SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  ARTYKUŁ

  Praktyka pokazuje, że najlepsi gracze potrafią regularnie zarabiać na zakładach bukmacherskich. Nie wystarczą same dobre typy. Potrzebujesz dobrej organizacji, wiedzy i doświadczenia! Co jest jeszcze potrzebne, by ogrywać bukmacherów?

  Spis treści

  1. Wartościowe zakłady to postawa
  2. Ile można zarobić na zakładach?
  3. Zarabiają tylko najlepsi
  4. Kim są gracze zawodowi?
   • Informacje i kapitał
   • Wiedza
   • Doświadczenie
   • Dobra organizacja
   • Psychika
  5. Jak bukmacherzy bronią się przed dobrymi graczami?
  6. Podsumowanie

  1. Wartościowe zakłady to postawa

  To co wyróżnia zakłady bukmacherskie od ruletki, gry w kości czy Lotto to istnienie valuebetów, czyli wartościowych zakładów. Wielu typerów, pomimo istnienia marży bukmachera, potrafi każdego tygodnia znajdować zakłady, które się opłacają. Typerzy, którzy obstawiają selektywnie, potrafią uzyskać wskaźnik yield powyżej 0%, czyli zarabiają w długim okresie czasu. 

  Zakłady bukmacherskie są grą umiejętności łącząc elementy matematyki, ekonomii i psychologii. Umiejętności mają większe znaczenie dla wyników końcowych niż szczęście. W długiej perspektywie wpływ szczęścia na sukces gracza wynosi 0%.

  2. Ile można zarobić na zakładach?

  Brytyjczyk Patrick Veitch — zawodowy gracz wyścigów konnych — zarobił 10 mln GBP w ciągu 8 lat (1999-2006) poświęcając się zakładom na pełen etat. Korzystał z siatki agentów, którzy obstawiali dla niego zakłady (a przy okazji dla siebie). Jego wyniki finansowe prezentują się następująco:

  Wyniki finansowe Patricka Veitcha
  1999 +£814,935.70
  2000 +£1,152,436.34
  2001 +£579,761.71
  2002 +£1,341,185.54
  2003 +£2,180,907.05
  2004 +£2,339,282.99
  2005 +£569,147.24
  2006 +£1,072,326.46
  SUMA: +£10,049,983.03
  Źródło: Patrick Veitch, Enemy Number One, 2009, strona 245

  Przykładem z polskiego podwórka jest dr nauk matematycznych Marcin Krzyszkowski, który ograł Fortunę na około 1 milion PLN.

  Jak widać ogrywanie legalnych bukmacherów także jest możliwe.

  3. Zarabiają tylko najlepsi

  W Internecie istnieje wiele serwisów, na których można znaleźć bardzo dobrych typerów, którzy w długim okresie czasu uzyskują yield powyżej 10%, a wyniki te są niezależnie monitorowane. Przykładem wartościowego archiwum typów przedmeczowych (typy na żywo są mniej wiarygodne) jest blogabet.com.

  Oczywiście możesz skorzystać z drogi na skróty wykupując płatne typy, ale dostęp do najlepszych typów to dużo za mało, by regularnie ogrywać bukmacherów. Co jest jeszcze istotne?

  Zasady obstawiania zakładów bukmacherskich możesz przyswoić w kilka minut, jednak doskonalenie umiejętności gry może potrwać wiele lat.

  Szacuje się, że tylko najlepszych 1-5% graczy potrafi regularnie ogrywać bukmacherów. Wielu graczy krąży wokół zera (ok. 40-45% czytelników SureBety.pl), a równie wielu traci na zakładach (ok. 50% czytelników SureBety.pl):

  5% wygrywających, 45% krążących wokół 0 i 50% przegrywających graczy Tylko ok. 5% najlepszych graczy zakładów regularnie zarabia na bukmacherce, Źródło: SureBety.pl

  Skoro ok. 95% osób nie zarabia na zakładach, to znacznie częściej spotkasz się z mitem, że na zakładach nie da się zarobić.

  Łatwo ulec błędowi poznawczemu: częściej usłyszysz o przegrywającym graczu niż o wygrywającym, bo wygrywających jest niewielu.

  Kim jest te 5% graczy, którzy znaleźli sposób na regularne ogrywanie bukmacherów?

