Zamknięcie konta a wyłudzanie bonusów

Bukmacherzy zamykają konta nierentownym klientom oraz osobom, które zakładają wiele kont celem ominięcia limitów lub w celu zdobycia kolejnego bonusu powitalnego. W gronie podejrzanych o multikonto są od razu kobiety i osoby w podeszłym wieku.

Mężczyzna z opuszczoną głową w garniturze i czerwonym krawacie wyciąga przed siebie dłoń w geście stop

Bukmacherom nie podoba się wyłudzanie bonusów, bo tracą na tym w długim terminie,
fot. Shutterstock

1. Wyłudzanie bonusów

Wyłudzanie bonusu przez Polaków to dość popularny proceder. Mam tu na myśli zakładanie kont na inne osoby, aby tylko zdobyć bonus powitalny, a także celem ominięcia limitów stawek narzuconych przez bukmachera.

Może nie jesteśmy biednym krajem, ale historia nauczyła nas, że aby przetrwać trzeba się nauczyć kombinować i nie zawsze działać zgodnie z wolą władzy.

Zakładanie multikont nie jest bukmacherom na rękę, dlatego zabraniają tego w Regulaminie. Musisz zatem być œświadomy, że jako Polak możesz zostać posądzony o założenie konta na inną osobę. Wiąże się to z zamknięciem konta, a w niektórych przypadkach także z konfiskatą środków. Bukmacherzy nazywają osoby, które wyłudzają bonusy terminem bonus abuser.

Bukmacherom zależy na posiadaniu tylko takich graczy, którzy będą u nich przegrywać i będą grać długo. Ci którzy są dla bukmachera niewygodni są limitowani lub eliminowani.

Trzeba zatem wiedzieć kiedy możesz niesłusznie zostać posądzonym o posiadanie więcej niż jednego konta lub złamanie warunków bonusu.

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

2. Komu bukmacher zamyka konto?

2.1. Kobiety

Okazuje się, że zakłady bukmacherskie są kolejną dziedziną, w której płeć piękna jest dyskryminowana.

Jeśli jesteś kobietą-graczem, to od razu jesteś podejrzana, że nie to nie ty używasz swojego konta! Ciężko oszacować liczbę kobiet, które stawiają zakłady. Myślę, że grających regularnie kobiet jest w Polsce około 0,1%. Nie znam osobiście żadnej.

2.2. Logowanie z różnych IP

Drugą kwestią jaka może Ci nieświadomie przysporzyć problemu, może być adres IP, z którego się logujesz na konto. Jeśli stawiasz zakłady z miejsca, z którego ktoś już założył konto, możesz zostać posądzony o posiadanie wielu kont. Korzystaj zatem najlepiej tylko ze swojego komputera i upewnij się, że twój adres IP jest unikalny, czyli nie jest adresem wewnętrznym[1].

W praktyce dla większości bukmacherów znaczenie ma tylko IP, z którego konto zostało założone. Ale historia logowań IP jest przechowywane i może być podstawą do “przyczepienia się”.

2.3. Rejestracja z zajętego IP

Jeśli wynajmiesz od kogoœś mieszkanie i nie wiesz czy możesz z danego IP założyć konto, lepiej zapytaj bukmachera przed rejestracją, czy ktoœ już u nich założył konto z tego IP. Napisz dlaczego pytasz.

Osobiście miałem taki problem, że zabrano mojemu sąsiadowi bonus, bo okazało się, że mój provider internetu przypisał mi i przyjacielowi piętro wyżej to samo IP!

Może pojawić się pokusa założenia konta ze szkoły/uczelni/kafejki itp. Nie radzę korzystać z tego typu metod. Nigdy nie wiesz czy ktoś jeszcze nie wpadnie na ten sam pomysł i będziesz miał tylko kłopoty.

2.4. Udział w syndykacie

Jeśli gracz osiąga wyjątkowo trafne wyniki (np. poprzez obstawianie ustawianych meczy) bukmacher może zamknąć konto celem przeprowadzena śledztwa.

