Szacuję, że ponad 94,3% wszystkich bukmacherów internetowych obniża limit stawki graczom, którzy zostali uznani za niedochodowych. Dowiedz się dlaczego i jak się przed tym uchronić.

Chłopaki jestem geniuszem. Już wiem dlaczego przegrywam: obstawianie wszystkich opcji zdarzenia jest nieopłacalne!

#6. Geniusz, Źródło: SureBety.pl

1. Co to jest limit stawki?

Znak drogowy ograniczenie prędkości do 50 z czerwoną obwódką białym tłem i czarną liczbą 50

Limit stawki jest nakładany, gdy bukmacher obawia się, że gracz będzie go ogrywał
fot. Shutterstock

Def. Limit bukmacherski jest to maksymalna stawka jaką możesz postawić NATYCHMIAST na dane zdarzenie u danego bukmachera.

Limit wysokości stawek u bukmacherów
Co mam na myśli mówiąc o niskich albo wysokich stawkach?
Bardzo
niska
stawka
Niska
stawka
Średnia
stawka
Wysoka
stawka
Bardzo
wysoka
stawka
0÷5€
na zakład
0÷50€
na zakład
50€÷200€
na zakład
>200€
na zakład
>1000€
na zakład

Jeśli przykładowo u danego bukmachera możesz postawić maksymalnie 4500 PLN na ćwierćfinał meczu ATP przed meczem, 9000 PLN na półfinał WTA w zakładach na żywo lub 450 PLN na mecz drugiej ligi piłki nożnej przed meczem, to mówi się, że Twój limit u tego bukmachera wynosi:

 • 9000 PLN w zakładach na żywo
 • 4500 PLN w zakładach przedmeczowych

Limity stawek są wyższe w zakładach na żywo niż w zakładach przedmeczowych. Im bardziej popularny rynek, tym wyższe limity.

Największe limity stawek można spotkać u bukmacherów azjatyckich, do których dostęp z Polski można uzyskać przez betbrokera.

Personalne limity stawek (dla konkretnego gracza) są nakładane przez bukmacherów zwykle procentowo w stosunku do limitu podstawowego. Jeśli nowy gracz może postawić 4500 PLN po kursie 2.0 na danym rynku, a gracz zlimitowany tylko 450 PLN, to mówimy, że został zlimitowany do 10%.

Limit stawki może się pojawić w momencie próby postawienia zakładu. Zobaczysz wtedy na ekranie tego typu komunikat jak poniżej.

Limit-bwin.jpg

Przykładowy komunikat limitu stawki

Jest to przykład skrajnego zabezpieczenia ze strony bukmachera zagranicznego, gdzie limit stawki został ustalony poniżej wartości stawki minimalnej.

2. Jakie są największe limity wygranej?

Większość bukmacherów określa w Regulaminie największą wygraną, jaką jest gotowy wypłacić z wygranego kuponu. Jeśli gracz przekroczy tą wartość, wygrana zostanie zmniejszona do kwoty maksymalnej. Do obowiązku gracza należy zapoznanie się z maksymalną kwotą PRZED postawieniem kuponu lub kuponów (stawkę zwykle można dzielić między identyczne kupony).

Maksymalna wygrana dotyczy zwykle jednego kuponu, ale w treści Regulaminu zagranicznych bukmacherów możesz spotkać się z określeniem największej wygranej na dzień, tydzień czy miesiąc.

Zobaczmy jak to wygląda na rynku polskich legalnych bukmacherów.

BukmacherMaksymalna wygrana na kuponUwagi
PZBUK
(opinie)
bez limitunie mają pojęcia maksymalnej wygranej z kuponu; wyjątkiem jest sytuacja, w której limit wygranej jest nałożony na dane spotkanie z oferty sportowej: wtedy taki komunikat ukaże się podczas zawierania zakładu
Betclic
(opinie)
800.000 PLN
Fortuna
(opinie)
601.000 PLNna podstawie Oficjalnego Komunikatu 4/11/2017
superbet
(opinie)
500.000 PLNinfo z czatu: Regulamin nie określa, stosuje się wewnętrzne ustalenia firmy, system nie pozwoli postawić więcej
ETOTO
(opinie)
500.000 PLN§11.7 Regulaminu
totolotek
(opinie)
500.000 PLN§12.5 Regulaminu; max. 30 selekcji na kuponie (pkt. III.9)
STS
(opinie)
500.000 PLN
pkt 5.2 Regulaminu
betfan
(opinie)
500.000 PLN
eWinner
(opinie)
500.000 PLN
LVbet
(opinie)
300.000 PLN§15.2 Regulaminu; nie można stawiać identycznych kuponów na innych kontach
noblebet
(opinie)
300.000 PLN
BetX300.000 PLNbrak informacji w Regulaminie, info z FAQ; maksymalna stawka 5000 PLN
forBET
(opinie)
200.000 PLNRegulamin nie określa maksymalnych wygranych
TOTALbet
(opinie)
150.000 PLN
traf
(opinie)
bez limitu, ale relatywnie niskie wygranebrak informacji w Regulaminie (w praktyce zależy od innych grających tak jak w Lotto);
100.000 PLN do natychmiastowej wypłaty (reszta w ciągu 2 dni roboczych)
zagraniczni
bukmacherzy
25.000 EUR ÷ bez limituzależnie od bukmachera i rodzaju obstawianych dyscyplin
Dane z dnia 27.10.2020

