Dowiedz się, kim jest zawodowy gracz zakładów bukmacherskich i co musi umieć. Gdzie obstawiają profesjonalni gracze zawodowi i dlaczego? Na czym polega bukmacherski profesjonalizm? Skąd eksperci wśród typerów umieją obstawiać zakłady bukmacherskie, przewidywać wynik meczu i wygrywać w zakładach?

8Gienek-u-cioci-na-imieninach-660.jpg

U cioci na imieninach

1. Kim jest gracz zawodowy?

Def. Gracz zawodowy to osoba, która wykorzystuje do obstawiania zakładów nie tylko własną wiedzę i intuicję, ale także zaawansowane narzędzia i metody wspomagające osiąganie nadzwyczajnych rezultatów.

Gracz zawodowy obstawiający zakłady przede wszystkim umie regularnie zarabiać na zakładach dzięki opanowaniu kilku elementów:

Wykres kołowy czynników gracza zawodowego

Dobra organizacja, doświadczenie i wiedza to 80% sukcesu w zakładach bukmacherskich.

Narzędziami gracza zawodowego zakładów bukmacherskich są najczęściej:

Gracze zawodowi obstawiający zakłady bukmacherskie często mają pewne wspólne cechy osobowości.

2. Znani gracze zawodowi

Kim są znani zawodowi gracze? W 2020 roku poznaliśmy Marcina Krzywkowskiego, który ograł legalnych bukmacherów na ok. 4 miliony złotych.

Wiemy także, że w latach 90. XX wieku działał w Polsce tzw. gang matematyków, w którego szeregach byli zawodowi gracze zakładów, który prawie zrujnował totomixa.

W 1991 roku znany jest także przypadek Paula Simmonsa i Johna Cartera, którzy obstawiali golfa na Wyspach Brytyjskich i doprowadzili do bankructwa 12 bukmacherów!

Jeśli chodzi o zawodowego gracza spośród graczy zagranicznych bardzo znany jest zawodowy gracz Patrick Veitch, który w książce Enemy Number One opisał, jak zarobił 10 milionów funtów w 8 lat.

Wiele faktów pokazuje, że gracze zawodowi zakładów bukmacherskich oczywiście istnieją. Sam do nich należę (wycofałem się już z grania, bo osiągnąłem wyznaczony cel). W innych dziedzinach hazardowych, takich jak poker (Dominik Pańka) czy giełdy papierów wartościowych (Warren Buffett), także jest wiele znanych postaci i kilku ekspertów, typerów, takich jak zawodowi gracze.

O graczach zakładów nie jest w Polsce głośno z uwagi na niekorzystną ustawę hazardową, która traktuje (niesłusznie) zawodowych graczy i typerów (osób pełnoletnich obstawiających mecze) niczym przestępców.

3. Status gracza zawodowego

para-butow-hazardowych.jpg

Status gracza zawodowego

Otrzymanie statusu gracza zawodowego to wejście na kolejny poziom w zakładach bukmacherskich. Jest to zwykle proces nieodwracalny – gdy zyskasz status zawodowego gracza, nie możesz go już stracić (zwłaszcza, jeśli przyzna ci go bukmacher na koncie, co wiąże się z limitami stawek). W rzadkich przypadkach zdarza się jednak, że zawodowego gracza grającego w zakłady bukmacherskie gubi pewność siebie, kiedy obstawianie zakładów i meczy idzie dobrze. Jeśli był prawdziwym graczem zawodowym, zdoła odrobić stratę.

Gracz zawodowy obstawiający zakłady bukmacherskie kojarzy się zwykle z osobą, która utrzymuje się lub regularnie zarabia na zakładach bukmacherskich. Ale czy tylko tak określi się zawodowy gracz?

Kto decyduje o tym, czy masz już status gracza zawodowego w zakładach?

 1. Test bukmacherski
 2. Społeczność bukmacherska
 3. Bukmacher
 4. Sam gracz

Przedyskutujmy każdą z tych opcji.

3.1. Testy bukmacherskie

Jednym z czynników są testy bukmacherskie. Na SureBety.pl opracowałem kiedyś Test wiedzy bukmacherskiej, ale nie cieszył się dużym zainteresowaniem.

Opracuję znacznie lepszą wersję na KursBukmacherski.pl i każdy gracz będzie mógł poznać wynik.