3. Jak bukmacherzy sprawdzają czy mam wiele kont

Bukmacherzy mają swoje sposoby na to, aby rozpoznać czy ktoś rzeczywiście jest właścicielem danego konta. Kłamstwo ma krótkie nogi. Trzeba przestrzegać Regulaminu Bukmachera i Regulaminu Bonusu. A jeśli się go łamie, to trzeba liczyć się z konsekwencjami takiego faktu. Nie zawsze jednak gracze są świadomi jak działa ich sprzęt, dlatego warto doczytać o działaniu modemów/adresów IP.

Bukmacherzy sprawdzają nie tylko adres IP. Sama zmiana IP nie pozwoli oszukać bukmachera. Nie mogę jednak napisać co i jak sprawdzają ze względów bezpieczeństwa bukmacherów jak i samych graczy.

Niektórzy bukmacherzy mogą także współpracować z portfelami internetowymi, np. bet-at-home.com AG kooperuje ze Skrill!

4. Co zrobić gdy bukmacher zablokował mi konto?

Podstawą jest skontaktowanie się z bukmacherem i dowiedzenie się o co chodzi. Pisanie do organów nadzorczych bukmachera jest ostatecznością.

Jeśli masz problem z bukmacherem, możesz napisać do mnie. Nie zawsze będę mógł Ci pomóc, ale wiem co możesz zrobić aby domagać się swoich praw.

5. Co jeśli bukmacher mnie oszukał?

TYLKO jeśli twoje roszczenia są zasadne i dotyczą bukmachera z siedzibą na Malcie, to możesz napisać do MGA (odpowiedź trwa nawet miesiąc). W sprawach bukmacherów z Wielkiej Brytanii proszę pisać do United Kingdom Gambling Commission. Można też skorzystać z non-profitowej organizacji eCOGRA. Co do innych krajów, trzeba znaleźć tego typu organizację nadzorczą. Bukmacher ma obowiązek odpisać kto rozstrzyga spór między nim a klientem.

Możesz też skorzystać z formularza SBR (słabsza wersja skargi), aby podjąć wstępne pertraktacje z bukmacherem jeśli nie udało Ci się bezpośrednio “dogadać”. Ta skarga może skutkować także obniżeniem rankingu wiarygodności SBR bukmachera.

UWAGA:
Publikowanie swojej sprawy na forach może tylko zaszkodzić, bo w takim wypadku zostaje się bez “atutów”. Oczernianie bukmachera jest ostatecznością w drodze do odzyskania swoich środków.

6. FAQ

6.1. Czy bukmacherzy oszukują graczy rozliczając źle wynik?

Moim zdaniem bukmacherzy NIE oszukują świadomie graczy.
Złe rozliczenie zakładów prawie zawsze spotka się z niezadowoleniem graczy i sprawi jedynie, że support otrzyma więcej pytań. A to są koszty… :)
A źle rozliczony zakład i tak trzeba będzie poprawić.

Podczas mojej kilkuletniej pracy dla bukmachera zagranicznego nigdy nie słyszałem, aby ktokolwiek z pracowników oszukiwał celowo graczy.

Zdarzają się natomiast przypadki, w których pracownik się pomyli. Konsekwencje tego mogą być różne. 
Jeżeli jest to oczywisty błąd, to często następuje zwrot zakładów. Jednym z oczywistych błędów jest tzw. misprint.

Są też bukmacherzy niskiej wiarygodności, którzy mogą mieć różnego rodzaju nieczyste zagrania. Dlatego przed wpłatą pieniędzy do jakiegokolwiek bukmachera trzeba zbadać jego wiarygodność i opinie graczy na jego temat.

Temat jest szeroki, ale to takie najważniejsze informacje.

7. Literatura

[1] Co to jest IP i jak sprawdzić swój numer?

[2] Repeat Matched Betting – o adresach IP, MAC, serwerach proxy, ciasteczkach pod kątem bukmacherów

[3] Hide my IP Address – jak bukmacherzy wykrywają powiązane ze sobą konta

[4] WireShark – jeden z wielu programów, który może posłużyć bukmacherom do śledzenia ruchu w sieci między klientami a serwerem zakładów; program zapisuje m.in. adres MAC karty, po czym bukmacher może rozpoznać, że ktoś loguje się na kilka kont z tej samej karty sieciowej

[5] Najbardziej bezpieczne i niebezpieczne przeglądarki internetowe (ang.)

Zobacz też:
Problem z bukmacherem
Komisje nadzorujące hazard

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.

Komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.