  4. Kim są gracze zawodowi?

  Tak jak nie każdy nadaje się na dyrektora firmy, tak nie każdy nadaje się na zawodowego typera. Tylko ci, którzy mają odpowiednie cechy, mogą zostać panami swojego losu i utrzymywać się z bukmacherki.

  Jestem graczem zawodowym i wyróżniłbym 6 najważniejszych czynników, które są niezbędne do regularnego ogrywania bukmacherów. Na sukces w zakładach bukmacherskich składają się: 

  Wykres kołowy czynników gracza zawodowego Dobra organizacja, doświadczenie i wiedza to 80% sukcesu w zakładach bukmacherskich.

  4.1. Kapitał i informacje (5%+5%)

  Kapitał i informacje są najmniej istotne, ale niezbędne. Bez pieniędzy nie będziesz miał czego pomnażać, a bez informacji nie będziesz wiedział co obstawiać. Jedno i drugie natomiast jest łatwo zdobyć. Cenne informacje są dostępne w Internecie za darmo, np. na SureBety.pl.

  4.2. Wiedza (20%)

  Przyswajając wiedzę, budujesz swój potencjał. Ładujesz swój mózg informacjami, dzięki czemu twoja intuicja (podświadomość) zacznie coraz lepiej działać. Będziesz widział coraz więcej zależności, a dzięki temu w twoim umyśle zacznie się krystalizować obraz branży bukmacherskiej jako całości. Do pełnego obrazu potrzebujesz jednak doświadczenia.

  4.3. Doświadczenie (25%)

  Dopiero wiedza sprawdzona w praktyce daje Ci doświadczenie i staje się wartościowa. To jednak za mało, jeśli będziesz działał chaotycznie.

  4.4. Dobra organizacja (35%)

  Aby regularnie zarabiać, potrzebna jest powtarzalność. Możesz ją uzyskać tylko poprzez dobrą organizację. Mam tu na myśli nie tylko zarządzanie kapitałem i zarządzanie czasem, ale także zarządzanie swoim zdrowiem, analizowanie, planowanie strategii, wyciąganie wniosków i tego typu sprawy. Potrzebujesz wypracowania procedur.

  UWAGA:
  Dobra organizacja jest ważniejsza niż doświadczenie.
  PRZYKŁAD:
  Spójrz na "doświadczonych dziadków" w kolekturach sportowych, którzy działają w sposób niezorganizowany. Wielu takich niezorganizowanych graczy krąży wokół zera, mając odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Czują, że brakuje im już niewiele, ale nie wiedzą czego. Czy też tak masz?

  4.5. Psychika (10%)

  Na koniec może pojawić się jeszcze jedna przeszkoda — ty sam!

  Twoja psychika i twoje emocje mogą stanąć na Twojej drodze do celu. Możesz sobie wszystko doskonale zaplanować, wypracować procedury na każdą ewentualność, ale jeśli pozwolisz, by w zakładach na żywo targały tobą emocje, możesz zaprzepaścić w kilka chwil dorobek całego tygodnia, miesiąca czy roku...

  5. Jak bukmacherzy bronią się przed dobrymi graczami?

  Hazard wiąże się z ryzykiem, dlatego bukmacherzy także muszą stosować zarządzanie ryzykiem.

  Gdy jeden z graczy regularnie ogrywa bukmachera, dochodzi do sytuacji, w której kapitał gracza rośnie coraz bardziej. Jeśli bukmacher nic nie zrobi, a takich graczy będzie więcej, może się okazać, że z powodu wysokich stawek, zyski bukmachera staną się poważnie zagrożone.

  Bukmacherzy muszą bronić się przed dobrymi graczami i robią to na kilka sposobów:

  Lista metod obronnych bukmacherów Eliminowanie dobrych graczy to ostateczność dla wielu bukmacherów. Źródło: wiedza własna SureBety.pl.

  Z perspektywy gracza każdą z tych metod obrony da się obejść, ale nie każdy wie jak to zrobić.

  Paradoksalnie cała możliwość regularnego zarabiania przez graczy jest możliwa dzięki tej obronie! Inaczej gracze rozbijaliby jednego bukmachera po drugim, doprowadzając ich do bankructwa.

  Przez to, że większość graczy traci, możliwe są regularne wypłaty tym graczom, którzy ogrywają bukmachera. I tak to się kręci…

  6. Podsumowanie

  Zakłady bukmacherskie tworzą środowisko konkurencyjne. Zarabiają tylko ci na szczycie piramidy. Gracze konkurują pośrednio między sobą o zasoby bukmachera, a rzesze słabych graczy sponsorują bukmachera. Możesz zarabiać tylko w sytuacji, gdy staniesz się dużą rybą w małym stawie.

