SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  ARTYKUŁ

  MuchBetter

  ocena SureBety.pl
  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.

  MuchBetter jest innowacyjnym, opartym na aplikacji mobilnej portfelem internetowym, pozwalającym na płatności bezpieczne, uczciwe i ekonomiczne. Możesz za jego pośrednictwem szybko wpłacać/wypłacać pieniądze od/do bukmacherów. Środki z hazardu możesz wypłacić w bankomacie lub płacąc za zakupy kartą przypisaną do konta. Konto można założyć w PLN i zintegrować z bitcoinami.

  Zobacz stronę MuchBetter

  1. Fakty dotyczące MuchBetter

  1.1. Co to jest MuchBetter?

  MuchBetter ujrzał światłowody Internetu w maju 2017 roku. Jest innowacyjnym rozwiązaniem dostępnym jedynie za pośrednictwem aplikacji w telefonie (Android lub iOS). Umożliwia użytkownikom dokonywanie płatności online, offline i bezkontaktowych za pośrednictwem smartfona, karty przedpłaconej lub nawet urządzenia przenośnego. 

  Fundusze mogą być przekazywane i odbierane w czasie rzeczywistym, a usługa została opracowana w celu zaspokojenia specyficznych potrzeb współczesnych operatorów gier. Unikalny model komercyjny MuchBetter sprawia, że jest to portfel tańszy zarówno dla bukmacherów jak i dla graczy.

  MuchBetter jest elektronicznym portfelem internetowym (EMI - Electronic Money Institution) autoryzowanym i regulowanym w Wielkiej Brytanii przez FCA (Financial Conduct Authority = Władza państwowa do nadzoru finansowego) pod numerem referencyjnym FCA Reference Number (FRN) 900704.

  MuchBetter należy do spółki:

  MIR Limited UK Ltd
  Company number 10417552
  20-22 Wenlock Road,
  London, England,
  N1 7GU
  United Kingdom

  1.2. Model biznesowy MuchBetter

  Współzałożyciel Jens Bader powiedział:

  Jesteśmy przekonani, że nasze rozwiązanie jest skierowane bezpośrednio w wiele najbardziej bolesnych problemów na rynku. Oszustwa to odwieczna kwestia w grach, a operatorzy iGaming zawsze szukają nowych sposobów zwiększenia przychodów komercyjnych. Pomagamy w obu tych sprawach, odwracając tradycyjny model opłat za transfer na głowę i lepiej znając naszych posiadaczy kont. W przeciwieństwie do kart, które są powiązane z kontami, pośrednicy w płatnościach elektronicznych zawsze byli czymś w rodzaju "czarnej dziury" informacji o użytkowniku, a tym samym wystawieni do nadużyć ze strony oszustów i cyberprzestępców. Nie MuchBetter. Malujemy pełniejszy obraz każdego posiadacza konta, dzięki czemu operatorzy gier dokładnie wiedzą, komu wypłacają - aby płacić tylko za konta, którym ufają.

  Oto dlaczego model biznesowy MuchBetter jest bardziej atrakcyjny dla operatorów hazardowych:

  Tradycyjny portfel płatności w grach
  Gracz przenosi £10.000 z portfela płatności na konto gry, a następnie wypłaca £8.000 - opłaty są pobierane za £18.000 w transakcyjnych wolumenach.

  MuchBetter:
  Gracz przenosi £10.000 z portfela MuchBetter na konto gry, a następnie wycofuje £8.000 z powrotem do MuchBetter - opłaty są naliczane tylko za saldo w wysokości £2.000.

  1.3. MuchBetter o sobie

  Obecny rynek jest zdominowany przez wysoce kompetentne i funkcjonalne rozwiązania płatnicze. Są dobre, ale wszystkie całkiem zwyczajne, po prostu dodając wygodę do spędzania czasu w różnych środowiskach online i offline.

  MuchBetter wierzy, że istnieje lepszy sposób na wydawanie pieniędzy. Niezależnie od tego, czy obdarujesz wyjątkową osobę swojego życia, płacisz za przedmiot "must have", wpłacasz do ulubionej witryny gier online czy po prostu kupujesz poranną kawę w drodze do pracy... to musi być OWieleLepszy (ang. MuchBetter) sposób płacenia za to.

