Jest kilka sprawdzonych sposobów na ogrywanie bukmacherów. Wybór metody, która Ci najbardziej odpowiada determinuje u którego bukmachera powinieneś założyć konto. Dlatego warto zapoznać się z metodami zarabiania jakie masz w zakładach.

1. Sonda o zarabianiu na zakładach

mężczyzna stoi przed szarym wygresem idącym w górę

Zarabianie na zakładach,
fot. Shutterstock

Tutaj była wstawiona sonda. Niestety websonda.pl zamknęła interes i sonda już nie jest dostępna.

Sonda wyglądała tak:

Czy zarabiasz na zakładach które stawiasz?

  • Tak, jestem dużo do przodu
  • Wciąż krążę koło zera
  • Nie, tracę na tym

W publikacji wyników na podstronie zachowanie gracza (', 12 lipca 2013) napisałem, że wypełniło ją 833 osoby. Ponad 13% graczy odpowiedziało, że dużo zarabiają na zakładach, 38% krąży wokół zera, a 48% przegrywa na zakładach. Niestety nie wiem jaki jest ogólny procent wygrywających. Szacuje się, że 1-3% wszystkich graczy na świecie zarabia regularnie (zgodziłbym się z tym). Sondę wypełniali czytelnicy SureBety.pl, stąd taki odchył od normy.

Czy można zarabiać na zakładach bukmacherskich?

2. Bonusy powitalne

Bukmacherzy oferują wiele różnych rodzajów bonusów. Tak dla nowych i jak obecnych graczy. Zasada ich przyznawania jest prosta: jeśli jesteś wartościowym graczem dla bukmachera, to masz szansę na bonus.

Najpopularniejszymi bonusami są bonusy powitalne, które przyznawane są tylko nowym graczom (nowym kontom). Ich wielkość zwykle zależy od kwoty depozytu.

Dlatego są to bonusy głównie dla graczy początkujących, którzy dopiero zaczynają zakłady w Internecie. Trzeba grać tak, aby bonusy te stopniowo zwiększały kapitał przeznaczony na zakłady.

Jednak nastawianie się tylko na tego typu zarobek, może okazać się krótkowzroczne. Powodem tego stanu jest skończona ilość tego typu bonusów (bo skończona jest ilość bukmacherów).

3. Bonusy: reload, cash back, urodzinowy

Stawiając zakłady na swoim nowym koncie trzeba mieć jednocześnie świadomość, że historia zakładów jest dla bukmachera widoczna i ocenia on graczy pod względem profitu jaki może mieć.

Jeśli więc będziesz przegrywał na koncie bukmachera, bardzo możliwe że będziesz od niego otrzymywał bonusy. Nasuwa się od razu pytanie: jak ma mi się opłacać przegrywać u bukmachera???

Aby opłacało się przegrać u bukmachera, trzeba jednocześnie wygrać gdzieś indziej stawiając w przeciwną stronę. Mowa tu głównie o surebetach i giełdach zakładów.

Strategia jest prosta: przegrać wszystkie środki u bukmachera i czekać na email z bonusem. Obie strony są w ten sposób zadowolone.

Najczęściej warunkiem koniecznym otrzymywania bonusów reload, cash back czy urodzinowych jest ujemny bilans konta u danego bukmachera.

4. Surebety, middle

Te tematy są szczegółowo opisane tutaj: surebety, middle. Zarabianie z ich pomocą można realizować dzięki darmowym/płatnym programom do ich szukania lub szukaniem „ręcznym” w zakładach na żywo. Ja stosuję już tylko tą drugą metodę.

5. Valuebety: (insidery, spadki kursów)

Grając valuebety w dłuższej perspektywie przy odpowiednim stawkowaniu zarabiamy na zakładach. Najczęściej zadawane mi pytanie brzmiało: skąd mam brać valuebety?

Do tej kategorii można zaliczyć wszelkiego rodzaju typy: własne, darmowe, płatne. Szczególnymi przypadkami typów są insidery i typy na podstawie spadków kursów.

6. Trading

Trading to sztuka handlowania kursami na giełdzie zakładów. Niekiedy jest łączona z surebetami, aby minimalizować ryzyko i wykorzystywać sytuacje gdzie bukmacher oferuje atrakcyjniejszy kurs niż giełda.

A tu filmik, nagrany przez jednego z naszych czytelników (Tyrion), pokazujący ile można zarobić na tradingu:

otwórz filmik w powiększeniu

7. Cheatowanie

Cheatowanie jest nastawianiem się na to, że bukmacher „zaśpi” z zablokowaniem kursów lub udostępni obstawianie przedmeczowe po rozpoczęciu spotkania. Prawie każda wykryta próba oszukania bukmachera w ten sposób kończy się anulowaniem tego typu zakładu. Często wiąże się to też z obniżeniem limitu stawek.

Mimo takiego widma restrykcji, niektórzy gracze nastawiają się na tego typu grę. Dysponując „szybkim” obrazem telewizyjnym lub transmisją, można zdobyć przewagę nad bukmacherem poznając wcześniej od niego co się wydarzy.

Niektórzy uważają ten sposób grania za nieetyczny. Inni za zwykle wykorzystywanie niedoskonałości przeciwnika, którym jest bukmacher lub inni gracze na giełdzie zakładów. W oczach tych ostatnich nie ryzykuje się praktycznie nic (oprócz limitów), a można zyskać wiele.

8. Ustawiane mecze

Ustawienie meczu jest pewnym zarobkiem. Ale jak wielu graczy potrafi ustawić mecz?

Podobnie jak cheatowanie ustawianie meczy należy do grup „nieetycznych”. Trochę czym innym jest już wejście w posiadanie informacji o ustawionym meczu.

Niby bukmacherzy mają w regulaminach zastrzeżenie, że jeśli gracz stawia na spotkanie znając jego wynik, to mogą anulować taki zakład. Ale z drugiej strony widziałem już niejeden ustawiony mecz w zakładach na żywo i nie widziałem żeby kiedykolwiek bukmacher anulował zakłady z takiego spotkania.

Jest to więc często walka o dojście do lepszych informacji. Czasem bukmacherzy wykorzystują ją przeciwko nieświadomym graczom, a czasem gracze przeciwko bukmacherom. Ci ostatni mają to wkalkulowane w ryzyko.

Zobacz też:
Kim jest zawodowy gracz zakładów bukmacherskich?
Najlepsze bonusy bukmacherskie