  Nie musisz od razu rzucać pracy na etacie, by zarabiać na zakładach. Przyjrzyj się na spokojnie czego potrzebujesz:

  1. Dobra organizacja.
  2. Doświadczenie.
  3. Wiedza.
  4. Psychika.
  5. Informacje i kapitał.

  Jeśli masz kłopoty z organizacją, przeczytaj Podręcznik typowania.

  Jeśli brakuje Ci doświadczenia, zobacz listę bukmacherów do ogrania:

  Najlepsze bonusy bukmacherskie

  Jeśli brakuje Ci wiedzy, odwiedzaj w każdy poniedziałek SureBety.pl!

  Jeśli emocje niweczą twoje wysiłki, przeczytaj dział Psychologia.

  Jeśli brakuje ci informacji, to czytając SureBety.pl, wymyślisz jak ją zdobyć.

  Jeśli brakuje ci kapitału, obstawiaj "na kartce", aż zdobędziesz kapitał na grę. Skup się w międzyczasie na pozostałych czynnikach, a potem łatwo pomnożysz mały kapitał.

  Regularne ogrywanie bukmacherów wymaga dużego wysiłku, czasu i konsekwencji w dążeniu do wyznaczonego celu

  Zobacz też:

  Metody ogrywania bukmacherów

  Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
  Komentarze (10)  • (2)
   05-10-2020 14:42 (pon)

   Gdyby ktoś chciał wymienić się doświadczeniami odnośnie ustawianych meczów lub generalnie wiedzy na temat zarabiania na bukmacherce to zapraszam do kontaktu na e-mail  mosssquito@wp.pl

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (3)
   30-09-2020 13:59 (śr)

   Niedawno byłem zadowolony z innej gry. To jest https://gryonline2.pl/sizzling-hot/ i gram już dość często. Wspaniała rzecz.

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 5.172.***.***
   26-05-2020 19:55 (wt)

   Świeży wywiad z M. Krzywkowskim, który ograł Fortunę:

   https://www.youtube.com/watch?v=fz4bSfHfGaA

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (3)
   05-12-2019 14:44 (czw)

   Dziękuję Bardzo pomocny artykuł. Możesz także napisać o polskie sloty online. Dobry przykład.

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 83.26.***.***
   23-11-2019 22:31 (sob)

   Szukałem buka bez podatku z ecopayz i znalazł intertops gram tam od kilku miesięcy i mogę poleć weryfikacja wystarczy skan dowodu wypłaty na ecopayz bez problemów oferta zakładów bardzo bogata polecam buka tym którzy mają dość grania z podatkiem w tych pilskich krzakach limity bardzo wysokie ocena sbr A

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (4)
   18-11-2019 16:35 (pon)

   Czy byłby ktoś w stanie pomóc z weryfikacją u buka nie pl? Kolega ma problem ,zaczął wygrywać stawiał wysokie stawki i zaczęły sie problemy. Konto nie zweryfikowane dalej nie może wypłacić nic.Pomoże ktoś napisze co robić? albo pod postem albo priv. 

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (132)
   04-11-2019 13:21 (pon)

   Siedze juz kilka lat w zakladach , wydaje mi sie , ze mam bardzo duze doswiadzenie . Co moge powiedziec , ze moim zdaniem ( nikogo jakby co za reke nie zlapalem ) WSZYSTKIE MECZE , na kazdym poziomie , sa juz ustawiane . Ja watpliwosci nie mam zadnej . Ogladam tenis . Jedna zawdoniczka gra na przemian bardzo dobrze , druga zle , i zmieniaja sie . Jak to wyjasnic . Pamietam kiedys , graly pliskova vs stephens . Mialem duzo postawione na ten mecz , 1 set latwy dla pliskowej , stephens stoi , nie biega do pilek . Drugi set 2 - 0 dla Pliskovej . Juz nie ma meczu . Logicznie patrzac , gdyby mecze nie byly ustawiane , to za darmo mozna wygrac stawiajac na pliskowa . Ale nagle cud : w jednej chwili pliskova zaczyna wynosic pilki na out , tak zwane nie wymuszone bledy i drugi cud , stephens zaczyna biegac . No cuda . Tak cuda . Nie cuda , tylko poszla komenda ( byc moze jakis bogacz walnal 10 milionow eur na pliskova ( bo za darmo i 2 % dobrze ) )  i tyle . Oczywiscie stephens wygrywa 2 set i chyba caly mecz zreszta . Dla mnie to jasne , ze ustawione .