  Istniejemy, aby Twoje codzienne rutynowe wydatki były proste, bezpieczne i bardziej satysfakcjonujące.

  1.4. Zespół MuchBetter

  Israel Rosenthal (CEO)

  Jako dyrektor generalny MuchBettera jestem odpowiedzialny za to, aby nasi klienci mieli z nami satysfakcjonujące doświadczenie, a nasi pracownicy cieszyli się szczęśliwym i produktywnym miejscem pracy. Jestem także odpowiedzialny za to, aby nasze wartości wpływały na wszystko, co robimy; co ma sprawić, by wszystko było MuchBetter.

  Jens Bader (Co-Founder)

  Spędziłem więcej lat niż mogę policzyć w branży płatności, w MuchBetter, gdzie zajmuję się komercyjną stroną biznesu i wszystkimi naszymi partnerami.

  Altruistyczny nie jest słowem, które często słyszy się w branży gier, ale mamy nadzieję zaoferować usługę, która zmienia płatności iGaming na lepsze i na zawsze.

  Prasannaa Muralidharan (COO)

  Jestem Pras i jestem odpowiedzialny za operacje. Upewniam się, że dostarczamy naszym klientom innowacyjne funkcje produktu oraz że nasz produkt i procesy zapewniają najlepsze możliwe doświadczenia klientów i handlowców. Pracuję również z zespołem technicznym i ds. Zgodności, aby zapewnić, że nasze rozwiązanie płatności jest bezpieczne i zgodne.

  i inni...

  1.5. Bezpieczeństwo

  MuchBetter w naturalny sposób eliminuje wiele znanych wzorców oszustwa dzięki połączeniu projektu aplikacji, uwierzytelniania urządzeń (w tym uwierzytelniania biometrycznego) i dynamicznych tokenów sesji.

  MuchBetter uwierzytelnia także posiadaczy rachunków, poza informacjami finansowymi / dotyczącymi płatności, i udostępnia operatorom takie dodatkowe dane. Oznacza to, że operatorzy gier mają całkowitą kontrolę nad przepływem płatności i lepiej rozumieją jakość i historię kont, z którymi przeprowadzają transakcje. Zwiększa to zaufanie i zmniejsza liczbę oszustw.

  Nie trzeba pamiętać żadnych haseł ani pytań zabezpieczających, ponieważ wszystkie płatności można realizować za pomocą łatwej do pobrania aplikacji mobilnej i autoryzowanego korzystania z wbudowanych technologii biometrycznych, takich jak TouchID.

  Opatentowana technologia dynamicznego CVV umożliwia klientom typu "box-in-box" tworzenie unikatowych kart debetowych lub kredytowych odpornych na kradzież / utratę. Wszystkie karty MuchBetter mają dynamiczne kody CVV, które są generowane w aplikacji, nie pokazane na karcie fizycznej, co oznacza, że karty nie mogą być używane przez nikogo poza właścicielem konta, jeśli zostaną zgubione, sklonowane lub skradzione.

  MuchBetter-darmowa-karta.png MuchBetter oferuje darmową kartę plastikową po spełnieniu określonych warunków

  1.6. Limity

  Limity dla karty debetowejniskie i wynoszą:

  Bankomaty (ATM):

  • 5 transakcji dziennie, w sumie max. 300 EUR
  • 30 dni: 15 transakcji o sumie do 2.000 EUR
  • 365 dni: 180 transakcji o sumie do 20.000 EUR

  Płatności kartą:

  • dziennie: 4.500 EUR
  • 30 dni: 22.500 EUR
  • 365 dni: 90.000 EUR
  Jeżeli potrzebujesz wyższych limitów, skontaktuj się z obsługą klienta, wyjaśniając dlaczego potrzebujesz wyższych limitów.

  1.7. Historia MuchBetter

  maj 2017
  Strona muchbetter.com została uruchomiona.

  23.11.2017
  MuchBetter rozpoczyna pierwszą poważną współpracę - z dostawcą oprogramowania hazardowego iGC.

  8.02.2018
  Nowa umowa z Initial Rewards, wiodącą brytyjską agencją nagradzającą w pełnym-cyklu i głównym właścicielem platformy upominków "Gift & Go", ustanowiła MuchBetter wyłącznym partnerem płatności dla promocji iGaming VIP.

