bo ciągle coś im nie pasowało w przesłanych dokumentach. Największy problem miałem z potwierdzeniem adresu, bo nawet pisma z urzędu nie akceptowali.

Nie przyjmują faktur jako dowodu potwierdzenia adresu! Taką mają politykę – zobaczyłem na czacie. Polecili pismo z wynajmu, hipoteki, potwierdzenie podatku lub alternatywny dokument rządowy (w polskich dowodach nie ma już adresu zamieszkania!).

Nie miałem żadnego papierka do zeskanowania, bo w obecnym miejscu mieszkam krócej niż rok. W końcu jakieś tam pismo przyjęli. Wtedy okazało się, że bukmacher został wpisany na listę blokowanych i nie mogę wypłacić na UPayCard. Tym samym portfel stał się dla mnie nieprzydatny i tak się skończyła moja krótka przygoda z nimi.

5. Rejestracja w UPayCard

Aby założyć konto, wejdź na stronę UPayCard.com i kliknij na górze “Free Sign up”. Następnie wypełnij formularz i odbierz email.

Polecam następnie przeprowadzić od razu weryfikację konta, by uniknąć problemów z wypłatą środków.

5.1. Weryfikacja w UPayCard

UPayCard wymaga weryfikacji tożsamości jak i weryfikacji adresu. Tożsamość zweryfikujesz skanem dowodu osobistego, paszportu bądź prawa jazdy, a adres za pomocą skanu rachunku nie starszego niż 3 miesiące.

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.

Komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.