Dlaczego kwota największej wygranej jest taka ważna?

Oprócz tego, że może znacząco zmniejszyć wartość twojej wygranej z ogromnego kuponu AKO, to może świadczyć o sile posiadanego kapitału, a tym samym o stabilności finansowej firmy. Nie jest to oczywiście główny wyznacznik dla bezpieczeństwa graczy.

W przypadku konta tymczasowego maksymalna wygrana jest taka sama jak wygrana dla konta głównego, z tą różnicą, że z konta tymczasowego wypłata NIE jest możliwa do momentu spełnienia warunków pełnej weryfikacji tożsamości.

3. Jaki mam limit?

znaki-zapytania.jpg

Jaki mam limit?
fot. Shutterstock

Bukmacher NIE informuje o przyznaniu limitu stawek. Sprawdzenie limitu stawek na koncie jest możliwe tylko empirycznie (doświadczalnie) przez porównanie wielkości stawek z innym niezlimitowanym kontem u tego samego bukmachera na tym samym rynku w tym samym czasie (gdy maksymalna stawka jest możliwa do zobaczenia przed zagraniem zakładu).

Jeśli założyłeś konto u nowego bukmachera i nie wiesz jakich możesz spodziewać się limitów stawek, zawsze zakładaj, że są one niskie. Zwiększając stopniowo stawki albo pojawi Ci się w końcu limit stawki, albo nie – będziesz miał orientację zapamiętując jak duży zakład przyjęli (i czy było to popularne zdarzenie czy nie).

4. Rodzaje limitów

wielki-but-depcze-czlowieka.jpg

Limit personalny, fot. ShutterStock

Mało kto wie, że bukmacherzy mają różne rodzaje limitów:

 • personalne limity stawek.
 • rynkowe limity stawek (na konkretnym rynku, tzn. dla konkretnego rodzaju zakładu w danym zdarzeniu danej dyscypliny na rynku przedmeczowym lub na żywo)
 • obniżenie kursów (niektórzy z zagranicznych bukmacherów obniżają kursy wybranym graczom zamiast ograniczania stawek)
 • zablokowanie depozytów (w październiku 2021 bukmacher LVbet odmówił przyjęcia depozytu jednemu ze stałych Czytelników SureBety.pl)

Limity personalne są stosowane dla poszczególnych graczy. Tylko giełdy zakładów bukmacherzy dla zawodowych graczy nie stosują tego rodzaju limitów stawek. Graczy ograniczają wtedy jedynie limity rynkowe.

Wyróżniamy tutaj dwa rodzaje: limit na stawkę (ogranicza stawkę) i limit na wygraną (maksymalna stawka zależy od kursu).

Limity na zdarzenia stosują wszyscy bukmacherzy. Im bardziej popularne zdarzenie/liga tym większe limity stawek. Limit na zdarzenie można napotkać, gdy bukmacher przyjął już zbyt dużą liczbę zakładów na dany wynik i system nie przepuszcza większej ilości stawek. W takim przypadku zwykle wystarczy poczekać, aż bukmacher ręcznie skoryguje kurs i podniesie limit. Limity w zakładach na żywo są wyższe.

5. Dlaczego bukmacher mnie zlimitował?

dwie-dziewczyny-odstraszaja-dlonia.jpg

Nie chcemy Cię tu,
fot. Shutterstock

Bukmacherzy wprowadzają limity, aby zabezpieczyć się przed lepszymi graczami. Bo co im przyjdzie z tego, że zarobią mało z dużej liczby osób, jak przegrają bardzo dużo na grupie świetnych graczy?
A trzeba powiedzieć, że to gracze mają przewagę – bukmacher musi wystawić poprawnie tysiące kursów tygodniowo. Graczowi wystarczy znaleźć kilka błędów.