  20.06.2018
  Najlepszy bukmacher na świecie włączył MuchBetter do swoich transakcji płatniczych.

  21.06.2018
  MuchBetter wygrywa nagrodę "Services Rising Star" na prestiżowej gali EGR B2B Award 2018 w Londynie w nagrodę za znakomite wyniki w pierwszym roku oraz za równowagę między użytecznością a bezpieczeństwem. MuchBetter ma na pokładzie 20 dużych operatorów branży iGaming.

  8.08.2018
  MuchBetter ogłasza integrację z Easy Payment Gateway - popularnym interfejsem płatności API i staje się dostępny dla wszystkich firm korzystających z platformy EPG. 

  Usługa jest szczególnie przydatna dla kupujących iGaming i Forex. Easy Payment Gateway obsługuje techniczną integrację z ponad 250 metodami płatności dla największych marek w przestrzeni iGaming, dzięki unikalnej, prostej i bezpiecznej integracji API. Dzięki temu operatorzy mogą szybko dodać preferowane opcje płatności swoich graczy, w tym także MuchBetter.

  17.09.2018
  MuchBetter stał się dostawcą płatności dla The Stars Group, w tym dla takich znanych marek jak PokerStars czy Full Tilt.

  15.11.2018
  Zespół MuchBetter zwyciężył w prestiżowym konkursie Payments Awards zabierając do domu "Payment Innovation of the Year" z ich partnerem - Wirecards. 

  Nagrody są przyznawane osobom i organizacjom, które w ciągu ostatniego roku uruchomiły lub wdrożyły najbardziej zaawansowane rozwiązania, inicjatywy i projekty dotyczące płatności.

  29.11.2018
  Firma MuchBetter ogłosiła wydanie w pełni zarządzanego rozwiązania "Bank-in-a-box". Bank-in-a-box jest rozwiązaniem typu white-label, które umożliwia organizacjom szybkie i łatwe tworzenie markowych portfeli produkcyjnych umożliwiając użytkownikom dokonywanie płatności online i offline za pomocą telefonu i odcisków palców.

  Jest to idealne rozwiązanie dla firm, które muszą tworzyć funkcje płatności bez kosztów, wiedzy i innych zasobów wymaganych do zarządzania.

  31.01.2019
  MuchBetter celuje w przełamanie monopolu na rynku płatności iGaming wartym £40bn. Po 14 miesiącach od startu ma: 150.000 aktywnych klientów, 120 partnerów, 40 pracowników i wiele nagród na koncie.

  8.02.2019
  Zespół MuchBetter triumfował podczas gali The Card & Payments Awards 2019, przyjmując gorącą nagrodę "Best Alternative lub Digital Payments Program" Award wyprzedzając ponad 1000 konkurentów z branży.

  Nagrody Card and Payments są powszechnie uznawane za jedne z największych nagród w roku i odbyły się w Londynie. Przyznanie nagród świętowały największe marki w branży, w tym Mastercard, American Express, Lloyds Bank, a obecnie również MuchBetter.

  2. Zalety MuchBetter

  • licencjonowany i nadzorowany przez brytyjską FCA
  • innowacyjny model biznesowy, który przyciąga bukmacherów do współpracy
  • zapewnia wielo-urządzeniową aplikację
  • dynamiczna weryfikacja użytkowników (m.in. innowacyjne i opatentowanie kart plastikowych z dynamicznym kodem CVV)
  • wielowalutowe transakcje w czasie rzeczywistym
  • obsługa klienta gwarantuje odpowiedź w ciągu 1h w godzinach pracy! (o ile nie znajdziesz sam odpowiedzi w FAQ)
  • obsługuje kryptowalutę Bitcoin
  • niskie koszty korzystania z konta (w tym przewalutowania)
  • darmowe wpłaty przez blik, błyskawiczne wypłaty przez Przelewy24
  • możliwość płatności offline za pomocą karty lub urządzenia przenośnego
  • co tydzień jest przyznawana nagroda $1.000 za zebrane w danym tygodniu punkty lojalnościowe
  • możliwość wypłaty w dowolnym bankomacie dla posiadaczy karty
  • karta jest dostarczana kurierem, a nie pocztą
  • niskie opłaty Forex
  • intuicyjny w obsłudze, a strona portfela przejrzysta
  • możliwość wysłania pieniędzy na Revolut aby tam zrobić darmowe przewalutowanie i wypłacić środki w dowolnej walucie