   Druga poszlaka , ze kazdy mecz jest ustawiany obecnie ( albo przynajmnie pilnowany ) jest logicznie oiczywista . Bez patrzenia na przekaz meczowy kazdy to wie . mam konto w pinnnacle , widze limity , na jakies gowniane itfy , gdzie na widownii jest czasami 0 ( slownie 0 ) osob . I moge postawiec 20000 PLN na kurs 5,00 . Teraz , gdyby ojciec takiej zawodniczki wpadl na pomysl ustawienia meczu , co by sie stalo ??? Jeden taki mecz i ta zawodniczka moglaby zarobic 100 tyle ile przez cala kariere . Pinnnacle , Bookmaker , betfair i tak dalej . Kto to sprawdza . Jak to sie robi ( lub mozna zrobic ) ? FAworytka wygrywa ( gra naprawde ) 1 seta , potem w drugim robi 2 - 0 , a potem juz przegrywa i moze nawet skreczowac . Wiec gdyby takie cos byloby mozliwe , to Pinnacle nie dawaloby takich limitow , bo za duze straty by byly .  Wiec latwy wniosek , ze pinnnacle ma wplyw na mecze . Doklanide jak informuje zadownikow jak maja grac , nie wiem . Wiem jedno . jesli na djokovica na kurs 1,10 na moneyline pojdzie zalozmy 3 miliony EUR , to djokovic przegra . A jhak pojdzie 100 milionow , to przegra bez zdobycia gema ( gdyby trzeba bylo ) 

   Zreszta , mozna poczytac ile mafia zarabia na zakladach rocznie . Oczywiscie zarabiaja ustawiajac mecze , nie ma watpliwosci .

   Takze ze sportem ten obecny " sport " nie ma wiele wspolnego , gdzie chodzi tylko o pieniadze . Dlatego ja prawie tego cyrku nie ogladam , tylko stawiam i zarabiam na tym gownie . 

    

   Jedyna rzecz ktora mnie zastanawia , czy sa mecze na wysokim poziomie tenisa czy innych waznych sportow , ktorych w ogole nie ruszaja . To znaczy , ze nie ma nic w nich ustawionego , czyli ze graja 100 % realnie . Moze gdy stawki sa mniej wiecej wyrownane i nie ma wiekszego sensu ustawiac . 

    

   Ile razy jak ogladam tenis , to widze takie cos ; gracz sobie gra , widac ze zaczal cos zle grac i ogladam . Ma pilke , odbija patrzac zeby ja wybic na out . Nie udalo sie ? To tali jak debil zeby wyszlo . I : albo nie ma w nim emocjii , ale z kolei ewidentnie udaje ( ze boli go ze zle zagral ) . Problem w tym , ze ja nie mam informacji ktory mecz jest ustawiony . Dzis pierwsze z brzegu . Wlaczylem sobie ( bo nie bylo nic innego ) mecz Bemelmans vs Gaio . 1 set to zart . ogladalem mecz i gaio przegrywal swoje gemy specjalnie . Bylo to widac . Dalem na 2 set na gaio ( bo moim zdaniem ustawili mecz , 1 set bemelna,s 2 gaio ) . I gaio wygral 2 - 1 . ostatni gem meczu bemelmans mu oddal ewidentnie . No nic . Moim zdaniem to nie jest sport ( szczegolnie tenis ) tylko cyrk .

   Odpowiedzi: 1
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (4)
   22-10-2019 16:37 (wt)

   Otwarcie te pajace co sprzedają typy - te mecze nie są ustawione. Ale generalnie mecze są ustawiane bo to jest biznes. Gdzie nie spojrzysz reklamy bukmacherów aż się roi, teraz co 2 zespół jest sponsorowany przez buka fortuna sts lv bet, w Anglii to samo w Hiszpanii to samo Wlochy też. Oni też z nimi maja układy o których my nie wiemy. Ale mecze są były I będą ustalane, kiedyś czytałem. Wywiad z jednym z sędziów który jest już na emeryturze to powiedział że nawet liczba rzutów różnych jest ustawiana.

   Odpowiedzi: 1
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top