Na limit trzeba sobie “zasłużyć”. Dziś możesz go nie mieć, a jutro bukmacher obniży Ci go do takich stawek, że granie u niego nie będzie miało sensu.

Powodów zlimitowania może być kilka:

 1. Za narodowość: jesteś Polakiem i nie jesteś mile widziany z uwagi na przykre doświadczenia bukmachera z Polakami w przeszłości (głównie chodzi o nadużycia bonusów)
 2. Za granie niszowych zakładów: grałeś często za wysokie stawki na zdarzenia pojedyncze w mało popularnych ligach w krótkim okresie czasu i zostałeś uznany za gracza zawodowego
 3. Za oszukiwanie: grasz kursy wynikające z oczywistych błędów lub rozstrzygnięte zakłady
 4. Za historię typów: twój payback jest większy od 100% (więcej wygrałeś niż przegrałeś) lub bliski 100% (grasz mądre zakłady, ale nie masz szczęścia)
 5. Za duży obrót: bukmacher ustalił limit stawek, które możesz postawić w miesiącu (np. do 50.000€ miesięcznie)
 6. Za granie surebetów: grałeś nietypowe stawki (np. 1051,34 i bukmacher uznał, że grasz surebety) – jest to najostrzej limitowana grupa graczy do 0-1% podstawowego limitu stawek
 7. inne powody

6. Jak duże limity przyznają bukmacherzy?

kolorowe-slupki-roznej-wysokosci.jpg

Różne wielkości limitów,
fot. Shutterstock

Najwyższe limity spotkasz u zagranicznych bukmacherów (europejskich i azjatyckich) nastawionych na zawodowych graczy oraz na giełdach zakładów. U pozostałych bukmacherów zagranicznych wielkość limitu jest mocno zróżnicowana. U legalnych polskich bukmacherów zawodowi gracze zwykle mogą wciąż postawić kilkaset PLN na zakład. Każda kwota powyżej 200 PLN często idzie do “akceptacji” ze strony bukmachera.

Często spotykane limity mają wartości: 1, 5, 10, 25, 100€.

Na rynku brytyjskim jest duży bukmacher, który uzależnia wielkość limitu nie od stawki, lecz od potencjalnej wygranej. Oznacza to, że na zlimitowanym koncie można postawić duże kwoty po niskich kursach albo jedynie bardzo małe stawki po wysokich kursach.

Ograniczenie stawki do 2000 PLN to wciąż “wysoki pułap” stawek. Trzeba jednak wiedzieć, że zostało się “zauważonym” i oznaczonym jako “mądry gracz”. Może to skutkować dalszym obniżeniem limitu w przyszłości.

Limit stawki na poziomie 200-400 PLN to zwykle “średni limit” na poziomie ok. 10-25% maksymalnej stawki.

Limit do 40 PLN (ok. 1%) jest głównie dla “graczy niechcianych”. Takie ograniczenia sprawia, że nie ma sensu dłużej grać na takim koncie. Każdy zakład jest tylko tanią informacją dla bukmachera, że zagrany mecz trzeba wziąć pod lupę.

Wielkość limitu zależy od następujących czynników

 • bukmacher (ci dla graczy profesjonalnych mają wyższe limity, nowi i z niską renomą mają zwykle niskie)
 • jakiej jesteś narodowości (klienci którzy nie są “targetowi” mogą mieć obniżony limit)
 • czy grasz surebety (najostrzej limitowana grupa)
 • czy twój bilans zakładów jest dodatni (ważna też jest ilość i jakość postawionych zakładów)
 • jak stare masz konto i ile jest na nim postawione zakładów
 • czy stawiasz “mądre” czy “głupie” zakłady (na popularnych rynkach zwykle nie ma value)
 • czy stawiasz single, zakłady akumulowane czy grasz systemem
 • czy znasz się dobrze na jakiejś dyscyplinie/lidze (możesz dostać limit ogólny lub na wybraną dyscyplinę)
 • czy oszukujesz
 • czy wyłudzasz bonus
 • jak duże stawki grasz (stawki do 50-100€/zakład uważam za mało istotne dla większości bukmacherów)
 • inne powody

7. Jak unikać limitów?

strzalka-przeskakujaca-nad-dziura.jpg

Jak unikać limitów?
fot. Shutterstock

Celem bukmachera jest zarobić na tobie. Każde nowe konto założone u bukmachera startuje z określonym limitem. Niektóre nacje mogą mieć nałożone inne limity niż wszyscy. Bukmacherzy obniżają limit personalny “mądrym graczom”, a podnoszą często graczom rekreacyjnym. To do jakiej grupy zostaniesz zakwalifikowany zależy od zakładów jakie grasz. Dlatego szczególnie ważne jest pierwsze 50 zakładów na nowym koncie.