  3. Wady MuchBetter

  • ograniczona ilość bukmacherów, którzy udostępniają tą metodę płatności (ale trend wzrostowy)
  • ściśle współpracuje z bukmacherami i trzeba sprawdzić jak dużo informacji może im przekazywać (pomaga m.in. w realizacji wymaganej w UK polityki Know Your Client)
  • kontakt z obsługą klienta wyłącznie emailowy
  • wpłaty kartami pre-paid czy poprzez Paysafe nie są akceptowane z powodów ograniczeń licencyjnych
  • nie da się znaleźć kosztów opłat, które są niskie i widoczne dopiero przed dokonaniem każdej transakcji
  • odpowiedzi w FAQ (Ask MuchBetter) są bardzo pobieżne i nie wyczerpują tematu
  • wypłata jest możliwa jedynie przez kartę MuchBetter (wypłata w bankomacie, czyli w ATM), przelewem lub do partnera MuchBetter
  • konto MuchBetter jest przypisane do numeru telefonu i można wysyłać żądania wysłania pieniędzy, co może posłużyć do nagabywania kogoś

  MuchBetter-transfer-pieniedzy.png Wysyłanie i żądanie pieniędzy przez numer telefonu w aplikacji mobilnej MuchBetter

  4. Moja opinia o MuchBetter

  Jak na tak młody portfel, MuchBetter radzi sobie bardzo dobrze. Przygotowali znakomicie strategię. W ciągu roku zdobyli znaczącą pozycję na rynku portfeli internetowych i stanowią poważne zagrożenie dla monopolu Neteller i Skrill. MuchBetter zadziałał w sposób innowacyjny i poprzez patent dynamicznych CVV, spełnieniu oczekiwań trendu mobilnego zapewnił sobie unikalność i wieloletnią przewagę w tym segmencie rynku.

  Duży sukces zapewnił MuchBetter także dobry model biznesowy, w którym koszty ponoszone przez bukmacherów są dużo mniejsze niż w dotychczasowym tradycyjnym podejściu. Neteller i Skrill oczywiście mogą obniżyć swoje prowizje i zastosować ten sam model, ale wtedy i tak MuchBetter będzie miał przewagę. Zapowiedzi MuchBetter o zachwianiu monopolem Neteller i Skrill są więc uzasadnione.

  MuchBetter zauważył, że na rynku portfel internetowych liczy się przede wszystkim współpraca z podmiotami hazardowymi i do nich skierował swoją główną ofertę.

  Dla graczy zakładów bukmacherskich liczy się przede wszystkim wiarygodność i bezpieczeństwo portfela. I tutaj zastanawiam się jaka będzie polityka MuchBetter w stosunku do Polaków, którzy zakładają u bukmacherów multikonta. Ze wstępnego rozpoznania wszystko wskazuje na to, że będą wobec takich klientów bardzo restrykcyjni, a może nawet bardziej niż Skrill. Wyraźnie stawiają współpracę z bukmachera ponad współpracę z klientami.

  Drugą niewiadomą jest także polityka MuchBetter w stosunku do Rejestru Domen Zakazanych. Ponieważ mają siedzibę w Wielkiej Brytanii, wydaje mi się, że będą blokować płatności bukmacherów wpisanych do wymienionego rejestru podobnie jak robi to Neteller i Skrill zostawiając to pole portfelowi ecoPayz.

  Zastanawia mnie przyczyna ukrywania opłat na stronie. Zwykle gdy ktoś nie pokazuje wprost kosztów, to znaczy że chce je ukryć. W tym przypadku koszty MuchBetter są niższe niż dla Skrill, ale wyższe niż dla Revoluta. Domyślam się, że chcą w ten sposób niejako zmusić zainteresowanego klienta, by zgłębił mocniej temat przed rejestracją i w ten sposób zbudować "lojalność pozacenową". Lektura ich strony "wciąga" w nową ideę innowacyjności.