3.2. Społeczność bukmacherska

Wielu graczy obstawia zakłady i typy na mecze nie tylko, by zarobić pieniądze na zakładach, ale także z powodów towarzyskich: wymiana informacji, nawiązywanie znajomości i poszerzenie wiedzy o zakładach.

Z czasem niektórzy gracze zyskują w światku bukmacherskim renomę z powodu swoich wyników obstawiania. Udzielający się na forach profesjonaliści i eksperci zakładów to raczej rzadkość, dlatego są oni tak cenni dla mniej doświadczonych graczy, którzy nie są jeszcze w stanie obstawiać i grać na tyle skutecznie i często, żeby mieć z tego duży zysk.

Inne osoby, gracze zakładów sportowych, mogą cię uznać za godnego naśladowania. W tym przypadku to powód do dumy, który daje jednym i drugim wymierne korzyści.

Społeczność bukmacherska często może się mylić w ocenie, czy ktoś jest graczem zawodowym. Ktoś może się często udzielać, mądrze pisać o wynikach meczu, technikach obstawiania czy sposobach na zakłady bukmacherskie, a mimo to nie zarabiać na zakładach. Przykładem takiej osoby jest oszust Shakal.

3.3. Bukmacher

W przypadku gdy będziesz stale poszerzał swoją wiedzę i zdobywał informacje na temat zakładów bukmacherskich, korzystając z SureBety.pl, zauważysz pewnego dnia, że maksymalna kwota, jaką możesz postawić na wynik u danego bukmachera, jest dużo mniejsza niż kiedyś.

Jeśli poprosisz bukmachera o wyjaśnienie i zadasz mu pytanie, otrzymasz tego typu odpowiedź jak ja kiedyś:

Szanowny Kliencie,

Limity na zakłady są ustalane oddzielnie w zależności od rodzaju zakładu i statusu gracza. W Pana przypadku jako iż posiada Pan status gracza zawodowego limit ten został odpowiednio obniżony.

Status gracza zawodowego nadawany jest graczowi, który posługuje się pewnymi metodami wspomagającymi osiąganie niezwykle korzystnych wyników z gry. Status ten przyznają nasi maklerzy/traderzy. (…)

Taka odpowiedź na pytanie to nie jest powód do euforii, ale fakt jest taki, że stałeś się poważnym przeciwnikiem dla bukmachera. Wszedłeś właśnie na wyższy poziom! Tak otrzymany „niechciany status” jest dożywotni. Możesz jedynie „awansować”, co objawi się jeszcze niższym limitem.

Kolejnymi etapami będzie opanowanie umiejętności takich jak zarządzanie kapitałemzarządzanie czasempanowanie nad emocjami czy trading, by wejść na poziom regularnych zarobków.

3.4. Sam gracz

Zdaniem SureBety.pl pełnoprawny status gracza zawodowego możesz sobie przyznać sam, jeśli przez 6 kolejnych miesięcy udało ci się miesięcznie zarabiać min. 1000€ miesięcznie.

Tak określona grupa graczy zawodowych nie przekracza na pewno 5% wszystkich graczy, a jest duże prawdopodobieństwo, że takich graczy jest mniej niż 1% (zależnie od kraju i wielu innych czynników).

Zakłady bukmacherskie to rywalizacja i dlatego tylko najlepsi są w stanie regularnie zarabiać większe sumy pieniędzy. Warto więc zdobywać wiedzę, grać i mnożyć zyski oraz ograniczać straty.

4. Bukmacher a zawodowi gracze

wielki-but-depcze-czlowieka.jpg

Niewygodnych klientów się eliminuje

4.1. Śledzenie wzorców zachowań

Nie jest tajemnicą, że bukmacherzy oferują zakłady po to, żeby zarobić pieniądze bez stratyGracze zawodowi często mogą wyrządzić poważne straty finansowe, dlatego bukmacherzy najczęściej ograniczają swoją ofertę do graczy rekreacyjnych (grających często dla przyjemności lub od czasu do czasu).

Bukmacherzy śledzą wzorce zachowań i na tej podstawie wiedzą, czy ktoś gra dla przyjemności czy zysku. Aby zniechęcić graczy zawodowych do dalszej gry, często nakłada się na nich limity stawek. Niektórzy bukmacherzy stosują wobec takich graczy także bardziej uciążliwy proces weryfikacji tożsamości lub w skrajnym przypadku szukają powodu, by mu zamknąć konto.