7.1. Jak opóźnić w czasie nałożenie limitu?

Są sprawdzone sposoby na to, aby nie zostać zakwalifikowanym do “graczy mądrych” albo po prostu nie zwracać na siebie uwagi bukmachera, co wydłuży żywotność twojego konta bukmacherskiego przesuwając w czasie moment nałożenia limitu:

 1. Wielu bukmacherów nie znosi graczy surebetów i takich bardzo ostro limitują (np. do 1 euro/zakład). Większość nie potrafi na nich zarobić w dłuższej perspektywie.
 2. Bukmacherzy przywiązują szczególną wagę do nowych kont. Dlatego proponowałbym przez pierwsze powiedzmy 50 zakładów na każdym nowym koncie nie grać surebetów.
 3. Nigdy nie graj za całość środków na nowym koncie. Najlepiej NIE przekraczaj na nim wartości 25% balansu konta.
 4. Dobrze by było, aby stawki na “nowych kontach” były “spójne”, tzn. żeby nie było dużych wahań stawek między zakładami (np. zakłady za kilka PLN pomieszane z zakładami za kilkaset lub kilka tysięcy PLN od razu sugerują gracza surebetów).
 5. Najgorsze co możesz zrobić to zacząć od obstawiania surebetów przedmeczowych na nowym koncie. Bukmacherowi bardzo łatwo je wykryć i zobaczyć kto je gra. Jeśli chcesz grać surebety, to graj je w zakładach na żywo (stawki do 100€/zakład). Trudniej jest je zauważyć bukmacherowi, gdyż są grane w czasie rzeczywistym. Poza tym limity w zakładach na żywo są kilka, kilkanaście razy większe niż przed meczem.
 6. Głównym kryterium czy dostaniesz limit jest oczywiście to czy ogrywasz bukmachera, czyli Twój bilans zysków/strat i wartość payback. Payback możesz poprawić grając surebety na linii bukmacher – giełda zakładów stawiając u bukmachera niskie kursy a kontrując na giełdzie zakładów.
 7. Bukmacher najszybciej zwróci uwagę na stawki grane za maksymalną stawkę.
 8. Nie graj przed meczem mało znanych lig/dyscyplin. Zostaniesz łatwo zauważony. Większe stawki obstawiaj w zakładach na żywo.
 9. Jeśli możesz, nie graj popularnych surebetów. Szukaj unikalnych, używając odpowiednich filtrów/metod, by je znaleźć. Jeśli bukmacher przyjmie serię surebetów, a twój zakład będzie wśród nich, narażasz się na limit.
 10. Nie graj surebetów powyżej 10%. Możesz dużo zarobić, ale szybko zwrócisz na siebie uwagę bukmachera.
 11. Nie ponawiaj zakładów zarówno przed meczem jak i na żywo, zwłaszcza w krótkich odstępach czasu. Ewentualne kontrowanie zakładów kolejnym surebetem musi być logiczne co do stawek.
 12. Stosuj okrągłe liczby (np. 125,00 PLN). Stawka typu 124,47 PLN sugeruje, że grasz surebety.
 13. Nie wysyłaj kuponów do akceptacji! Wtedy Twój zakład jest ręcznie sprawdzany i aż prosisz się o limit, jeśli bukmacher zobaczy, że występuje surebet z innym bukmacherem lub grasz “coś mądrego”.
 14. Kupony AKO to domena zwykle słabych graczy. Jeśli będziesz na takich zakładach “do przodu” u danego bukmachera, to ewentualny limit nie będzie bardzo surowy.
 15. Dorzucenie do kuponu zdarzenia o niskim kursie (np. @1.01) zwykle pozwala więcej postawić niż system pierwotnie pokazuje.
 16. Istnieje hipoteza, że zakładając konto w EUR, zamiast w PLN, można liczyć na wyższe limity.
 17. Jeśli zostałeś zlimitowany, zawsze pozostaje gra u tych kilku, gdzie limity są wysokie.
 18. Trzeba bardzo dbać o płynność i minimalną ilość/wielkość wpłat/wypłat (bo to za każdym razem koszty, które bukmacher bierze za gracza na siebie).