  Dużym minusem są niestety bardzo niskie limity dot. karty debetowej. Poważni gracze zakładów muszą się zastanowić czy są one wystarczające.

  W grudniu 2018 obietnica odpowiedzi na email opiewała na 6 godzin. Celują w kolejny słaby punkt Neteller i Skrill.

  Ciekawą strategią jest wybranie nazwy o akronimie "MB", który był utożsamiany jeszcze kilka lat temu z "MoneyBookers" (obecnie Skrill). To na pewno przysporzy im pewien promil klientów z niezaktualizowanych stron www :)

  Czas pokaże jak bardzo MuchBetter spodoba się na polskim rynku. Jeśli uwzględniają Rejestr Domen Zakazanych, to niestety nie staną się alternatywą dla ecoPayz. W Polsce raczej odchodzi się od Neteller i Skrill, więc w takim przypadku nie będą stanowili znaczącej alternatywy dla Polaków mieszkających w Polsce. Natomiast zagraniczna Polonia na pewno ucieszy się z rozbicia monopolu i niższych opłat.

  5. Rejestracja w MuchBetter

  MuchBetter NIE jest dostępny w języku polskim, ale można założyć konto w walucie PLN.
  Akceptują wpłaty kartami kredytowymi i debetowymi lub przelewem.

  UWAGA:

  Spis opłat i prowizji w języku angielskim jest dostępny w stopce strony głównej:

  MuchBetter Fees

  Rejestracja jest możliwa wyłącznie poprzez aplikację mobilną, która jest dostępna w językach:

  • angielski
  • chiński
  • francuski
  • hiszpański
  • niemiecki
  • portugalski
  • rosyjski
  • włoski
  • więcej języków w trakcie przygotowania

  Poszukaj aplikacji MuchBetter na swoim telefonie.

  MuchBetter-rejestracja.png Rejestracja w aplikacji mobilnej MuchBetter

  6. FAQ

  6.1. Jak najlepiej wypłacać pieniądze z MuchBetter?

  Wpłaty online do partnerów handlowych, akceptujących ich kartę są DARMOWE. Ale powiedzmy sobie szczerze, chciałbyś móc część pieniędzy wypłacić. Możesz to zrobić w bankomacie, ale ich limity są bardzo niskie. Powinieneś poprosić o ich podniesienie wymyślając ku temu jakiś sensowny powód (np. to że masz konto bankowe poza UK i ich opłaty są dla ciebie za duże w stosunku do tego ile pieniędzy chcesz wypłacić).

  Zdecydowanie nie polecam wypłacać pieniędzy przelewem bankowym SEPA. Tego typu transakcje kosztują 2-2.5% (w zasadzie nie wiadomo od czego to zależy ile dokładnie). Do tego banki pośredniczące mogą pobrać sporą prowizję, która w sumie może wyjść nawet 20 EUR. A na koniec może się okazać, że źle wpisałeś SWIFT i przelew wrócił na konto bez kosztów jego realizacji… Przerabiałem taką sytuację już i nie polecam.

  Jeżeli szukasz czegoś bardziej elastycznego, to lepiej sprawdzi się Revolut.

  Zobacz też:
  ecoPayz
  Neteller

  Ostatnia aktualizacja: 3.04.2020

  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.


   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
  Komentarze (20)  • (179)
   29-03-2020 20:06 (nd)

   Udostepnili w ich aplikacji wyplate przelewy24 dzis testowalem zlecilem ok 9 kase ta opcja o 14 mialem na koncie!!Dodam ze dzis jest niedziela.Jedyny minus to te 2% tak apka bardzo fajna szkoda ze tylko betsson/betsafe to ma.Czekam na karte co zamowilem

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (1)
   03-03-2020 21:48 (wt)

   Mam pytanie. Założyłem tam z myślą o grze na betssonie. Jest polski język w apce, jest polska waluta, ale czy kartę fizyczna lub wirtualna można wyrobić z polską waluta? 

   Odpowiedzi: 2
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 5.173.***.**
   28-01-2020 18:48 (wt)

   Jak dlugo czekaliscie za karta Do bankomatu?

   U mnie minal miesiac i nadal cisza

   Odpowiedzi: 1
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 88.156.***.**
   23-01-2020 16:27 (czw)

   Czy wydają kartę do bankomatu w PLN? 