4.2. Rodzaje graczy zawodowych

Każdy bukmacher przypisuje informacje i etykietki swoim graczom.

Gracze zawodowi mogą być dzieleni na kilka grup i limitowani według nich. Na przykład jeśli grupa „mądrych graczy” ma limit 50%, to jeśli normalny gracz może postawić maksymalnie 100€, „mądry gracz” będzie mógł postawić maksymalnie 50€ na ten sam zakład.

Oto najbardziej popularne grupy graczy zawodowych:

 • gracze surebetów (najostrzej limitowani, zazwyczaj do 1% stawki normalnego gracza)
 • gracze niechciani (obstawiający ustawiane mecze, limitowani do ok. 1%)
 • oszuści (grający zakłady po rozstrzygnięciu lub wykorzystujący błędy w oprogramowaniu, limitowani do ok. 10%)
 • uczestnicy syndykatu (obstawia jednocześnie z innymi graczami, limit do ok. 10-20%)
 • smarty (mądry gracz, który gra valuebety, limit zwykle 20-70% w zależności od bukmachera; może otrzymać limit ogólny na całą ofertę lub limit na konkretną dyscyplinę lub ligę)

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, zobacz pełny opis rodzajów graczy.

Ostatnią „przystanią” gracza zawodowego jest prawie zawsze trading i/lub obstawianie zakładów na żywo z uwagi na limity stawek.

5. Jak nie zostać uznanym za gracza zawodowego?

gracz-chwyta-glowe-laptop.jpg

Jak to się stało?

 • Jeśli bukmacher uzna cię za zawodowego gracza, zostaniesz zlimitowany i „zabawa” zwykle się kończy na danym koncie. Jeżeli jesteś zawodowym graczem, zostaje ci wtedy, niezgodne z Regulaminem bukmachera, założenie konta na inną osobę lub wybranie innego bukmachera, by móc kontynuować pomnażanie kapitału i obstawianie zakładów.

  UWAGA:

  Oto moje wskazówki, jak nie zostać szybko zlimitowanym i mnożyć zyski dzięki grze w zakłady bukmacherskie, nawet jeśli jest się graczem zawodowym. Ogólnie mówiąc, jeżeli chcesz być w stanie mieć zyski dzięki zakładom, warto oczywiście zachowaniem udawać gracza rekreacyjnego i ograniczać zachowania wskazujące na profesjonalistę.

  • nie graj błędów bukmachera na świeżo założonym koncie
  • nie graj za całość środków i nie wydawaj bonusowych pieniędzy, zwłaszcza gdy skorzystałeś z bonusu powitalnego
  • stawki zwiększaj raczej stopniowo
  • staraj się grać raczej zakłady na żywo niż zakłady przedmeczowe
  • monitoruj/szacuj stan konta u danego bukmachera (ile u niego wygrałeś/przegrałeś/postawiłeś)
  • zwiększaj mianownik paybacku
  • jeśli to możliwe, postaraj się o ujemny bilans konta

6. Bukmacherzy dla graczy zawodowych

Jest tylko kilku bukmacherów dla graczy zawodowych, których łączy: wysoka wiarygodność, niska marża na zakłady bukmacherskie, wysokie limity i szeroka oferta zakładów.

Niestety oczywiście z powodu ustawy hazardowej nie mogę publicznie podać nazw tych zagranicznych bukmacherów. Jeśli chcesz je poznać:

Napisz do mnie, by poznać listę bukmacherów dla graczy zawodowych

 

Literatura uzupełniająca

[1] Człowiek który przechytrzył bukmacherów – onet.pl, wywiad z milionerem z Wielkiej Brytanii – Patrick’iem Veitch’em – który w ciągu 8 lat zarobił 10 mln GBP
[2] Jak wygrywać u bukmachera? – interia.pl, wywiad z Filipem Sosnowskim, znanym w świecie bukmacherki jako DJ Sosna
[3] Gracz pozwał Fortunę o 60 milionów złotych odszkodowania

Zobacz też:
Życie zawodowego gracza
Jak zarobić 60.000 złotych w 3 godziny?

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020