WNIOSEK:
Monitoruj bilans najważniejszych kont (jak bardzo jesteś na plus/minus) gdzie nie chcesz dostać limitu.

Moje sugestie co do stawek dla graczy surebetów na żywo:

 • nowe konto: do 100 PLN/zakład
 • konto z 50-200 zakładami, które nie jest na “plusie”: do 200 PLN/zakład
 • stare, zminusowane konto: 400-2000 PLN/zakład w zależności od bukmachera, stopnia zminusowania i kursu

7.2. Omijanie limitów

Są także sposoby na omijanie limitów zdarzeniowych. Metodę na to podaje sam STS w swoim Regulaminie:

3.13 Zabronione jest wykorzystanie typu “pewniak” albo innego typu pozwalającego obejść limity. STS zastrzega sobie prawo do anulowania zakładów kiedy 1 pojedynczy typ (“pewniak”) jest kombinowany z innymi zdarzeniami w celu obejścia limitów zakładów online ustanowionych przez STS. W takiej sytuacji wszystkie takie zakłady zostaną anulowane za wyjątkiem pierwszego zawartego zakładu. Stawki z anulowanych w takich okolicznościach zakładów zostaną zwrócone.(STS)

Nie znam innego bukmachera, który ma taki zapis.

Jeśli nie możesz uniknąć limitu, proponuję pograć “długie sesje” po 6-8 godzin (w zakładach na żywo najlepiej) kilka dni z rzędu ile wlezie. Proces przyznawania limitu trwa, więc jeśli i tak go nie unikniesz (bo ogrywasz bukmachera), to wykorzystaj maksymalnie czas gdy limitu nie masz.

8. Dlaczego bukmacherzy używają limitów?

agent-wstrzymujacy-wyciagnieta-dlonia.jpg

Limity bukmacherów utrudniają dalszą grę,
fot. Shutterstock

Bukmacherzy muszą sobie jakoś radzić z ryzykiem na jakie są narażeni. Szacują oni szanse i przeliczają je na kursy uwzględniając margines błędu, który nazywamy marżą bukmachera.
Następnie bukmacher ustala maksymalny limit stawek, czyli kwotę jaką chce on przyjąć na każdą z opcji po danym kursie. Gdy limit zostaje przekroczony, bukmacher zmniejsza kurs i zwiększa limit.

Limity stawek zazwyczaj nie mają stałej wartości i zależą od popularności spotkania/ligi, wartości przyjętych zakładów i od tego kto chce zagrać.

Raz nałożonych limitów bukmacher nie cofa. Może je najwyżej obniżyć.

9. FAQ – pytania dotyczące limitów

9.1. Czy pliki cookies przeglądarki mają znaczenie?

Tak.

Większość graczy akceptuje pliki cookies bez czytania (ja również jestem pod tym względem ignorantem), bo zapoznawanie się z nimi na każdej stronie www zajęłoby mnóstwo czasu. Prawo polskie wymaga informowania jakie dane o użytkowniku są zbierane za pośrednictwem strony www. Musisz mieć możliwość odmowy. Są jednak pliki, które nie wymagają twojej zgody. Do takich plików mogą należeć stosowane przez bukmacherów tzw. “tracking cookies” (ciasteczka śledzące), które sprawdzają jakie strony odwiedzałeś!

Dlatego przed każdym wejściem na stronę bukmachera warto wyczyścić cookies’y (użyj ctrl+shift+DELETE w Chrome/Firefox i wyczyść co trzeba). Można to nazwać taktyką obronną przed bukmacherami. Możesz także poszukać w ustawieniach przeglądarki opcji nie akceptowania plików cookies. Może to mieć jednak negatywne skutki. Po więcej informacji zajrzyj na wszystkoociasteczkach.pl

Istnieją wtyczki do przeglądarek blokujące pliki cookies. Nie działają jednak wobec 100% stron www, więc nie widzę dla nich zastosowania.

Dobrą praktyką jest porównywarka kursów RebelBetting, która ma wbudowaną własną przeglądarkę internetową i nie zapisuje plików cookies, co znacznie wydłuża karierę surebetowca.

Literatura

[1] Gracz pozwał Fortunę o 60 milionów złotych odszkodowania

Zobacz też:
Rodzaje graczy
Jak wyznaczyć sobie limit strat?

reklama
Murawa boiska z napisem Zakład bez ryzyka do 600 zł i czarno-żółte motywy graficzne bukmachera Fortuna