   Nie ma żadnej informacji na ich stronie nt. dostępnych walut kart, nie odpisali na maila, niniejszy artykuł też nic nie wnosi w tej kwestii.

   Limity wypłat z bankomatu są żenująco niskie - 300eur dziennie przy 1500 w eco. Czy ktoś próbował skutecznie podnieść limit? 

   "If you require higher limits, please contact us via the app, explaining your reason for requesting higher limits."

   Odpowiedzi: 4
   1 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 84.163.***.***
   21-01-2020 20:37 (wt)

   Witam czy można zlecić wypłatę w tej aplikacji bez posiadania karty ich?

   Odpowiedzi: 1
   1 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 83.26.***.***
   15-01-2020 00:29 (śr)

   Polecam bardzo szybkie wypłaty z betsafe lepszy portfel niż ecopayz takie moje zdanie 

   Odpowiedzi: 1
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 193.239.***.***
   19-12-2019 10:24 (czw)

   Jak wygląda u nich weryfikacja tożsamość 

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (1434)
   01-03-2019 13:26 (pt)

   1 marca 2019 rozesłano informację do klientów w sprawie Brexit'u:

   Dear MuchBetter account holder,
   1 March 2019

   Planning for Brexit

   We have been preparing for the UK's withdrawal from the European Union ("Brexit"). Although the manner and timing of Brexit is still not clear at the date of this letter, we are taking steps to ensure we can continue providing the MuchBetter Service if the UK leaves the EU on 29th March 2019 without an agreement ("Hard Brexit").
   With MuchBetter Service we refer to your:
     1. MuchBetter e-money account as well as;
     2. MuchBetter Prepaid Mastercard and/or;
     3. MuchBetter NFC key fob.

   How a Hard Brexit might impact on the MuchBetter Service
   MIR Limited UK Ltd (“MIR”), a UK-authorised Electronic Money Institution, provides the MuchBetter Service. Using "passport" permissions, MIR can issue e-money and provide payment services across all EU countries ("EU27").

   The MuchBetter Prepaid Mastercard and the MuchBetter prepaid NFC key fob are issued by our partner, Wirecard Card Solutions Limited ("WDCS"), itself a UK-authorised Electronic Money issuer. In the event of a Hard Brexit, both, MIR and WDCS expect that they will no longer be allowed to use these passport permissions and so would not be able to issue e-money and provide payment services in the EU27 after a Hard Brexit.

   Notice of changes to our agreement with you
   As you are based in an EU27 country, we will need to make certain changes to the way we provide the parts of the MuchBetter Service to you after Brexit. At this point, the changes outlined below refer ONLY to the MuchBetter Prepaid Mastercard and the MuchBetter NFC key fob.

   Please note: Additional, possible changes to the provisioning of the MuchBetter e-money account after a Hard Brexit will be communicated separately.

    We will be varying the terms and conditions with you, as described in the Appendix to this letter. The main change will be that the MuchBetter Prepaid Mastercard will be issued by Wirecard Bank AG, a sister company of WDCS, in place of WDCS. Wirecard Bank AG is a credit institution, authorised in Germany and supervised by the German financial services regulator, Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht (or "BaFin").

   Upon a Hard Brexit, the changes to our agreement with you will take effect on 29 March 2019. Other than the changes that we are describing in this letter and in the Appendix, the terms and conditions with you will remain in full force and effect on their existing terms. You will continue to receive the services as you currently do.

   What will happen if there is no Hard Brexit?
   If Hard Brexit does not occur and our partner WDCS is able to continue providing the relevant services under its passports, then WDCS will remain as the e-money issuer and payment service provider under the terms and conditions and there will be no transfer to Wirecard Bank AG. If this happens, your terms and conditions will stay exactly as they are today and the changes to your terms and conditions set out in the Appendix will not take effect.

   Next steps
   You will not need to take any action
   for these changes to your terms and conditions to become effective and, in the event of a Hard Brexit and the transfer to Wirecard Bank AG taking place, you will be deemed to have accepted these changes, unless you tell us otherwise.

   If you would like more information, or wish to discuss the content of this letter, please contact us.

   Your sincerely,

   MuchBetter team  

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top